Zaktualizuj moją tylną kasetę z 12 / 25t do 11 / 28t


1

Mam 8-biegowy rower Specialized Secteur z tylną kasetą Shimano HG850 12 / 25t na wąskim łańcuchu typu KMX Z, mój mechanizm korbowy to 52/42/30, przejechałem około 2000 mil, więc prawdopodobnie czas zmienić łańcuch, więc dlaczego nie kaseta.

Chcę osiągnąć nieco więcej górnego końca, aby powstrzymać mnie przed kręceniem się bez prędkości do 10 i koniecznością zmiany dźwigni zmiany biegów. Obejrzałem Sheldona Browna I i znalazłem kilka kombinacji nowej tylnej kasety od 11 / 28t, 12 / 25t, 12 / 21t do 13 / 26t

Znalazłem kilka kaset 8-biegowych z tymi zakresami. Shimano (HyperGlide) HG-70, HG-50 i SRAM (PowerGlide) PG830, PG850

Jednak HG-70-I jest na mnie nowy. Myślę, że to IG (zintegrowany sprzęt). Wierzę, że koła łańcuchowe są cieńsze i bliżej siebie? Oto, co mówi mi strona Shimano.

Wszystkie obecne tryby kasetowe HG są specjalnie wyprofilowane, aby były kompatybilne z łańcuchem HG lub IG. Każdy łańcuch Shimano IG będzie współpracował z każdą kasetą HG. Jeśli używasz łańcucha HG z 7-biegową kasetą IG (CS-IG50 i CS-IG60), regulacja przerzutki tylnej staje się bardziej krytyczna. Jednym ze znaczących problemów ze zgodnością jest zawsze unikanie stosowania łańcucha HG z korbą tylko dla IG. Dlaczego? Łańcuch zwalnia zbyt łatwo z dużych (zewnętrznych) pierścieni łańcucha, gdy znajduje się w większym tylnym zębatku. Może się zdarzyć, że łańcuch spadnie z zewnętrznego pierścienia bez przesuwania dźwigni, gdy jest w pełni mocy.

Powiedziano mi również, że mogę potrzebować dłuższego tylnego mecha do obsługi kasety większej niż 25 ton, nie że muszę iść wyżej niż 28 ton, ponieważ prowadzę zestaw potrójnego łańcucha. Nie jestem pewien, czy mój tylny mech jest średniej długości, jeśli pomaga mojej tylnej przerzutce to Shimano RD-2300, podobnie jak przód.

Każda pomoc byłaby mile widziana. Jestem pewien, że mogę to zrobić za około 30 funtów (kaseta 20 funtów i łańcuch 10 funtów), ale chcę mieć pewność.


2
Witamy w Bicycles.SE! Ta strona ma format pytań i odpowiedzi, więc wyjaśnij dokładnie, jakie dokładnie jest twoje pytanie, i najlepiej umieść to w tytule.
James Bradbury,

Odpowiedzi:


1

Zwykle do 26 ton jest bardziej wskazówką niż twardym limitem, podobnie jak pojemność owijania łańcucha. Powiedziałbym, że wypróbuj 11 / 28t - prawdopodobnie zadziała, a jeśli nie zadziała, zawsze możesz założyć nową długą przerzutkę Shimano (taką jak ta deore) - problemy z liną nie mają znaczenia dla drogi w porównaniu z górskimi Shimano lub Sora, jeśli chcesz trzymać się grupy drogowej). Oczywiście, jeśli nie zmienisz się prawidłowo, istnieje większe ryzyko, że rzeczy nie będą działać tak, jak powinny.

Chociaż prawdopodobnie musisz po prostu kręcić się szybciej niż przy wyższych biegach (użyj kalkulatora biegów Sheldona Browna, aby zobaczyć różnice): http://sheldonbrown.com/gears/


0

Twoja tylna przerzutka jest kompatybilna z maksymalnym obciążeniem 26 ton . Jest więc limit. Poza tym tak naprawdę nie jestem pewien, co jest dokładnie zgodne z czym. Jeśli to możliwe, powinieneś udać się do LBS i poprosić o poradę.


Tak, zamiana dodałaby kolejne 4 zęby. Zmieniłbyś z 35 zębów na 39. Ale całkowita pojemność tego urządzenia wynosi 35, więc coś musiałoby dać.
Daniel R Hicks,

Na marginesie, jaka jest „łączna pojemność” w twoim linku?
Vorac,

1
Całkowita pojemność jest sumą maksymalnych różnic z przodu iz tyłu.
ojs
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.