Jak mierzy się szerokość słupków?


9

Szukam, aby zastąpić moje paski spadkowe. Lubię szerokość w porządku i chciałbym uzyskać nowy zestaw o tej samej szerokości (lub przynajmniej blisko niego).

Jak mierzona jest szerokość? Czy jest to całkowita szerokość zewnętrzna? Szerokość między środkiem paska się kończy? Szerokość między wewnętrznymi krawędziami pręta się kończy? Szerokość mieszkań do krzywej? Coś zupełnie innego?

Odpowiedzi:


11

Najczęściej stosowanym przeze mnie pomiarem jest c-c (środek do środka), odległość między dwoma poziomymi wierzchołkami kropli, biegnąca równolegle do trzonu i za kapturami.

Jeśli to nie ma sensu, zobacz poniższy obrazek. Bar size explanation. Kredyt obrazkowy bikerumour.com

Masz jednak rację, sprawdzając to, ponieważ nie wszyscy tak postępują. Rozmiary wewnętrzne lub zewnętrzne mogą być również interesujące, jeśli zastanawiasz się, ile miejsca zajmie rower do przechowywania lub jaki rozmiar torby może zmieścić między nimi.


1
Dodam, że niekoniecznie chcesz dopasować szerokość ramion do szerokości prętów. Znajdź szerokość pręta, która jest najwygodniejsza dla Ciebie w podstawowej pozycji do jazdy (zwykle na kapturach na drodze i na spadkach do toru).
Ken Hiatt

1
@ KenHiatt. Uzgodniony, komfort jest celem, ale szerokość ramion jest rozsądnym miejscem do rozpoczęcia.
James Bradbury

1

Tak, ta odpowiedź jest za kilka lat. Niektórzy producenci mierzą ogólnie środek na zewnątrz do środka innych rur środka do środka rury (dla ułatwienia pomiaru środek do środka jest taki sam jak wewnętrzna krawędź jednej do zewnętrznej krawędzi drugiego). najłatwiejszy punkt do uzyskania dokładnego powtarzalnego pomiaru. Wybrana szerokość zależy w dużej mierze od osobistych doświadczeń, ale jako punkt wyjścia dla innej osoby należy zmierzyć szerokość między wypukłymi występami na zewnętrznej stronie ramion (gdzie spotykają się obojczyk i akromion), a następnie dodać około 2 cm dla prętów mierzonych w środku do środka lub 4 cm, jeśli są mierzone na zewnątrz na zewnątrz. Słyszałem, że dla ogólnego komfortu posiadanie prętów nieco za wąskich może być wygodniejsze niż zbyt szerokie, ponieważ twoja klatka piersiowa i górna część pleców muszą wykonać więcej pracy, aby wypełnić lukę zbyt szeroką. Choć zbyt wąska, mogłaby nieznacznie ograniczyć maksymalną zdolność oddychania, a także powodować zakłócenia łokciowo-kolanowe. Jednak problemy z byciem zbyt szerokim lub wąskim zależą również od innych czynników, takich jak zasięg, wysokość słupka / kropli, stosunek długości nóg itd.

Ogólnie myślę, że ludzie robią całe zamieszanie na temat tego rodzaju pomiarów, optymalne są rzadko stromymi szczytami na wykresie, najczęściej optymalne jest tylko środkiem ładnej szerokiej łagodnej krzywej z dużą ilością marginesu na błąd (tj. Korby dla zakres ramek xs do xl powinien wynosić około 150 do 185 [~ 25% lub osób 5 '> 6'4 "] w oparciu o długości kości udowej i zginanie kolana, ale powodzenia znalezienie czegoś poza 170-175 [~ 3%] W międzyczasie ludzie będą się martwić o dni powyżej 170 vs 172,5 [~ 1%]) Mam na myśli, że mój motocykl ma 80-centymetrowy uchwyt i mój rower górski 58 cm mój stary motocykl 40,5 cm, czyli połowę mojego motocykla (stwierdziłem, że jest to trochę ciasne dla mojego ciała, ale nigdy nie spowodowało żadnych znaczących problemów) i inne niż szok przejścia między nimi, jeśli minęło kilka miesięcy, wszystko działa dobrze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.