Czego powinienem szukać w koszulce rowerowej?


10

Nadszedł czas, aby trochę odświeżyć garderobę, a stare wełniane koszulki rowerowe potrzebują odrobiny krwi do walki. Czego powinienem szukać w nowoczesnej koszulce rowerowej? Czy lycra jest już używana? Czy cięcie koszulki (inne niż ciasne) ma jakikolwiek wpływ?


2
Atrakcyjny rowerzysta wybranej płci?
Emyr

Odpowiedzi:


8

Dopasowanie jest najważniejszą rzeczą, której szukam. Koszulka kolarska powinna dobrze przylegać, nie przylegając do skóry. Mniej dodatkowej tkaniny oznacza mniejszy opór powietrza, co robi zaskakującą różnicę przy wyższych prędkościach. Ponadto zbyt dużo nadmiaru tkaniny będzie trzepotać na wietrze, co również może być denerwujące.

Upewnij się, że długość z tyłu jest wystarczająco długa, aby zakryć dolną część pleców podczas jazdy w agresywnej pozycji. W przypadku długiego rękawa rękawy muszą być wystarczająco długie, aby zakryły nadgarstki z wyciągniętymi rękami z przodu. (niektóre normalne ubrania nie spełniają tych dwóch kontroli)

Ostatnie ostrzeżenie dotyczące stylu jersey: upewnij się, że zamek błyskawiczny otwiera się wystarczająco daleko, abyś mógł go zdjąć po długiej spoconej jeździe. Mam taki z krótkim zamkiem i to jest prawdziwa walka.

Jeśli chodzi o materiały, do wyboru jest wiele dobrych materiałów syntetycznych, które są lekkie, odprowadzają wilgoć i są bardzo wygodne w czasie upałów. Ale w chłodne lub mokre warunki nic nie przebije wełny.


1
Ogólnie kupuję teraz tylko koszulki z pełnymi zamkami. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś użyć porta-john podczas noszenia szortów na szelkach i koszulki jeździeckiej z krótkim zamkiem, wiesz, dlaczego ...
Gary.Ray

4

Jedną z podstawowych cech, którą nauczyłem się doceniać w koszulkach rowerowych, jest ciasne dopasowanie wokół szyi, najlepiej z zamkiem błyskawicznym. Osa wchodziła mi do koszuli, gdy dwa razy przejeżdżałem 70 km / h ze wzgórza i to było wszystko, co mogłem zrobić, aby utrzymać rower pod kontrolą podczas hamowania tak mocno, jak to możliwe.

Poza tym, podobnie jak darkcanuck , szukam ciasnego kroju , długiego tyłu i wystarczająco długich rękawów (w każdym razie koszulki z długim rękawem). Wolę lekkie syntetyczne materiały do ​​letniej jazdy i wełnę na chłodniejsze dni (w Holandii noszę przez cały rok wełniane koszulki). Dodatkową zaletą wełny, którą lubię, jest to, że nie wychwytuje spoconego zapachu tak szybko, jak syntetyczne.


1

W przypadku dłuższych podróży sprawdź, czy torby z tyłu są wystarczająco duże i solidne. Lubię też letnie koszulki, które mają zamki u dołu lub przynajmniej wystarczająco nisko. Jest to szczególnie praktyczne podczas jazdy pod górę w upalne dni.


1

Zgadzam się z poprzednimi postami, chcesz przede wszystkim idealne dopasowanie.

Osobiście szukam też szczegółów, takich jak dobrej jakości zamek błyskawiczny i właściwe szycie - to martwa gratka między podróbką a czymś, co przetrwa cię w nadchodzących latach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.