Czy muszę zmierzyć się z nową ramką?


3

Właśnie kupiłem nowe aluminium Ramka MTB . Zestaw słuchawkowy to standard „NECO, 142, 1-1 / 8” AHEAD ”. BB jest ... Nie jestem pewien, ale jest wewnętrzny i wątkowy.

Jak określić, czy muszę zmierzyć się z moją nową ramą, czy ją rozbroić, zanim naciśniesz słuchawki na słuchawki i zainstaluję BB?


1
Czy zapytałeś producenta, co polecają? Gwintowany suport, prawie na pewno nie, zestaw słuchawkowy, prawdopodobnie nie, nawet jeśli zostały zamalowane: bicycles.stackexchange.com/questions/7753/… (Tylko komentarz, ponieważ tak naprawdę nie odpowiada na pytanie „jak mogę powiedzieć”).
armb

Czy kupiłeś tylko ramę, czy jest to zmontowany rower?
DWGKNZ

@DWGKNZ, jest tylko ramką.
Vorac

1
Lol, do głosowania bliskiego: jak to pytanie ja powiązany z odpowiedzią na pytanie „czy powinienem stawić czoła mojej ramce?”
Vorac

Przeczytałem, że mechanicy z zespołu profesjonalistów stawiają czoło i wywiercają otwór w suportu (aby wypuścić wodę). Ale prawdopodobnie trzymają oponę w piwnicach, więc nie jestem pewien, co dokładnie robią.
imel96

Odpowiedzi:


1

Jeśli suport jest uszczelnioną kasetą, jest to mniej ważne. Jeśli korzystasz z suportu, który ma luźne łożyska kulkowe i wrzeciono, jest to bardzo ważne. Przeważnie ta sama rada dotyczy zestawów słuchawkowych. Wszystko to jest mniej ważne niż w czasach, gdy wszystkie kule i zestawy słuchawkowe miały odsłonięte i pływające łożyska wewnątrz.


0

Zapytałem w LBS i otrzymałem odpowiedź.

Rama była widocznie zwrócona w fabryce, malując wstępnie. Wzdłuż spoiny występowało zagłębienie o długości kilku mm. Powiedzieli mi, żeby się nie pocić.

Krótkie zagłębienia nie stanowią problemu, co najwyżej może pozwolić na zawilgocenie wewnątrz. Ale ponowne skierowanie do ramy może usunąć zbyt dużo materiału, np. jeśli zagłębienie ma głębokość kilku mm, należy usunąć 2 mm materiału.

Z drugiej strony, kiedy może wystąpić niewłaściwe zwrócenie się do BE problem pojawia się, gdy istnieje podwyższona sekcja lub jeśli połowa lub więcej obszaru jest wciśnięta. Następnie, po włożeniu kubków, będą się przechylać, oś nie będzie prosta, a łożyska, oś i korby będą narażone na podwyższone naprężenia.


1
Podwyższona sekcja jest właśnie powodem, dla którego powinna być skierowana czołówka. Rozwiertaki / fasety głowicy ustawiają się w jednej linii z wewnętrzną powierzchnią rurki głowicy na górze i na dole rury. Jeśli na wardze znajduje się uniesiony lub nieregularny odcinek, ostrza golą się, dzięki czemu są idealnie kwadratowe względem osi sterującej (tzn. Nie tylko wygładzają ją).
WTHarper
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.