Czy muszę po prostu czekać, aż Google Maps doda trasy rowerowe do mojego obszaru? Czy mogę pomóc?


23

Powiązane z tym pytaniem dotyczącym przesyłania danych o drogach do map Google . Jestem ciekawy, czy istnieje jakiś sposób, aby uruchomić Google w zakresie danych rowerowych w moim mieście. W moim mieście jest wielu rowerzystów, ale ponieważ znajduje się ono poza Stanami Zjednoczonymi, prawdopodobnie minie trochę czasu, zanim trasy rowerowe pojawią się w Mapach Google.

Wydaje się, że można dodawać nowe dane trasy przy użyciu funkcji „Zgłoś problem” map. Ale co mogę zrobić, jeśli nie ma danych cyklicznych na początek?


Dodali go do większości krajów Europy kilka dni temu.
gerrit

Odpowiedzi:


23

Zajrzyj na stronę http://www.opencyclemap.org/, która korzysta z danych http://www.openstreetmap.org/ , dzięki czemu możesz im pomóc, odwzorowując lokalne ścieżki rowerowe.


1
+1 - to strona, która zasługuje na wsparcie wszystkich. Istnieje wiele urządzeń iPhone / Android / etc. aplikacje, które pozwalają przesyłać nowe trasy / zdjęcia / szczegóły do ​​witryny, jeśli nie są one jeszcze wystarczająco szczegółowe dla Twojego celu.
Nieskompletowany

1
Dodatkowo, jeśli twój obszar ma słaby zasięg na bazowej mapie OpenStreetMap, możesz użyć danych GPS jako podstawy do edycji mapy.
Amos,

@Unsliced ​​- Czy istnieją podobne aplikacje dla Internetu?
Neil Fein

Tak - strona internetowa openstreetmap pozwala na bezpośrednią edycję bazowych danych.
Nieskompletowany

7

Możesz teraz uczestniczyć w aktualizowaniu Map Google do poziomu dodawania ulic i aktualizacji informacji za pomocą Kreatora map Google . Chociaż istnieje biurokracja społeczności do nauki, teraz możesz rzeczywiście uczestniczyć bezpośrednio.


4
upvote, ale błagam: jeśli przyczyniasz się do tworzenia map, zrób to z openstreetmaps. jeśli podasz dane do Google, są one zablokowane w jednym produkcie. jeśli poświęcisz czas na otwarcie inicjatyw, będzie on dostępny dla wszystkich. W TYM mapy Google. ponieważ często korzystają z tych danych. Dziękuję Ci.
gcb

@ gcb - zasadniczo zgadzam się, ale odkryłem, że Open Street Maps jest trudny w użyciu. Czy interfejs się poprawił?
Neil Fein

1

Funkcja „zgłoś problem” może służyć do sugerowania drobnych poprawek. Kiedyś próbowałem uzyskać wskazówki dojazdu rowerem, a oni dali mi bardzo pośrednią trasę. Zgłosiłem problem i naprawili go w ciągu kilku dni.

W przypadku większych ilości danych możesz mieć szczęście z programem partnerskim Google Maps Base . Można go używać do przesyłania danych w znormalizowanych formatach, takich jak KML lub CSV. Twierdzą, że akceptują obecnie między innymi „ścieżki rowerowe i piesze” . Sam tego nie próbowałem. Jeśli kiedykolwiek spróbuję, przedstawię tutaj wyniki.


1
Ciekawe - nadal wolę otwartość openstreetmap.org, ale wszechobecność map Google sprawia, że ​​możliwość dodawania do ich zbioru danych jest dość atrakcyjna.
Nieskomplikowany

Ciekawy! Więcej szczegółów sprawi, że będzie to właściwa odpowiedź. ( Zobacz także ten wątek na stronie meta.SO, aby dowiedzieć się, dlaczego odpowiedzi składające się głównie z linków mają ograniczoną użyteczność).
Neil Fein

1

Jeśli jesteś w Wielkiej Brytanii, użyj CycleStreets . Jest to bezpłatna strona internetowa poświęcona planowaniu podróży, zaprojektowana specjalnie dla rowerzystów, dzięki czemu może poprowadzić Cię przez off-roadowe ścieżki rowerowe i mosty, a także daje wybór szybszych tras dla bardziej pewnych rowerzystów oraz cichszych tras, jeśli chcesz uniknąć ruchu. Oprócz głównej i mobilnej witryny mają bezpłatne aplikacje na iPhone'a i Androida. Używają danych OpenStreetMap (jak wspomnieli inni) jako źródła routingu, dzięki czemu mają tę samą właściwość, że można samodzielnie naprawić podejrzane trasy i od razu dodawać nowe łącza.

W mojej okolicy nowy most pieszy i rowerowy został zbudowany ponad pięć lat temu. Nadal nie jest widoczny w Mapach Google, więc nie jest dostępny dla ich wskazówek dla pieszych, ale został dodany do OpenStreetMap w dniu, w którym został otwarty.

Przepraszam, jeśli nie jesteś w Wielkiej Brytanii, ponieważ obecnie jest to tylko Wielka Brytania: jako organizacja non-profit nie mogą jeszcze pozwolić sobie na pojemność serwera do trasowania także w innych krajach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.