Jakie opony drogowe powinienem jeździć na zimowe dojazdy? [duplikować]


1

To pytanie ma już tutaj odpowiedź:

Obecnie posiadam opony kevlarowe vittorio rubbino na moim rowerze szosowym, ale nie mają wystarczającej przyczepności do nadchodzących zimowych warunków w Wielkiej Brytanii. Jaki poziom bieżnika opony potrzebuję do dojazdów drogowych po zimowych drogach Wielkiej Brytanii i wszelkie zalecenia mile widziane. Nadal chciałbym utrzymać niską wagę i dobry opór toczenia.


Który kawałek Wielkiej Brytanii robi dużą różnicę - tutaj, na południu Anglii, nie mamy nawet śniegu leżącego na ziemi co roku, a przede wszystkim mamy do czynienia z mokrym lub właściwe chłodzenie. Kiedy jednak po deszczu robi się zimno, mogą występować duże plamy lodu, których żadna opona nie poradzi sobie dobrze. Dalszy śnieg na północ jest znacznie większym problemem.
Chris H

Dojazdy do pracy i jazda na drogach są inne, ponieważ dojazdy do pracy mają tendencję do wykonywania pracy, podczas gdy jazda po drogach ogólnie może być konkurencją lub dłuższymi jazdami itp.
Andrew Welch

1
Jeśli lubisz swoje Vittorias, robią to, co nazywają Pave, które, jak twierdzą, nadaje się nawet do jazdy klasycznymi kursami. Przez co rozumiem (a) złą pogodę i (b) słabą nawierzchnię drogi. Jednak nigdy ich nie próbowałem.
PeteH

I nawiasem mówiąc, jeździłem moim rowerem audax na Rubinos aż do ostatniej zimy. Moim jedynym zastrzeżeniem jest to, że kiedy jest śnieżna lub lodowata, zostaję w domu i używam turbo, ale byłem w większości innych zimowych dni. To zależy od ciebie, ale możesz wypróbować Rubinos, zanim zaczniesz kupować nowe opony.
PeteH

1
Wiele z tego zależy od rodzaju roweru i obręczy, na których się poruszasz. W zimie nie prowadziłbym skręcającego roweru wyścigowego, ale być może chciałbym poprowadzić coś takiego jak Trek 520 lub coś takiego, ponieważ ma prześwit dla dużych opon i stabilne prowadzenie. Większość nowoczesnych rowerów szosowych nie ma zezwolenia na racjonalną jazdę zimą IMO.
Batman

Odpowiedzi:


1

Użyłem Schwalbe Marathon w zeszłym roku bez zbyt wielu problemów. Jak już wcześniej powiedziano, wąskie opony (25 mm) pomagają przeciąć śnieg, ale gdy jesteś na lodzie, nic nie jest zbyt dobre.

Wcześniej lubiłem Continental Top Tourers.


1
Opony z kolcami świetnie sprawdzają się na lodzie. W niektórych rejonach odbywają się nawet wyścigi na zamarzniętych jeziorach.
Carey Gregory

0

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​opony drogowe są z natury „niebezpieczne” do użytku zimą. Gdy tylko pojawi się lód, bieżnik niewiele pomoże. Jednak w śniegu wąskie opony i tak „przecinają się” do asfaltu i mają taką samą przyczepność jak latem, pod warunkiem, że pod śniegiem nie ma lodu.

Proponowałbym opony z warstwą odporną na przebicie z powodu grysu i soli na drogach, zwłaszcza gdy śnieg topnieje. Pod tym względem zrobiłem dobre doświadczenia z oponami Continental GP4000.


2
Opony MTB nie są lepsze na lodzie. Tylko coś takiego jak Schwalbe Ice Spiker ma przyczepność. Ale bez lodu nie mają sensu.
Papuass

Wierzę, że ma na myśli raczej zimne mokre warunki niż śnieg.
Mark W

@MarkW Jeśli tak jest, muszę powiedzieć, że nie zauważyłem dużej różnicy między mokrymi drogami latem lub zimą, z wyjątkiem dróg / ścieżek pokrytych mokrymi liśćmi.
arne

Trudno będzie znaleźć nowoczesny rower szosowy, który ma prześwit dla opon z kolcami. Rower turystyczny lub rower typu cyclocross ma większe zapotrzebowanie na opony z kolcami. Surly sprawia również, że rowery drogowe są kompatybilne z większymi oponami.
Kibbee

2
Przykro mi, ale stwierdzenie, że opony zimowe nie są bezpieczne w czasie zimowych miesięcy, nie pasuje do mojego doświadczenia - jest to ogólna generalizacja, która w większości jest nieprawdziwa. To, co mówisz, może mieć pewne znaczenie w określonych warunkach śniegu / lodu, o których wspomniałeś, ale nie w ogóle w zimie.
PeteH
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.