Dlaczego warto jeździć na rowerze o stałym biegu?


171

Muszę wyznać, że niewiele wiem o motocyklach. Do niedawna rower był tym, czym jeździłem codziennie do pracy. Powoli uczę się więcej o rowerach, ale wciąż mam pytania dla początkujących. To jest jeden z nich.

Jeśli dobrze pamiętam i mam poprawną terminologię, rower ze stałym biegiem to rower z tylko jednym biegiem (więc nie można go zmienić) i bez wolnego koła (więc jeśli tylne koło się obraca, to i pedały).

Dlaczego ludzie jeżdżą na rowerach o stałym biegu? Czy to nie jest trudne, aby rozpocząć (jeśli jest ustawiony na wysokim przełożeniu) lub trudno jest uzyskać dobrą prędkość (jeśli jest ustawiony na niskim przełożeniu)?

Nie próbuję obrażać ani podpalać rowerzystów motocykli o stałym biegu - jestem po prostu ciekawy! :)


17
Trudno również gwałtownie skręcić (pedał może uderzyć o ziemię). Wielu nie ma hamulców i opiera się na pedałowaniu lub poślizgnięciu tylnego koła, co oznacza, że ​​zatrzymanie może być trudne.
freiheit

Dobre pytanie! Po tym, jak zacząłem jeździć na rowerach trzybiegowych, rozumiem urok prostoty. Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi od jeźdźców o stałym sprzęcie.
Neil Fein

2
Stworzyłem kolejne pytanie, aby śledzić część pytania o pojedynczej prędkości. bicycles.stackexchange.com/questions/1983 Tutaj możemy porozmawiać o „dlaczego nie ma wolnego koła?”
Jay Bazuzi,

3
Hipster mówi: „Bo yolo. Jeśli zamierzam przejechać 1000 km, to będę pedałował 1000 km”.
ShemSeger,

Odpowiedzi:


118

Twoje zrozumienie jest prawidłowe.

Dlaczego ludzie jeżdżą na nich? Niektóre losowe odpowiedzi:

 1. Utrzymanie jest bardzo, bardzo niskie. Musisz utrzymywać opony i łańcuch w dobrym stanie technicznym, a na rowerze, którym jeździsz po drodze, mam nadzieję, że jakąś formę hamulca. Otóż ​​to.
 2. Na większości welodromów musisz jeździć na rowerze ze stałym biegiem, więc jeśli ścigasz się na torze, nie masz wyboru.
 3. Jest coś, co można powiedzieć o tym, jak ustalony bieg zmusi cię do wypracowania płynniejszego stylu pedałowania, ponieważ po prostu nie możesz przestać. Z tego powodu są one dość popularne na treningach poza sezonem przez poważnych rowerzystów szosowych.
 4. (Wahając się, żeby wspomnieć o tym ...) Istnieje pewna część populacji, która uwielbia rzeczy retro i proste. Oprócz tego, że jest to prawdopodobnie najbardziej wydajne urządzenie do poruszania się ludzi, rower stacjonarny może być ważnym dodatkiem modowym.

Trudno zacząć / Trudno iść szybko?

Tak. Ogólnie rzecz biorąc, ktoś, kto ma naprawę wartą uwagi na drodze, wybierze bieg, który działa dobrze w terenie i prędkości, na której lubią jeździć. Jeździłem tylko na motocyklach ze stałymi biegami na torze, ale wyobrażam sobie, że to miejski fixie, zoptymalizowałbyś się do dość niskiej prędkości, ale ktoś, kto traktuje je poważniej, może lepiej odpowiedzieć.


5
Również większości ludzi trudno jest je ukraść ze względu na „Trudne rozpoczęcie pracy”
Ian

3
W przypadku nr 3 zwykle używam do tego rolek - po tym, jak raz lub dwa rzuciłeś się do przodu nad rolką przednią, uczysz się dobrej mechaniki pedałowania (lub dobrej pierwszej pomocy).
lawndartcatcher

30
Nie wahałbym się wspomnieć o punkcie 4, to obiektywnie prawda. Sama liczba jaskrawo / ultra minimalistycznych poprawek jest wystarczającym dowodem na to, że forma wydaje się co najmniej tak samo ważna jak funkcja dla wielu ludzi.
Środa

3
Dobrze. Wyobrażam sobie, że 4 jest kluczem. To jedyny, który może naprawdę wyjaśnić brak hamulców. jedną, za którą tęskniłeś, jest to, że dérailleurs są do bani - to częściowo rzecz konserwacyjna, ale również rower bez dérailleurs może mieć osłonę łańcucha, a łańcuch ma mniejsze szanse na zsunięcie się podczas jazdy.
naught101

4
Jeśli pytanie brzmiało: „Dlaczego tak wiele osób korzysta z poprawek”, kolejność punktów powinna zostać odwrócona. Myślę, że nie powinieneś się wahać przy czwartym punkcie. +1 ode mnie
yannicuLar

65
 • To trudniejsza praca niż normalny wolny hub, nogi ciągle się poruszają, więc nie ma odpoczynku.
 • Wjeżdżanie pod górę bez konieczności wybierania biegów zmusza do zastanowienia się nad optymalizacją wysiłku
 • Trudno też zjeżdżać ze wzgórz - kręcąc nogami w sposób, który rzadko można osiągnąć na wolnym węźle
 • Ten stały ruch przekłada się na znacznie płynniejszy rytmiczny styl pedałowania, co będzie miało korzystny wpływ na swobodną kadencję piasty
 • Jest mniej elementów do utrzymania
 • W wyniku mniejszej liczby komponentów maszyna jest lżejsza, więc wrażenia bardziej responsywne, co oznacza, że ​​możesz łatwiej utrzymać prędkość.
 • Tradycyjnie mniej osób wiedziało, jak jeździć, więc podobno byli mniej atrakcyjni dla złodziei.
 • W mokrą pogodę można znacznie łatwiej się zatrzymać, hamulce / felgi są oczywiście zmienne, ale hamowanie za pomocą stałego napędu na koła nie jest utrudnione przez mokre warunki

Gdybym miał podsumować jednym słowem: praca. To trudniejsza praca, spędzam więcej energii, czerpię więcej korzyści z moich treningów / dojazdów do pracy.


Z kilku powodów zmieniłem stary rower na stały sprzęt w college'u: sprawił, że był lżejszy, trudniej go ukraść, poprawił moją sprawność roweru szosowego.
AShelly,

24
„W mokrą pogodę można znacznie łatwiej się zatrzymać, hamulce / felgi są oczywiście zmienne, ale hamowanie za pomocą stałego napędu na koła nie jest utrudnione przez mokre warunki”. Przynajmniej nie zgodziłbym się z ostatnim punktem i nie widzę, jak to prawda. Hamowanie za pomocą tylnego koła jest zawsze mniej wydajne niż w przypadku przedniego koła, a zastosowanie odpowiedniej ilości „hamulca” na stałym biegu jest znacznie trudniejsze.
Kai Inkinen,

10
@Quinn: Więc hamowanie jest tak złe na początek, że deszczowa pogoda nie czyni go znacznie gorszym? ;)
Kai Inkinen

8
@Quinn mając dwoje dzieci w wieku <5 lat Nie sądzę, że planowanie z wyprzedzeniem jest zawsze możliwe. Na przykład w ruchu ulicznym dzieci mogą robić rzeczy, nie dając ludziom dużo czasu na reakcję. Poślizg tylnej opony z układem napędowym lub hamulcami jest gorszym sposobem zatrzymania roweru w porównaniu z hamulcem przednim. Jeśli ktoś twierdzi coś jeszcze, podoba mi się dowód, dużo. W każdym razie, jeśli ktoś lubi łamać się „bez hamulców”, śmiało, ale twierdzenie, że jest tak samo dobre lub lepsze niż hamulce, jest po prostu błędne. I nie mówię tego, aby obrażać kogokolwiek lub coś takiego.
Kai Inkinen,

12
@QuinnCulver: Nagłe hamowanie jest na pewno zbędne na torze. Ale gdziekolwiek na drodze, w końcu będziesz miał idiotycznych kierowców, zwierzęta lub dzieci kopiące piłki przed sobą. Nagłe hamowanie jest konieczne i co robisz? Mam na myśli, że w Syndey są kierowcy samochodów, którzy aktywnie próbują okaleczyć rowerzystów . Tak, jazda po drogach bez użycia hamulców jest dobra, ale jazda bez hamulców jest po prostu głupia.
naught101

55

Powody, dla których jeżdżę:

 1. Jest bezpośrednie wyczucie drogi. Nie ma luzu do przodu lub do tyłu przed „złapaniem” łańcucha.
 2. Brak konserwacji przerzutki. Bez klikania. Bez czekania na zmianę biegów. Nie znaleziono odpowiedniego sprzętu.
 3. Gdzie jeżdżę, jest całkowicie płaska, w dzielnicach i poza nimi, ciągłe zmiany prędkości. Mógłbym cały czas zmieniać biegi lub po prostu jeździć na jednym biegu i wchłaniać go nogami.
 4. To wyklucza mnie z mojej strefy komfortu. Kiedy jeżdżę na zwykłym rowerze szosowym w celach fitness, pokusa polega na tym, aby wybrać najbardziej efektywny bieg i iść z rytmem pracy serca, jaki mogę wytrzymać na dystansie, który chcę pokonać. Wszystkie wysiłki są prawie identyczne. W przypadku fixie wybierany jest sprzęt i muszę wybrać wysiłek włożony w dopasowanie do odległości, którą pokonam. Tak naprawdę to nie jeżdżę dla fitnessu, ale odkryłem, że to sprawia, że ​​przechodzę przez kroki, których nigdy nie przeszedłem na zwykłym rowerze szosowym.

1
W tym samym wierszu, co w punkcie 4, wkładam więcej wysiłku podczas całego skoku.
LanceH

8
# 2 można osiągnąć, nigdy nie zmieniając biegów. To nie rozwiązuje problemu. To tak, jakby powiedzieć, że nigdy nie napiszesz, ponieważ nie lubisz, gdy łamią się ołówek.
gcb,

1
@BillyONeal: Wiem, że najprawdopodobniej nie chciałeś pozostać na określonym biegu, ale robienie tego w motocyklu z wieloma przekładniami z pewnością zużyje ten bieg dość szybko, ponieważ płytki zębate są znacznie cieńsze. A ponieważ jeden jest zużyty, najprawdopodobniej cała gromada trafi do kosza ...
heltonbiker,

2
@heltonbiker: 1. Mój ostatni rower miał 30 lat i nie zużył się ani kaseta, ani tarcza. (Przeszło jednak kilka zestawów łożysk). W każdym razie nie widzę powodu, dla którego metal na kasetach lub zębatkach byłby cieńszy niż na rowerze ze stałym kołem zębatym. (Szczerze mówiąc, jeśli jeździsz na tyle, że staje się to problemem, jeździsz na tyle, że inwestycja jest prawdopodobnie tego warta) 2. Czy mówiłem coś o pozostaniu na jednym biegu? Mówię tylko, że jeśli trwa klikanie lub tarcie lub zmiana zajmuje dużo czasu, coś wymaga regulacji lub naoliwienia.
Billy ONeal

1
Jeśli chcesz wykoleić łańcuch, musi on być w stanie nieco zgiąć się na boki. Jeśli chcesz dopasować wiele kół łańcuchowych między hakiem a szprychami, ogranicza to ich maksymalną grubość i odstępy między nimi. Stałe, jednobiegowe i łańcuchowe koła zębate nie potrzebują tego flexu i są grubsze i mocniejsze.
Bezużyteczny

45

Hej, słoń w pokoju. Odpowiem ci: bo jest modny. No dalej, nie możesz mi powiedzieć, że moda nie jest głównym czynnikiem.

Nie znaczy to, że to zła rzecz. Wszystko, co zachęca ludzi do jazdy na rowerze, jest dobrym pomysłem, jeśli mnie o to poprosisz.


3
Całkowicie się zgadzam, więcej rowerów jest lepszych niż więcej samochodów, bez względu na powód.
Simone,

1
Jeżdżę na stałe i nie ma to nic wspólnego z modą. Może więc jest to czynnik dla niektórych osób, ale z pewnością nie jest to istotny czynnik.
Mac

Moda jest naprawdę wysoka, ale dla mnie jest to nie tylko idealna maszyna treningowa, ale także doskonały zamiennik motocykla w warunkach dużego natężenia ruchu przy dobrej pogodzie (podobnie jak mój trekking / touring / dojeżdżający do pracy jest zamiennikiem samochodu)
heltonbiker

+1 Za odwagę powiedzieć prawdę. Nie należy się śmiać: ludziom się to nie spodoba.
astabada,

Podejrzewam, że osoba, która jeździ na stałe, nie będzie tą samą osobą, która właśnie postanowiła rozpocząć jazdę na rowerze.
PeteH

31

Rowery o stałym biegu w porównaniu z rowerami jednobiegowymi:

Stojaki Możliwość przesunięcia roweru do tyłu za pomocą pedałów pozwala zachować równowagę podczas zatrzymania. Jest to przydatne (na przykład podczas oczekiwania na ruch uliczny) i stanowi dowód umiejętności jeźdźca.

Hamulce są opcjonalne . Możesz wywierać nacisk na pedały, aby stopniowo spowalniać rower. Alternatywnie możesz rzucić ciężar do przodu (aby odważyć tylne koło) i zastosować bardzo silny nacisk wsteczny. Gdy koło zostanie zablokowane, poślizgniesz się do zatrzymania.

Jest to również kwestia bezpieczeństwa, ponieważ nie można zatrzymać się tak szybko bez korzyści z przedniego hamulca (gdzie większość hamowania występuje w większości motocykli), i zależy to w dużej mierze od poziomu umiejętności kierowcy.

Brak hamulców (lub tylko hamulec przedni) jeszcze bardziej upraszcza rower w porównaniu z rowerem jednobiegowym.

Wizerunek i wyłączność. Rowery ze stałym biegiem są niezwykłe i nie wszyscy mogą na nich jeździć. Ciężcy ludzie z dużym obciążeniem w pagórkowatych obszarach są prawie wykluczeni. Wymagają unikalnych umiejętności i mają element ryzyka, który odpycha większość rowerzystów. W mojej okolicy zostały adoptowane przez subkulturę „ hipsterów ”.

Zabawa i różnorodność. Dla kogoś, kto jeździ na konwencjonalnym rowerze wielobiegowym, kontrastowe doświadczenie jazdy na fixie może urozmaicić, utrzymując rowery interesujące.


9
Stały bieg znacznie ułatwia stawianie na torze, ale nie jest tak naprawdę konieczne - na pewno są ludzie, którzy potrafią stać na torze także na rowerach wyposażonych w wybieg.
Jerry Coffin,

Mogę przez chwilę postawić na torze pod górę, ale jak to robisz w mieszkaniach?
Jay Bazuzi,

Stojak z wolnym kołem na płaskim podłożu: użyj hamulców i użyj różnych części ciała jako przeciwwagi. Jeśli zaczniesz spadać w prawo, wyrzucisz lewą nogę i odwrotnie.
Per Wiklander,

3
Mogę postawić na stoku z góry bez stałej piasty (nawet z przyczepką dla dzieci z tyłu). Zasadniczo musisz zsynchronizować pchanie do przodu i ściskanie przednich hamulców, aby odbić się od flexu w kole. Pomaga jednak mieć właściwy bieg. Och, czekaj ...
stib

14
Myślę, że jazda bez hamulców to właściwie nieodpowiedzialna rzecz. Blokowanie tylnego koła NIE ZATRZYMUJE roweru w nagłych wypadkach. Możesz planować z wyprzedzeniem, ale sytuacje kryzysowe są zawsze nieplanowane.
heltonbiker

16

Niektórzy ludzie jeżdżą na rowerze o stałym biegu, aby zagrać w Cycleball , najbardziej niesamowity ze wszystkich sportów wyczynowych.


10

Jeźdź tylko 3 miesiące na rowerze stacjonarnym, a następnie wróć na standardowy rower z przekładnią / wolnym kołem. Po pokonaniu początkowego szoku związanego z wybieraniem się i wycofywaniem poczujesz się jak cholerny Superman. Jazda na fixie zamienia nogi w pnie drzew.


4
+1 za „szok” spowodowany wybuchem. Właściwie, kiedy jeżdżę wybiegiem teraz, to jak jakiś ważną cechą roweru wynosi brakuje, bo mam do hamulca (rękami), aby kontrolować prędkość ...
heltonbiker

10

Istnieje wiele rodzajów motocykli o „stałym biegu”, każdy odpowiedni do różnych celów:

Rower torowy Przeznaczony do welodromu. Horyzontalne haki skierowane do tyłu, brak szybkiego zwolnienia kół, brak hamulców, belki uprzęży do większości wydarzeń, łańcuch 1/8, cale biegów nie mniej niż 81 "(48x16) i nawet ponad 100+, jeźdźcy często zmieniają trybiki /. tarcze podczas ćwiczeń Geometria jest bardziej stroma niż rowery i manipulacja nerwowym, opony o grubości nie większej niż 25 mm. Przykład: Bianchi Super Pista .

Stały sprzęt uliczny Przeznaczony do jazdy / treningu na nawierzchniach ulicznych. Haki poziome, przedni hamulec, haki lub bullhorny lub płaskowniki, cale przekładni zwykle niższe. Geometria jak rower szosowy, miejsce na opony szersze niż 25 mm. Zazwyczaj ma piastę typu flip-flop z wolnym biegiem po jednej stronie. Przykład: Surly Steamroller

Naprawiono rower sztuczki Przeznaczony do wykonywania wyczynów polegających na pedałowaniu do tyłu, ścian, ramp, skoków i innych dzikich rzeczy. Dużo pedałowania. Geometria jak duży rower BMX, bardzo niskie cale biegów. Przykład: patrz prolly prawdopodobnie nie jest blogiem.

Conversion fixie Rama roweru szosowego , która została przekształcona. Możesz to stwierdzić, ponieważ osoby, które wypadły, nie są skierowane tyłem do kierunku jazdy. Wszystko inne to samo, co naprawiono „uliczny” sprzęt. To dobry sposób na eksperymentowanie ze stałym sprzętem, jeśli nie chcesz wydać 700-1000 USD na dedykowany rower. Nie będziesz mógł ścigać się z jednym z nich na welodromie z powodu wypadków. Przykłady: patrz blog galerii naprawionych narzędzi .


10

Wrzucić klucz do dzieła (była to wielka religijna debata w niektórych społecznościach fixie). Hamulce nie są „opcjonalne”. A w niektórych stanach (MN i WI iirc) są wymagane przez prawo.

Powinieneś mieć co najmniej jeden hamulec na rowerze ze stałym biegiem na wypadek, gdyby łańcuch się zepsuł (mogą i będą, jeśli nie nadążasz za konserwacją).

W przeciwnym razie, jak inni wspominali o lepszym / płynniejszym skoku pedału, lepsze zrozumienie ciała i wytrzymałości, ponieważ nie można zmieniać biegów, aby dostosować się do wzniesień, prostsza mechanika.


4
Jazda bez hamulca jest nieodpowiedzialna. Nie można zatrzymać się w nagłym wypadku, nie ma magii. Myślę, że w razie potrzeby można zsunąć metalowe iskry z opony, ponieważ przedni hamulec jest co najmniej zainstalowany na rowerze i można z niego korzystać.
heltonbiker

10
Doświadczyłem tego na moim Fixie zaledwie kilka tygodni temu: pedałowania (na płasko, na szczęście poziom terenu) przy dość wysokiej kadencji, będzie dość szybko, i pomyślał łańcuch pstryknął całkowicie wyłączyć roweru. Zbliżała się zakręt i gdybym nie miał hamulca przedniego, uderzyłbym prosto w holenderski wiejski kanał (lub „zatrzymał się”, spadając z roweru). Więc tak, jeśli jeździsz nieruchomo, masz przedni hamulec. Poważnie.
Scottie,

Hamulce są całkowicie zakazane w niektórych wydarzeniach na torze. Co powoduje, że olimpijskie wydarzenia welodromowe są nieodpowiedzialne.
Móż

4
Co muszą powiedzieć wprost: „jazda bez hamulców jest nieodpowiedzialna ... z wyjątkiem jazdy na torze ”? Naprawdę?
stib

7

To trend, to wszystko. Daj mi jeszcze kilka lat, a wszystko, co pozostanie, to garść zdewastowanych klasycznych ramek, na które spojrzymy ze smutkiem, żałując, że te zepsute i lutowane stalowe piękności nie zostały zmodyfikowane dla próżności niektórych hipsterów.

Istnieje jeden faktyczny powód, którym jest mniejsza konserwacja - mniejsza złożoność oznacza mniej regulacji. Wyreguluj napięcie łańcucha, utrzymuj smarowanie, rzeczy powinny pozostać gładkie przez długi czas.

Przeciwko fixie jest o wiele więcej - na odpowiednim biegu tylko 10% czasu jest najważniejsze. Fixie jest dla toru, na którym nachylenie wynosi zero, a droga jest zawsze gładka. (Oczywiście wchodzisz na nasypy, ale taktyka wyścigowa to osobna, wielka dyskusja.)

„tory wyścigowe” - wielu wykwalifikowanych rowerzystów, a nawet wielu zwykłych dojeżdżających do pracy, może w nieskończoność balansować na rowerach górskich, przełajowych, rowerach szosowych lub czymkolwiek.

„bezpośrednie połączenie” - co? W moim układzie napędowym nie ma luzu, ani na żadnym odpowiednio wyregulowanym rowerze. Istnieje bezpośrednie połączenie, które obraca twoje pedały za każdym razem, gdy obracają się koła, co może być bardzo niebezpieczne, jeśli pochylisz się w zakręcie i zauważysz, że wewnętrzny pedał unosi tylne koło z ziemi, gdy się obraca ...

„lżejsze” - nowoczesne ramki i zestawy grupowe są tak lekkie. UCI (organ zarządzający mistrzostwami świata w drogach itp.) Wyznaczył minimalną masę 6,8 kg, ponieważ z łatwością można stworzyć lżejszy motoreduktor. Jest punkt, powyżej którego to już nie ma znaczenia, a zarówno ukierunkowanie, jak i poprawki już tam są.

„wydajność / sprawność” - są tego dwie strony. Fixie może pomóc ci nauczyć się utrzymywać stały nacisk na pedały. Ale koła zębate istnieją z jakiegoś powodu. Lance Armstrong nie ma kadencji kolibra, ponieważ dzięki temu jest fajniejszy, wydajniejszy. Kiedy jedziesz szybko w dół, a nogi obracają się, aby nadążyć za pedałami, to jest niesamowite, ale to czas, kiedy najmniej potrzebujesz wydajności. Potrzebujesz go pod górę, ale wtedy stoisz w siodle, pompując powoli. Co prowadzi do ostrzeżenia - poprawki mogą być szkodliwe dla twoich kolan. Jeśli jeździsz na wzgórzach i wytrzymujesz je z wysokim sprzętem, spowoduje to większe zużycie stawów kolanowych i biodrowych, niż gdybyś był w stanie zejść i utrzymać nogi w ruchu. 20-latek, jak myślisz

Hamulce nie wchodzą w debatę, ponieważ fixie może je mieć lub nie.

Zabierz swoje zakupy w weekendy. Jeśli chodzi o jazdę w rzeczywistym celu, zaakceptuj, że technologia nieco się rozwinęła. Zgodnie z kadencją Lance'a Armstronga, nie jeżdżą na rowerach z biegami podczas Tour, tylko dlatego, że jest to bardziej zabawne lub lubią majsterkować.


2
Nie sądzę, że „to wszystko”, chociaż moda jest istotnym elementem. Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości będzie wiele dobrych ofert na eBayu i takie!
heltonbiker

1
+1 za kolano. Rozerwałem obie listy ACL, a w wieku 30 lat muszę utrzymywać rytm co najmniej 60 pedałów na minutę, bo w przeciwnym razie mam zbyt duży nacisk na kolana. Wyjście z martwego początku na fixie jest po prostu niemożliwe.
Drew

3
Dziwi mnie, że nie ma więcej dyskusji na temat tego, jak „poprawki” wpływają na kolana. Miałem operację kolana 3 razy - wszędzie jeździłem na rowerze - i teraz wracam do jazdy na rowerze, dowiadując się, że (z jakiegoś powodu) rowery jednobiegowe są powszechne, pomimo oczywistego powodu nr 1 dla rowerów wielobiegowych - aby utrzymać stosunkowo stała kadencja, która jest najbardziej wydajna i najlepsza dla twoich kolan. Czytałem już wokół, próbując znaleźć jakąkolwiek dyskusję na temat tego, czy te jednobiegowe motocykle nie są tak dobre na kolana - i po prostu kręcę głową z powodu braku dyskusji. Czy jestem w strefie zmierzchu w 2016 roku?
Dan Nissenbaum

5

Lubię mój rower ze stałymi biegami z kilku powodów:

 1. Jest lekki i łatwy do podniesienia, gdy wychodzę na schody. Uwielbiam mieć rower, który mogę samodzielnie przenosić.
 2. Jest to proste i jestem w stanie samodzielnie go naprawić. W rzeczywistości sam zbudowałem rower. (Z pewną pomocą.)
 3. Podoba mi się to, jak to wygląda. Myślę, że to bardzo modne, a to po prostu sprawia, że ​​chcę jeździć więcej!
 4. Lubię być w stanie zatrzymać się z nogami. Lubię sposób, w jaki prędkość jest zawsze bardzo stała.

1
Po schodach można jeździć motocyklem z przekładnią i hamulcem. Niektórzy ludzie mogą nawet jeździć na nich (to jednak trochę za mną). Lekkość jest jednak bardzo miła.
naught101

3
jeśli chodzi o # 1, naprawdę musisz być mały, don.
Drew

4

Dodanie do wielu doskonałych odpowiedzi, jazda na fixie to świetna zabawa !

Długo go nie dostałem, bo myślałem, że nie będę na nim jeździł. Ale kiedy go dostałem, nie jeździłem na niczym innym przez 3 miesiące. To świetna zabawa. Nawet na dłuższych przejażdżkach (do 80 km) jeździłbym na fixie. Jesteś tak połączony z wrażeniami z jazdy na lekkim, zwinnym rowerze.

Nie ma potrzeby monitorowania, na którym biegu jesteś, i który musisz wybrać, aby przejść w górę / w dół następnego wzgórza. Układ napędowy nigdy nie hałasuje. Nigdy nie jesteś między biegami. Zawsze masz odpowiedni sprzęt i zawsze jest solidny!

Jako rower dojazdowy idealny jest fixie (zakładając, że poradzisz sobie ze wszystkimi wzniesieniami).

 • Są tanie w zakupie
 • Są tanie i łatwe w utrzymaniu
 • Trening jest znacznie trudniejszy (dzięki czemu weekendowe przejażdżki są o wiele przyjemniejsze)
 • Pozycja jest bliższa rowerowi szosowemu, dzięki czemu weekendy są lepsze.

Po więcej pomysłów, wyrażonych bardziej wymownie niż jestem w stanie, patrz Sheldon Brown


1
Czuję się mniej zmęczony dojazdami do pracy z moim fixie (11 kg) niż z moim w pełni funkcjonalnym rowerem dojazdowym (18 kg), nawet jeżdżąc pod górę z 44x16, tylko dlatego, że rower jest o wiele lżejszy.
heltonbiker

1
poprawki są tanią opcją dojazdów do pracy? to jest nowy ... (dla drugiej ręki tutaj, to 3 do 4 razy więcej niż podstawowy rower hybrydowy lub górski)
njzk2

@ njzk2 To zależy od pojedynczej prędkości / fixie. Podstawowa pojedyncza prędkość może być tańsza niż podstawowa hybryda, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę koszty utrzymania.
Mac

@Mac koszty utrzymania? przez ile tysięcy lat?
njzk2

@ Njzk2 wymiana tarczy, łańcucha i koła zębatego na moim fixie kosztuje około 70 USD. Na moim motoreduktorze jest bliżej 200 $. Przechodzę przez łańcuchy i trybiki / kasety co około 5-6 miesięcy. To szybko się sumuje. W takim przypadku motoreduktor będzie wymagał wymiany przerzutek, kabli, brifterów itp.
Mac


3

Daje ci coś do zrobienia na światłach stopu; stanie na pedałach i próba utrzymania równowagi daje również przyjemny moment obrotowy, gdy zmienia kolor na zielony.


2
możesz także zrobić statyw bez ustalonego biegu, easyiset, jeśli możesz skierować przednią oponę pod górę lub oprzeć się o coś takiego jak białe wypukłe linie
David LeBauer

3

Kolejną rzeczą, o której jeszcze nie wspomniano, jest to, że zmusza Cię do pedałowania w zimie, co utrzymuje ciepło kolan. Pomaga poczuć zgromadzoną energię - możesz jeździć na rowerze po śniegu i lodzie.

Powodem numer jeden dla mnie (już wspomniany) jest koszt utrzymania. Przez ostatni rok zmieniłem 4 szprychy i to wszystko. Łańcuch był o połowę niższy od 8 biegów i trwa, odkąd kupiłem go prawie 2 lata temu. Opony również zużywają się wolniej.

I bardziej subiektywnie:

Daje to dodatkowe zrozumienie i nieco większą kontrolę na zakrętach. Stajesz się bardziej świadomy o sobie. Nauczysz się zauważać pozycję pedałów, kiedy atakujesz przeszkodę, miejsca, w których musisz użyć hamulców. Uczy nowych sposobów unikania kolizji, nowych sposobów stania, lepszej równowagi.

Jest inaczej, więc kiedy wrócisz do jazdy na MTB - z dwoma silnymi hamulcami, zawieszeniem, dużymi oponami i pedałami z kolcami - to kolejna rzecz, którą docenisz.


2
Po kilku przejażdżkach z moim fixie, czuję, że mój MTB przypomina kuloodporną kanapę na kółkach
heltonbiker

Dojeżdżanie do 10 mil po szkockich drogach miejskich na szlaku naprawdę zużywa łańcuch. Myślę, że poprawki zazwyczaj zużywają się szybciej. Nie utrzymuję łańcucha, z wyjątkiem sporadycznych kropli oleju, i używam go przez 2 lata, zanim będzie za daleko.
Boggin,

Pojedyncza prędkość jest prawdopodobnie najlepsza dla ekonomiki układu napędowego, ale fixie wciąż trwa dłużej niż przerzutka z wózkiem. Możesz bardziej rozciągnąć łańcuch, zanim zacznie przeskakiwać i powodować problemy.
zjazd

3

Powody, dla których najczęściej jeżdżę na stałym sprzęcie:

 1. Muszę ciężko pracować, aby dostać to, czego chcę. Stały bieg wymusza stałe pedałowanie, co oznacza brak leniwego wybiegu. Kiedy jeżdżę, chcę pracować.
 2. Prostota. Naprawy są znacznie łatwiejsze, ponieważ w zespole napędowym jest mniej punktów awaryjnych.
 3. Czuję drogę. Następnym razem, gdy będzie padać, przejedź się stałym sprzętem i porównaj go z rowerem na wolnym wybiegu. Na fixie cały czas czujesz swoją przyczepność.

To powiedziawszy, nienawidzę tego trendu (zauważ, że „czystych linii” nie było na mojej liście), głównie dlatego, że nienawidzę patrzeć, jak idioci bez hamulców zrzucają łańcuch i wpadają na pieszych lub ruch uliczny.


2

Do wielu doskonałych odpowiedzi chciałbym dodać kilka:

 1. Najważniejszą zaletą stałego sprzętu jest to, że sprawi, że będziesz lepszym jeźdźcem. Nie tylko zapewnia płynniejszy skok pedału, ale fakt, że jego uruchomienie i zatrzymanie jest wolniejsze, wymusza gładszy ogólny styl. Zmusza to również jeźdźca do bezpieczniejszej jazdy i zwracania uwagi na nadchodzące niebezpieczeństwa na drodze.

  Uwaga: Mimo że zachęca jeźdźca do przyjęcia bardziej ostrożnego stylu jazdy, rower bez hamulców nie jest tak bezpieczny jak ten z hamulcami. Nawet jeśli możesz zatrzymać się na poślizgu, marnowanie opony jest marnotrawstwem.

 2. Promuje nie tylko bardziej równomierny skok pedału,

 3. ułatwia rozwinięcie silniejszego skoku pedału, ponieważ jazda pod górę na trudnym do skrętu biegu lub próba zwolnienia poprzez wywarcie nacisku do tyłu zapewnia obciążenie podobne do podnoszenia ciężarów.

 4. Uważam, że mam lepszy trening na minutę lub na milę na stałym biegu niż na rowerze wolnobieżnym.

 5. balet rowerowy

 6. Jazda na rowerze ze stałymi biegami jest fajna.


0

Oprócz wszystkich poprawnych powodów / odpowiedzi wymienionych tutaj, gdzie mieszkam, cykl pojedynczej prędkości jest najtańszym z dostępnych dla ogółu populacji. Dzieci zaczynają swoją przygodę z rowerami od samych takich motocykli i warto je ulepszyć do innego podobnego, ponieważ kosztuje mniej, mniej konserwacji (i wszystko, co zostało powiedziane przede mną).

Cykle przekładniowe kosztują więcej niż pojedynczą prędkość (przyzwoite hybrydy przekładniowe zaczynają się od około 18-20k INR, motocykle szosowe mają 40-45k + INR, podczas gdy pojedyncza prędkość zaczyna się już od 4k INR). Cena działa jako główny czynnik odstraszający w promowaniu cyklów przekładni. Tylko ludzie z pieniędzmi i / lub wiedzą o cyklach przekładni zwykle je kupują (pod warunkiem uwzględnienia ogólnej liczby mieszkańców)


3
Cześć Mitul, kiedy ludzie mówią tutaj „fixie”, mają na ogół na myśli rower jednobiegowy bez wolnego koła; aby jeździć na rowerze, jeździec musi zawsze pedałować. Wiele napraw obejmuje piastę typu flip-flop , dzięki czemu rower można przekształcić w wolnobieg, usuwając tylne koło, obracając je i ponownie instalując. Twoje zdrowie!
rclocher3

@ rclocher3 Wprowadzono zmiany. Czy to teraz trochę właściwe?
Mitul

1
Rozważ część „pojedynczy cykl prędkości (z wolnym
biegiem

@ojs lepiej teraz?
Mitul

Spróbuj wyjaśnić, dlaczego ktoś kupiłby stały sprzęt zamiast singlespeed z wolnym biegiem.
ojs


-2

Naprawione motocykle mogą być bardzo ciche. Wszystko, co słyszysz, to opona na drodze. Nie sądzę, że można to zrobić z innym rodzajem roweru.


2
Co sprawia, że ​​są cichsze niż inne motocykle?
Ambo100,

1
Mój rower jest tak cichy jak rower o stałym biegu podczas pedałowania. Podczas jazdy na wybiegu jest tylko głośniej niż na stałym biegu, co moim zdaniem jest dość uczciwym handlem.
Środa

Moja pojedyncza prędkość nie powoduje więcej hałasu niż utrwalacz. Jazda na wolnych obrotach jest absolutnie cicha.
naught101

To dobra uwaga, ale możesz uzyskać taką samą ciszę, używając freecoaster lub hamulca coaster. Oba te 2 systemy nie mają wolnego koła klikającego.
cherouvim
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.