Znaleźć grzechotkę w moim rowerze


12

Niedawno zainstalowałem tylny bagażnik i umyłem rower, a teraz dostaję brzęczącej grzechotki, gdy jeżdżę po wybojach na drodze, niezależnie od tego, czy w tym czasie pedałowałem. Wygląda na to, że zbliża się gdzieś pode mną podczas jazdy, co prawdopodobnie wskazuje gdzieś między dolnym wspornikiem a tylną piastą lub tak wysoko jak siodło. Gdy mój rower stał na stojaku naprawczym, stukałem różne elementy bagażnika i dokręcałem śruby, ale nie znalazłem niczego wyraźnie poluzowanego lub tak grzechotającego.

Jak zawęzić źródło grzechotki?


[Sheldon Brown - Creaks, Clicks & Clunks] ( sheldonbrown.com/creaks.html ) jest wszystkim, czego potrzebujesz, jeśli pochodzi z innego miejsca niż stojak.
Nick

Odpowiedzi:


4

Ponieważ nie słychać hałasu, gdy rower stoi na stojaku, problem jest prawdopodobnie związany z obciążeniem twojego roweru (próba sformułowania tego w sposób, który nie brzmi jak mówię ci to problem lub masz nadwagę, ale to niemożliwe! haha). Usiądź na rowerze, wymachuj siodłem, aby zasymulować efekt uderzenia i poproś kogoś, aby sprawdził, czy coś się kołysze / nie zgina i nie dotyka części koła.

Jeśli naprawdę jesteś zdesperowany i masz trochę czasu, zdejmij bagażnik i sprawdź, czy słyszysz ten hałas. Następnie ostrożnie zainstaluj ponownie. Właściwie możesz zaoszczędzić trochę czasu, robiąc to od razu.


1
Okazuje się, że to mój stojak - metalowe paski mocujące stojak poziomo do górnej części siedziska krzyżują się i uderzają o siebie. Podczas dokręcania śrub oderwałem jedną ze śrub, więc teraz opuszczam jedną szynę, dopóki nie otrzymam ściągacza śrub.
Commodore Jaeger,

3

Możesz podnieść rower i odbić go od cala lub dwóch. Sprawdź wszystkie połączenia stojaka. Możesz sprawdzić wszystkie śruby i dokręcić je, w tym śruby koszyka. Pamiętaj, aby sprawdzić pierścienie blokujące na trzpieniu zaworu swojej rurki. Jeśli są luźne, grzechotą.


0

Spróbuj wykonać następujące czynności:

  • Weź swój rower na bok, podnieś tylne koło i pozwól mu spaść z małej wysokości, wiele razy, próbując znaleźć hałas;
  • Pociągnij rower po nieregularnej powierzchni (skalista) i spróbuj znaleźć źródło hałasu;
  • Chwyć rower za kierownicę, zahamuj tylne koło i unieś przednie koło, aż rower się zatrzyma. Następnie spraw, aby rower skakał jak patyk pogo (szczególnie dobry na hałas z przodu).

Dla każdego z nich, jeśli masz przyjaciela, który pomoże ci potrząsać rowerem i / lub słuchać, im więcej uszu, tym lepiej!

Mam nadzieję, że to pomoże!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.