Pomóż proszę zidentyfikować mój Tandem


9

Właśnie kupiłem stary tandem, ale nie znam marki ani roku. Czy ktoś może mi pomóc to zidentyfikować. Rama jest stalowa i ma numer ramy 452599. Nie ma naklejek, ale dołączam zdjęcie odlewu przedniej rury, na którym prawdopodobnie naklejono naklejkę wskazującą markę. Koła / felgi mają wymiary 26 ”x 1.3 / 8”, a tył ma zamontowaną oponę Dunlop Motorette (nadal utrzymującą powietrze). Przednia kierownica ma napis „Il Primo Milano”. Piasty / hamulce to Sturmey Archer (przód ma numer 10 5 6). Tandem Zdjęcie 1 Z tyłu znajdują się cztery koła łańcuchowe. Przerzutka to Benelux Super 60. Siedzenia są oznaczone Iscaselle. Z tego, co udało mi się spojrzeć na przerzutkę, sugeruje, że może to być lata 50. lub 60., ale to wszystko, co znalazłem. Wielkie dzięki! [Numer ramki! Rama !Przerzutka! [Tandem 2] 3


Sprawdź dokładnie na główce ramy, suporcie i innych numerach seryjnych. Czasami schemat numerów seryjnych daje niewielką wskazówkę (choć nie wiem, gdzie można znaleźć odniesienie do tego). Są też inne strony w Internecie, które bardziej interesują się zabytkowymi motocyklami niż ta strona.
Daniel R Hicks,

1
Istnieje spora szansa, że ​​to Claud Butler. (Sprawdź retrobike.co.uk )
Daniel R Hicks

To wspaniały oldschoolowy tandem. Co w końcu z tym zrobiłeś? Opublikuj odpowiedź na swoje pytanie i zaakceptuj je, klikając znacznik wyboru / zaznaczenie.
Criggie

Odpowiedzi:


2

Prawdopodobnie nie jest to Claud Butler ani BSA, ponieważ opaska na głowę ma niewłaściwy kształt.

Nazwa na kierownicy i użycie Beneluksu i Iscaselle sugeruje Włochy (a Sturmey był wszędzie duży w hamulcach piastowych, więc może nie być brytyjskiej produkcji).


0

Jestem pewien, że po obejrzeniu setek odznak na głowach obrazów Google, to jest Royal Enfield. Właśnie kupiłem tandem, który wygląda BARDZO podobnie, ale model damski. Nie ma jednak znaczka na głowicy.


Witamy w Rowery. Zalecamy, aby nowi członkowie wzięli udział w wycieczce, aby dowiedzieć się, jak najlepiej wykorzystać witrynę. Ta odpowiedź byłaby znacznie lepsza, gdybyś dodał kilka znalezionych zdjęć z główki, a może nawet jednego z podobnych tandemów tego producenta.
Móż
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.