Gwintowany zestaw słuchawkowy kołysze się po jeździe


1

To jest moja pierwsza regulacja gwintowanego zestawu słuchawkowego.

Po dokładnym wyczyszczeniu, sprawdzeniu i smarowaniu łożysk, próbowałem ponownie złożyć zestaw słuchawkowy. Ciekawostką jest to, że dolna miseczka utknęła w ramie, podczas gdy wyższe gwinty miseczki na rurze kierującej są skutecznie odwrócone do tego, czego można by oczekiwać (tj. Aby oba łożyska były skierowane w stronę misek, oba łożyska są siedziska z separatorami skierowanymi w dół i kulkami skierowanymi w stronę uszczelnienia). Rama ma powierzchnię bieżną, aby pomieścić separator łożysk.

Dokręciłem górną filiżankę, aż nie było chwiejności (tak mocno, jak to możliwe ręcznie, a następnie ćwierć obrotu kluczem). Potem nawlekłem stopnut. Ta ostatnia ujawniła pewne uszkodzenie nici podczas inspekcji i rzeczywiście utrzymuje się tylko do pewnej szczelności (może kilka kilogramów na kluczu 1/3 metra), a następnie „skacze”.

Po dniu spędzonym na rowerze przez nierówności i dziury, zestaw słuchawkowy znów się poluzował, widocznie się trzęsąc.

Czy potrzebuję nowego zestawu słuchawkowego, czy jest bardziej prawdopodobne, że źle go składam?


Mały lub dwa zdjęcia tutaj mogą być bardzo pomocne w zrozumieniu, co się dzieje.
Gary.Ray

@ Gary.Ray, rzeczywiście. Najwyraźniej jestem zbyt zdezorientowany, aby nawet opisać problem na googled image. Dzisiaj zamierzam zdemontować i zrobić zdjęcie.
Vorac,

1
Oczywiście, jeśli nakrętka zabezpieczająca się poluzuje, wówczas cała rzecz może się poluzować. Dla odniesienia: parktool.com/blog/repair-help/threaded-headset-service
Daniel R Hicks

Sheldon Brown, PBUH, także ma pewne informacje
Drew Stephens

Odpowiedzi:


3

Jeśli nakrętki zabezpieczającej nie da się dokręcić bez ześlizgnięcia, nie będzie sposobu, aby ją dokręcić. Mamy nadzieję, że gwinty wideł są w porządku i nie są uszkodzone, w przeciwnym razie patrzysz na nowy widelec. Sprawdź również, czy używasz co najmniej 5 wątków dla przeciwnakrętki - jeśli nakrętka dokręcana jest tylko na kilku wątkach, prawdopodobnie nie będzie się utrzymywać i będziesz musiał albo usunąć element dystansowy lub użyć niższego profilu top cup lub zdobądź dłuższy widelec.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.