Czy istnieje hybrydowa sakwa / plecak?


9

Z lektury w Internecie rozumiem, że torby podróżne są wygodne do jazdy na długich dystansach na rowerze.

W moim obecnym trudnym planie podróży zdecydowałem, że chcę też (zaczepić) wędrować dużą część podróży, więc potrzebuję zwykłego plecaka (± 70 l).

Aby obniżyć koszty, zastanawiałem się, czy istnieje jakaś hybrydowa torba sakwowa, którą można nie tylko przyczepić do roweru, ale także do „uprzęży”, która w praktyce staje się plecakiem. Znalazłem kilka hybryd, ale są one małe i mają znacznie mniejszą objętość niż plecak turystyczny.

Czy istnieje system, w którym mogę przewozić wiele toreb sakw na plecach?


Czy rozważałeś właśnie spakowanie dużej torby ze zdejmowaną ramą na czas wolny od roweru? Każdy gadżet wielokrotnego użytku będzie kompromisem.
alex

Istnieją (lub przynajmniej kiedyś były) sakwy, które zostały zaprojektowane tak, aby przekształcić się w plecak poza rowerem. Ale generalnie były przeznaczone do pracy dla osób dojeżdżających do pracy / dni, a nie do zwiedzania.
Daniel R Hicks

I pamiętaj, że typowa pełnowymiarowa sakwa ma około połowy objętości pełnowymiarowego standardowego plecaka.
Daniel R Hicks

@DanielRHicks Tak, znalazłem te hybrydowe sakwy i powiązałem je z nimi w moim pytaniu. Ale jak mówisz, są stosunkowo małe.
Saaru Lindestøkke

@alex Nie jestem pewien, czy rozumiem, co masz na myśli. Czy mógłbyś to trochę wyjaśnić?
Saaru Lindestøkke

Odpowiedzi:


8

Tak. Posiadam wymienialną sakwę i uważam, że działa świetnie. Wisi trochę nisko, więc nie próbuj go używać na niskich stojakach dla jeźdźców.

http://northstbags.com/products/woodward

North Bag Torby odwracalne sakwy / plecak

Zobacz także Plecak rozkładany Richard Jones

http://www.convertiblebackpacks.us/

Richard Jones Convertible Backpack

Wypróbuj również plecak WOHO „NINJA NINJA” plecak:

http://www.wohobike.com/product.php?linkid=133

Torby WOHO


2
„Dwa małe sakwy to jeden plecak” wydaje się lepszym kompromisem niż większość.
Móż

5

Jeśli chcesz nosić pełnowymiarowy plecak turystyczny, najlepszym rozwiązaniem może być przymocowanie go do przyczepy typu BOB. Duży plecak byłby trudny do zamontowania po jednej stronie roweru bez robienia strasznych rzeczy w rozkładzie masy.

Mam plecak / sakwę Timbuk2 Especial Viaje o pojemności 25 litrów do dojazdów do pracy, i do tego dobrze działa, ale po załadowaniu jest już dość ciężki po jednej stronie roweru. Plastikowe wyposażenie sakwy również nie jest super wytrzymałe - przełamałem jeden z haczyków i po niewielkim upadku musiałem wysłać go po krótką wycieczkę.

edytuj: Właściwie nie słyszałem wcześniej o kabriolecie Richarda Jonesa w innej odpowiedzi. Wygląda na najlepszą odpowiedź na to pytanie i wydaje się, że został zaprojektowany właśnie do tego celu.


Dzięki za sugestię dotyczącą przyczepy. To druga opcja, którą badam.
Saaru Lindestøkke

4

Inną opcją jest zmodyfikowanie stojaka, aby można było do niego przymocować plecak. Ja widziałem to zrobić , ale niestety nie mamy wspólnego języka do omówienia, jak dobrze to działało. Ten facet sam zbudował cały stojak, więc zawierał stojak, a także paczkę.

stojak rowerowy z mocowaniem do plecaka

Tak podchodziłbym do twojego problemu, po prostu dlatego, że sakwy są mniejsze niż nawet mały plecak. Utworzenie półki na dole stojaka (prawdopodobnie poniżej wysokości osi), która podtrzymywałaby spód plecaka, nie byłoby trudne. Łatwiej byłoby użyć pakietu podróżnego, aby uzyskać osłonę nad paskami (paski i szprychowe koła to zła kombinacja), ale możesz przymocować do bagażnika arkusz nylonowego ripstop, aby uzyskać ten sam efekt, lub po prostu najgorsze pasków skierowanych na zewnątrz, jak ten facet.

Moje oversize sakwy (większe niż sakwa tylna Ortleib) nadal mają tylko około 60 litrów i są absurdalnie duże jak na standardy rowerów. Dla porównania, mój ultralekki plecak ma również 60 litrów i jest wyraźnie „ekstremalny” i przeznaczony dla osób, które chcą wydostać się z problemów z rozmiarem i wagą. Do prawdziwych spacerów używam 80-litrowego opakowania i często przypinam dodatkowe rzeczy na zewnątrz.


Ale konfiguracja najprawdopodobniej będzie miała poważne problemy z prześwitem i piętą, nie wspominając o złym wyważeniu.
Daniel R Hicks

@DanielRHicks - tak, ale myślę, że to najmniej okropny kompromis dla roweru z diamentową ramą. Moja ultralekka paczka zwinie się i wejdzie do sakwy, ale w ten sposób ma ~ 30 litrów, więc stracisz pół sakwy.
Móż

Podejrzewam, że jedynym sposobem na osiągnięcie czegoś zdalnie praktycznego (bez względu na koszty) byłoby posiadanie dwóch sakw, które w jakiś sposób byłyby połączone w jeden plecak.
Daniel R Hicks

@DanielRHicks: masz na myśli „odwracalny plecak Richarda Jonesa” powiązany poniżej? Tak, wygląda rozsądnie, prawdopodobnie użyłbym go jako przedniej sakwy, aby mieć tylne sakwy o przyzwoitych rozmiarach. Ale moim rozwiązaniem jest długi ogon z koszem za siedzeniem, dzięki czemu mogę tam umieścić pełnowymiarowy plecak.
Móż

Lub zwiastun. Z łatwością możesz zmieścić pełnowymiarowy plecak w bobie.
Daniel R Hicks

1

Coś takiego istnieje i jest najlepsze! Posiadam stojak Arkel Sherpack i Randonneur . Stojak jest świetny, ponieważ nie mam żadnych punktów montażowych na ramie dla tradycyjnych sakw. Regał trzyma się bardzo mocno. Dojeżdżałem do pracy z dwoma dużymi laptopami, obiadem i zmianą ubrań. Robiłem takie rzeczy od ponad roku. Wszystko się utrzymało.

Plecak ma z tyłu rękaw, w który wsuwa się stojak. Możesz zabezpieczyć klamrą dołączoną do paczki paczkę do sztycy. Jeśli worek jest pełny, nie porusza się. Jeśli torba jest jakby pusta i rzeczy mogą się ześlizgnąć, zauważam, kiedy wysiadam, że rzeczy można odwrócić na bok, ale nigdy nie zauważam podczas jazdy.

Rękaw plecaka na plecach rozpina się i można go schować w schowku na rzep na dole (wewnątrz którego można również utrzymać muchę). W ciągu 10 sekund zmienia się w plecak na wędrówki z paskiem na biodro i klatkę piersiową. Wędrowałem z 3-litrowym pęcherzem w wewnętrznej kieszeni.

Paczka w żadnym wypadku nie ma 70 litrów (wydaje mi się, że jest to 22), ale nadal jest świetnym kompromisem. Lekki dojazd do pracy, łatwy dostęp, w pełni funkcjonalny zwykły plecak. Naprawdę podobało mi się moje.


1

Podczas pierwszego roku jazdy rowerem jeździłem z ładną sakwą Arkel, ale zakładanie i zdejmowanie stało się nudne. Teraz mam dwie składane sakwy z tyłu składane Wald. Do codziennych dojazdów używam dużego plecaka messenger, który łatwo wsuwa się i wyjmuje z jednego z koszy. Podobnie, moje torby wielokrotnego użytku wielokrotnego użytku stają się sakwami ​​podczas zakupów. Mogą nie być stylowe, ale na pewno wygodne.


1

Naprawdę podoba mi się moja torba „Naramienna” firmy Ortlieb, była bardzo wygodna do dojazdów i noszenia na uniwersytecie. Czasami go noszę, kiedy nie jeżdżę na rowerze, choć nie jest tak wygodnie po stronie przypinanej. Sprawdź ich serię Racktime , są tam inne kabriolety, w tym plecaki.

opis tutaj0

Mogę polecić holenderskie marki New Looxs. Obecnie mają w swojej ofercie dwie sakwy plecakowe (12,5 l i 37 l). Nie korzystałem z nich, ale używałem ich sakwy Mondi Single Pannier przez ponad 2 lata i myślę, że to świetnie. Wytrzymał bardzo ulewny deszcz i nadal wygląda jak zwykła torba na ramię. http://www.newlooxs.nl/en/producten/rugzakken/

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.