Czy muszę podłączyć wewnętrzne porty prowadzenia kabli?


11

Właśnie zamówiłem koło łańcuchowe OneUp Components 42T i pojedynczy pierścień Race Face 30T Narrow / Wide, dzięki czemu mogę przekształcić mój układ napędowy 3x10 w 1x10. Oznacza to, że razem zdejmę przednią przerzutkę. Mam ramkę z włókna węglowego z wewnętrznym prowadzeniem kabla, więc po zdjęciu kabla dźwigni zmiany biegów w ramce będą otwarte „porty”. Czy ważne jest podłączenie tych portów? Co może się stać, jeśli ich nie podłączę? Jest taki, w którym kabel wchodzi u góry ramy, i jeden pod dolnym wspornikiem, w którym kabel wychodzi.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Świetna robota dla 1x10. Czy istnieje sposób na pozostawienie kabla w portach na wypadek, gdybyś zdecydował się wrócić do 3x10 (lub cokolwiek przyniesie przyszłość) lub sprzedać rower? Z tego, co przeczytałem, PITA musi ponownie podłączyć kabel przez wewnętrzne porty.
DWGKNZ

Odpowiedzi:


2

Gdybym to był ja, zrobiłbym to, ale nie sądzę, żeby to było konieczne. Ramy ze wszystkich materiałów będą miały w nich otwory spustowe. Na przykład mój rower szosowy Carbon Focus będzie wylewał wodę. Rama trzymana pionowo po bardzo mokrej drodze do pracy, tak została zaprojektowana. Metalowe ramy mają otwory umożliwiające ujście gazów spawalniczych, z których może spływać woda. Więc podłącz je, jeśli możesz, ale jeśli nie, nie martw się!


1
Kiedy opublikowałem to pytanie, skontaktowałem się również z Rocky Mountain, aby dowiedzieć się, co mają do powiedzenia. Twoja odpowiedź jest prawie taka, jak powiedzieli. Najlepiej byłoby zatkać górną (nawet wykonują gumową zatyczkę specjalnie dla ram Element), ale ta pod dolnym wspornikiem jest mniej ważna i powinna mieć pewne szczeliny, aby umożliwić drenaż.
Stefan Moser

2

Chciałbym je podłączyć. Jeśli pozostanie otwarty, będziesz mieć szansę na kontakt z wodą, brudem itp. Wewnątrz ramy. Woda i grys ostatecznie trafią do suportu. Nawet jeśli łożyska są uszczelnione, nadal będą dostawać się na gwinty panewki łożyska lub wkładkę gwintową, co może utrudnić usunięcie.


Nawet uszczelnione łożyska nie będą trwać wiecznie, jeśli zostaną zawieszone w wodzie, zwłaszcza jeśli podczas jazdy zimą występuje sól.
arne

Woda da sobie radę bez względu na to, czy rower będzie często używany w deszczu (czy pozostawiony w deszczu). Woda musi się wydostać.
Daniel R Hicks

@DanielRHicks, więc jaka jest twoja rada?
Vorac

3
@Vorac - Nie szczelnie zamykaj ramy. Muszą być przynajmniej otwory wentylacyjne, aw niektórych przypadkach otwory kablowe służą temu celowi. Spróbuj „uszczelnić”, aby zapobiec przedostawaniu się wody, ale nie całkowicie blokować przepływu powietrza, szczególnie w dolnym porcie.
Daniel R Hicks
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.