Czy naprawdę muszę najpierw użyć podkładu?


8

Po raz pierwszy próbuję swoich sił w malowaniu natryskowym mojego roweru. Czy naprawdę muszę najpierw spryskać farbę podkładem?

Już zdemontowałem i wytarłem papier motocyklem i zastanawiałem się nad tym, żeby dać mu dwie warstwy matowej czerni zamiast podkładu.


8
Jeśli malujesz goły metal, potrzebujesz podkładu - takiego, który jest przeznaczony do metalu - nawet jeśli farba twierdzi, że nie. (Gruntowanie punktowe można uniknąć, jeśli tylko kilka obszarów jest pozbawionych metalu.) Jeśli przeglądasz starą farbę, po prostu musisz ją oczyścić i przeszlifować przed malowaniem, ale bez podkładu może wystąpić niezgodność farby w kilku przypadkach. Niestety, istnieje wiele sposobów, że praca może się nie powieść.
Daniel R Hicks,

4
Szkoda, że ​​komentarz pana Hicksa jest komentarzem, a nie odpowiedzią, ponieważ jest bardzo dobry.
Gary.Ray

Jeśli malujesz aluminium, zdecydowanie potrzebujesz podkładu.
WTHarper

Oprócz podkładu chroniącego metal i ułatwiającego przyklejanie się farby, podkład pozwala również łatwiej uzyskać odpowiedni kolor. Puszka podkładu to 5 dolców i kilka godzin schnięcia, więc naprawdę niewiele masz do zrobienia.
Batman,

Jeśli zabrałeś go do gołego metalu, na pewno potrzebujesz podkładu. Jeśli tylko nałożysz klucz na farbę, drapiąc bieżące wykończenie, nowa farba może całkiem dobrze go przykleić.
Rich Wagenknecht,

Odpowiedzi:


15

Mam duże doświadczenie w malowaniu metalu. Oto moje podstawowe zasady.

  1. Szorstki metal, wiele zakamarków zapewnia, że ​​podkład będzie się kleił. Najlepszym sposobem na to jest szlifowanie lub piaskowanie. Jak wskazano w komentarzach, aluminium powinno być „ładnie” wzmocnione :)
  2. Po zakończeniu szlifowania wyczyść powierzchnię alkoholem. Po wyczyszczeniu noś odtąd rękawiczki. Oleje na dłoniach mogą skazić lakier.
  3. Zawsze podwójnie pokrywam metal podkładem, ponieważ metal jest podatny na utlenianie. Efekt jest zmniejszony w aluminium, ale nie można być zbyt ostrożnym. Jeśli twoja rama roweru jest aluminiowa, potrzebujesz specjalnego rodzaju podkładu. Zapytaj facetów w sklepie z narzędziami lub w warsztacie samochodowym, co polecają.
  4. Farba jednoskładnikowa działa lepiej na aluminium.

Podsumowując:

  • Podkład jest niezbędny do wszystkich rodzajów metali
  • Szczególną uwagę należy zwrócić na aluminium
  • Ilość wysiłku włożonego w malowanie pokaże się w produkcie końcowym. Zrób to dobrze raz, a Twój rower będzie dobrze wyglądał przez lata.

Powinieneś być ostrożny przy obróbce zgrubnej metalu, szczególnie jeśli malujesz
Batman

Tak, dobra uwaga. Dodałem to do odpowiedzi. Dzięki Batman!
Tyler Jandreau,

Dzięki za link Batman, To jest aluminiowa rama. Moje felgi oczywiście są żelazne od niedawna, ponieważ żelazo było „mocniejsze”, ale super w rdzewieniu. : S.
Ihsan

Dzięki, Tyler! Rower jest czysty. Teraz idź i zdobądź Primer. I „tarcie” alkoholu, jak sugerowano w tute na youtube.
Ihsan,

Czy zaleca się szybkie / lekkie szlifowanie papierem ściernym o wysokiej ziarnistości (500 - 1000) między gruntowaniem a malowaniem?
Adam Plocher
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.