Jaki jest najlepszy sposób na zatrzymanie i ponowne uruchomienie na sygnalizacji świetlnej?


8

Ponieważ twoje stopy nie powinny prawie dotykać ziemi, gdy siodło jest na optymalnej wysokości, jakie jest najlepsze podejście do zatrzymania się na światłach, a następnie szybkiego ponownego uruchomienia podczas jazdy w ruchu ulicznym.


Czas, jeśli to możliwe. Na niektórych skrzyżowaniach zatrzymuję kilka odcinków samochodu z tyłu i stawiam stopę na krawężniku.
Daniel R Hicks,

6
Wszystkie fajne dzieciaki po prostu stoją :)
Chris Mueller

Podłoga jest lawą! @ChrisMueller Jestem zaskoczony, że nikt tak naprawdę nie opublikował standu jako odpowiedzi! Mając doświadczenie w próbach i zjazdach, nigdy nie stawiam stopy na podłodze podczas dojazdów do pracy.
trailmax

Odpowiedzi:


6

Ponieważ jeżdżę wyłącznie na pedałach, zawsze robię to, gdy muszę całkowicie zatrzymać się, aby zmienić bieg na wystarczająco niski (w mieszkaniach zmieniałem bieg na 34/21 lub 34/23 - mam kompaktowy ', tj. korba 50/34), odpiąć lewą stopę, zahamować, a następnie, gdy się zatrzymuję, przesuwam ciało w kierunku górnej rury i staję nad nim lewą stopą na ziemi. Zwykle kiedy kładę stopę, rower nadal porusza się bardzo wolno, ale tarcie między blokiem a asfaltem i / lub dotknięcie hamulca natychmiast mnie zatrzyma.

Kiedy muszę się znów ruszyć, ustawiłbym prawe ramię mechanizmu korbowego w pozycji 2 lub 3 godziny, pchnąłem rower naprzód moją nieślizgniętą (lewą) stopą, a jednocześnie moją prawą stopę jednocześnie pedałowałem. A kiedy moje prawe ramię korby osiągnie pozycję na godzinie 6, podniosłem lewą stopę z ziemi, przesunęłem tyłek z górnej rury do siodła, zacisnąłem lewą stopę z powrotem i kontynuowałem jazdę.


13

Są to opcje, których używam w zależności od okoliczności:

  1. Trackstand: wymaga dużo praktyki i jest trochę oszałamiający. (Tego używam mniej)
  2. Częściowe zdemontowanie: Preferowane podczas jazdy na zablokowanych pedałach. Dominująca stopa pozostaje na pedale, a pedał jest gotowy do pełnego pociągnięcia (pod kątem 45 stopni w poziomie, jak mówi druga odpowiedź). Druga noga idzie na chodnik. Preferowane na ruchliwych przejściach lub gdy muszę skorzystać z pasa nie znajdującego się obok krawężnika.
  3. Prawa stopa na krawężniku: Moja prawa stopa jest dominująca, ale kiedy zatrzymuję się poza krawężnikiem, fakt, że pozostaję w siodle, prawie rekompensuje konieczność wykonania pierwszego uderzenia lewą.
  4. Używaj rąk: gdy jest słup świetlny lub odpowiedni znak drogowy, trzymam się (i czyściłem) i używam dłoni, aby zachować równowagę. Czasami mogę nawet oprzeć ramię o słup, ścianę lub koniec kierownicy. Ten pozwala mi zacząć od pełnego włączenia do pedałów.

1
Zaczynając od niedominującej stopy od czasu do czasu wcale nie jest źle. Zwłaszcza jeśli dużo jeździsz po mieście, będziesz nierównomiernie trenowany, co może powodować ból pleców.
arne

3

Jeśli nie możesz tego zrobić, żeby nie dać się złapać na światło, prawie po prostu zejdź. Jak wspomniał Daniel R Hicks, możesz użyć krawężnika, jeśli jest dostępny, ale nie zawsze tak jest. Osobiście moja silna noga jest moją prawą nogą, a ponieważ mieszkam w Ameryce, krawężniki są po prawej stronie, co sprawia, że ​​ta metoda jest dla mnie mniej atrakcyjna.

Jeśli prawidłowo ustawisz pedały, zsiadanie może faktycznie pomóc w przyspieszeniu podczas jazdy. Ustaw pedał dla swojej silniejszej nogi nieco mniej niż 45 stopni od pionu. Pozwala to uzyskać pełne uderzenie od samego początku. Kiedy światło zmieni kolor na zielony, wszystko, co musisz zrobić, to wstać, co obciąża cały pedał i nie ma Cię.

Jeśli jeździsz motocyklem z przekładnią, dobrym pomysłem jest również włączenie odpowiedniego biegu, zanim faktycznie się zatrzymasz. Potrzeba trochę wprawy i znajomości motocykla, aby wiedzieć, jaki to jest bieg, ale z biegiem czasu pojawia się całkiem naturalnie.


1
Tak, zatrzymanie się na właściwym biegu jest kluczowe.
Daniel R Hicks,

3
Lub posiadanie piasty z wewnętrzną przekładnią, która umożliwia zmianę biegów podczas zatrzymania. Uważam, że to moja główna zaleta.
D.Salo

1

Cóż, nie możesz poradzić sobie z utratą części / większego rozpędu na czerwonym świetle, ale jeśli zrobisz to sprytnie, możesz grać z czasem świateł i zmniejszyć prędkość w taki sposób, że nie będziesz miał zatrzymać się całkowicie.
Jeśli dobrze znasz, kto po kim stanie się zielony, możesz planować jeszcze lepiej.

Dobrą praktyką jest również nie stawianie stóp, lecz równowaga lub podstawka. W ten sposób możesz utrzymać stopy na pedałach.

Możesz ustawić się nieco za linią zatrzymania (jeśli to możliwe) i wystartować w połowie pomarańczowej, więc idziesz już, gdy miniesz linię na zielono.

Przyspieszenie to powszechna technika i trening siłowy.
Trzymaj swoją silną (pierwszą pchającą) stopę na godzinie 3, nie trać czasu na leniwą drugą stopę. Zacznij od odpowiedniego biegu (w zależności od nachylenia drogi i specyfikacji motocykla) i pracuj nad idealnym czasem zmiany biegów. Szybkie wykonywanie zmian pozwoli zaoszczędzić trochę czasu.

A potem: pełny ciąg!


4
„Możesz ustawić się nieco za linią zatrzymania (jeśli to możliwe) i wystartować w połowie pomarańczy, więc już jedziesz, kiedy miniesz linię na zielono”. ... i ryzykujesz, że ominie cię samochód jadący na czerwonym świetle.
kmm

Oznaczało to zwiększenie prędkości przed linią zatrzymania i przejechanie na zielono. Nie mówiłem, że powinieneś przekroczyć linię zatrzymania przed zielonym.
Sam

3
Jeśli chcesz szybko zniknąć z światła, to naprawdę, naprawdę dobry pomysł, aby sprawdzić, czy ludzie, którzy są „trochę spóźnieni” przez pomarańczowe światło.
Nuі

@Sam, w którym mieszkasz, musisz mieć kierowców przestrzegających prawa - nie jestem niechętny jak najwcześniejszego startu - ale tylko w rzadkich przypadkach, gdy jestem pewien, że nic nie nadchodzi - albo pierwszy samochód (na wszystkich pasach) ma zatrzymał się, lub widzę, że nic nie nadchodzi - w tym wyścigi (nawet zakrętem), aby spróbować pokonać światła. Tylko dla wzmocnienia komentarzy innych.
Chris H

Tak, myślę, że różnica między mną a wieloma innymi polega na tym, że mieszkam w Szwajcarii, gdzie rzadko można znaleźć kilka pasów poza większymi miastami (mieszkam w pobliżu małych miast): D Ale podoba mi się ten fakt. W przeciwnym razie bardzo niebezpieczne.
Sam
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.