Organizacje charytatywne, które przyjmują darowizny na rower


9

Mam kilka starych, ale wciąż działających motorów zbierających kurz. Zamiast ich wyrzucać, chciałbym przekazać je organizacji charytatywnej, aby mogli rozpocząć nowe życie. Pomyślałem, że możemy stworzyć listę organizacji charytatywnych, które przyjmują darowizny na rower.

Jeden na post, proszę podać lokalizację i stronę internetową (jeśli istnieje).


Zrób wiki, wygląda na to, że nie potrafię wymyślić, jak to zrobić.
dee-patrz

gotowy. Zredagowałem też twój tytuł, aby był łatwiejszy do zeskanowania - czy to właśnie miałeś na myśli?
Goodbye Stack Exchange

@neilfein: absolutnie
dee-see

Odpowiedzi:


9

Na stronie BikeCollectives.org znajduje się Wiki z międzynarodową listą kolektywów rowerowych i organizacji społecznościowych .

Istnieje wiele innych organizacji, takich jak Armia Zbawienia w USA, które biorą prawie każdy przedmiot i albo prowadzą sklepy z odzieżą używaną, albo sprzedają je innym sklepom z używanymi rzeczami. Wolę kontaktować się z organizacjami takimi jak Salt Lake City Bike Collective, ponieważ wiem, że rower zostanie dobrze sprawdzony i naprawiony w razie potrzeby przed powrotem do społeczności.4

W Madison, Wisconsin, Red Bikes weźmie stare motocykle. Budget Bicycle Center na Regent Street to miejsce, w którym można wysiąść.


3

W Austin w Teksasie Yellow Bike Project (YBP) przyjmuje rowery i części. Organizacja jest otwartą społecznością opartą na wszystkich ochotnikach. Zgłosiłem się wcześniej do naprawy motocykli i spotkałem ludzi, którzy otrzymali bezpłatne rowery od YBP :).


2

W Rochester, MN klub Kiwanis zbiera i regeneruje motocykle. Większość z nich wybiera się na Święta Anonimowe, a kilka innych na różne godne przyczyny. (Często potrzebne są dorosłe motocykle, żeby wracać i wracać do pracy.) Kiedy kilka lat temu byłem bezrobotny, pracowałem z nimi przy regeneracji rowerów. Niektóre bardzo grube motocykle są przyjmowane i przywracane z miłością, a naprawdę utracone przyczyny są poddawane recyklingowi (po odcięciu części przydatnych).


2

W Hebden Bridge w Wielkiej Brytanii możesz oddać swoje części / całe rowery w Cycle Recycle . Jest częścią centrum Technologii Alternatywnych na kanale.2

Dobra wola bierze rowery w USA. Są w całym kraju. Należy pamiętać, że sklepy Goodwill są prowadzone niezależnie, więc jakość i wielkość wpływu społeczności może być różna w różnych częściach kraju.


2

Christchurch, Nowa Zelandia ma dwa

  • Rowery lodowe miały na celu przyciągnięcie ludzi z Inner City East na rowery i pomoc osobom z systemu opieki zdrowotnej.
    Aktualizacja - teraz dotyczy tylko bardzo określonej strefy geograficznej.

  • Rowery RAD dążące bardziej do samowystarczalności, napraw swój rower z przewodnikiem i pomocą.

  • CBC Christchurch Bicycle Cooperative, w tym PUFU aka Popup Fixup

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.