Dlaczego rowerzyści nie noszą wszechstronnych kasków motocyklowych?


56

Możliwe jest uzyskanie kasku, który zakrywa całą głowę i twarz, i teoretycznie chroniłby cię przed większą ilością upadków. W szczególności, dlaczego nie rowerzyści je nosić, a dlaczego nie motocykliści je nosić?

Nie pytam, czy kaski są ogólnie dobrym pomysłem. (Spróbuj odpowiedzieć na to pytanie kompletnymi odpowiedziami zamiast jednopunktowego stylu aktualnie uruchomionego wątku kasku).


3
Spójrz na to wyszukiwanie grafiki Google, aby dowiedzieć się, jak wyglądają kaski rowerowe na całą twarz. Różnica w stosunku do kasku motocyklowego polega na tym, że są lżejsze (uderzenia dochodzą o wiele wolniej) i są bardziej wentylowane.
dee-see

3
Równie dobrym pytaniem byłoby „czy kaski z czubkiem głowy rzeczywiście coś robią?” Zarówno kilka razy, kiedy zsiadłem z roweru, wylądowałem na twarzy, jedyną rzeczą, która uratowała mnie, to bycie rękami. Trudno mi wyobrazić sobie sytuację, w której wylądowałbym na czubku głowy ...
naught101

3
Stosunek kosztów do korzyści.
Daniel R Hicks

4
Czy nosisz również kask pełnotwarzowy za każdym razem, gdy idziesz po schodach? Udowodniono, że chodzenie po schodach jest bardziej niebezpieczne niż jazda na rowerze. aviewfromthecyclepath.com/2011/03/…
Willeke,

1
Jeśli kask rowerowy jest pochylony zbyt daleko do tyłu, nie ochroni twojej twarzy podczas ssania błota. Rondo i opaska powinny znajdować się na skórze czoła, a nie na włosach. Jeśli wizjer ogranicza widzenie, usuń wizjer.
Criggie

Odpowiedzi:


71

Niektórzy rowerzyści noszą kaski na twarz; w szczególności kolarze górscy zjazdowi i BMX-y często noszą kaski na całej twarzy, ponieważ ryzyko wypadku powodującego lądowanie na twarzy jest większe.

Problem z hełmami na całej twarzy polega na tym, że są cieplejsze; Twoja głowa doskonale nadaje się do pozbycia się nadmiaru ciepła, a hełm na całą twarz pomaga uwięzić więcej tego. Motocykliści nie pedałują wściekle i nie muszą tracić tyle ciepła; zarządzanie ciepłem jest niezbędne do jazdy na rowerze.

Ponadto wypadki motocyklowe zdarzają się zwykle przy wyższych prędkościach. Na rowerze jest raczej mało prawdopodobne, aby zetrzeć przy 60 MPH, podczas gdy na motocyklu jest to zbyt możliwe. Pomiędzy niższym ryzykiem na rowerze, problemami z ciepłem, a dodatkowymi kosztami kasków na całą twarz, dla większości ludzi nie warto nosić kasku na całej twarzy na rowerze.

Każda funkcja bezpieczeństwa stanowi kompromis między kosztami wdrożenia funkcji a szkodą lub szkodą, której zapobiega. Kiedy koszt wdrożenia funkcji przekracza oczekiwaną wartość funkcji redukcji szkód (biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo wystąpienia konkretnej formy wypadku i stopień ciężkości szkody), wówczas nie ma sensu korzystać z tej funkcji . Wszyscy ludzie przypisują różne wartości niektórym rodzajom szkód lub szkód, a także mają różne ryzyko w zależności od sposobu jazdy i środowiska. Dla niektórych osób noszenie kasku na całą twarz może być warte dodatkowych kosztów i ciepła, ale większość ludzi nie uważa, że ​​jest to warte kompromisu.

Niestety, w przypadku wielu z tych decyzji nie mamy wystarczających informacji; nie ma bardzo jednoznacznych rzeczywistych danych na temat skuteczności kasków rowerowych, nie mówiąc już o różnych typach kasków rowerowych.


22
Poza tym nie słyszysz niczego w kaskach motocyklowych, a twoja wizja jest bardzo ograniczona.
mgb

4
Podczas noszenia kasku Twoja wizja jest ograniczona, ale kiedy siedzę na motocyklu, z łatwością słyszę zbliżające się za mną samochody / furgonetki (chyba zależy to od jakości kasku), ograniczone pole widzenia jest również powodem, dla którego w Wielkiej Brytanii uczą Cię czeki „Ratownik” - które naprawdę powinny być używane podczas jazdy na rowerze.
Mauro

1
@ NarcísCalvet Najwyraźniej nigdy nie nosiłeś odpowiedniej pokrywy DH; są bardzo lekkie, mają duży przepływ powietrza, a gogle MTB / MX mają szersze pole widzenia niż wizjery do motocykli drogowych.
cmannett85

1
@ cbamber85 Zrobiłem. Moje doświadczenie DH jest bardzo ograniczone, ale użyłem kasku DH. Nie zastanawiałbym się nawet nad użyciem jednego do XC lub kolarstwa szosowego. Nawet są oddychające i wystarczająco lekkie dla DH, moim zdaniem nie są wystarczające dla tych dyscyplin.
Narcís Calvet

1
Motocykliści nie tylko pedałują, ale poruszają się w powietrzu z prędkością 50, 60, 80, 100+ km / h. To dużo chłodnego wiatru; kask pomaga utrzymać ciepło.
Kaz

23

Musisz również wziąć pod uwagę, że motocykl nie ma problemów z przyspieszaniem i utrzymywaniem prędkości ruchu. Krótko mówiąc, motocykl naprawdę nie musi patrzeć do tyłu z częstotliwością zbliżoną do częstotliwości rowerzysty. Mają także zamontowane na rowerach lusterka, których większość rowerzystów nie ma.

Na przykład. Zjeżdżając na czerwonym świetle, każdy na motocyklu może po prostu jechać bez względu na wszystko za sobą. Zmiany pasa ruchu wymagają poważnego planowania na rowerze, ale są stosunkowo proste na motocyklu jadącym z taką samą prędkością ze wszystkimi samochodami.


2
Nawet przy prędkości ruchu należy wiedzieć, co się dzieje. Lustra oczywiście pozwalają to robić niemal nieświadomie ;-)
John

10

Z powodu pędu ludzie w zderzeniach rowerowych mają tendencję do opadania do przodu w kierunku, w którym się poruszali. Dlatego często lądują na twarzach, które są całkowicie niezabezpieczone przez standardowe kaski rowerowe.

Mówię z doświadczenia, właśnie straciłem wszystkie górne przednie zęby. Mój chirurg mówi, że jest to niezwykle częste wśród osób dojeżdżających do pracy w rowerach miejskich.

Nie ma zapotrzebowania na pełne hełmy dla rowerzystów, ponieważ ludzie są uspołecznieni, sądząc, że (1) są przesadni i (2) wyglądają głupio.

Na pewno żałuję, że nie miałem na sobie kasku na całą twarz, kiedy się rozbiłem. I nie ma mowy o bezpiecznej jeździe! Jestem silnym jeźdźcem miasta, który zachowuje ostrożność, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Zderzenia się zdarzają.


3
Myślę, że jesteś daleko. Ja także wylądowałem na twarzy i wybiłem przednie zęby podczas wypadku na rowerze, ale nie noszę kasku na całą twarz. Nie ma to nic wspólnego z socjalizacją ani wyglądaniem głupio. Funkcje bezpieczeństwa są kompromisem. Im bardziej jesteś chroniony, tym cieplej. Latem często mieszkam w ponad 100 stopniach. Wyczerpanie ciepła jest realną możliwością prawie każdego dnia. Kask z pełną twarzą tylko pogorszyłby sytuację.
jimchristie

1
„(1) jego przesada i (2) wygląda głupio” - Dla wielu osób jest to dokładnie to. Gdyby to było wyczerpanie cieplne, zobaczyłbyś, że niektórzy ludzie tego próbują - ale nie robią tego, ponieważ wygląda to głupio. Miałem takie same doświadczenia z kaskami narciarskimi: nie wykonuję dużych skoków, nie jeżdżę na nartach bardzo szybko, tutaj w większości noszą je tylko dzieci, więc głupio byłoby dla mnie mieć taką. Potem pojechałem do Szwajcarii i nagle byłem (prawie) jedynym na wzgórzu, który tego nie nosiłem. W następnym sezonie spróbuję.
linac

5
Piesi mogą i tracą przednie zęby, gdy się potkną. Właśnie dlatego kaski pełnotwarzowe mają tyle samo sensu podczas chodzenia, co podczas jazdy na rowerze. Rozwiązuje również problem „gdzie zostawić kask, gdy zamykam rower”.
armb

Ogólnie rzecz biorąc, gdziekolwiek hełm lub kask pełnotwarzowy pomógłby rowerzystom, pomógłby znacznie większej liczbie pieszych i kierowców. Jedną z najbardziej dramatycznych wygranych z noszenia kasku jest prysznic, ale nie widzę „kasków prysznicowych” na rynku. Kompromisy po prostu nie są odpowiednie dla tych lub dla kasków kierowców. Ale widzisz ludzi z intelektualnymi upośledzeniami, którzy są podatni na upadki, nosząc je ... Myślę, że dzieje się tak dlatego, że brakuje im autonomii, więc „dzięki temu będziesz bezpieczniejszy”, unieważniając „to jest głupie”.
Móż,

Codziennie jeżdżę do pracy (Niemcy); nigdy nie nosiłem kasku rowerowego, ponieważ prawie nikt go nie nosi i uważa się go za całkiem bezpieczny. W zeszłym tygodniu nastoletni chłopiec wyszedł z autobusu w pośpiechu po tym, jak wszyscy ludzie już wyszli bez patrzenia. Przy niskiej prędkości próbowałem go ominąć, ale kierownica uderzyła go w ramię; obróciła się, zablokowała oponę, zrzuciła mnie z motocykla i wylądowałem twarzą do przodu. Szwy, skaleczenia, siniaki na twarzy i prawie stracił trochę zębów. Kask na twarz naprawdę ma dla mnie teraz sens - nigdy nie wiem, kiedy może się zdarzyć gówno i nic nie możesz na to poradzić.
PhoenixDev,

9

W tym ostatnim wpisie na blogu autor (nie ja, po prostu subskrybuję ich kanał) pośrednio odpowiada na twoje pytanie:

Moja babcia jeździła na rowerze w spódnicy, kiedy byliśmy razem w Niemczech. Nie była bardzo szybka. Właściwie powiedziałbym, że była tak szybka jak bardzo mały chomik lub gdzieś tam. Nie sądzę, żeby udawała motocykl. Ale podobało jej się to. W rzeczywistości jeździła też rowerem po Anglii. Ale z drugiej strony, wszyscy jej przyjaciele.

Co zabawne, nigdy nie lubiła jeździć na rowerze w Anglii w późniejszych latach. Właśnie dlatego, że w Anglii ludzie oczekiwali, że zachowa się jak motocykl. Pomyślała, że ​​kaski są głupie. Nie podobało jej się to, że musiała się przebrać za latarnię belisha tylko dlatego, że nasze ulice czują się jak „spaghetii junction” (jej słowa nie są moje). Myślę, że postrzegała siebie jako cóż, siebie. Tylko starsza pani na rowerze. I szczerze mówiąc, jej obroty nie były już takie, jak kiedyś. Tak więc szanse na jej pedałowanie z taką samą prędkością jak Ducati były dość niewielkie.

Nie noszę kasku z całą twarzą, ponieważ rozważałem ryzyko i nie potrzebuję go. Nie jestem motocyklistą, nie muszę stawiać czoła tym samym niebezpieczeństwom, co motocyklista.

Dostępne są pełne kaski rowerowe, więc tam, gdzie jest popyt, jest podaż.


8

Na co dzień (25 km w jedną stronę) do pracy zawsze noszę hełm z pełną twarzą (z góry). Będąc uzależnionym z góry, łatwo było założyć go z domu na moje strony treningowe iz powrotem. Ponieważ było to całkiem łatwe do opanowania, trzy lata temu całkowicie zrezygnowałem z kasku pół twarzy.

Tak, kaski na twarz stają się gorętsze niż kaski rowerowe. Mimo to kaski zjazdowe pozostają znacznie fajniejsze niż kaski motocrossowe. Również wentylacja znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich lat. W każdym razie jest to głównie kwestia przyzwyczajenia się. Tutaj lato wynosi zwykle od 20 do 25 ° C i nie stanowi to problemu. Zimą (od -10 do -20 ° C) używam kasku motocross, aby się ogrzać. Przynajmniej pomijam te zabawne konstrukcje wieżowe - próbuję wcisnąć szalik i futrzaną czapkę pod tradycyjny kask rowerowy. :)

Tak, wyglądasz. Czujesz się obserwowany ... co? To tylko kwestia noszenia dużego różowego misia przez zaludniony plac miejski. Zrób to pięć razy, a ta część się skończyła.

Tak, istnieje pewne zmniejszenie pola widzenia. Umieść małe lustro na ramie roweru.

Hełm zjazdowy wcale nie przeszkadza w słuchaniu, ale znacznie zmniejsza się, gdy nosisz kask motocrossowy lub inny hełm MC, a zwłaszcza kierunkowy słuch. Musisz więc spojrzeć dwa razy!

Półtora roku temu jeden z moich kolegów miał roślinę twarzy i dostał dość bolesną operację podbródka, a także stracił 3 zęby, które musiały zostać ponownie wszczepione. Nie trzeba dodawać, że dołączył do klubu.


6

Podczas jazdy w ruchu ulicznym / mieście twoje uszy są prawie tak samo ważne jak twoje oczy dla zachowania bezpieczeństwa. Noszenie kasku w stylu motocyklowym na całą twarz poważnie ograniczy słuch.

Dodajmy to do doskonałych punktów, które Brian i Meagar piszą powyżej o tym, że kaski na twarz są gorące i ciężkie.


1
Nie zdziwiłbym się, gdyby w przyszłości więcej dotyczyło kasków pełnotwarzowych. Świat odchodzi od zapobiegania, a bardziej od łagodzenia, jako podstawowej strategii bezpieczeństwa.
Brian Knoblauch,

Powiedziałbym, że uszy są ważniejsze w niektórych okolicznościach, ponieważ widzisz tylko, gdzie patrzysz, ale wszystko słyszysz, w tym kierowca Audi / BMW / White Van, który kroczy za tobą, bez zamiaru dawania ci luzu, gdy mijają cię.
GordonM,

4

Niektórzy rowerzyści to robią, szczególnie w tych typach rowerzystów, które są bardziej podatne na upadki lub gdzie prawdopodobieństwo wpadnięcia w przeszkody takie jak drzewa jest bardziej prawdopodobne. W szczególności kaski zjazdowe lub BMX zwykle zakrywają części twarzy.

Zazwyczaj kaski motocyklowe i pełne kaski rowerowe są cieplejsze i cięższe, co czyni je mniej odpowiednimi do ćwiczeń lub forsownej aktywności. Natomiast kaski rowerowe przeznaczone do użytku na drodze są wyjątkowo lekkie i zwykle zawierają dużą liczbę otworów, umożliwiając przepływ powietrza w celu odparowania potu i ochłodzenia użytkownika, zapewniając jednocześnie dobrą ochronę przed upadkiem na płaski chodnik.

Jeśli więc nie potrzebujesz dodatkowej ochrony, kaski „obejmujące wszystko w stylu motocyklowym” zazwyczaj nie są noszone.


1
-1 Istnieje wiele różnych rodzajów kasków motocyklowych (podobnie jak kaski rowerowe), ten, o którym myślisz (motocykl drogowy) jest tylko jeden - prawie każdy typ jest przeznaczony do intensywnej aktywności.
cmannett85

3

Myślę, że to absurdalne, że rowerzyści noszą tak mało ochrony. Niedawno spadłem z prędkością 20 mil na godzinę i złamałem obojczyk, uszkodziłem ramię i rozpiąłem podbródek - cały w obcisłym kasku. Doszedłem do wniosku, że zderzenie rowerowe o długości 15–25 mil wystarczy, aby wyrządzić trwałe szkody.

Zacząłem się zastanawiać, dlaczego moi przyjaciele motocyklowi noszą bardziej ochronny sprzęt, a ja nie. Noszą lepsze kaski, ochraniacze ramion, czapsy itp., Aby chronić je przed wysypką na drodze i cięższymi obrażeniami. Rowerzyści wychodzą na wpół nadzy, ale podróżują z nieznacznie wolniejszymi prędkościami niż motocykliści po miejskich ulicach.

Doszedłem do wniosku, że rowerzyści są mniej chronieni, ponieważ nie ma wzorów do naśladowania dla większej ochrony. Nigdzie nie widzisz Lance'a w poduszkach i lepszym kasku. Kiedy każdy rowerzysta, który widzisz w druku i na filmie, jest pokazywany bez ochrony, reszta z nas pozów staje się zbyt zawstydzona, aby nosić strój ochronny. Wiadomość od mediów i profesjonalistów brzmi: „Man Up. Ride Unprotected”.


18
Podobnie jak pasażerowie w pojazdach, Michael Schumacher nosi kask, maskę na twarz, szyję i ognioodporny kombinezon - ale prawie nikt w autobusie tego nie robi.
mgb

4
W twoim przypadku jestem z mediami. Kowboj, koleś.
mcgyver5 27.04.11

Jak powiedział Ghandi, „bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć na świecie”. Nie sądzę, że obiecał, że to się zmieni, i miałbym coś do powiedzenia, gdyby ktoś próbował przekonać mnie do noszenia mojego motocykla na
wózku

4
Przy jakiej pogodzie jeździsz? Czy często jeździsz w warunkach pogodowych w temperaturze 25 ° C, mając na sobie niewypełniony kask, skórzaną kurtkę i spodnie?
Mike Samuel

1
W mieście wielu motocyklistów podróżuje z taką samą prędkością jak inni kierowcy ... 10-15 km / h.
Móż

3

Wszystkie powyższe punkty są prawdziwe i w większości obejmują wszystko. Oto moje zdanie na ten temat.

Jestem rowerzystą i motocyklistą. Mam kask motocyklowy i ciężki kask motocyklowy o masie 1,2 kg, który w razie potrzeby staje się kaskiem pół twarzy.

Pół twarzy

Pełna twarz

Pewnego razu założyłem kask motocyklowy podczas jazdy rowerem po mieście. Nie przeszkadza mi wygląd innych osób dojeżdżających do pracy. Tak, to trochę utrudniło słuchanie, ale niewiele, ponieważ jestem przyzwyczajony do noszenia kasku na całej twarzy mojego motocykla, a mimo to wyraźnie słyszę odgłosy hamowania i klaksonu w zgiełku wydechu.

Jedyny problem, z którym się spotkałem, to: silny ból szyi w krótkim okresie 30 minut, który nigdy nie zdarza się podczas jazdy motocyklem. Powodem tego jest postawa ciała i ruch. Podczas jazdy rowerem całe ciało porusza się przy każdym ruchu pedału. Od głowy do palca. Lekki kask rowerowy nie odczuwa dodatkowego obciążenia szyi. Również postawa ciała zmienia się gwałtownie - od prostej na skrzyżowaniu do pochylania się, aby przyspieszyć. Przez cały czas z kaskiem rowerowym nie musisz martwić się o wagę, ponieważ prawie nic nie waży (w porównaniu do kasku motocyklowego). Jazda z kaskiem motocyklowym stała się bólem szyi (dosłownie), ponieważ każdemu ruchowi, pedałowaniu, pochylaniu się do przodu, towarzyszy masywne, ciągłe przenoszenie ciężaru na szyję.

Ból szyi nie występuje w motocyklu, ponieważ przez większość jazdy siedzisz w prawie tej samej pozycji. Twoje ruchy ciała ograniczają się do ruchu dłoni i stóp od hamowania, przyspieszania i zmiany biegów. Nie wiąże się to z ruchem całego ciała, a zatem po ustawieniu kasku do jazdy nie odczuwa się dodatkowego stresu.

Uwaga boczna - Podczas długich przejażdżek motocyklowych można wyczuć naprężenie kasku (3-4 godzinne przejażdżki ciągłe, nie biorąc pod uwagę terenu. Jeśli wybierzesz wyboistą i nierówną drogę, czas drastycznie spada)


Odpowiada to „dlaczego rowerzyści nie noszą kasków motocyklowych”, co nie wydaje mi się w rzeczywistości pytaniem - kaski rowerowe pełnotwarzowe są dostępne i nie mają większości problemów, które identyfikujesz z kaskami motocyklowymi.
Móż

@Moz Punkt zajęty.
Mitul

1

Miałem zwykły półkask rowerowy do kolarstwa górskiego i nigdy nie miałem problemów ... wtedy pewnego dnia mocno się rozbiłem (z powodu nieoczekiwanych pieszych na jednym torze schodzącym w dół) i upadłem na twarz: prawie wybijając mi przód 4 zęby i ładne zadrapania i siniaki na nosie i brodzie (nie fajnie jest mieć u dziewczyny).

Wróciłem do zdrowia z pewnymi bliznami, ale upadek uświadomił mi, że stworzyli hełm z pełną twarzą dla WIELKIEGO POWODU. Kiedyś myślałem, że to wygląda ciężko i śmiesznie, ale teraz używam całej twarzy do zjazdu i przełączam się na pół hełmu podczas moich wspinaczek. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Nawiasem mówiąc, kupiłem kask ochronny na całą twarz, który jest bardzo wygodny i ma dużą wentylację.


1
Witamy w Bicycles.SE! Dziękuję za twój wkład. Twój post zawiera przydatne treści, ale brak interpunkcji i wielkich liter utrudnia czytanie. Użyj linku „edytuj”, aby naprawić swój post. I znowu witamy na stronie!
niezapomniany

2
Nosisz dwa kaski podczas przejażdżki? Łał. Niestety kilka upadków powodujących obrażenia twarzy, jakie widziałem, zdarzyło się w parkach samochodowych, ludziach, którzy zmontowali swoje motocykle, ale nie dokręcili odpowiednio przedniego koła, więc spadł przy pierwszym uderzeniu. Kask na całą twarz chroni Cię tylko podczas jego noszenia.
Móż

-1

Ponieważ branża rowerowa sprzedaje jazdę na rowerze jako sport ze wszystkim, co specyficzne. Wystarczy spojrzeć na to, co pojazd silnikowy robi z małym kaskiem styropianowym podczas wypadków. Zdecydowałem się na kask motocyklowy o twarzy 3/4, który ma odchylaną tarczę i zdejmowany pasek podbródkowy. Jest dobrze wentylowany, dużo światła i ma doskonałe pole widzenia. Jeśli dojeżdżasz do ruchu, bądź profesjonalistą i noś odpowiednią odzież ochronną. Ktoś jeszcze tego nie rozgryzł, to zależy od dzisiejszych osób dojeżdżających rowerem, aby wyznaczyć standardy jutra!


2
Jeśli chodzi tylko o bycie specyficznym dla roweru, dlaczego producenci nie produkują kasków pełnotwarzowych dla rowerzystów?
David Richerby,

-1

Mieszkam w małym miasteczku, które ma dużo ruchu przechodzącego przez samochody i ciężkie ponadgabarytowe urządzenia, prawie codziennie jeżdżę na rowerze z lustrem, aby spełnić moje codzienne potrzeby. ;) Po tym, jak samochód wycofał się przed / do mnie 6 tygodni temu, właśnie zamówiłem 2 kaski pełnej twarzy (Predator) 1 biały na dzień, 1 czarny na noc. Ponieważ przymusowe wsadzanie twarzy w tylne szyby w samochodach NIE JEST przyjemnym doświadczeniem !! Nie obchodzi mnie, czy ludzie mogą myśleć, że będzie to wyglądać dziwnie! Wolę ochronę i może to sprawić, że będę bardziej zauważalny dla kierowców, co może być tylko dobrą rzeczą !! ;) Mam duże sakwy na rowerze, więc przechowywanie kasku nie stanowi problemu! ;) po pojawieniu się nowych kasków, Zobaczę, jak wygląda wentylacja i w razie potrzeby może być konieczne użycie zwykłych kasków rowerowych przez 40 + C dni. W przeciwnym razie ja' Od teraz będę nosić nowe pełne kaski motocyklowe !!! Piekło z tym, jak myślą inni! NIE ryzykuje to ich twarzą i głową! ;)


2
Przykro nam, że słyszałeś o swoich złych doświadczeniach i powodzeniu z nowymi hełmami. Niestety twój post nie odpowiada na pytanie. Z drugiej strony, kiedy już przez jakiś czas jeździsz z tymi hełmami, wracasz i piszesz o tym doświadczeniu (albo „Próbowałem tego i jest w porządku; problemy XYZ, które ludzie wychowali, nie były problemem” lub „Teraz ja próbowałem tego, zgadzam się ze wszystkimi podanymi przyczynami ”lub cokolwiek pośredniego) byłoby naprawdę przydatne. Dzięki!
David Richerby,

Dlaczego nie cały czas biały, aby zwiększyć widoczność na czarnym kasku? Edytuj tę odpowiedź w odpowiedzi. Czy możesz powiedzieć, dlaczego nie chciałeś nosić go przed kolizją?
Criggie

-2

Jednym z powodów jest to, że w wielu miejscach prawo wymaga, aby kaski motocyklowe były pełne. Na rowerze w większości miejsc kaski nie są wymagane, a wybór należy do Ciebie.

Jeżdżę z kaskiem z półgłówkiem w temperaturach do 95 ° F i nigdy nie uważam, że wentylacja jest w ogóle problemem. Nie mogę uwierzyć, że dodatkowa ochrona moich ust i brody nagle to zmieni.


1
Witamy w Bicycles @David. Ta strona jest inna - to nie jest dyskusja (chociaż możesz do tego użyć czatu ). Zobacz centrum pomocy, jak działa strona.
andy256,

Jednym z powodów, dla których ta odpowiedź została oflagowana, jest to, że jest „rozmowna” i sformatowana jak pytanie. Spróbuję edytować twoją odpowiedź; sprawdź to jako przewodnik i upewnij się, że zachowałem twoje znaczenie. W międzyczasie, aby zapoznać się z wprowadzeniem do tej i innych witryn pytań i odpowiedzi Stack Exchange, zapoznaj się z przewodnikiem .
Gary.Ray

-2

Przeczytałem odpowiedzi na to pytanie i wielu z was myśli o wypadkach rowerowych tak, jakby miały miejsce przy niższych prędkościach, a nie przy wyższych prędkościach pojazdów silnikowych. Zgodziłbym się z tym, jeśli zakładasz, że podczas jazdy nie ma żadnych motocykli ani samochodów.

Jednak jazda rowerem po mieście naraża Cię na motocykle, samochody, autobusy i ciężarówki oprócz innych rowerów oraz na zderzenia tylne, przednie i boczne z tymi pojazdami. Oprócz rowerów, pojazdy silnikowe mają prędkości przekraczające 20 km / hi masy znacznie większe zarówno od rowerzystów, jak i rowerzystów. Dlatego ochrona jeźdźców miast musi być zgodna z tym faktem.

Problemem nie jest tutaj prędkość, ale pęd i energia kinetyczna. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego wiele wypadków samochodowych jest śmiertelnych? Są śmiertelne, ponieważ podczas tych wypadków dochodzi do przeniesienia dużych ilości energii kinetycznej przy uderzeniu, co powoduje deformację --- która miażdży kości --- i na przykład wyrzuca ciało o kilka metrów od miejsca zderzenia. I oczywiście rowery (i motocykle) nie zapewniają dużej ochrony przed nimi (w rzeczywistości ponoszą duże szkody lub są całkowicie rozdarte).

Ponieważ każdy kierowca miasta musi być świadomy swojego otoczenia w celu zmniejszenia ryzyka, prawdą jest również, że musi być przygotowany na sytuacje, które są poza jego kontrolą. Ochrona zapewniana przez standardowe kaski rowerowe nie wystarczy, gdy będziemy narażeni na nieuniknioną kolizję z pojazdem silnikowym. Wolę cierpieć z powodu większego i cięższego kasku, jak w przypadku zamkniętych kasków motocyklowych.


3
Cześć i witamy w bicycles.stackexchange. Twoja odpowiedź jest przemyślana i dobrze wyjaśniłeś swoje rozumowanie. Ale niestety nie jestem przekonany, że pojazdy silnikowe poruszają się szczególnie szybko po drogach miejskich dzielonych z rowerzystami, ani że kask pełnotwarzowy będzie znacznie lepszy niż konwencjonalny w takiej kolizji. Czy możesz połączyć się z badaniami wykazującymi jedną z tych rzeczy? Z mojego doświadczenia wynika, że ​​w przypadku kolizji lepiej zapobiegać niż łagodzić, więc wolałbym wydawać pieniądze na światła, jasne ubrania i reflektory.
Móż

2
Wokół są badania, które pokazują, że jazda ulicami miasta w kasku zwiększa twoje szanse na wypadki, w których śmierć jest częstym skutkiem. Z drugiej strony w Holandii wielu rowerzystów dzieli drogi z samochodami w miastach i na wsi i prawie nikt nie używa kasku, tym bardziej motocyklowego, a urazy mózgu są rzadkie, złamane szyje również są rzadkie. Wystarczająco dowód, żebym nie zaczął nosić żadnego hełmu, a tym bardziej motorowego.
Willeke,

Cóż, zdecydowanie powiem, że ma to związek z edukacją kierowców w ruchu drogowym. Jednak w Meksyku brakuje nam tej kultury. Osoby mogą prowadzić pojazd bez zdania minimalnego egzaminu na prawo jazdy. O ile nasze najnowsze przepisy ruchu drogowego nie traktują pieszych i rowerów priorytetowo nad pojazdami silnikowymi, rzeczywistość jest taka, że ​​jazda tutaj w Mexico City nie jest bezpieczna, nawet jeśli podejmie się wszelkie możliwe środki zapobiegawcze. Wspaniale jest, że jeździsz w tak bezpiecznym środowisku.
elessartelkontar

Chcę powiedzieć, że nie chcę, aby każdy jeździec na świecie nosił kask lub kask motocyklowy. Podzielam się z tobą uzasadnieniem mojej decyzji o założeniu kasku motocyklowego.
elessartelkontar

Jest to osobista decyzja oparta na mojej wiedzy o fizyce i byciu świadkiem co najmniej dziesięciu śmiertelnych wypadków. Mogę jednak powiedzieć coś przeciwko prawdopodobieństwom. Można powiedzieć, że występowanie urazów mózgu i innych zagrażających życiu obrażeń jest niewielkie. Nie oznacza to jednak, że nie będziesz kolejnym cierpieniem, które zdarza się tak rzadko.
elessartelkontar

-3

Motocykliści używają kasków pełnotwarzowych, ponieważ doświadczają „szczęśliwego rowerzysty z robakami na zębach”.
Prędkość, z jaką jeździ większość motocyklistów, powoduje, że dostają robaki i inne rzeczy w twarz przy dość dużych siłach. Ponieważ muszą nosić kaski (w większości krajów obowiązkowe), równie dobrze mogą dodać element ochrony twarzy.
Przy prędkości, którą poruszają, powietrze jest wystarczająco chłodzone.

Większość rowerzystów jeździ ze znacznie niższymi prędkościami, robaki nie stanowią większego niebezpieczeństwa, chociaż przy każdej prędkości mogą być niuanse.
Współczynnik chłodzenia prędkości jest znacznie niższy.
Ci rowerzyści, którzy w większości noszą kaski, mają bardzo niewygodne ułożenie głowy, wszystko, co utrudnia podniesienie wzroku, zagraża rowerzystom, a nie chroni.

Ponadto, dla wielu rowerzystów kaski mają większe poczucie bezpieczeństwa, a nie prawdziwego życia, obecne kaski są wystarczające, aby uwierzyć w bajkę, nic więcej nie jest potrzebne.

Widziałem wystarczająco dużo dowodów, aby nie wierzyć w tę historię i nie chciałbym założyć żadnego hełmu, a tym bardziej takiego, który całkowicie okrywa moją głowę.
Jedną z dobrych rzeczy na rowerze jest świeże, czyste powietrze wokół mojej głowy, nie ma mowy, aby umieścić wokół niego plastikową obudowę. Para okularów (i szal przed moimi ustami w przypadku bardzo paskudnych robaków) to cała ochrona, której potrzebuję.


2
To była dobra odpowiedź, dopóki nie zaczął się atak na hełm. - 1.
Neil Fein

dlaczego @NeilFein? Myślę, że ma rację. Kaski rowerzysty spadają z dala od ulewnego deszczu, nie chronią twojej twarzy, głowy ani pleców ... nawet nie chronią cię, jeśli coś spadnie na twoją głowę (jest tak słaby i ma więcej dziur ten plastik na nich). Nie chronią cię przy trafieniach powyżej 20 km / h, prędkość, którą możesz osiągnąć pierdnięciem.
kifli

1
@kifli Ponieważ nie jest to pytanie o skuteczność kasków. Pytanie to stwierdza dość wyraźnie.
Neil Fein

@kifli Tak, kaski chronią bok i tył głowy. Poślizgnąłem się i przewróciłem na boki i do tyłu, mając na sobie kask. Hełm uderzył mocno w beton, wystarczy usłyszeć głośny trzask! Drżę na samą myśl, jak bym sobie poradził, gdybym nie nosił hełmu. Kolega przyszedł do pracy z krwawiącą twarzą i podbitym okiem. Poślizgnął się i padł w deszczu dokładnie w tym samym miejscu, w którym mi się przytrafiło. Dzięki temu hełmowi moja głowa była w porządku. Miałem też 20 cm czarny siniak na biodrze, który potrzebował kilku dni, aby w pełni „rozkwitnąć”, i żebro, które bolało przez 6 miesięcy.
Kaz

„Motocykliści używają kasków pełnotwarzowych, ponieważ doświadczają„ szczęśliwego rowerzysty z robakami na zębach ”.” Widzę wystarczająco dużo ludzi jeżdżących na motocyklach z kaskami o otwartej twarzy w obszarach z dużą ilością błędów.
David Richerby,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.