Dlaczego niektóre rowery są sprzedawane bez pedałów?


17

Ryzykując, że zabrzmi jak bumpkin, dlaczego widzę niektóre motocykle sprzedawane bez pedałów lub przynajmniej przedstawiane bez pedałów? Czy jest jakaś korzyść z osobnego kupowania pedałów? Czy niektórzy ludzie zdejmują pedały z roweru, gdy nie są używane, na przykład mogą zdjąć koła lub sztycę?


1
Inne bardzo osobiste wybory na rowerze to owinięcie kierownicy i siodełko.
Jay Bazuzi,

1
Rozumiem, że różne typy pedałów, ale gdybym wydał na rower ponad 1000 dolarów, pomyślałbym, że dałoby ci pedały.

Chris, wydaje się rozsądny. Może nie chcą zmarnować swojego niegdysiejszego roweru za pomocą taniego komponentu. Tylko myśl.
MrBoJangles,

Odpowiedzi:


29

Oczekuje się, że rowery wyższej klasy będą używane z pedałami zatrzaskowymi . Istnieje jednak kilka różnych standardów dla tych pedałów, a wszystkie z nich mają inny rodzaj pasowania, który do nich pasuje.

Większość rowerzystów ma tendencję do przestrzegania jednego z tych standardów we wszystkich swoich rowerach, więc nie muszą mieć wielu zestawów butów. W ten sposób rowery wyższej klasy zwykle są sprzedawane bez pedałów, dzięki czemu klient może wybrać styl pedału pasujący do ich istniejących butów.


6
Podobnie jak wyższej klasy rakiety tenisowe sprzedawane są bez sznurków. Zaskakuje mnie to, że te same motocykle są często sprzedawane z oponami niskiej klasy, podczas gdy wybór opon jest tak samo osobisty, jak standardy pedałów. Może dlatego, że rower bez pedałów nadal wygląda dobrze w salonie, ale nie ma roweru bez opon (a opony z niższej półki przynajmniej chronią felgi ...). Ale widok Schwalbe Luganos na rowerze z widelcem węglowym i pełną grupą 105 to bolesne imho ...
tisek

5
Nie chodzi tylko o osobisty wybór opon. Chodzi o to, że klient prawdopodobnie nie ma już zapasowego zestawu opon (i zazwyczaj sklep wymienia je, jeśli klient tego zażąda). Ale bardzo często mają już zestaw butów, które mogą być niezgodne z pedałami, jakie sklep miałby umieścić na rowerze.
Stephen Touset

Zgadzam się, klient najczęściej ma buty z korkami, ale jeśli nie wymienia starego roweru, nie ma zapasowych pedałów, więc widzę, że facet idzie do sklepu z rowerami, kupuje rower wraz z odpowiednim zestawem pedałów wśród zylionowych standardów, które sklep ma w magazynie, i które pasują do butów faceta na butach, które już ma. Kiedy kupiłem nowy rower zaledwie 2 miesiące temu, kupiłem go wraz z kompletem opon i pedałów (pasujących do bloków na butach, które już miałem) i sklep uprzejmie zainstalował wszystkie te elementy ...
tisek

Pedały bez klipsów nie są tanie, większość kosztuje około 50 USD lub więcej. Nie będzie łatwym wyborem dla firm rowerowych, aby zastosować określony styl pedałów bez klipsów.
Akshay

3
@ Kibbee: nie tylko pedały, opony i siedzenia, ale także rama, łańcuch i uchwyt są osobiste. Dziwne wydaje mi się, że zawracają sobie głowę zakładaniem ramy na rowerze. Dobry smutku, pozwól mi zacząć jeździć na rowerze.
Lie Ryan

2

Dlaczego widzę niektóre motocykle sprzedawane bez pedałów?

Ponieważ większość wysokiej klasy motocykli jest sprzedawana bez pedałów.

Czy jest jakaś korzyść z osobnego kupowania pedałów?

Pedały to sprawa całkowicie osobista. Oczekuje się, że rowerzysta kupi pedały do ​​nowego roweru lub użyje pedałów ze starszego roweru. Zwłaszcza w świecie MTB jest to bardziej powszechne, gdy jeździec będzie jeździł na pedałach zatrzaskowych lub płaskich, a dla każdego z tych rodzajów istnieje mnóstwo odmian.

Czy niektórzy ludzie zdejmują pedały z roweru, gdy nie są używane, na przykład mogą zdjąć koła lub sztycę?

Nie, nigdy.


Jeśli kiedykolwiek byłeś w sklepie rowerowym, gdy przyjechała dostawa na rowerach użytkowych, zobaczyłbyś, że żaden z nich nie miałby pedałów. Więc nie tylko drogie rowery można zobaczyć w ten sposób. Pedały są zdejmowane do transportu w pudełkach i torbach rowerowych.
Willeke,

Willeke, tak, zgadzam się, ale dzieje się tak tylko w przypadku transportu. Rowery wysokiej klasy są zwykle sprzedawane bez pedałów.
cherouvim
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.