Jak nazywa się rama pasująca do kół 700c?


1

Mam zestaw kół 700c i szukam kupić używaną ramę.

Chcę ramy, która pasuje do opon 700c, więc nie muszę spychać przednich haków ani używać hamulców dalekiego zasięgu.

Jakie są ramy, które pasują do opon 700c?


1
Nie znam ogólnego terminu „rower, który pasuje do opon 700c”. Najpopularniejsze motocykle szosowe (w tym wyścigowe, turystyczne i przełajowe) pasują do opony 700c. Rowery górskie „29er” również mają tę obręcz. Ten rozmiar obręczy jest również znany jako „622” po średnicy obręczy i opony obręczy. Zawsze możesz zmierzyć ramkę. Powinien on wynosić 311 mm (12,24 cala) od środka osi do (z grubsza) górnej krawędzi klocka hamulcowego i powinien mieć miejsce od osi do górnej części widelca (i innych punktów prześwitu) dla promienia opony 350 mm (13,78 cala).
freiheit

Zwykle jest to ukryte w stylu motocykla (i wymienionym jako część specyfikacji ramy), jak wskazał freiheit. Wiele rowerów górskich 29er to ramy tylko tarczowe. Należy zauważyć, że niektóre ramki są dostępne tylko w rozmiarze 26 "dla mniejszych ramek i oferują zarówno dla większych ramek (przykład: Surly LHT wynosi 26" tylko dla rozmiarów poniżej 56 cm i 700c tylko dla rozmiarów 64 cm, ale oba dla wszystkich innych rozmiarów) .
Batman

Tak, pomiar ramy od haka do klocka hamulcowego byłby dobrym sposobem na stwierdzenie tego. Lub po prostu zmierz promień kół na rowerze. Zwróć uwagę, że prawdopodobnie istnieją stare (przed około 1985 r.) 27-calowe motocykle, które są bardzo blisko, tylko hamulce nie ustawią się zbyt dobrze. (Wygląda na to, że to ogon macha psem.)
Daniel R Hicks

Odpowiedzi:


2

Jak wspomniano w komentarzach, nie ma „oficjalnego” standardu. W pewnym sensie nazwałbym je „ramami drogowymi”.

  • Rama BMX - Akceptuje koła 20 "
  • Cruiser Frame - Akceptuje koła 24 "
  • Rama roweru górskiego / MTB - ogólnie przyjmuje koła roweru górskiego 26 ", chyba że określono inaczej
  • Rama „29er” - koła do rowerów górskich 29 ”
  • Rama drogi - ogólnie przyjmuje koła 700c

Jestem pewien, że są wyjątki od każdego z nich.


Rowery górskie są zwykle sprzedawane z rozmiarem koła gdzieś w nazwie. Jest także 650b w przestrzeni MTB, która zyskuje teraz na trakcji (podobno jest to dobry kompromis między rowerem 26 ”i 29”). W każdym przypadku, gdy kupujesz ramę, rozmiar koła jest częścią jego specyfikacji.
Batman

Zgadzam się, ale jeśli rozmiar zostanie pominięty lub nie zostanie określony inaczej, prawdopodobnie jest to 26 ". Rzadko widzę, co 26napisano wprost lub w nazwie.
Ehryk

I, jak zauważono w komentarzu, „29er” wykorzystuje felgi 700c.
Daniel R Hicks

Chociaż „29er” używa kół o tej samej średnicy co 700c, to czy nie codnosi się do szerokości? Myślałem, że felgi „29er” były szersze i zaakceptowały znacznie szersze opony.
Ehryk

Nie próbowałbym również montować felg / kół 700c / 622 mm w 29-calowym MTB, ani na odwrót (prawdopodobnie niemożliwe do zamontowania w ramie lub widelcu), stąd różnica w nazewnictwie pomimo dzielenia 622 mm ISO BSD.
Ehryk
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.