Wymienić mechanizm korbowy lub kasetę, aby uzyskać lepsze osiągi na drodze na rowerze górskim?


8

Kilka lat temu znów zacząłem jeździć na rowerze, aby utrzymać formę. Wciąż miałem swój rower górski od czasu, kiedy jeździłem na łatwej drodze.

Teraz jeżdżę głównie drogą i zastanawiałem się, czy mogę zmienić mechanizm korbowy, czy kaseta może dać mi trochę więcej prędkości. Kilka miesięcy przed ciepłą pogodą, a nawet przy niewielkim obniżeniu osiągam najwyższy bieg.

Jedną bardzo pagórkowatą jazdę, którą wykonuję, i najtrudniejsze wzgórze, które czasami schodzę tak niskie, jak drugi lub trzeci najniższy bieg na początku sezonu, dopóki nie przyzwyczaję się do jazdy. Jeżdżę tylko wtedy, gdy jest ciepło. Jeśli ktoś jest w rejonie NYC / NJ, to jest to wzgórze przy basenie łodzi Englewood Cliffs w PIP.

Mam starego Gary'ego Fishera Gitche Gumme (specyfikacje w linku, myślę, że w tym samym roku), który ma:

  • Shimano Altus, mechanizm korbowy 24/34/42 zębów
  • Kaseta 7-biegowa, 11 - 28 zębów. (W rzeczywistości kaseta może mieć 8 prędkości 11-30)
  • Przednia przerzutka Shimano Altus top-swing, top-pull
  • Shimano BB-CT91E, suport dolny wrzeciona 116 mm

Za jakiś rok mogę dostać rower szosowy, ale mam nadzieję, że uda mi się z tego trochę więcej życia. Widziałem Shimano FC-M131 48/38 / 28T 175 mm, który mi się podoba, ponieważ wolałbym dłuższe korby, a także FC-M311 48/38/28% 170 mm, które wydają się rozsądnymi ulepszeniami, aby zrobić tak stary rower.

Nie mam pojęcia, czy będą pasować do dolnego wspornika, który aktualnie mam (co wydaje się w porządku), czy też będę potrzebować nowego. Czy może lepiej byłoby wymienić kasetę?

Nie zamierzam wygrywać żadnych wyścigów ani ustanawiać żadnych rekordów przebiegu, po prostu nie chcę ciągle uderzać w najwyższy bieg i nie mieć oporu podczas pedałowania.

Nie znam wystarczającej liczby części rowerowych, aby wiedzieć, czy 2 zestawy korbowe, o których wspomniałem, są łatwe do wymiany na moim rowerze, czy nie, i doceniłbym wkład kogoś, kto wie więcej lub zalecenia dotyczące innych zestawów korbowych, które pasowałyby lepiej. Dwóch obecnie wybiera 30 USD i nie chcę wkładać więcej niż 50-60 w ten stary rower.

Aktualizacja:

Nic nie zmieniłem na rowerze. Pracowałem nad kadencją i to wydawało mi się najlepszym podejściem. Wraz ze wzrostem kadencji rzadko przyspieszam biegi na poziomych drogach. Pomogło również utrzymanie opon w górnym zakresie ciśnienia.


1
Zrobiłem to samo w zeszłym miesiącu (ponieważ tarcze były zużyte). Dostałem mechanizm korbowy 175 mm 48 t od Amazon. Nie czuję żadnej zmiany z powodu długości ramienia korby. 48t używam dość rzadko, na przykład w sytuacjach takich jak ta, którą opisujesz. Kosztowało mnie około 65 USD. Nie zatapiaj zbyt dużo pieniędzy w rowerze za 300 USD.
Vorac,

@Vorac dzięki. Jeżdżę głównie na 42t ringu, chyba że jest pagórkowaty. Widziałem korby za 30 USD, co wydaje się rozsądną kwotą. Po prostu nie jestem pewien, czy mogę wymienić tylko mechanizm korbowy.
Sproxno,

Po wymianie mechanizmu korbowego upewnij się, że jest on przystosowany do 7 biegów. Im więcej prędkości - węższy łańcuch - mniejszy odstęp między tarczami na pęknięciu.
Alexander

2
Czy słusznie jest założyć, że masz już na sobie śliskie opony? Jeśli nie, zrobię to najpierw, zanim zacznę się martwić o twój zestaw grupowy, to będzie więcej za grosze.
PeteH,

1
Co jest złego w dodawaniu pieniędzy do obniżki? Chcesz mieć swój najwyższy bieg, tak aby prędkość w normalnej kadencji była najwyższą prędkością, którą zechcesz zużyć energię na mieszkanie. Próba zjechania szybciej z góry po prostu powoduje niepotrzebne spalanie energii, ponieważ faktyczny wzrost prędkości jest znikomy, a ty tracisz niskie lub średnie przełożenie.
Daniel R Hicks

Odpowiedzi:


4

Ponieważ masz już najmniejszy ząb 11 zębów, nie będziesz mógł go zamienić na mniejszy. Cóż, możesz dostać kasetę 10T, ale nie polecam jej, są one przeznaczone do małych rowerów z kołami, w których szybsze zużycie zębatki jest tylko częścią umowy.

Zamiana na potrójny mechanizm korbowy powinna być możliwa, a przy odrobinie szczęścia przednia przerzutka będzie działać z nową. Tani 30-39-50 kosztuje około 60 USD w serwisie eBay lub Amazon, więc prawdopodobnie nieco ponad 100 USD, jeśli pójdziesz do sklepu z rowerami. Ale ponieważ będziesz potrzebować dodatkowego łańcucha, aby owinąć większe tarcze, najlepszy budżet na nowy łańcuch i tylną kasetę (zwykle wymieniane razem. Zobacz tutaj i tutaj, dlaczego), która prawdopodobnie będzie kosztować około 100 USD. Nazwij to 250 USD, ale poproś o wycenę, ponieważ jest to dość standardowa zamiana.

Jeśli masz pecha, możesz potrzebować wspornika dolnego o innej długości (50 USD) lub nowej przerzutki przedniej (plus kabel przekładni, 100 USD). Są to rzeczy, których sklep rowerowy prawdopodobnie nie będzie wiedział, dopóki nie zaczną montować części do twojego roweru, więc jedynym sposobem, aby uzyskać określoną wycenę z góry, jest to, że zdecydują się je wymienić niezależnie od tego.

To da ci zauważalnie wyższe biegi na całej planszy, ale oczywiście stracisz niskie biegi (skutecznie stracisz najmniejszą tarczę i zyskasz znacznie większy na drugim końcu).

Lub zmień nieco większy potrójny MTB . Daje to mniejszy zasięg, ale jest bardziej prawdopodobne, że będzie działać z aktualną przerzutką i suportem. Możesz łatwo uzyskać zestawy 28/38/48, a różnica w górnym biegu między 48T a 50T jest niewielka. Ale na tym polega problem - idziesz z 44 do 48 lub 50T i chociaż jedno z nich będzie zauważalne, nie będzie tak dużo, jak mogłoby się wydawać.

Różnica polega na tym, jak łatwo jest jeszcze zwiększyć. Na potrójnej drodze uzyskanie tarczy 52 / 54T jest łatwe, ale z korbą MTB te tarcze stają się drogie, jeśli w ogóle można je znaleźć. Mamy lokalnego producenta, który CNC tnie tarcze, dzięki czemu możemy uzyskać wszystko, co chcemy. Oczekuję, że tacy ludzie są również w Internecie, ale trzeba będzie poszukać (i spróbować kupić lokalnie, ponieważ prawdopodobnie chcesz je zamienić, gdy nie działają na twoim rowerze, ponieważ są zbyt duży).

Zupełnie inne podejściepasowałoby do grubych, gładkich opon. Lub nawet tłuste guzowate. Jeśli jeździsz na siłowni, dodatkowy opór (i bardzo nieznacznie wyższy bieg) będzie dokładnie tym, czego chcesz. Schwalbe produkuje swoje „tłuste franki” opony tak duże, jak Twój rower, lub „Big Apple” do 2,5 ”. Duże opony będą znacznie trudniejsze do popychania z tą samą prędkością. I pamiętaj, że gliny tutaj mówią nas „im szybciej jedziesz, tym większy bałagan”. Pośpiesz się tylko dlatego, że możesz, a nie dlatego, że masz dokąd pójść, nie ma większego sensu. Dojeżdżam ~ 20 km w jedną stronę w wygodnym, wygodnym dojeździe rower, który osiągnie prędkość 30 km / h, jeśli popchnę. Więc jestem szybszy na tym samym dystansie. A kiedy jestem leniwy, wyciągam mojego kierowcę i robię to samo w 3/4 czasu (średnio 33% szybciej prędkość), ale ja


Dziękuję za szczegółowe dane wejściowe. Jedynym powodem, dla którego rozważam to, jest to, że mogę dostać 2 zestawy korbowe, o których wspomniałem za około 30 USD. To plus ściągacz korby to wszystko, co jestem gotów wydać na to. Coś więcej, a umieszczę to w nowym funduszu rowerowym. Nie wiem wiele o częściach rowerowych. Masz pomysł, czy 2 zestawy korbowe, o których wspomniałem, będą działać z moim bb? Czy jakikolwiek BB zmieści się w moim rowerze, czy też muszę się tym martwić?
Sproxno,

2
Przed dokonaniem wymiany korby zmierzyć prześwit między bieżącym pierścieniem a wspornikiem łańcucha. Niektóre ramy są na tyle szerokie, że większy pierścień wieńcowy zetknie się z tylnym zderzakiem.
mikes,

3
Zamiana mechanizmu korbowego prawdopodobnie nie będzie działać z przerzutką i wszystkim innym. Najlepsze, co prawdopodobnie możesz zrobić, to najcieńsze opony, które możesz znaleźć i mocniej pedałować (wiele osób uważa, że ​​potrzebują większego biegu, gdy naprawdę używają zbyt niskiego rytmu). Prawdopodobnie lepiej trochę zaoszczędzić pieniądze, a następnie kupić (tani / używany) rower szosowy.
Batman,

1
Montaż większej potrójnej korby może wymagać wymiany przerzutki.
Alexander

@Batman dzięki. Wygląda na to, że nie będzie tak tanie i łatwe, jak myślałem. Myślę, że przekażę pieniądze stacjonarnemu trenerowi i będę pracować nad poprawą rytmu przez zimę i poczekam, aż dostanę rower szosowy.
Sproxno,

0

Potrzebne rozmiary suportów: -

Dla M131: - BB-UN 26 Długość - 122,5 mm Dla M311: - BB-UN 26 (K) długość 123 mm

Trochę późno widzę ten post, ale mam nadzieję, że to pomoże. Zmodernizowałem moją hybrydę, ale musiałem wymienić moją bb, ponieważ była znacznie szersza różnica, ponieważ byłem tylko na jednym, byłem zaskoczony, jak szeroka była, żadne mniejsze i wewnętrzne zęby nie uzyskają właściwej linii, a łańcuch będzie ocierał się o wewnętrzny z dolnego trójkąta.


0

Po pierwsze, zakładając, że prędkość obrotowa pedału wynosi 90, twoja prędkość z 42/11 wyniesie około 26,5-27 mph. z prędkością 48/11, 30-30,5 mil na godzinę.

Korby muszą być kompatybilne z suportem; na przykład kwadratowy stożek. W przypadku 6-zębowego większego pierścienia łańcuchowego może być konieczna wymiana przedniej przerzutki. Będziesz potrzebował dłuższego łańcucha z większym łańcuchem. I pamiętaj, że twoje niskie biegi będą również nieco wyższe z powodu większych pierścieni łańcuchowych.


Myślę, że pierwszy „48/11” w twojej odpowiedzi powinien być „42/11”, prawda?
Benedikt Bauer,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.