Instalowanie zamka na ramie z włókna węglowego


8

Zignorujmy na chwilę pytanie, czy powinienem zainstalować mocowanie blokujące na moim nowym TCR Advanced . Ale załóżmy, że chcę.

Biorąc pod uwagę, że rama jest wykonana z włókna węglowego, czy powinienem się martwić siłami, jakie zastosuje do niej zacisk montażowy? Czy powinienem się martwić (nietypowymi / nieplanowanymi) naprężeniami, jakie blokada i mocowanie zastosuje do rury podsiodłowej podczas jazdy?

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że chcę mieć blokadę zamontowaną na rowerze (a nie w torbie), czy jest lepsza sugestia, jak to zrobić, niż używać tego na rurze podsiodłowej?


Zamiast tego włóż zamek do tylnej kieszeni. Rurki prawdopodobnie dobrze poradzą sobie z obciążeniem, ale nigdy nie wiadomo.
whatsisname

Zrobiłbym to, co sugeruje @darkcanuck, a może ... Cały czas widzę bagażniki na rowerach z włókna węglowego, prawdopodobnie te, które mają aluminiowe sztyce. Jeśli uruchomisz jedną z nich, znajdę sposób na przymocowanie zamka do dolnej części szafy. (Nie robię z tego odpowiedzi, ponieważ tak naprawdę niewiele wiem o węglu.)
Neil Fein,

Mój były miał zamek rowerowy zamontowany na swoim rowerze z włókna węglowego. Miał go pod swoim siedziskiem i nigdy nie przysparzało mu to problemów. Jednak wiele razy mówiono mi, że to wielkie nie, nie, a mój były niekoniecznie jest najbardziej kompetentny, jeśli chodzi o bezpieczeństwo rowerów.

Odpowiedzi:


7

Zamontowałem światła z podobnymi zaciskami na widelcach węglowych bez złego efektu (po prostu trzeba bardzo uważać, aby nie dokręcić zbyt mocno zacisku), ale zamek - który jest ciężki - może spowodować zbyt duży moment obrotowy na tak małym Zacisk. Może gdybyś mógł rozłożyć obszar, na którym zacisk mocuje się do ramy, może być w porządku.

Co powiesz na założenie blokady U za siedzeniem? Zawieś dwie pętle (opaski, drut, sznurek itp.) Z szyn siedzeń i przełóż przez nie prostą część zamka. Następnie przymocuj dolną część litery „U” do tylnej części sztycy za pomocą paska na rzep (włóż wyściółkę między zamek a ramę, aby zamek nie podskakiwał i nie drapał sztycy).


Próbuję tego, używając zestawu zacisków z twofish. Jest w porządku i wydaje się wystarczająco stabilny. Trochę za dużo kłopotu, aby go założyć i zdjąć z roweru. Zobaczymy, czy się do tego przyzwyczaję, czy po prostu zostawię to w torbie.
zigdon

2

Zakładam, że masz na myśli przymocowanie go do góry, zwisanie? Odkładając na bok uwagę na prawidłowe dokręcenie (@dark), mógłbym mieć mniejsze obawy, gdyby zamek został zamontowany na przedniej rurze, skierowany w stronę zacisku do góry, a ciężar rozkładał się równomiernie, jak pozwala na to miejsce.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.