Czy moja stopa powinna być w stanie stanąć płasko na ziemi, gdy siedzę na siedzeniu rowerowym?


24

Zastanawiałem się, czy w przypadku roweru górskiego o prawidłowej wielkości lub hybrydy, czy powinienem umieścić stopę płasko na ziemi, kiedy siedzę na siedzeniu roweru?

Odpowiedzi:


31

W przypadku standardowego roweru w normalnym użytkowaniu nie powinieneś z miejsca dotykać ziemi (bez pochylania się, lub z wyjątkiem, być może, skrajnego palca u nogi).

Standardowa rama diamentowa (z poziomą górną belką), do użytku drogowego, powinna być tak zwymiarowana, aby można było stać płasko na górnym pasku z „wygodnym” marginesem (ale nie więcej) między barem a materiałem nad barem . (Rower używany w terenie będzie na ogół nieco bardziej zwarty i oczywiście górny pasek często nie będzie poziomy).

Siedzenie powinno być tak ustawione, aby twoja noga była prawie w pełni rozciągnięty w dolnej części udaru (kolano nie powinno być idealnie proste).

Jednym ze sposobów dopasowania wysokości siedzenia jest przytrzymanie roweru podczas pedałowania do tyłu z obcasami na pedałach. Z Twoim obcasy na pedałach kolana powinny być idealnie proste na dole skoku, ale bez potrzeby kołysania się na boki, aby utrzymać kontakt z pedałami. (Po przejściu na używanie palców u nóg w normalny sposób uzyskuje się prawidłowe przedłużenie nóg prawie prosto).

Off-road i jazda kaskaderska, zazwyczaj fotelik będzie nieco niższy, a niektórzy mogą uważać za wygodne obniżenie fotela nieco do jazdy po mieście. Należy jednak pamiętać, że zbyt niskie siedzenie powoduje znaczne obciążenie kolan i może prowadzić do kontuzji kolana (zwłaszcza w połączeniu z jazdą na zbyt trudnym sprzęcie).


1
„Opuść nieco miejsce na jazdę po mieście ...” może być dość mało nieco: jeśli chcesz być w stanie zatrzymać się stopą w dół, możesz prawdopodobnie dążyć do pochylenia roweru nieco i kładąc palce na ziemi tylko z jednej strony. Sprawia to, że zatrzymanie / rozpoczęcie jazdy jest łatwe, a po zatrzymaniu się na drodze rower szybko podnosi krawężnik o dowolnej wysokości.
Chris H

Zamiast kogoś trzymać rower, podłączenie roweru do trenera jest prawdopodobnie łatwiejsze (jeśli masz do niego dostęp). Ponadto, jeśli używasz tylko kryteriów rozszerzenia nóg, możesz zastosować to do innych ramek (np. Miksów).
Batman

8

Zwykle twoje stopy nie powinny być w stanie dotknąć płaskiego podłoża, gdy jesteś na siedzeniu - jest to znak, że Twoje miejsce jest za niskie (możesz dotykać ziemi palcami w zależności od rozmiaru buta - noszę US 13 i to jest dla mnie możliwe. Zobacz połączyć dla niektórych wskazówek, ale zazwyczaj masz dobrą pozycję wyjściową albo przez doświadczenie, albo prośbę o dopasowanie roweru.

Zauważ, że podczas gdy wysokość siodełka jest „najłatwiejszym” pomiarem, który możesz ustawić, musisz także ustawić pozycję siodełka, nachylenia, wysokości i zasięgu kierownicy do przodu / do tyłu itp. (Dlatego ludzie wykonują pasowania na rower).


4

Nie powinieneś być w stanie. Zasadniczo chcesz, aby twoja noga była całkowicie wyprostowana, a stopa równoległa do podłoża na dole udaru. Jak już wspominali inni, istnieje zasada, aby zwiększyć zwrotność, co wiąże się z posiadaniem niższego siodła, ale jeśli można dotknąć ziemi płaską stopą, a pedał znajduje się 15-30 cm nad ziemią w dolnej części obrysu , wtedy nie możesz mieć skutecznego skoku i ranisz kolana.

Jedną ze strategii regulacji siodła jest jazda przez około 5 minut, a następnie podniesienie siodła o cal. Według Sheldona Browna, jeśli twój rower jest lżejszy i szybszy, to jest to dla ciebie dobra regulacja. Podnoszę go o cale lub pół cala, a kiedy czuję, że osiągasz cel, obniżaj go tylko o ćwierć cala. Daj sobie czas na dostosowanie się.


2
Tak, zwłaszcza gdy przez jakiś czas jechaliśmy ze zbyt niskim siedzeniem, często rozsądnie jest podnosić siedzenie z krokiem w górę, próbując jednocześnie przejść do „prawidłowej” wysokości.
Daniel R Hicks

0

Daniel już udzielił właściwej odpowiedzi.

Ale mam jeden dodatek, który może być interesujący:

W rzeczywistości są rowery, które są zbudowane płasko na ziemi.

Są z firmy o nazwie Elektra i opatentowany Technologia płaskiej stopy .

Świetnie nadają się do jazdy po mieście.


6
Czy jesteś związany z Electrą? Jeśli tak, musisz to zgłosić.
Batman

Nie, nie jestem związany z Electrą.
hansdorsch

Wydano patent na to, co jest zasadniczo pochyloną rurą podsiodłową? To dość słabe.
whatsisname

-5

Kiedy siedzisz na siodle, kula stopy powinna dotykać ziemi, a nie płaska.


3
To jest za niskie.
Batman

1
-1 Fragment z Twojej strony: „Korzystając z naszych usług, możesz być pewien, że jesteś w rękach doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów”.
BSO rider
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.