Kiedy wymieniać tylne przerzutki


9

Jaki jest typowy cykl życia przerzutek tylnych średniej klasy zakładających brak wypadków? Mówiąc dokładniej, jaki jest średni przebieg, po którym lepiej jest go wymienić niż cały czas tuningować?


5
MTB czy droga? Jazda rekreacyjna czy rekreacyjna? Zwycięzca Lotto czy student? Kiedy masz dość
ciągłego

1
Prawdopodobnie zanim będzie wystarczająco słaby, aby wejść w twoje koło. Chociaż okres użytkowania przed niechlujnym przesunięciem zależy w dużej mierze od konserwacji (czyszczenia i olejowania). Jednak zmiana biegów jest również funkcją stanu dźwigni zmiany biegów i stanu kabla.
Batman

1
Jeśli masz kłopoty z „strojenie”, wtedy ja podejrzewam, że składniki gdzie indziej są problemem - kable lekko uszkodzone, wygięte przerzutka wieszak, itd. I, oczywiście, zużyty łańcuch i koła zębate są główną przyczyną problemów shifting
Daniel R Hicks

Odpowiedzi:


12

Przerzutki będą działać prawie bez końca. Koła podporowe z czasem się zużyją (dziesiątki tysięcy kilometrów), ale reszta mechanizmu nie powinna wykazywać znacznego zużycia.


2
Może się zdarzyć, że sprężyna pęknie w pewnym momencie z powodu zmęczenia materiału, ale jest to również stosunkowo łatwa do wymiany część w przypadku większości przerzutek. A koła podporowe odejdą wcześniej.
arne

1
Tak, łożyska kół powinny być luźne, a czopy mogą z łatwością wytrzymać przez dziesięciolecia bez „niechlujstwa”, więc uszkodzenia fizyczne są jedynym faktycznym czynnikiem w ich życiu, poza zużyciem kół podporowych.
Daniel R Hicks

5

Mój główny rower szosowy ma przerzutki sportowe Campagnolo Gran. To był średni zasięg, kiedy kupiłem go w 1980 roku. Prawdopodobnie już ponad 100 000 mil. Kilka razy wymieniłem kable i koła podporowe, ale nadal świetnie się zmieniają.


4
Należy zauważyć, że w przypadku wielu nowszych przerzutek, które nie są wysokiej klasy, zwykle prawie tańszym / łatwiejszym jest przerzucenie przerzutki i włożenie nowej, gdy koła podporowe znikną, zamiast je wymienić.
Batman

-1

Z tylnej przerzutki mam 23 000 mil. Koło łańcuchowe w przerzutce pękło i podczas pracy nadal wymagało wymiany. Mój rower jest w sklepie i mam nadzieję, że wrócę jutro. Pierwszy lokalny sklep rowerowy właśnie dziś powiedział mi, że potrzebuje wymiany i zabrałem go do drugiego sklepu, aby to potwierdzić. Upewnij się, że znajdziesz sklep, któremu ufasz, ponieważ trzy lata temu powiedziano mi, że przerzutka wymaga wymiany przez właściciela sklepu, który próbował mnie oszukać. Nie potrzebował wymiany trzy lata temu. Jeśli nie masz pewności, czy zaufać lokalnemu sklepowi rowerowemu, zabierz rower do innego sklepu, aby uzyskać drugą opinię. Uważam, że wiele sklepów jest nieuczciwych. (12-12-2018)


1
Więc skoncentruj swoją odpowiedź na postawionym pytaniu „kiedy wymienić tylne przerzutki?” twoja odpowiedź brzmi „kiedy jest zepsuta”? Czy możesz dodać informacje o tym, czy wykonałeś czyszczenie lub konserwację? Czy przerzutka byłaby użyteczna, gdyby koła podporowe i wały zostały wymienione?
Criggie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.