Dodatkowa śruba po zdjęciu koła przedniego (plus zamknięte hamulce piasty)


0

Rower moich partnerów, Pashley Princess Sovereign, miał płaską przednią oponę, a gdy mnie nie było, przyjechał znajomy. Zdjął przednie koło (odłączając hamulec, całkowicie zamkniętą piastę hamulca), a następnie pozostał mu część zamienna, śruba oczkowa, jak na zdjęciu poniżej dodatkowa część

Czy ktokolwiek wiedziałby, skąd może to pochodzić? Jeśli nie powinien pochodzić z Pashley, to możliwe, że był z innego roweru i był tam już jakiś czas.


7
To wydaje się być śrubą do zamocowania odbojnicy na błotniku.
Daniel R Hicks

Czy ten rower ma błotnik? Czy możesz również dołączyć zdjęcie przedniej części roweru?
freiheit

Odpowiedzi:


1

To jest śruba mocująca błotnik (błotnik). Otwór w śrubie przesuwa się nad podporą, która mocuje się w pobliżu osi, a gwintowana część przechodzi przez wspornik, zwykle na błotniku, ale czasami na końcu osi.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Powodem tego jest bezpieczeństwo - jeśli błotnik lub zaczep zostanie zaczepiony o kierownicę, zaczep przechodzi przez ten otwór w śrubie, zamiast zakleszczyć się w kole i go zatrzymać. Więc masz hałas i tarcie, a nie wyrzucany z roweru.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.