Jaka jest definicja Mixte?


Odpowiedzi:


7

Mixte to rama ze stopniami (dolna górna rura lub „damskie”) z 3 zestawami podpor zamiast zwykłego 2. Zazwyczaj środkowy zestaw podciągów biegnie aż do główki, zastępując górną rurkę, ale w niektórych miejscach górna rura jest normalną pojedynczą rurką. Tradycyjny mixte ma te nieruchome od osi do głowy, ale widziałem projekty, w których są wygięte, aby zapewnić jeszcze niższą wysokość postoju. Nadal zachowują zwykłe wsporniki łańcucha i wsporniki siedziska. Ta konstrukcja utrzymuje mocną ramę i nie wymaga dłuższego sztycy.

Uważam, że samo słowo pochodzi od francuskiego i oznacza „mieszane”, jak w „mieszance stylów kobiecych i męskich”, a może nawet „uniseks”. Czy ktoś tu mówi po francusku?


3
„Mixte” jest najczęściej używane do opisania grupy osób (szkoła „mixte”, drużyna sportowa dla dzieci „mixte” itp.) Niż obiekt, który jest dla mężczyzn kobietą, ale najprawdopodobniej jest używany tutaj z oparte na tym poczucie „uniseks”. Dałbym ci odznakę zatwierdzoną przez francuskiego mówcę, gdybym mógł. ;) Oświadczenie: Jestem francusko-kanadyjskim, można go używać inaczej we Francji, skąd prawdopodobnie pochodzi ten termin.
dee-see

@Noel - Czy zamierzasz zaakceptować tę odpowiedź? Jeśli tak, i jeśli nie ma żadnych modyfikacji ani zmian w treści, doda ją do indeksu terminologii, zgodnie z sugestią @meager.
Goodbye Stack Exchange

Użyłem tej odpowiedzi do wpisu indeksu terminologii na mixte .
Goodbye Stack Exchange
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.