Mijają samochody po prawej, a później łączą się na linii


20

Moja droga do pracy zabiera mnie dość ruchliwą drogą, z 4 pasami ruchu i zaparkowanymi samochodami wzdłuż większości. Nie ma ścieżek rowerowych, ale w niektórych miejscach jest na tyle szeroka, że ​​z łatwością mogę omijać ruch po prawej stronie (co , o ile wiem, jest legalne w moim stanie), aw niektórych miejscach jest naprawdę cały dodatkowy pas po prawej stronie na blok lub dwa. Jednak warunki zmieniają się z bloku na blok. Na niektórych blokach nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby bezpiecznie przejechać po prawej stronie samochodu, i są miejsca, w których dodatkowy pas po prawej stronie już nie istnieje przez skrzyżowanie lub jest zapełniony zaparkowanymi samochodami.

Kilka razy mijałem samochody po prawej stronie, albo na pełnym pasie, albo w pokoju między pasami zatrzymanych i zaparkowanych samochodów, a potem po przejściu przez kolejne skrzyżowanie uświadomiłem sobie, że muszę z powrotem wjechać na następny pas. Jaka jest etykieta powrotu na kolejny pas w takich okolicznościach?

Jest kilka możliwości, które wypróbowałem i wszystkie wydają się w pewien sposób niezadowalające.

  1. Kontynuuj podróż po pasie, który skończy się, aż do momentu, w którym rzeczywiście się skończy, a następnie zatrzymaj się i poczekaj na przerwę w ruchu przed włączeniem. Może to czasem wymagać zatrzymania i oczekiwania przez dłuższy czas z powodu dużego natężenia ruchu.
  2. Sygnał w lewo przed zjechaniem z pasa, sprawdź rozsądną przerwę w samochodach podczas jazdy i połącz się z tą luką, gdy ustalę, że jest bezpieczna, lub wróć do pierwszej opcji, jeśli to nie pomoże praca. Problem polega na tym, że wymaga to sporej oceny, aby stwierdzić, kiedy jest wystarczająca przerwa w ruchu, aby ponownie się połączyć, mogę tylko spojrzeć wstecz i nie nawiązać dobrego kontaktu wzrokowego z kierowcami na pasie, z którym się łączę, ponieważ muszę też zwracać uwagę na to, co przede mną, i nie jestem pewien, czy zbyt mocno odcinam ludzi.
  3. Miń samochody po prawej, a następnie zatrzymaj się przed nimi na światłach stopu, abym mógł zająć pas, gdy zmieni kolor na zielony. To sprawia, że ​​czuję się jak palant, jakbym się zbliżał.
  4. Po prostu zostań na linii, która nie znika. Tak bym zrobił, gdybym prowadził samochód. Problem polega na tym, że utknąłem w ruchu stop-and-go, co mnie spowalnia, muszę oddychać smogiem ciężarówek i autobusów przede mną, gdy czekam, i utrzymuję nieco większy ruch, ponieważ nie robię tego skorzystaj z kilku blokowych okazji, aby ułatwić mi przejeżdżanie samochodów.
  5. Uruchom czerwone światła. W ten sposób mogę faktycznie dostać się na pas, który muszę pokonać, zanim będę musiał walczyć z samochodami. Wadą jest oczywiście to, że używam czerwonych świateł.

„Żadne z postanowień niniejszego punktu nie zwalnia rowerzysty z obowiązku ułatwienia wyprzedzania zgodnie z wymogami sekcji 2 rozdziału 89.” Czy legalne jest przekazywanie prawa w samochodzie w MA? Jeśli nie, to nie jest to legalne dla ciebie jako rowerzysty.
Andy,

@Andy „Każda osoba prowadząca rower po drodze… podlega przepisom ruchu drogowego Wspólnoty i przepisom szczególnym zawartym w niniejszym rozdziale, z tym wyjątkiem, że: (1) operator roweru może zachować prawo, gdy ominięcie pojazdu silnikowego poruszającego się po drogowym pasie drogi ”; wydaje się, że dość wyraźnie stwierdza się, że rowery mogą to robić, nawet jeśli samochody nie. W cytowanej części stwierdzono, że rowerzyści muszą ułatwiać wyprzedzanie, tak jak samochody wolno jeżdżące, ale dotyczy to sytuacji, gdy ruch samochodowy porusza się szybciej niż ruch rowerowy.
Brian Campbell

„Kilka razy mijałem samochody po prawej stronie, na pełnym pasie lub w pomieszczeniu między pasami zatrzymanych i zaparkowanych samochodów” i „operator roweru może trzymać się prawej strony, mijając pojazd silnikowy, który jest ruchomy w pasie podróży drogi”. Nie możesz mijać zatrzymanych samochodów po prawej stronie, co jest podstawą twojego pytania. „Jaka jest etykieta ponownego wjazdu na kolejny pas w takich okolicznościach [kiedy] po przejściu przez kolejne skrzyżowanie uświadomiłem sobie, że muszę z powrotem połączyć się na następny pas”.
Andy,

@Andy Jeśli jesteś w samochodzie, istnieją dwa pasy, a lewy pas jest pełen zatrzymanych samochodów, czy zatrzymałbyś się przed tym, aby uniknąć mijania zatrzymanych samochodów po prawej stronie? Dlaczego nagle jazda na rowerze zmusiłaby cię do tego? Zawsze wolno legalnie przejeżdżać zatrzymane samochody po prawej stronie, a zwolnienie dla rowerów polega na tym, że mogą oni minąć poruszające się samochody po prawej stronie w miejscach, w których jest to bezpieczne.
Brian Campbell

Powinienem chyba wyjaśnić, że nie zawsze jest to legalne, ale legalne, jeśli istnieje odpowiedni pas i nie mijasz samochodu zatrzymującego się dla pieszego. Niemądrze byłoby nie dopuścić do przejazdu po prawej stronie zatrzymanych samochodów, ponieważ oznaczałoby to, że gdy lewy pas zapełni się światłem stopu, zanim zrobi to prawy pas, ludzie na prawym pasie będą musieli nagle zatrzymać się i zostawić duże luki, aby uniknąć podania po prawej stronie. Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek uwierzył, że tak interpretujesz zakaz przekazywania prawa.
Brian Campbell

Odpowiedzi:


23

Wydaje mi się, że twoją najlepszą opcją jest wybór 2: zasygnalizuj w lewo przed zjechaniem z pasa, sprawdź rozsądną przerwę w samochodach podczas jazdy i połącz się z tą luką, gdy ustalisz, że jest bezpieczna.

W tej opcji zasadniczo zachowujesz się dokładnie tak, jak jesteś - pojazd wolno poruszający się. Twoje zachowanie jest takie, jak można się spodziewać, gdybyś prowadził traktor lub powóz konny. Działasz na pasie, gdy jest to konieczne, przesuwasz się w prawo, aby inni mogli minąć, gdy jest to bezpieczne i wygodne, i ostrożnie wjeżdżasz z powrotem na pas ruchu, gdy ramię nie jest już bezpieczne.

Robiąc to, chcesz unikać wjeżdżania i wyprowadzania z ruchu co kilka stóp.

Jest to również podobne i przewidywalne zachowanie, bardzo podobne do tego, co musisz zrobić, gdy skończy się pobocze, ponieważ tylko zakręt w prawo blokuje twoją ścieżkę.

Opcja 1 jest niezadowalająca, ponieważ tracisz rozpęd i trudno będzie ci się połączyć.

Opcja 3 jest złym wyborem, nie z kwestii przejeżdżających samochodów po prawej stronie (która jest legalna w wielu obszarach, jest niebezpieczna), ale dlatego, że jest niegrzeczna, a następnie zmusza samochody do podania później - grając w skok.

Opcja 4 jest możliwa, ale z drugiej strony zastanów się nad obsługą „pojazdu wolno poruszającego się”. Jeśli konsekwentnie utrzymujesz taką samą prędkość jak kierowcy, możesz pozostać na linii, szczególnie jeśli pobocze jest niebezpieczne, w przeciwnym razie przesuń się i pozwól im minąć.

Opcja 5 to najbiedniejszy wybór. Być może będziesz w stanie bezpiecznie przejść pod światło, ale nie tylko jest to ryzykowne, ale czyni cię kiepskim ambasadorem jazdy na rowerze, powodując, że kierowcy są źli na innych rowerzystów, i często stawia cię z powrotem w sytuacji skokowej. Plus, możesz dostać bilet, przynajmniej w moim mieście.


1
Zgadzam się, opcja 2 jest najgorszym wyborem. Byłbym również bardzo niezdecydowany, aby regularnie jeździć po takiej drodze; Rozważałbym obowiązkowe wyposażenie lusterek w tego rodzaju ruchu.
Neil Fein

@neilfein Absolutnie. Używam jednego z luster, które montuje się na moich okularach, uważam, że wolę go niż lusterka montowane na kierownicy. Śledzę ruch z lustrem, kiedy widzę przerwę, sygnalizuję, a następnie fizycznie odwracam się, aby sprawdzić, czy przerwa naprawdę istnieje. To właściwie jedyny sposób na dotarcie do pracy; Muszę przepłynąć rzekę i nie ma aż tylu mostów do wyboru. To najmniej zła trasa ze wszystkich. Skłaniam się również ku opcji 2, ale eksperymentowałem z innymi opcjami, aby sprawdzić, czy któraś z nich działa lepiej.
Brian Campbell

Zgadzam się, w zasadzie 2. Cały czas używam również 3 (zwykle i oczekuje się w Holandii ze względu na układ dróg dostosowany do roweru). Daje ci kilka sekund na uzyskanie prędkości i stabilności, zanim przejdziesz, by pozwolić ci przejechać samochody, ponieważ różnice prędkości są prawdopodobnie głównym problemem bezpieczeństwa podczas wyprzedzania. Nie uważam, żeby to było niegrzeczne, ponieważ nie jesteś z przodu. 4 to naprawdę niegrzeczna opcja, która trzyma wszystkich. 5 jest fajna, jeśli masz skłonności samobójcze ...;)
Joren

Powiedziałbym, że opcja 1 jest wymagana, jeśli nie możesz bezpiecznie połączyć się, zanim skończy się pas, i to samo zrobi samochód. Utrata rozpędu nie jest powodem, dla którego rowerzysta robi coś więcej niż byłby powodem, dla którego samochód. Prawdopodobnie powinieneś również zauważyć, że opcja 5 byłaby nielegalna (a rowerzyści zostali zakwalifikowani do zapalania czerwonych świateł w miejscu, w którym mieszkam, ORAZ dostali także punkty za prawo jazdy).
Andy,

4

Kiedyś przechodziłem po prawej, ale zacząłem dostrzegać korzyści wynikające z używania opcji 4 (pozostań na linii), gdy tylko jest to możliwe. Może być nieco wolniejszy, ale utrzymując pozycję na pasie, pozostaniesz dobrze widoczny dla kierowców wokół ciebie, nie musisz się martwić o połączenie lub utratę miejsca, a także ryzykujesz, że ktoś „skręci się w prawo” przez osobę skręcającą w prawo.

Przejdę w prawo tylko wtedy, gdy jest to odpowiedni pas (tj. Nie ma zaparkowanych samochodów i nie jest to prawy pas) lub pozwolę, aby samochody mijały mnie, jeśli wiem, że mogę łatwo wjechać. Jeśli linia, na której jedziesz, kończy się, możesz wybrać opcję 2 (zasygnalizuj, a następnie połącz, gdy jest bezpiecznie).

Oczywiście, jeśli jesteś na ruchliwej drodze lub autostradzie i masz przyzwoite pobocze, to zdecydowanie skorzystaj z niego zamiast z pasa.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.