Korzyści i wady postów Dropper?


11

Z tego, co widziałem, w ciągu ostatnich kilku lat wyszedł na jaw nowy typ produktu, a od samego początku zaczął pojawiać się na rowerach (takich jak ten , ten lub ten ) jako towar w magazynie.

Mówię o „opadającym sztycy”.

Dla niewtajemniczonych są to sztyce, które można regulować „w locie” za pomocą pilota lub dźwigni pod siodłem. Chodzi o to, aby pozwolić kierowcy na znalezienie optymalnej wysokości siedzenia, dostosowanej do warunków. To wydaje się świetnym pomysłem, ale co w rezultacie cierpi? Wierzę, że istnieje nieunikniona kara za ciężar, która obciążałaby nas świadomych gramów, ale co jeszcze może wpłynąć na decyzję za lub przeciw zakupowi jednego z tych przedmiotów?

Zakładam, że potencjalne problemy będą obejmować wagę, awarię mechaniczną i koszty, ale co jeszcze może być w równaniu?

Z tego, co zebrałem, te fajnie wyglądające urządzenia pochodzą z wielu odmian, a znane marki stworzyły własne wersje. Widziałem je wykonane przez Foxa , Rockshoxa , Crank Brothers , Specialized , KS i Gravity Dropper . Być może są też inni.

Co zatem wyróżnia każdy z tych modeli i marek? Jakie są zalety i wady każdego z nich? Czy jest taki, który wyróżnia się jako wyraźny zwycięzca w tej dziedzinie?

Każda pomoc lub wgląd jest mile widziane, więc z góry dziękuję!


Cena i niedojrzałość technologii to oczywiste wady. Jestem również bardzo ciekawy tej funkcji, ale zamierzam czekać, aż ceny spadną do niskiego 3-cyfrowego zakresu.
Vorac

Te są przynajmniej od 30 lat.
Daniel R Hicks

@DanielRHicks, nie miałem pojęcia, że ​​są tam tak długo! Dlaczego stają się teraz głównym nurtem, jeśli tak długo przedostały się na rynek?
Saxman

Cóż, w drodze powrotnej były sprzedawane poważnym kierowcom, którzy rzucali słupek na zjazd, a następnie podnosili go do końca jazdy. Ale było niewielu kierowców tak poważnych i nie jestem pewien, jak korzystne było dla tych, którzy spróbowali. Jestem nieco zaskoczony, słysząc, że teraz jest to „wejście”.
Daniel R Hicks

1
Wydaje się, że to, czego właściwie tu szukasz, to rekomendacja produktu, zamiast dowiedzieć się, co to jest dropper, jakie są korzyści z posiadania takiego, różnice między różnymi typami lub jakie cechy tworzą dobry dropper, które są bardziej odpowiednie dla pytań to forum.
DWGKNZ

Odpowiedzi:


12

Istnieją zasadniczo dwa typy sztyc kroplowych, mechaniczne (np. GravityDropper) i hydrauliczne (np. RockShox Reverb). Mechaniczne sztyce z regulowanym uchwytem wykorzystują sprężynę, aby przesunąć sztycę i śrubę, aby utrzymać ją na miejscu. Jest to bardzo prosta konstrukcja i niewiele rzeczy może się zepsuć lub zaciąć, a ciężar jest również bardzo rozsądny, ponieważ do jego działania potrzeba niewielu części. Wadą jest to, że masz tylko określoną liczbę ustawień wysokości, tj. W pełni wysuniętą, do połowy wysuniętą i całkowicie obniżoną. Wynika to z tego, że sztyca jest utrzymywana na miejscu przez kołek, który przechodzi przez otwór w sztycy.

Z drugiej strony hydrauliczny sztyca wykorzystuje hydraulikę do poruszania sztycą, a tym samym pozwala ustawić sztycę na dowolnej wysokości. Wady polegają na tym, że są bardziej skomplikowane, zwykle ważą więcej, kosztują znacznie więcej i wymagają większej konserwacji. Zaletą jest możliwość zablokowania słupka na dowolnej wysokości.

Mechaniczne wkraplacze:

 + Mechanically simple and easy to maintain
 + Low weight
 + Cheap
 - Only a fixed number of positions for height adjustment

Hydrauliczne wkraplacze:

+ Freely adjustable to any height
- Complicated
- Requires more maintenance
- Expensive

Sztyce statyczne QR:

+ Requires no maintenance
+ Cheap
+ Low weight
+ Can be adjusted to any height
- Rider must dismount to lower and raise seat

Widziałem hydrauliczne sztyce i wiem, jak działają - moje krzesło biurowe ma! Jak działają mechaniczne? Czy można je wyregulować bez schodzenia z roweru?
Vorac

1
Reach down and pull the knob located on the front of the post and sit down. Your seat will lock in the lower position. To raise, while sitting, pull the knob and sit up.aha, więc działają dobrze. Żyłem w ciemnych wiekach.
Vorac

1
Większość wysokiej klasy kroplomierzy ma zdalne dźwignie, które montuje się na kierownicy, aby kontrolować słupek, podczas gdy większość dolnych końcówek ma kontrolę zamontowaną na słupku.
Aaron

@Vorac Można dostać mechaniczne i hydrauliczne słupki kroplomierza z pilotem lub bez. Myślę, że najtańsze zakraplacz post z zdalnemu, że można dostać jest to jedno: ebay.com/itm/...
user1049697

1
@Saxman Cóż, zaletą jest to, że możesz obniżyć swoje miejsce bez zsiadania. ;) A wady zależą od rodzaju posiadanej sztycy.
user1049697,

3

Jedyną wadą, o której mogę pomyśleć (której jeszcze nie ma na liście), jest pilot zdalnego sterowania: to kolejna kontrola siedząca na kierownicy. Jest to dobre, jeśli używasz pojedynczego pierścienia łańcuchowego (1 × 10 lub podobnego), ponieważ może on siedzieć tam, gdzie normalnie zmierzałby przedni przerzutka. Mniej niż idealny, jeśli używasz 2 lub 3 × 10, masz zdalne blokady, dzwonek i tak dalej.

Zalety: Możesz regulować wysokość siedzenia w zależności od terenu, na którym jedziesz. Jeździsz po czymś stromym i przerażającym? Robisz jakieś skoki? Naciśnij przycisk, upuść siodło. Wciągasz wielką wspinaczkę? Kręcisz się wzdłuż drogi między szlakami? Naciśnij przycisk, podnieś siodło. Dopóki go nie miałem, nie mogłem docenić, jak wielką może to zrobić różnicę. Od czasu do czasu upuszczam słupek tylko na kilka zakrętów lub podnoszę go tylko na szybki sprint, zanim znów spadnę na resztę zejścia.

Tak naprawdę nie ma jeszcze wyraźnego zwycięzcy. Konstrukcja Gravity Dropper istnieje od lat ; to proste, sprawdzone i niezawodne. Z obecnej uprawy wydaje się, że konsensus jest taki, że Rockshox Reverb jest „tym samym” (i pojawia się w wielu nowych motocyklach), chociaż nowsze KS KS i Thomson Elite Dropper również otrzymują dobre recenzje.


1

Pomyślałem: „nie ma mowy, żebym wydał tyle pieniędzy. To nie jest tego warte. Nie mogę ręcznie podnieść i obniżyć siedzenia”.

Potem jechałem z przyjacielem, który go miał. Podnosił go i upuszczał wszędzie. Dostosowując siodło do jazdy. Stałem na każdym wzgórzu.

Zepsułem się i upuściłem gotówkę na „Reverb”. Nie mogłem się bardziej nękać. Używam tej funkcji bardziej niż jakiejkolwiek innej. Moja jazda została ulepszona. Są trochę temperamentni. Nie musiałem jeszcze odbudowywać. Jak każda inna ruchoma część, pęka. Ale po pierwszej jeździe zostałem sprzedany.


2
Dzień dobry i zapraszamy do SE Bicycles. Dziękujemy za podzielenie się wrażeniami z postem droppera - widzę, że ci się spodoba. Ten stos jest stroną z pytaniami i odpowiedziami, pytanie brzmi „jakie są zalety i wady dropperów?” i chociaż mogę wywnioskować, że koszt jest wadą, jakie są korzyści? Rozważ użycie opcji „edytuj”, aby rozwinąć swoją odpowiedź. (a miałeś na myśli „może podbić ...” zamiast „nie może podbić ...”?)
Criggie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.