Jak obciążać pedały?


10

Na rowerze mam dziwne pedały gąsienic. Wierzę, że to pedały zatrzaskowe; ale dla opisu, z jednej strony są płaskie i wygodne do pedałowania. Z drugiej strony na środku znajduje się podniesiony garb, przez co trudno jest szybko wskoczyć na pedały z obawy przed zsunięciem się stopy.

Są wystarczająco wygodne, aby z nimi jeździć, kiedy jestem poza domem (chociaż nabrałem wprawy w ściskaniu pedału palcem u nogi, aby uzyskać go po prawej stronie). Chciałbym jednak tak wyważyć pedały, aby naturalnie spoczywały z garbem w dół.

Są podobne do tych:

alternatywny tekst

Pamiętaj, że zaakceptowałem już fakt, że kupowanie nowych pedałów jest prawdopodobnie najlepszą opcją. Jednak w interesie modowania:

Żadne sugestie nie są zbyt brzydkie ani dziwne, o ile działają i pamiętają o problemie z pedałowaniem (dzięki @Teddy); Szukam przede wszystkim pragmatycznego rozwiązania - mam nadzieję, że nie będzie to wymagało zbyt dużej ilości taśmy klejącej!


Czy możesz zamieścić zdjęcie z każdej strony pedałów?
darkcanuck

@dark przepraszam, jestem w pracy; powyższy obrazek jest mniej więcej taki sam jak pedał, chociaż nie widać garbu, który utrudnia stawianie pedału. Zastanawiam się głównie nad przymocowaniem jakiegoś ciężaru z przodu iz tyłu, gdzie są dziury. Czy jest takie dobre rozwiązanie? Czy ktoś jeszcze jeździ na pedale tego samego typu i może ma inny sposób na zarządzanie tym?
MFG

Wątpię, czy będziesz w stanie je zważyć, więc jedna strona jest zawsze na dole. Potrzebujesz bardzo gładkiego łożyska. Może po prostu kup jakieś pedały platformowe?
dotjoe,

@dotjoe To źle. Lubię pedały, ponieważ są one w 97% przypadków, to w tych 3% chcę szybko wsunąć stopę w pedał. Myślę, że myśl, że ważenie zadziałałoby, wynikała z faktu, że pedały tkane są zawsze w dół i myślałem, że mógłbym MacGyver to samo. Jest to rower getta, nie potrzebuje pieniędzy, aby przejść na lepszy rower; wygląda na to, że radzenie sobie jest najlepszą opcją dla stosunkowo niewielkiego problemu.
MFG

2
Krok 1 : Ustaw pedały na wadze. Krok 2 : Przeczytaj wagę, aby znaleźć wagę.
sixtyfootersdude

Odpowiedzi:


14

Pedały, które masz, są znane jako pedały zatrzaskowe do rowerów górskich. Mają stronę platformy, na której można jeździć zwykłymi trampkami / butami, a druga strona z „garbem” to strona zatrzaskowa. Istnieją specjalne buty z blokami na dole, które mocują się do pedałów, i są tam, aby zwiększyć twoją zdolność pedałowania, umożliwiając zarówno ciągnięcie ich, jak i dociskanie. Jeśli chodzi o ważenie pedałów, nie wiedziałbym, jak nie mam pedałów w dłoni, ale jestem pewien, że jeśli pójdziesz do sklepu z pedałami, możesz coś wymyślić. . Jestem pewien, że przewód przyklejający ciężarek do strony „garbu” rozwiązałby twój problem, ale pamiętaj, że dodajesz masę do pedałów i może on zetknąć się z ziemią (inaczej uderzenie pedału) podczas ostrzejszego zakrętu .

Sugeruję, aby udać się do lokalnego sklepu rowerowego i kupić niektóre pedały platformowe, abyś nie musiał męczyć się z modyfikowaniem pedałów, albo miał problem z dodatkowym obciążeniem lub uderzeniem pedału. Biorąc pod uwagę, że tańsze pedały platformowe kosztują około 15-30 dolarów, uważam, że jest to opłacalna inwestycja, ponieważ będą funkcjonować po obu stronach, bez kłopotów z wytworzeniem mocowania obciążającego.


5

Czy wiesz, jak niektóre pedały mają odblaski przymocowane do przedniej i tylnej części pedału? Ustaw ciężar w tej samej pozycji, w jakiej znajdowałby się przedni reflektor, gdy pedały są ustawione prawą stroną do góry. W ten sposób pedał zwykle spoczywa z przednią krawędzią w dół i możesz na nim położyć stopę lekkim ruchem do tyłu, aby upewnić się, że staniesz po dobrej stronie.

Umieszczenie ciężaru z przodu pedału pozwala, aby ciężar był mniejszy niż gdyby znajdował się on na dole pedału, ponieważ jest on dalej od osi obrotu. Nie zmniejszy prześwitu i rzadziej też zostanie zeskrobany.


3

Kup parę pedałów, które pasują ... to zdecydowanie najbardziej sensowna opcja.


3
@Murph - To może być najprostsze rozwiązanie, ale nie odpowiada na pytanie.
Goodbye Stack Exchange

1
Zgadzam się, to tak naprawdę nie odpowiada na pytanie, dobrze, żebyś nie dotarł do punktu, w którym mówi „szukam przede wszystkim pragmatycznego rozwiązania” - z których najbardziej pragmatyczne, moim zdaniem, jest „idź kupić pedały”
Murph,

2
Wymiana pedałów jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku. Jednak wyjaśnienie, dlaczego, tak jak @Teddy, idzie daleko w kierunku uzyskania właściwej odpowiedzi.
Goodbye Stack Exchange

@Neil Fair point (-:
Murph,

Naprawdę nie chciałem wymieniać pedałów (raczej kupić lepiej dopasowany rower), ponieważ do jazdy są naprawdę wygodne, ale obawa o obcięcie ziemi pedałem (co wcześniej miało miejsce bez modów i poderwało mi kostkę) jest naprawdę częścią, która sprzedała mi porównawczo powyższą odpowiedź. Motocykl ma już dziwny profil w swojej geometrii i myślę, że oboje macie rację, szukając bardziej symetrycznego pedału. Ponowne przeżycie pamięci o tym, że rower obraca się o 90 stopni od tyłu, podczas gdy odcinanie nogi jest tym, co mówi mi, nie mod oszczędzaj na nowy rower.
MFG

2

Rozwiązałem ten problem. Moje pedały zostały zaprojektowane z metalowymi klipsami na palce. Ze względów bezpieczeństwa usunąłem metalowy klips i zastąpiłem je miękkimi opaskami na palce, które znalazłem w REI. Jednak denerwowało mnie to, że nowe klipsy na palce były zawsze skierowane w dół. Rozpoczynając jazdę zajęło mi kilka sekund, aby wbić stopę w klips lewego palca.

Zauważyłem, że moje pedały były obciążone od spodu dwoma metalowymi obciążnikami. Moim celem było dodanie ciężaru do jednego z dolnych obciążników o odpowiedniej wadze, aby obrócić pedał, aby normalnie siedział z zaczepem na palce u góry.

Wymagało to pewnych eksperymentów. Odkryłem, że mały magnes testowy przyczepiłby się do metalowego ciężarka już na pedale. Jeśli twój pedał nie ma części, która przyciąga magnes, podłącz podkładkę błotnika. Następnie użyłem Magcraft NSN0802 Magnesy ziem rzadkich, które kupiłem na Amazon.com.

[uszkodzony link usunięty]

Te dyski magnetyczne są znacznie silniejsze niż normalne magnesy. Kupiłem podpórkę stalową 0,2 x 1,2 x 6 cali od Home Depot. Określiłem przybliżoną wagę, jakiej potrzebowałem, dołączając małe klipsy sprężynowe. Potrzebowałem około 1,5 uncji na pedał. Używając dokładnej skali i podstawowej matematyki, określiłem rozmiar stalowego wspornika do odcięcia, który wynosił 1,4 cala. Następnie przymocowałem swój ciężar stalowy do magnesu ziem rzadkich. Udało mi się precyzyjnie wyregulować kąt pedału, przesuwając ciężar stali wyżej lub niżej po jednej stronie pedału. Ciężar należy przymocować poniżej linii środkowej pedału z boku pedału skierowanego w górę. Im niższa waga jest dołączona, tym większy wpływ, jeśli będzie. (Ciężar jest ramieniem chwilowym: ciężar x odległość od linii środkowej).

Upewnij się, że wałek pedału jest dobrze nasmarowany. Obróć pedał, a zaczep na palec powinien zawsze spoczywać na zaczepie w górę.

Następnie możesz przetestować jazdę na rowerze, a obciążniki powinny pozostać ustawione. Jeśli jesteś zadowolony z pozycji pedału, polecam przymocować obciążniki na stałe za pomocą JB Weld (wzmocnionej stalą żywicy epoksydowej) po obu stronach magnesu ziem rzadkich.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.