Kupno używanego roweru wyższej jakości w porównaniu do nowego roweru niższej jakości


13

Jestem na rynku nowego lub używanego roweru w przedziale 1000 USD i próbuję dowiedzieć się, czy warto kupić ładniejszy rower z lepszymi komponentami, jeśli są już używane i zużyte.

Jeśli chodzi o szczegóły, używany motocykl, który rozważam, to specjalistyczna tricrossowa kompania, która podobno została dobrze utrzymana i przejechała tylko około 1500 km. Wiem, że podoba mi się rama Tricross, jak kiedyś, zanim została skradziona, a komponenty (Shimano 105s) są lepsze niż cokolwiek, co dostałbym w tym przedziale cenowym nowy ... Ale czy nadal byłyby lepsze, czy prawdopodobnie byłbym zastępując je wkrótce? Czy to całkowicie zależy od faktycznego zużycia i konserwacji?

Dzięki


Jestem fanem używanych motocykli. Jestem raczej fanem wykorzystywania czegoś takiego, ponieważ w końcu i tak to wyrzucam. Umieszczenie drugiego dinga w ramce nigdy nie jest tak denerwujące.
Jason Lydon

Czy technologia uległa poprawie w Cannondale '98 lub '98 Specialized? W którym roku były znaczące ulepszenia?

obecnie marzec 2015 r.

Mam nadzieję, że kupowanie używanych jest dobrą opcją, ponieważ jest to jedyna, na jaką mnie było stać. Mam 2010 Cannondale Prophet, nieco poniżej 600 $ (o ile mi wiadomo, msrp 1600-2000), i włożyłem około 300 $ więcej za różne rzeczy, które można zaniedbać od poprzedniego właściciela. Chciałbym postawić inne pytanie: czy dobrze jest kupić tańszy rower i zaryzykować więcej problemów lub zapłacić więcej za opcję bardziej gotową do jazdy? Myślę, że gdybym zainwestował kilkaset więcej w ładniejszy używany rower, miałbym lepsze komponenty. To powiedziawszy, ten rower jest jak dotąd elegancki.
MrBoJangles

Odpowiedzi:


20

W większości rowery mają straszną wartość odsprzedaży, co oznacza, że ​​zwykle można uzyskać naprawdę dobrą ofertę na używany rower. Jeśli chodzi o stan komponentów, nie można tego powiedzieć bez ich zobaczenia, ale wysokiej jakości komponenty powinny mieć znacznie dłuższą żywotność niż 1500kms. To powiedziawszy, sprawdź pod kątem oczywistych oznak zużycia (nie powinno być prawie żadnych) i sprawdź, czy możesz dowiedzieć się, dlaczego rower jest sprzedawany.

Jak zauważa PeterH, niektóre części wymagają wymiany z większą częstotliwością, takie jak klocki hamulcowe, a może nawet łańcuch i tylna kaseta. Sprawdź również, czy rower nie został skradziony przez lokalną policję lub poproś sprzedawcę o jego oryginalną fakturę / paragon.

Używany naprawdę jest świetnym sposobem na uzyskanie jak największej ilości roweru za grosze.


4
Tak, zgodziłbym się z tym. Być może wybrałbym budżet na nowy łańcuch, niezależnie od nowej kasety lub klocków hamulcowych, w zależności od zużycia. Materiały eksploatacyjne, jeśli chcesz. Wszystko powyżej tego (przy tym przebiegu) byłoby niezwykłe. Chciałbym również zwrócić uwagę na podjęcie kroków w celu uniknięcia kradzieży. Jeśli to możliwe, przed zakupem zanotuj numer ramki i uruchom go przez lokalną policję. Lub, jeśli sprzedawca ma oryginalną fakturę lub instrukcję obsługi ... ludzie będą kradli motocykle, ale generalnie nie będą mieć do nich papierkowej roboty.
PeteH,

6

Na pewno zdobądź drugą rękę. Mam SJ Evo Specialized za 2200 $, podczas gdy nowy kosztuje około 5000 $ od faceta, który pracuje w LBS z nowym zestawem hamulców, kasety i łańcucha, i nie mogę powiedzieć, że byłem za bardzo poluj po nim. Tylko przykład, o ile więcej możesz uzyskać za swoje pieniądze, jeśli wybierzesz używany. Po prostu sprawdź to bardzo dobrze. Szukaj w dobrym świetle LED pod kątem pęknięć w ramie, szczególnie wokół spoin.


2

Zawsze kupowałem używane motocykle, ale uważam to za kompromis:

  1. W starszym rowerze jest coś radosnego. Możesz uzyskać ramę o wyższej jakości w tej samej cenie. Powinieneś także czerpać przyjemność z wyszukiwania i oceny zalet i wad każdego roweru, który widzisz. Warto również wspomnieć, że niesamowity rower pozostaje niesamowity. Mój Specialized Stumpjumper z 1998 roku (zakupiony w 2001 roku) i mój Cannondale R900 z 1998 roku (zakupiony w 2005 roku) to nadal piękne motocykle.
  2. Proces ten wymaga jednak czasu (wyszukiwanie, zbieranie, rozwiązywanie problemów). Musisz zastanowić się, ile czasu chcesz poświęcić, aby zaoszczędzić pieniądze na rowerze. Im droższy rower, tym więcej czasu warto poświęcić.

Ach, ale co z tym „zapachem nowego roweru”? Myślę, że właśnie odpowiedziałem na moje pytanie.
MrBoJangles,

1
@MrBoJangles Nigdy tak naprawdę nie kupiłem nowego roweru. Przynajmniej nie, odkąd moi rodzice kupili mi BMX, gdy miałem 8 lat :) Tak więc nie pamiętam, jak pachnie nowy rower.
icc97

1
Ach tak, zabiera mnie z powrotem do mojej młodości z moim Schwinn Stingray z siedzeniem bananowym, czerwono-żółtą kolorystyką, hamulcami nożnymi. To był świetny, solidny rower. Pokonałem tę bestię niezliczone mile.
MrBoJangles,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.