Touring Unicycle - jak często?


10

Kilka dni temu, w drodze do Kalifornii (samochodem), razem z żoną minęliśmy monocyklistę jadącego w innym kierunku, pod górę, na dość wymagającym odcinku Route 66. (Myślę, że byliśmy w Arizonie.) facet miał na plecach DUŻY plecak, który według moich doświadczeń skautingu ważył prawdopodobnie 40-60 funtów, może więcej. Nie mam pojęcia, jak daleko przebył do tej pory, ale prawdopodobnie był na wielodniowej wycieczce (po drogach, które przekraczałyby 6% oceny na milę na raz).

Jakie są rekordy podróży monocyklem? Czy są rejestrowane jakieś nieobsługiwane trasy biegowe? Jak powszechne jest zwiedzanie motocyklem?


1
Według rekordów Guinnessa najdłuższa podróż była podwójną trasą po USA. Jednak zostało to zrobione jako zbiórka funduszy, więc prawdopodobnie nie kwalifikuje się jako nieobsługiwany.
Kibbee

@ Kibbee zdecydowanie było obsługiwane, jeździec ledwo nosił butelkę z wodą.
Móż

Garstka monocyklistów bierze udział we w pełni wspieranej Great Victorian Bike Ride , a każdego roku są to siostrzane imprezy w innych stanach. Zwykle trwa 9 dni, obejmuje 500-600 km, a maksymalnie około 100 km w ciągu jednego dnia.
andy256

Odpowiedzi:


7

Nieobsługiwane monocyklowe tournee nie jest bardzo częste, ponieważ nie działa zbyt dobrze - naprawdę musisz nosić więcej rzeczy niż można wygodnie nosić w plecaku podczas monocyklu, co ogranicza czas na unii, co z kolei ogranicza, jak daleko możesz iść. Ponadto unis są wolniejsze niż motocykle, co dodatkowo ogranicza odległości. Holowanie przyczepy niszczy punkt unii i sprawia, że ​​cały proces jest bardzo trudny. Ale tego właśnie potrzebujesz, jeśli chcesz nieść jedzenie i wodę dłużej niż jeden dzień. To powiedziawszy, ludzie regularnie pokonują 50-60 km dziennie, więc możliwe jest zwiedzanie.

Te dwa zarządzały 3500 km w całej Australii, a fora na monocyklu są tam, gdzie znajdziesz większość szczegółów.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Unicyclist podczas rekordowej trasy po Ameryce Północnej i Południowej dotarł do Kolumbii Brytyjskiej po przejechaniu ponad 22 000 kilometrów na jednym kole.

Cary Gray z St. Louis, Mo., wyruszył w swoją epicką podróż 1 lipca 2013 r. I obejrzał już 11 krajów: USA, Kanadę, Meksyk, Belize, Gwatemalę, Salwador, Honduras, Nikaragua, Kostarykę, Panamę, i Kolumbia.

W Panamie Gray pobił rekord Guinnessa w najdłuższej podróży monocyklem,

(przez CBC News)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ten sam facet przez Pinterest

Wiele „monocyklów”, które udało mi się znaleźć, jest w pełni obsługiwanych - to jedna lub dwie osoby na monocyklach, a następnie co najmniej jeden pojazd silnikowy z całym swoim sprzętem. Ten facet przejechał 15988 km przez Australię, a także twierdzi, że jest rekordzistą Guinnessa (strona poświęcona jest zbiórce pieniędzy).

Edytuj lub musi mieć dwa hamulce). Na przykład w Australii i Nowej Zelandii są czasami „rowerami”, a innym razem „kołowymi urządzeniami rekreacyjnymi”, na które trzeba jeździć po ścieżce. Nie widziałem tych zasad egzekwowanych w żadnym kraju, ale one istnieją. Podejrzewam, że jeśli unicyclistą uderzył samochód, byliby traktowani gorzej niż rowerzysta na tej samej pozycji.


Biorąc pod uwagę rozmiar paczki, którą nosił ten facet (i na podstawie moich doświadczeń z biwakowania), był dobry przez co najmniej 3 dni, może tydzień, jeśli kupił po drodze jedzenie (co jest praktyczne robić na tym odcinku Autostrada).
Daniel R Hicks

Zakładam jednak, że 3 dni nie niosę wody, co wyklucza wiele miejsc. Po wejściu w „kupuj jedzenie i wodę co najmniej raz dziennie” dużo łatwiej jest jeździć bez wsparcia, ale jest dość restrykcyjne, jeśli chodzi o to, gdzie możesz się udać.
Móż

Nie jestem pewien, jak daleko może zajść monocyklista w ciągu jednego dnia, ale wzdłuż większości Route 66 istnieje coś w rodzaju „cywilizacji” co 50 mil lub mniej. (Kilka odcinków może 75–100). Domyślam się, że facet mógł nosić wystarczającą ilość jedzenia i wody przez 2-3 dni, w zależności od tego, jak dużo wariactwa ... to znaczy w zależności od tego, jak Spartan ma swój styl.
Daniel R Hicks

Przeszukiwanie kilku blogów o długości 50-80 km / 30-50 mil wydaje się być powszechne, z bardzo kilkoma dniami powyżej 100 km / 60 mil, nawet dla w pełni obsługiwanych jeźdźców. Nie widziałem żadnych zarejestrowanych dni 160 km / 100 mil.
Móż

Dlatego przy starannym planowaniu może być konieczne noszenie jedzenia / wody przez 2-3 dni. Jeśli chodzi o bardziej płaskie sekcje, to znaczy - nie mam pojęcia, co byłoby potrzebne do ulepszeń 10 mil 6%. Jeśli rzeczywiście facet zamierzał przekroczyć przynajmniej ten ogólny odcinek nieobsługiwanej trasy, było to dość ekstremalne przedsięwzięcie.
Daniel R Hicks

3

Jednorazowe wycieczki nie są powszechne, ale jeżdżę około 60 mil dziennie. Unigeezer odbył niektóre jednodniowe wycieczki do 150 mil na 36 ". Trwa to dłużej, ale jest też świetną zabawą. Można również zainstalować półki bagażowe, aby poprawić odległość między uzupełnianiem zapasów. Można także zwiększyć dzienny dystans za pomocą przekładnia

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.