Alternatywy kamerowe do dojazdów (wersja 2014)


8

Po kilku nieudanych wypadkach ze strony samochodów i dwóch kolegów, którzy zostali trafieni, chcę zacząć używać kamery do nagrywania materiału wideo .

Oto moje wymagania:

 1. Długi czas pracy baterii (3 godziny +)
 2. Niepozorne (absolutnie żadnych wymyślnych rzeczy GoPro na moim kasku)
 3. Mały i lekki
 4. Niedrogie (<200AUS / 150EUR / 200US)
 5. Rozsądny łatwy w użyciu (w rękawiczkach, w deszczu, ...)
 6. Wystarczająco dobra jakość / kąt dla nagrania, ale bez dalszych wymagań HD ++
 7. Elegancki

Zdaję sobie sprawę z tych pytań ( Zalecenia dotyczące niepozornej kamery wideo zamontowanej na hełmie , Co to jest dobre ustawienie kamery do jazdy po mieście? ) Z lat 2010 i 2012, ale z uwagi na szybki rozwój technologii kamer większość zaleceń i dyskusji jest przestarzała od 2014 roku. Myślałem o dodaniu do nich, ale myślę, że zaczynając od czystej karty, jest to korzystne dla wszystkich.


Po wielu badań internetu myślę gotowano ją do konfiguracji opartych na kierownicy z jednym z następujących aparatów (dla osób z większym budżetem, to wygląda na ciekawe porównanie z najczęściej droższych modelach):

Tachion MicroHD :

 • 1: 2,5h - 3: 96g - 4: 200US - 6: HD / 125 ° - 7: :(

Liquid Image Ego :

 • 1: 2,0h - 3: 70g - 4: 200US - 6: HD / 135 ° - 7:: /

DogCam HD2 :

 • 1: 1,5h - 3: 62g - 4: 250AUS - 6: HD / 135 ° - 7: :)

Contour Roam2 :

 • 1: 2,5h - 3: 144g - 4: 275AUS - 6: HD / 170 ° - 7: :)

Kontur +2 :

 • 1: ??? h - 3: 155g - 4: 450AUS - 6: HD / 170 ° - 7: :)

Polaroid XS 100 (identyczny z tańszym Easypix xtasy ?):

 • 1: 3,0h - 3: 136g - 4: 170AUS - 6: HD / 170 ° - 7:: /

Kamera akcji Kaiser Baas X80

 • 1: 2,5h - 3: ??? g - 4: 150AUS - 6: HD / ??? ° - 7:: /

Aby w końcu przejść do moich pytań:

Czy ktokolwiek

 • masz doświadczenie w tej dziedzinie problemowej / z jednym z tych modeli ?
 • wiesz o dalszych alternatywach ?

Spróbuję zaktualizować pytanie o dalsze informacje ...


Po prostu weź polaroid.
Scott Hillson

2
Możesz spojrzeć na fly6, który jest połączeniem tylnego światła i kamery. Nie jestem pewien, czy jest on jeszcze dostępny dla publiczności, ale oto ich strona kickstarter .
Kibbee

3
Powinno to być wiki społeczności - istnieje wiele „właściwych” odpowiedzi, oparte na opiniach i naprawdę, to pytanie dotyczące zakupów. Ale myślę, że warto mieć tutaj listę i starać się ją aktualizować.
Móż

1
@Moz - Jestem gotów przekształcić to w wiki społeczności - po prostu nie wiem jak;)
Jan Groth

2
Podsumowując - kamera jest bezużyteczna, jeśli nie może zarejestrować numerów rejestracyjnych podczas jazdy po normalnej, wyboistej nawierzchni. To dla mnie jest make or break ...

Odpowiedzi:


3

Kilka lat temu kupiliśmy w serwisie eBay kupkę kamer „mini dv” o wartości poniżej 20 USD, które działają dobrze jako kamery bezpieczeństwa. Znalezienie wodoodpornej obudowy jest praktycznie niemożliwe, więc użyłem plastikowej torby. Przy ~ 10 $ każdy przegrany to nie koniec świata. Przykładowe wideo: vimeo.com/15050277 . Jeśli eksperymentujesz, kup kilka z nich może być dobrym początkiem, aby przekonać się, ile to kłopotów i ile wykorzystujesz z aparatu. (Już się nie przejmuję, ale codziennie jeżdżę rowerem po rzece Cooks i tylko ~ 5 km rzeczywistych dróg)

Jedną z rzeczy, które stały mi się bardziej świadome / irytujące ostatnio, jest różnica między szybkością 60 klatek na sekundę a wolniejszą liczbą klatek. W przypadku kamery bezpieczeństwa 15 klatek na sekundę jest w porządku, ale jeśli chcesz użyć wideo do czegokolwiek, trudno jest obejrzeć 30 klatek na sekundę. A wiele kamer 1080p nawet nie robi 720p60. Więc jeśli zamierzasz wydać 200 $ + na kamerę „HD”, spróbuj uzyskać taką, która ma przyzwoitą liczbę klatek na sekundę. W ten sposób, kiedy zaczniesz grać z filmem, nie będziesz zbyt zrzędliwy. Jeśli strzelasz w rozdzielczości 1080p60, zazwyczaj możesz uzyskać z tego 720p60 stabilizowany programowo lub możesz zapłacić trochę więcej i zamiast tego uzyskać stabilizowaną kamerę sportową Sony .


1
30fps is hard to watch. Większość filmów jest odtwarzanych z prędkością od 24 do 30 klatek na sekundę. Dlaczego trudno oglądać? If you shoot at 1080p60... out of it. W jaki sposób rozdzielczość i szybkość klatek są powiązane ze zdolnością do stabilizacji czegoś?
Saaru Lindestøkke

@BartArondson istnieją programowe programy do stabilizacji wideo, które przycinają lub przeskalowują wideo i przesuwają przycięty widok, aby ustabilizować widok. Nie jest to tak dobre, jak odpowiednia stabilizacja sprzętu, ale przekonanie się, że Sony jest jedyną opcją. Uważam, że kamera rowerowa przy 30 klatkach na sekundę jest trudna dla oczu, wydaje się bardziej roztrzęsiona i mniej płynąca. To może być tylko ja
Móż

60 klatek na sekundę, absolutnie, biorąc pod uwagę fakt, że jeśli myślisz o wykorzystaniu dowodów wideo do przesłania materiału wideo lub raportów do lokalnej policji, a nawet po prostu do nazwania i wstydu na YouTube lub Twitterze, to 30 klatek na sekundę (szczególnie jeśli zamontowany jest kierownicę) nie nie dają dobrych zdjęć. Przy 60 klatkach na sekundę (nawet z kierownicy, ale na pewno przy założonym hełmie) masz szanse bycia w stanie stworzyć czytelne obrazy pokazujące dobry poziom dowodów na słabe pojazdy.
Unsliced

Ponieważ większość czujników obrazowania wykorzystuje technologię CMOS (a nie CCD), jakość wideo ulega pogorszeniu w przypadku szybkich ruchów. Dziwi mnie, że nie ma wielu kamer ze zintegrowanymi żyroskopami - są one tanie i istnieje kilka artykułów na temat stabilizacji wideo i korekcji rolet przy użyciu danych żyroskopu.
Vorac,

2

Używam jednego z nich do kajakarstwa - nie chciałem, aby gopro wystawało z mojego hełmu i zaczepiało o drzewa, i nie chciałem wydawać dużo. Ma uchwyt na kierownicę, ale go nie wypróbowałem.

Żywotność baterii wydaje się przyzwoita, ale wydaje się (i może to być problem również w przypadku droższych modeli), że wyczerpuje się szybciej, niż chciałbym, gdy był wyłączony.

Sprawdź, czy masz jakąś metodę szybkiego zwalniania, chyba że zabierzesz rower w bezpieczne miejsce - niektóre z tych dobrej jakości, które widziałem, są kłopotliwe do usunięcia. Sprawdź także, czy jest łatwy w obsłudze i elastyczny w usuwaniu danych - np. Karta SD, a nie tylko pamięć wewnętrzna.

Wygląda na to, że jest teraz więcej tanich opcji niż kiedy kupiłem mój.


2

Używam konturu po wędrówce 2 i uważam, że przycisk włączania / wyłączania jest genialny, można go używać z dowolnymi rękawiczkami. Ponieważ dojazdy do pracy dotyczą jazdy w terenie / na drodze, rejestruję tylko elementy drogi. Więc chociaż bateria wystarcza na 2 / 2,5 godziny, mogę nagrać prawie cały tydzień (10 godzin) jazdy na 1 baterii / karcie pamięci.

Dobra rada: na końcu każdego fragmentu nagrywam rękę palcami 1/2/3/4, aby pokazać, ile incydentów występuje w tym klipie. Jeśli jest zero, robię prostą pięść, więc kiedy mogłem przejrzeć materiał, nie spędzam godzin na oglądaniu.


1

Rideye wychodzi z kamerą zaprojektowaną specjalnie jako czarna skrzynka rowerowa: http://www.rideye.com/

W twoim formacie:

1: 15 godzin - 3. Brak podanej masy - 4. 149 USD - 6. 1080p / 170 ° - 7: :)

Nie jest jeszcze dostępny, ale przynajmniej pod względem specyfikacji wydaje się zwycięzcą. Jest uruchamiany i nieco opóźniony, ale zastanawiam się nad jego zakupem, gdy jest na sprzedaż.


0

Dla mnie przyzwoitą kamerą dojazdową jest Drift Stealth 2 .

Jest mały i lekki i nie rozprasza Cię podczas jazdy, ma długi czas pracy baterii (około 3 godzin) i może nagrywać filmy w ciągłej pętli, dzięki czemu nigdy nie zabraknie pamięci do przechowywania filmu. I to jest tanie.


Witamy w Bicycles @Markt. Twój post brzmi jak reklama, więc zaznaczę, że musisz ujawnić wszelkie powiązania w swoich odpowiedziach .
andy256,

W cenie 199 USD można kupić DWIE mini gry XD 1080 Replay lub DWIE kontury Roam2 (w kolorze zielonym). Przesyłka jest wliczona w cenę i wrzucamy 2-letnią GWARANCJĘ NA WSZYSTKO za 10 USD. Są to aktualne ceny Amazon.
jqning
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.