Jakie byłyby dobre i niedrogie rowery górskie dla początkujących? [Zamknięte]


Odpowiedzi:


4

Zapomnij o sieci sklepów z dużymi pudełkami - tanimi, nieprzyjemnymi i nie mają wsparcia. Zwykle jeżdżą jak świnie i zwykle są wyjątkowo ciężkie. Dostajesz dokładnie to, za co płacisz - nie postawię na to 10-latka.

Najtańszy jest z drugiej ręki, następny najtańszy to model z ostatnich lat z 50% zniżką. Tak czy inaczej, odwiedź LBS wokół siebie i znajdź taki, który ma wiele motocykli dla dzieci - to znak, że wiedzą o napiętych budżetach. Zależy im również na powracających klientach (dzieci bardzo szybko wyrastają z rowerów), więc dają dobrą obsługę, mimo że nie odkładasz 1000 $ na rower flash.

Nie płać ceny naklejki. negocjuj .... Będziesz także potrzebował rzeczy takich jak pompa, kask, zapasowa tuba itp. LBS zapewni również, że dostaniesz rower odpowiedniej wielkości.

Jeśli nadal nie są w cenie, zapytaj, czy sprawdzą używany rower, jeśli go przyniesiesz. Kilka dolarów wydanych na to, a skończysz na lepszym rowerze za mniej pieniędzy niż rower sieciowy.


1

Zależy to w dużej mierze od rynku, na którym się znajdujesz. Najważniejsze, aby mieć odpowiednio dopasowany rower. Możesz także przyjrzeć się używanym rowerom górskim, ponieważ zwykle dostajesz tam więcej za swoje pieniądze (ale sprawdź ramę, koła i inne rzeczy przed zakupem, aby nie było pęknięć i niepożądanych niespodzianek).

Na początek zalecałbym trzymanie twardego ogona (przedni widelec, tylny sztywny). Rozmiar koła jest osobisty - zalecane są 26 "lub 29", ponieważ są one tańsze niż 650b, przy czym 26 "jest prawdopodobnie nieco tańszy niż 29", ale nadal jest to preferowane. Przyzwoite hamulce tarczowe są zaletą (prawdopodobnie hydrauliczne są korzystne, ale przeżyjesz mechanicznie), ale pamiętaj, że przez wiele lat ludzie używali hamulców V lub canti i byli w porządku. Istnieje wiele widelców budżetowych, które są odpowiednie dla początkujących, aby wyruszyć w offroad wykonane przez firmy takie jak SR Suntour (ich linie XC_), i nieco bardziej wyszukane te wykonane przez RockShox, Marzocchi, Fox itp. - przydatna jest funkcja blokady jeśli używasz go również w drodze. Wybór opon zależy od powierzchni. Od pierwszego roweru


Mam (ograniczoną) obserwację, że XCR to ta sama cena, ale znacznie lepsza tan XCM i XCT.
Vorac,

-2

Jeśli w pobliżu znajduje się Target lub Walmart, polecam po prostu kupienie od nich taniego roweru górskiego o wartości około 250 dolarów. Są tanie i działają świetnie przez kilka lat, w zależności od tego, jak często lubisz jeździć.


1
Nie zgadzam się. Za około 350 USD możesz uzyskać znacznie lepszy rower górski klasy podstawowej od swojego LBS. W rzeczywistości najdroższe rowery ze sklepami za duże dolary są w rzeczywistości najgorsze, ponieważ zazwyczaj zawierają tylny amortyzator, który zawsze jest okropny w tym przedziale cenowym. Jeśli wybierzesz trasę dużego pudła, lepiej jest znaleźć najtańszy twardy ogon, jaki można znaleźć, prawdopodobnie w przedziale 150 USD i planować dość szybko wymienić widelec.
jimchristie

Chłodny. Sprawdzę to. Kiedy idę do LBS, zwykle zaczynają się w tysiącach dolarów. Może to nie jest to samo na każdym LBS.
user_loser

W oknach będzie tysiące, ale jest mnóstwo ~ 500 dolarów podstawowych rowerów górskich (obecnie 350 może być nieco za niski na początek) w prawie wszystkich LBS (chyba że mieszkasz, powiedzmy, Dubai...). Rowery Walmart i Target są specjalnie zaprojektowane i opatrzone etykietą, aby nie były zabrane w teren - cała ich „rower górski” jest czysto estetyczny. Jest to wręcz niebezpieczne, jeśli naprawdę chcesz uprawiać kolarstwo górskie.
Batman

Łatwo jest jeździć po błocie i innych rzeczach na rowerze Walmart lub Target. Nigdy nie miałem żadnych strasznych wypadków. Nie jestem ekstremalny ani nic takiego i nie próbuję robić pętli na skokach i tak dalej. Jeśli chcesz, aby tani rower pierdził na rowerze z Target lub Walmart, jest niesamowity. Myślę, że drogi rower po prostu płaci za rozpoznawalność marki, ale nie ma nic lepszego niż jakiś tani rower.
user_loser

W większości użytkowników @ser_loser same motocykle dobrze sobie radzą, puszczając bąki po polnych szlakach, ale nadal dostajesz to, za co płacisz. Sam dojeżdżam do pracy na MTB Schwinn w 2008 roku od Meijer, ale musiałem wymienić wolne koło przed 100 milami, wymienić dolny wspornik ostatniej zimy i po prostu musiałem nasmarować piasty hamulcowe, które nigdy nie były. Ogółem włożyłem 100 USD na rower za 200 USD na części zamienne i jeszcze nie przejechałem 5 km mil. Moja żona ma hybrydę Jamisa z LBS. Oczywiście kosztował więcej i wciąż jest dostępny, ale waga, komponenty i wyczucie są znacznie lepsze.
BPugh
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.