Naprawić / wyczyścić lub wyrzucić oponę z ponad 30 przebiciami cierni?


8

Niedawno przejechałem straszliwą łatę cierniową. Wyszłam z 2 płaskimi oponami.

Po badaniu stwierdziłem, że rura została przebita w ponad 10 miejscach. Wyrzucić.

Opona ma ponad 30 małych kolców. Niektóre kolce przechodzą przez całą drogę, inne są wbijane w oponę bez przebicia.

Czy wyrzucam oponę?
Czy mogę usunąć kolce i nadal używać opony?


5
Tak długo, jak wyciągniesz wszystkie kolce i żadne nakłucie nie jest większe niż to, co mógłby wyprodukować mały gwóźdź, teoretycznie opona jest dobra. W praktyce planowałbym zastąpić go oponą z kevlarem.
Daniel R Hicks,

3
tak, pomyśl również o tym, gdzie chcesz go zastąpić. O wiele łatwiej robić te wszystkie rzeczy w domu, niż robić to w drodze, jeśli hazard się nie opłaca.
PeteH

1
Być może jest to motywacja do przejścia na konfigurację bezdętkową ... (wystarczy dodać więcej szczeliwa).
Trey Jackson,

Odpowiedzi:


9

Po bardzo ostrożnym usunięciu wszystkich kolców możesz nadal używać opony. Niestety może to być problem z ponad 30 kolcami i nie możesz być w 100% pewien, że naprawdę usunąłeś je wszystkie. Niektóre również mogły się zepsuć w taki sposób, że widać pozostałości z wnętrza lub z zewnątrz, ale resztki mogą być wepchnięte głębiej do środka po pewnym czasie użytkowania powodując nowe mieszkanie.

Dlatego moja rada byłaby następująca: jeśli możesz sobie na to pozwolić, lepiej jest kupić nową oponę.

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, bardzo ostrożnie usuń wszystkie kolce, które widzisz lub czujesz. Zwłaszcza w środku należy sprawdzić oponę palcami, jeśli coś przez nią przebija. Nawet wtedy będziesz musiał uważać na większe prawdopodobieństwo przebicia, co oznacza, że ​​powinieneś być przygotowany na poradzenie sobie z nim, tj. Zabierz ze sobą dodatkową zapasową rurkę i zestaw naprawczy, jeśli jeszcze tego nie zrobisz.


2
Dziękuję Ci. Po próbie zdjęcia kolców postanowiłem wymienić opony ... i moje opuszki palców.
Jonathan Spiller

2

Wierzę, że w końcu będziesz miał więcej czasu, niż warto próbować usunąć kolce, więc po prostu zeskocz oponę i zdobądź także nowe dętki. Powinno to zaoszczędzić czas na naprawę dętek, ponieważ wszelkie pomarszczone kolce przedostają się przez karkas opony. Wystarczająco źle poluje na odłamki szkła wewnątrz opony, a tym bardziej na małe ciernie, które masz.


2

Czy stać Cię na nową oponę, która nie stanowi dla Ciebie wielkiego problemu?

Jeśli nie wymienisz opony, istnieje spora szansa, że ​​poniesiesz dodatkowe przebicie kolcem, za którym tęsknisz. Będziesz wtedy musiał poświęcić trochę czasu, aby naprawić przebicie i być może, ale mniej prawdopodobne, śmiertelne uszkodzenie rurki.

Jest mało prawdopodobne, że stracisz pieniądze, nie wymieniając opony, ale możesz stracić czas. Co jest dla Ciebie ważniejsze?


0

Głosuję, zastąp go! Ponieważ przejeżdżasz przez cierniową łatę, zakładam, że często zjeżdżasz z drogi / szlaków. Jazda w terenie kładzie duży nacisk na opony, więc możesz mieć problemy wcześniej niż później. Pozwala to na zbyt dużą ekspozycję na lampy.

Smalls dziurki od szpilki mogą stać się prawdziwymi problemami, tworząc ściśnięte mieszkania lub wpuszczając zanieczyszczenia do opony. Zwłaszcza jeśli jeździsz w trudnym terenie, żwirowych drogach lub prawdziwym gorącym asfalcie.

Utknięcie z powodu pękniętej opony nie jest zabawne, zwłaszcza gdy opony można wymienić wystarczająco tanio.

Mikrofon


2
Nie widzę związku między ciernistymi otworami a ściśniętymi mieszkaniami. Nie wyobrażam sobie również, aby zanieczyszczenia dostały się do opony przez małe otwory, a nawet jeśli nie, nie widzę, jak może to uszkodzić oponę.
Cherouvim

1
Myślę, że może być pewna ważność, małe dziurki na szpilki powodują powolne wycieki. W oponach MTB, które pracują przy niskim ciśnieniu w porównaniu do drogi i mają większą objętość powietrza, te powolne wycieki są również często tolerowane, co prowadzi do
niedopompowania

0

Dlaczego nie zostawić tej opony na innym rowerze (takim jak śmieci-dojeżdżający do pracy), w którym można po prostu założyć rurkę ze szczeliwem?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.