Czy e-rower jest bardziej rowerem czy skuterem?


9

Dzięki nowym technologiom akumulatorowym pojawił się nowy rodzaj „roweru” - tak zwany rower elektryczny.

Zwykle ma silnik elektryczny na jednym z kół. Silnik zasilany jest z dość dużej (wielkości małej torby) baterii. Pedały, koła gwiazdowe i łańcuch są nadal na swoim miejscu, więc użytkownik może

  • używać go jako zwykłego roweru lub
  • użyj pedałów, aby wspomóc pojazd lub
  • polegaj tylko na silniku i używaj go jako skutera.

Prędkości takie jak 20 km / h bez pedałów są zwykle obiecane.

Nie rozumiem, w którym scenariuszu i jak korzystam z takiego pojazdu.

Czy używam jako skuter z możliwością prowadzenia pedałami po wyczerpaniu akumulatora, czy też używam go jako roweru z silnikiem wspomagającym mnie i pozwalającym mi jechać szybciej bez zbytniej aktywności?


Obawiam się silnych hybrydowych rowerów elektrycznych.
Tom Hawtin - tackline

1
Pytasz o prawo lub doświadczenie jeźdźca? (Myślę, że chcesz tego drugiego.)
Jay Bazuzi

Odpowiedzi:


12

Istnieją różne motocykle elektryczne o różnych doświadczeniach.

Niektóre są ciężkie i potężne i poruszają się za naciśnięciem jednego przycisku. Ich pedały bardziej dotyczą statusu prawnego niż siły ludzkiej. Nazwałbym ich „skutery”.

Niektóre mają na celu dostarczanie energii tylko wtedy, gdy obracają się pedały. W takim przypadku musisz trochę popracować, aby silnik elektryczny się włączył . Są one zwykle nazywane pedelec (od „elektrycznego pedału”).

Niektórzy używają czujników w układzie napędowym, aby zdecydować, kiedy zastosować moc. Często mają przełącznik, dzięki czemu można je napędzać silnikiem bez pedałowania, co daje im „tryb skutera”.

Niektóre (jak StokeMonkey) przykładają moc bezpośrednio do układu napędowego, więc zawsze trzeba pedałować, aby je uruchomić. Jeśli szukasz ćwiczeń, to dobry pomysł - nie ma pokusy, by samotnie pływać samotnie.


10

W Wielkiej Brytanii rower elektryczny jest bardziej rowerem, ze względu na przepisy. Rower elektryczny musi mieć niską prędkość maksymalną (15 mil / h), gdy jest napędzany silnikiem, i ma ograniczoną moc wyjściową. Z mojego doświadczenia na ścieżce rowerowej nie możesz odróżnić osoby na rowerze elektrycznym od zwykłego roweru, dopóki nie przyjrzysz się uważnie. Przepisy dotyczące rowerów elektrycznych w Wielkiej Brytanii są takie same, jak w przypadku zwykłych rowerów.

Rower elektryczny jest dobry, gdy jeździec nie jest wystarczająco sprawny, aby wspiąć się na niektóre wzgórza, ale chce korzystać z roweru. Są one również stosunkowo tanie i można je zaparkować na zwykłych stojakach rowerowych itp. Można podnieść rower elektryczny kilka kroków itp.

Obecnie w Wielkiej Brytanii skuter jest po prostu „przyjaznym” motocyklem zaprojektowanym z myślą o „normalnych” ludziach w mieście. Są mniej potężne niż zwykły motocykl i nie są przeznaczone dla osób, które chcą pochwalić się swoją prędkością. Hulajnoga często ma maksymalną prędkość około 30 km / h, dobrze wpasowuje się w miejskie trofea. Skuter elektryczny to skuter z silnikiem elektrycznym, a nie zwykłym silnikiem, są one zbyt ciężkie, aby podnosić schody itp., Mają własne wbudowane stojaki, a jeździec musi posiadać licencję na korzystanie z niego w Wielkiej Brytanii. (Podobnie jak motocykle, nie są dozwolone na ścieżkach rowerowych i ścieżkach)

(Hulajnoga używana przez osoby niepełnosprawne na 3 lub 4 kołach różni się bardzo od roweru elektrycznego.)


(15 mil na godzinę jest limitem w Wielkiej Brytanii. Chociaż zawsze możesz pedałować szybciej lub znaleźć bardziej strome wzniesienie (i nawet nie musisz pedałować pod górę).)
Tom Hawtin - kurs

1
Żeby dodać, skuter w Wielkiej Brytanii miał ograniczoną prędkość 30 mil na godzinę / 50 cm3 i można nim było jeździć bez zezwolenia ucznia. Zmieniono zasady, aby wymagać więcej takich samych testów jak motocykl, więc „skutery” stały się mniej popularne.
mgb

6

E-rower, który mam, jest zdecydowanie bardziej rowerem; ma silnik, ale silnik jedzie tylko podczas pedałowania. Ma to na celu dać ci więcej mocy niż można uzyskać z samej siły stopy, szczególnie podczas wchodzenia na wzgórza.

Ale ćwiczysz. Pedałowanie przyspiesza bicie twojego serca. Czego nie dostaniesz, to te wyczerpujące wzgórza, które pozostawiają cię wyczerpanym na szczycie. Główną ideą jest ułatwienie robienia takich rzeczy, jak dojazdy do pracy.

Jedną fajną rzeczą jest to, że teoretycznie, w przeciwieństwie do skutera, jeśli bateria wyczerpuje się do końca, nadal możesz pedałować. (W praktyce jednak między akumulatorami a silnikiem e-rower jest dość ciężki i nie jest przyjemnie pedałować bez zasilania z akumulatora).


5

W NSW (Australia) jesteśmy ograniczeni do 200 W, ale to naprawdę jedyne ograniczenie.

To, co często widzimy, to rzeczy, które wyglądają jak skutery, ale z pedałami wystającymi z boku i są sprzedawane jako „rowery elektryczne - bez licencji”. Siedzenie jest tak niskie, a pedały tak daleko do tyłu i tak daleko, że tak naprawdę nie można pedałować ich na żadnej odległości. Zabawne, że niedawno toczyła się sprawa sądowa, w której gliniarz zobaczył, jak jeden z tych skuterów elektrycznych jeździ na rowerze, i powiedział do kierowcy: „jeźdź 200 m przy użyciu wyłącznie siły na pedał”, a następnie, gdy jeździec nie mógł wydać tickera na nielicencjonowany motocykl. Jeździec zabrał go do sądu i przegrał.

Drażniące dla sklepów rowerowych jest to, że mają części do skuterów, więc sklepy rowerowe nie mogą ich naprawdę serwisować. A sklepy motocyklowe nienawidzą ich, ponieważ właściciele nie chcą płacić cen motocykli za naprawy. Właściciele przychodzą więc do sklepu rowerowego, który albo otrzymał kwotę naprawy motocykla, albo przysięgli i nie kazali wracać, ale sklep rowerowy nie może ich naprawić. Podejrzewam, że jest ich wielu siedzących w szopach, którzy przejechali mniej niż 500 km.

Oprócz tego otrzymujemy pełną gamę wszystkiego, od absurdalnych zestawów modernizacyjnych, silników piast sterowanych przepustnicą aż po e-rowery Gazelle. I całkowicie nielegalne prace przy piastach silnika DIY 2000 W.


2

Jako dodatek do innych odpowiedzi: Należy pamiętać, że istnieją (co najmniej) dwa rodzaje motocykli z silnikami elektrycznymi:

  • Rower elektryczny
  • Pedelec

Rower elektryczny ma silnik, który będzie działał bez pedałowania (jak motocykl); pedelec będzie Cię wspierał tylko podczas pedałowania (silnik jest aktywowany przez pedałowanie).

Ten ostatni jest zwykle regulowany jak rower w większości krajów, podczas gdy ten drugi jest często traktowany jak lekki motocykl (wymagana jest licencja, tablica rejestracyjna, ubezpieczenie).

Terminologia jest niestety trochę niespójna, niektórzy używają „E-Bike” jako ogólnego terminu dla rowerów elektrycznych ...


1

Istnieją różne rodzaje rowerów elektrycznych, jak opisano w innych odpowiedziach, ale ostatecznie wszystko zależy od tego, co kupujący miał na myśli. Nawet jeśli e-rower jest przeznaczony dla X, są duże szanse, że nie będzie to, co zamierza zrobić. (Zobacz liczbę zawieszonych rowerów górskich na drodze)

Są starzy i / lub chorzy ludzie, którzy potrzebują pomocy w trudniejszych częściach, są leniwi ludzie, którzy chcą taniego skutera, są ludzie, którzy idą do pracy, którzy nie chcą być zmęczeni / spoceni, są bardzo nie- kształtuj ludzi, którzy potrzebują pomocy na początku, i tak i tak ...

Zdecydowanie nie jest to dla wszystkich, a jeśli jeździsz na rowerze w aspekcie sportowym, a nie się poruszasz, być może dlatego „nie rozumiesz”, jak korzystać z tych maszyn.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.