Jakieś alternatywne zastosowanie dla starych opon do rowerów górskich i dętki?


15

Niedawno zmieniłem oryginalne opony i dętkę mojego 15-letniego Specialized Rockhopper. Zaczynały się pogarszać i prawie za każdym razem, gdy jeździłem po żwirowych ścieżkach, miałem nakłucia.

Zanim zabiorę je do lokalnego centrum recyklingu, zastanawiałem się, czy istnieją jakieś alternatywne zastosowania domowe tych starych opon i dętki? Czy mogą się podwójnie nadawać do użytku ogrodniczego lub domowego? Czy można je przekształcić w piekielnie proste zabawki dla dzieci?


Wiele zastosowań dla starych dętek, od gumek po fałdy. Nie tyle w przypadku starych opon.
Daniel R Hicks,

Kilka przedmiotów tutaj .
Daniel R Hicks

Jeśli guma się zepsuje, ograniczy to, do czego możesz rozsądnie ich użyć.
Criggie

Odpowiedzi:


7

Rury są wyjątkowo łatwopalne .

Kiedy plecak noszę mały woreczek z wyciętą w paski gumą, jeśli rzeczy stają się brzydkie i muszę rozpalić ogień w wilgotnych / mokrych warunkach.

Poważnie - płoną jak proch.


Będę musiał to kiedyś wypróbować.
Daniel R Hicks,

1
Prawdopodobnie najlepiej nie robić tego w zamkniętych obszarach, ponieważ jestem pewien, że w dymie jest coś toksycznego.
Kibbee

1
@ Kibbee, lepiej też nie rób tego przy ogniu, na którym będziesz gotować. W rzeczywistości nigdy nie robiłem tego pod presją, tylko 2 razy, aby przetestować technikę. Wystarczająco małe ilości rummera - coś w rodzaju 1 paska o szerokości 2 mm każdy.
Vorac,

1
@Vorac Rzeczywisty nietoksyczny rozrusznik ognia można uzyskać za mniej niż 10 USD (co spowoduje rozpalenie wielu pożarów). Prawdopodobnie najlepiej zainwestować w to, jeśli faktycznie robisz długodystansową wędrówkę poza utartą ścieżką. Chociaż twoja sztuczka zadziała w mgnieniu oka.
Kibbee

5

Użyj rurek, aby zamki U (lub cokolwiek) były mniej podatne na zarysowania ramy.

Podstawa mojego U-lock ma goły metal, który zarysowuje moją ramkę. Przeciąłem okrągłą rurkę, aby była jedną prostą rurką. Następnie kładę jeden koniec wzdłuż metalu podstawy zamka U. Potem owinęłam go ciasno wokół siebie, jak gdybym zawijała taśmę na kierownicę. Potem na ostatnim owinięciu zostawiłem go nieco luźniej, aby móc wsunąć luźny koniec pod ostatni owinięcie, a następnie mocno go pociągnąłem. Pozostaje dobrze.

Możesz wsunąć odcinek rurki nad „U” zamka U, a następnie zwinąć końce (jak rękawy koszuli), aby utrzymało się na miejscu.


Użyłem również wiązanej pętli dętki (i plastikowego haczyka), aby moje zamki znacznie mniej odbiły się od wspornika
Chris H

5

Jednym z najczęstszych zastosowań starych lamp, które widziałem / stosowałem, jest owinięcie jednego tylnego trójkąta po stronie napędu. Jest tańszy niż zakup dedykowanego ochraniacza i można go łatwo wymienić. Po prostu wytnij gdzieś rurkę i owiń ją wokół dolnej widełki, a następnie zabezpiecz ją za pomocą opasek lub taśmy.

Innym fajnym pomysłem jest wykonanie getta bezdętkowego w tubie, w którym masz wszystko z całej napompowanej tuby, aby po prostu umieścić tubę jako wkładkę wewnątrz opony.


1
W rzeczy samej. Wycinanie paska tuby wewnętrznej i owijanie go wokół „wrażliwych” punktów ramki to tani, ale bardzo skuteczny sposób ochrony przed zarysowaniami. To właśnie robią kolarze DH tutaj, w moim kraju, ponieważ motocykle często podjeżdżają bardzo blisko siebie na łóżku ciężarówki.
Jahaziel

5

Oto kilka pomysłów:

Opony

 • Knobowe czy nie, opony, które są „wystarczająco tłuste”, można wyciąć i zamontować pod rurą dolną, aby chronić ją przed kamieniami rzucanymi przez przednią oponę. Zdejmij część ścianki bocznej z każdej strony, przyciąć na odpowiednią długość i przymocować za pomocą opasek błyskawicznych. (Tak właśnie zrobiłem z moim motocyklem DH, częściowo dlatego, że zwykle transportuje się go z rurą dolną opartą na pokrywie pick-upa. Opona zapewnia ochronę zarówno roweru, jak i samochodu oraz zapewnia tarcie, które zapobiega zbyt dużemu zsuwaniu się roweru.)

 • Poprzedni pomysł można również zastosować w odwrotnej kolejności: podszycie górnej granicy ciężarówki za pomocą paska wykonanego z bieżnika z grubej, guzowatej opony.

 • Można go użyć do podszycia poręczy schodów w rustykalnej kabinie.

 • Możesz je przybić lub zszyć w granicach drewnianych schodów, które znajdują się na zewnątrz w bardzo wilgotnym miejscu, zwiększą przyczepność dla bezpieczeństwa.

 • W moich rowerach górskich używam ochraniaczy tylnego trójkąta wykonanych z opony drogowej. Właśnie wyciąłem część z drutu, następnie przyciąłem do ładnego kształtu i zabezpieczyłem ją za pomocą opasek na zamek błyskawiczny.

Dętki:

 • Przetnij rurkę poprzecznie na szerokość pół cala. Masz idealne uchwyty na zrolowane dokumenty, takie jak plany i plany budynków lub nieużywany papier do pakowania prezentów.

 • Przetnij rurkę poprzecznie na szerokość dwóch cali. Te krótkie rękawy pozwalają uniknąć przedostania się brudu i błota do rury podsiodłowej i zacisku siedziska. Może być również stosowany do ochrony łożyska główki ramy przed warunkami atmosferycznymi w niektórych rowerach.

 • Była firma, która produkowała małe torby siodłowe z dętki. Torby te można łatwo wyprodukować za pomocą nożyczek, kleju, igły i nici nylonowej. (Są po prostu świetne do noszenia rurki ratunkowej i małych narzędzi pod siedzeniem.)

 • Można dodać jako uchwyty do przenoszenia lekkich przedmiotów.

 • Uchwyty narzędziowe, uchwyty kubełkowe ...

 • Szprychowa pokrywa głowicy sutka, osłona otworu na szprychę lub ochraniacze rur. Szczególnie skuteczny, jeśli wykonany jest z grubszej rury wewnętrznej. Wytnij pasek na tyle szeroko, aby zakrył studnię obręczy, ale nie kolidował z krawędzią „klinczera”. Następnie przytnij tak długo, aby ledwo pasował na obwodzie obręczy. Użyj kleju do przyklejenia końców, nakładając się na około 2 cale. Rozciągnięcie pozostanie w obręczy, co ułatwi instalację. Nie zapomnij wyciąć odpowiedniego otworu na zawór.


4

Mój brat i ja zrobiliśmy niesamowitą procę ze starymi rurkami rowerowymi związanymi między dwoma drzewami, gdy byliśmy dziećmi. Strzelaliśmy pelletami z karmą dla psów (używaliśmy tego, co przyszło do ręki) tuż nad dziedzińcem sąsiada.

Używam starych rur do pasków bungie na mojej przyczepie, w połączeniu z metalowym klipsem. Można również wykonać tanią i wesołą blokadę rowerową z łańcuchem o długości wewnątrz starej rurki i kłódki. Moja praca ma klatkę rowerową, więc naprawdę nie potrzebuję zamka D, więc używam takiego.

Oto kolejny. Warkoczyłem trzy lub cztery razem w świetną zabawkę do żucia dla mojego bata

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Aha, a pewnego dnia zapomniałem zabrać pasek do pracy. Na szczęście na dole mojej szafki znajdowała się dętka. Mój talia jest na odpowiednim obwodzie, aby dętka
700c

3

Użyłem kawałków starych rurek, aby poprawić uszczelki nadgarstka mojego suchego skafandra do pływania kajakiem - 1 calowy przekrój nad uszczelkami nadgarstka mocno je zaciska, aby woda nie dostała się, gdy je zginam (mam małe nadgarstki dla mojego wysokość najwyraźniej). Przyznaję, że jestem trochę specjalistą.


3

Zrobiłem obudowę dla mojego iPhone'a z tuby MTB.

To było łatwe - wystarczy wyciąć rurkę, zapiąć ją, aby utworzyć kieszeń, zostawić trochę dodatkowej pokrywki i ... przykleić ją klejem do opon.

Prosty i działa świetnie. Dobry do usuwania potu z telefonu i zapewnia pewną ochronę, jeśli upuścisz telefon.

Tanie i całkiem fajne, aby wyciągnąć telefon owinięty w gumowy rękaw.

Mam kilka pytań na ten temat. Ludzie zawsze są zaskoczeni, gdy dowiadują się, że sam to zrobiłem (chyba wiele osób tego nie robi).


Naprawdę podoba mi się pomysł na skrzynkę homebrew wykonaną z niechlujnie zużytych opon Continental X-King :)
Imran-UK


2

Opony można ponownie wykorzystać jako:

1) Wypełnienie narożne mebli domowych,

2) Zabezpieczenie dolnych i dolnych rur poprzecznych przed odpryskami żwiru,

3) Przyszywanie ich do dna toreb bagażowych, aby zapobiec zużyciu i rozdarciu.

4) Klocki hamulcowe (tylko w nagłych wypadkach).

Rurki można ponownie wykorzystać do:

1) za pomocą wyciętych z nich pasków jako ochraniaczy tylnego trójkąta lub do innych obszarów ramy.

2) użycie ich jako wypełnienia między materiałami przymocowanymi do kierownicy. (dzwonek, światła, rogi, cyklo-komputery itp.), aby zapobiec zadrapaniom.

3) jako awaryjne bramy zabezpieczające dętkę na wypadek, gdyby w oponie pojawiły się dziury lub pęknięcia.


1

Jednym z zastosowań starych dętek jest mocowanie rowerów do stojaków na rowery samochodowe (nie dachowe).

Jest to prosty, szybki i nie porysuje twojego roweru.

Jeśli przywiązujesz jeden koniec do stojaka, możesz użyć drugiego końca do zapętlenia:

 • przez koło, aby utrzymać koło na miejscu
 • przez ramę, aby zabezpieczyć rower na bagażniku

Następnie mocno zaciągam rurkę i zaczepiam ją z powrotem do stojaka, aby uzyskać bardzo ciasną i bezpieczną pozycję.

To sprawia, że ​​postawienie roweru na bagażniku jest szybsze i prostsze, bez konieczności przeplatania się za pomocą wiązań rachet.


Jaki jest dobry sposób na to, aby koniec, który przechodzisz przez rower, był łatwy do zamocowania / odłączenia od bagażnika? Mówisz o „haczyku”, ale na tubie nie ma haka. Czy przeciąłeś rurkę, aby była podwójna? Czy istnieje sugerowany sposób wykonania lub dodania haka na jednym (przyciętym) końcu?
PositiveK

Nie dodałem ani nie wyciąłem haka, mój stojak na rowery składa się z dwóch zębów (z powodu braku lepszego słowa), używam tylko jednej rurki, którą nakręciłem na siebie wokół głównego bieguna bagażnika. Położyłem rower na bagażniku, poprowadziłem rurkę wokół koła z powrotem wokół bieguna z powrotem na jednym z zębów (zaczepiając go jako taki). Trzyma to mocno.
DWGKNZ,

1

Używam dętek, aby wykonać niestandardowe uchwyty kierownicy. Tniesz długie paski, przekręcasz je, a następnie owijasz skręcone paski wokół kierownicy. Zapewniają przyczepność i powierzchnię, która pozwala określić, jak mocno jest skręcona.


0

Jeszcze jednym sposobem użycia dętek jest umieszczenie ich w oponie, aby zapewnić dodatkową ochronę przed kolcami w nowej dętce.


To może trochę pomóc, ale w porównaniu z odpowiednią oponą lub wyściółką jest cięższe i mniej skuteczne.
Chris H
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.