Czy rowery są bardziej podatne na przebicia po okresie opadów / powodzi?


10

Mieliśmy wyjątkowo mokrą zimę, a powódź była problemem w mojej okolicy. Teraz, gdy pogoda się poprawiła i jazda na rowerze jest znów możliwa / przyjemna, odkrywam, że otrzymuję o wiele więcej nakłuć niż normalnie. Dzieci też na rowerach.

Czy to tylko pech, czy ma to związek z deszczową zimą? Czy powódź wyrzuciła więcej śmieci na drogę? Być może jest to dobrze znany problem, ale nie zauważyłem go wcześniej.


2
Moją spostrzeżeniem (zanim przerzuciłem się na opony z paskami) było to, że bardziej prawdopodobne było, że przebiję się, gdy droga jest mokra. Podejrzewam, że ma to związek ze smarowaniem szkła i prawdopodobnie wodą utrzymującą cząsteczki szkła w pozycji pionowej. Inne przebicia (pinezki, drut itp.) Wydają się występować przy każdej pogodzie.
Daniel R Hicks,

Nie tylko motocykle - samochody też.
mattnz

Odpowiedzi:


2

Kiedy opony są mokre, zanieczyszczenia przylegają do niego. Wiele się wyrzuca, gdy koło się obraca, ale każde, co jest ostre i które przetrwa jeden obrót koła, zostaje wbite, gdy uderza w drogę. Jak powiedział @mattnz, woda smaruje również ostry przedmiot podczas wchodzenia.

W innej odpowiedzi zaleciłem szczotkowanie opon , ale tak naprawdę nie jest to wykonalne na mokrej nawierzchni, ponieważ zanieczyszczenia są w większości niewidoczne.


Możesz kupić lub wykonać chusteczki do opon instalowane zamiast błotników, a także zamiatać wodę, a także szkło i kratkę. Ale oczywiście nie błoto.
Nuі

6

Tak, to dlatego, że deszcz zmywa na drodze więcej zanieczyszczeń, które mogą następnie spowodować przebicie. Mokre opony są również łatwiejsze do uszkodzenia (nie mogłem dowiedzieć się, dlaczego, ale myślę, ponieważ to zmiękcza gumę)

Źródło: Rower Helen Pidd


2
mokra guma nie jest bardziej miękka, ale woda pomaga ostrym gruzom przykleić się do opon i działa sama pod stopką opony.
BrianC

Również woda stanowi fantastyczny środek smarny, dzięki czemu spiczaste rzeczy łatwiej się wślizgują.
mattnz

Pomyślałbym również, że jeśli droga jest nadal mokra, utrudnia to dostrzeżenie gruzu na drodze, co utrudnia omijanie. potłuczone szkło na drodze wyróżnia się na suchej drodze na słońcu. Na mokrej drodze jest znacznie trudniej zobaczyć.
Kibbee

1

To jest możliwe. Ale pamiętaj też, że twoje opony są może bardziej zużyte niż rok temu i / lub nie są wystarczająco napompowane (lub jak to się nazywa po angielsku)?

Dobra nowa opona o ciśnieniu 2-6 barów (lub 6-9 barów w rowerach wyścigowych) ma mniejsze szanse na przebicie niż starsza opona lub opona o ciśnieniu mniejszym niż 2 bary.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.