Najbardziej skuteczne ulepszenia w rowerze szosowym


10

Na początku tego roku kupiłem swój pierwszy rower szosowy (2013 - Felt F75). Nigdy wcześniej tak naprawdę nie jeździłem, więc nie chciałem wydawać zbyt dużych pieniędzy z góry, nie wiedząc, ile naprawdę bym jeździł. Podsumowując, myślę, że jeżdżę bardziej, niż się spodziewałem.

Moje pytanie brzmi:

Jeśli chciałbym zacząć ulepszać komponenty mojego motocykla, ogólnie rzecz biorąc, gdzie mogę uzyskać najwyższą cenę za moją robotę od samego początku? Słyszałem, że kupowanie nowych kół może mieć wpływ na dzień i noc w niektórych przypadkach, ale nie słyszałem wiele dowodów na poparcie tego.

Co myślicie? Oto lista specyfikacji dla F75 w celach informacyjnych:
http://www.feltbicycles.com/USA/2013/Road/F-Series-Road-Bike/F75.aspxuszkodzony link.
Wersja 2016 znajduje się na stronie http://www.feltbicycles.com/International/2016/Bikes/road/race/f75.aspx


4
Tak długo, jak rower pasuje do ciebie, nic, co możesz zrobić, nie zrobi tak dużej różnicy. Po prostu ciesz się rowerem i wymieniaj tylko rzeczy, które odkryłeś, które Ci nie odpowiadają.
Daniel R Hicks,

Cóż, jeśli ścigasz się, a jakaś zmiana powoduje, że jedziesz o 0,5 km / h szybciej, to w wyścigu trwającym 2 godziny będziesz o 1 km przed osobą, która jedzie z poprzednią prędkością. To może coś zmienić. Chociaż jeśli nie ścigasz się, prawdopodobnie nie obchodzi Cię fakt, że Twoja 2-godzinna jazda jest teraz o 1,5 minuty krótsza. Prawdopodobnie uzyskałbyś najlepsze pieniądze, optymalizując przekładnię i pracując nad techniką, aby wiedzieć, który sprzęt ma być, w rzeczywistości faktycznie wymieniając części na lepsze.
Kibbee,

6
Myślę, że powinieneś jeździć na tym rowerze co najmniej rok przed rozważeniem ulepszeń. Zaczynasz na bardzo ładnej maszynie. Potrzebujesz trochę doświadczenia w świecie rzeczywistym, zanim zaczniesz wydawać jeszcze więcej pieniędzy na ulepszenia wątpliwej użyteczności.
Drew

Odpowiedzi:


20

patrząc na twój rower, który w zasadzie postrzegam jako konfigurację alu-105 (chociaż dobra konfiguracja, Felts to piękne motocykle), mogę zasugerować kilka rzeczy, ale od razu powiem, że nie sądzę, że jest jakaś „magia” pocisk". W szczególnej kolejności:

 • koła, jak mówisz. W wielu motocyklach z niskich i średnich pojazdów wystarczy spojrzeć na zestaw kołowy, aby zdać sobie sprawę, że to tutaj producent obniża koszty. Oczywiście to znika, gdy wspinasz się na zasięg, ale cokolwiek na to spojrzysz, im lepsze koła, tym droższe. Na przykład w zeszłym roku zmodernizowałem moje koła, ale te, które dostałem, kosztowały mnie 50% tego, co zapłaciłem za rower, ponad 1000 GBP. (W rzeczywistości zacząłem od prawie tego samego pytania, które właśnie zadałeś, i to była moja odpowiedź). Tak więc, mówiąc stosunkowo dużo, dużo. Jednak pod względem wydajności jest to prawdopodobnie jedna z najlepszych aktualizacji, jakie możesz zrobić. Podobnie jak w przypadku większości rzeczy na rowerze, płacisz za lekkość i aerodynamikę.
 • grupa robocza. Twój rower ma 105 elementów, zawsze możesz ulepszyć swoje komponenty do Ultegra. (Mam tu na myśli konkretnie 10-biegową mechaniczną Ultegrę, a nie 11-wersyjną lub elektroniczną tutaj.) Plusem jest to, że możesz to zrobić w sposób fragmentaryczny, aby pasowały do ​​twojego budżetu / ramy czasowej, Minusem jest to, że te części okazują się znacznie droższe, jeśli zostaną zakupione osobno, niż gdyby kupiły nowy rower. To tylko efekt ekonomii skali. Kolejnym możliwym minusem jest to, że nie zauważysz dużej różnicy! 105 nie jest złym zestawem grup.
 • oszczędzaj, aż będziesz mógł zaktualizować samą ramkę. Zawsze masz opcję przejścia na karbon.
 • ile interesuje Cię rzeczywista mechanika twojego motocykla? Na przykład w zakresie konserwacji. Niektórzy ludzie oddają rowery do sklepu rowerowego, inni robią rzeczy sami (lub chcieliby). Jeśli jesteś w drugiej kategorii, być może porządny zestaw narzędzi? Plus, oczywiście, tego rodzaju „aktualizacja” wystarczy na całe życie.
 • wreszcie nie tyle sam rower, co peryferyjne rzeczy, takie jak uzyskanie dobrych zatrzaskowych pedałów, jeśli jeszcze ich nie masz, wygodniejszych butów itp. Być może, jeśli się włączy, komputer podróży z obsługą GPS. Osobiście uwielbiam aspekt „danych”, a Garmin 800 był przez długi czas na szczycie mojej listy „następnego zakupu rowerowego”, oczywiście nie czyni mnie to lepszym rowerzystą, ale mogę spojrzeć na wszystkie moje przejażdżki retrospektywnie z pewnością zwiększają moją przyjemność. Być może również mniejsze części rowerowe, takie jak lepsze siodełko itp. Oczywiście nie ma tu wielkich huków, ale jeśli kierujesz się budżetem ...

Myślę, że któryś z tych, które wybierzesz, ostatecznie sprowadzi się do tego, jak widzisz siebie podczas jazdy na rowerze. Czy chcesz być szybszy? jeździć dłużej? jechać w trasę koncertową? rywalizować? itp. itd. itd.

Podobnie możesz spojrzeć na każdą sugestię i zdecydować, że żadna z nich nie jest tego warta.


1
Zauważam, że nawet lata później ta odpowiedź wydaje się otrzymywać dość regularne głosy. Być może kolejnym „ulepszeniem” byłby miernik mocy? Jest to zapewne pokryte przez mój ostatni punkt, chociaż znaczny koszt może być uzasadniony, że jest to wspomniane samo w sobie.
PeteH

Drobny punkt informacji na temat płatków łososia Kool Stop. Były to i nadal stanowią doskonałe ulepszenia w stosunku do standardowych klocków hamulcowych obręczy w rowerach klasy podstawowej. Nadal bym je teraz polecił. Podstawowe klocki hamulcowe Shimano w grupie 105 i wyższych znacznie się poprawiły, więc możesz po prostu trzymać się tych, jeśli je masz. Ponadto wiele motocykli przeszło na hamulce tarczowe. Modernizacja klocków hamulców tarczowych może być bardziej skomplikowana.
Weiwen Ng

15

Mając sam Felt F75, poleciłbym następującą ścieżkę aktualizacji z magazynu:

 1. Zatrzaskowe pedały Trochę się przyzwyczajają, ale zauważcie dodatkową moc i komfort!
 2. Opony (i dętki) . Vredestein Fortezza Tricomp lub podobne lekkie składane opony zapewniają zauważalnie lepszą przyczepność niż wyposażenie standardowe. Lateksowe dętki wygładzą jazdę i zmniejszą opory toczenia.
 3. Klocki hamulcowe . Klocki hamulcowe Kool Stop Salmon zapewniają zauważalnie lepsze hamowanie.
 4. Koła . Będziesz chciał wydać co najmniej 300 USD, aby uzyskać zauważalną poprawę w stosunku do standardowego zestawu kołowego. (Sam poszedłem z Campagnolo Sciroccos.)
 5. Komputer rowerowy GPS Z czujnikami tętna i rytmu. Dodatkowe dane są przyjemne do oglądania i pomogą w treningu. (Polecam Garmin Edge 510.)
 6. Odzież . Wydaj trochę pieniędzy na zestaw wysokiej jakości. Będziesz wygodniejszy, a może nawet szybszy.
 7. Siodło . Siodłowe siodło nie jest złe, ale można mieć bardziej wygodne i lżejsze opcje. (Sam poszedłem po nóż do szarży).
 8. Rower W tym momencie możesz równie dobrze przejść na pełną ramę karbonową z zestawem grup na poziomie Ultegra lub lepszym, niż zastosować dalsze ulepszenia do swojego obecnego roweru.
 9. Miernik mocy . Pod każdym względem cenne narzędzie szkoleniowe, ale najdroższe. Dopasuj jeden do następnego roweru.

3
^ To. Zatrzaskowe, opony, hamulce. (Koła, jeśli pozwala na to Twój budżet.) Zatrzask poprawia wydajność przenoszenia mocy i zachęca do dobrej techniki. Opony przyczepne zwiększają pewność podczas pokonywania zakrętów i przyspieszania na zakrętach. Lepsze klocki hamulcowe oznaczają, że możesz później hamować. Wszystkie te rzeczy sprawią, że będziesz szybszy. Ale jak już wspomniano wcześniej, jazda na górę> kupowanie ulepszeń: D
linguamachina

Właściwie kupiłem pedały zatrzaskowe z rowerem, więc nigdy nie jeździłem bez nich. Po kilku miesiącach ostatecznie zaktualizowałem komputer do GPS Garmin Edge 500. Nie mogę też polecić tych śliniaków De Soto: link - są bardzo wygodne. Nie dostałem jeszcze nowych opon, ale od jakiegoś czasu miałem oko na niektóre Continental Gatorskins - ale nie w 100% na nich sprzedane. Dzięki za wkład.
GoodwinSQL,

Jeśli nie jeździsz konkurencyjnie, nie kupiłbym nowych opon, dopóki twoje bieżące się nie wyczerpią. W takim razie weźcie trochę Gatorów - są dość odporne na przebicia i dobrze się toczą. Ale możesz zrobić znacznie, znacznie lepiej niż Gatorskins - nigdy nie zrozumiałem, dlaczego są tak podekscytowani. Jeśli chcesz parę opon do odświętnie, można zrobić dużo gorsze niż te . Nie do końca wytrzymałe, ale uważam, że są najszybszymi i najsprawniejszymi klinkierami na rynku.
linguamachina

Odradzałbym składanie opon, ponieważ są to PITA do montażu (szczególnie za pierwszym razem) i lateksowe rurki, ponieważ mają tendencję do szybkiego wycieku. Wymień klocki hamulcowe tylko wtedy, gdy nie podoba ci się działanie standardowych.
Daniel R Hicks,

@headeronly: +1 za „podnoszenie ocen> kupowanie ulepszeń”.
Jahaziel,

9

Wygląda na to, że wybrałeś mądrze. Bardzo fajny rower! Jeśli chodzi o ulepszenia w tym momencie, gdybym był tobą, po prostu jeździłbym rowerem i na razie mi się podobał. Znajdziesz rzeczy, które możesz spróbować. Koła Mavic powinny działać bardzo dobrze dla Ciebie. Opony byłyby prawdopodobnie pierwszą rzeczą, którą „ulepszysz”, gdy zużyjesz oryginalne opony, ale do tego czasu będziesz rozmawiać z innymi motocyklistami i będziesz mieć wiele opinii na temat tego, które opony są najlepsze dla twojego stylu jazda i warunki drogowe, na których najczęściej jeździsz. Aby w pełni wykorzystać możliwości swojego roweru, po prostu zachowuj regularną konserwację najważniejszych ruchomych części i ciesz się jazdą.


Jakieś przybliżone rekomendacje dotyczące tego, ile mil założyć opony przed ich wymianą?
GoodwinSQL,

1
@JDobrze, jeśli jeździsz wystarczająco dużo, aby naprawić coś, czego brakuje, a następnie zaktualizuj. Ale jeśli zaczniesz aktualizować teraz, to tak naprawdę nie wiesz, czy było warto, ponieważ nie wiedziałeś, co zastąpiłeś.
Brad

@Dobra żywotność opon ponownie, liczba osób na boisku wyniesie kilka tysięcy mil, ale na to ma wpływ wiele czynników. Ostatnia para opon, które wymieniłem, była spowodowana jednorazowymi przebiciami, które uszkodziły opony, a nie zużyciem.
PeteH,

+1 za ulepszenia opon. Zrobiłbym to teraz. Dobre opony kosztują o wiele mniej niż dobre koła i mogą robić prawie taką samą różnicę przy prędkościach innych niż pro.
John Doucette,

4

Wiele komponentów ulepszania będzie działać lepiej niż ich tańszy odpowiednik, wiele jest po prostu lżejszych. Czasami oszczędność masy wiąże się z kosztem niezawodności. Spróbowałbym przetestować jeszcze kilka motocykli z komponentami wyższej klasy, nawet jeśli trzeba żebrać lub błagać. Podczas jazdy staraj się zauważać, czy zmiany biegów wydają się być płynniejsze, siodło lepiej się dopasowuje, hamulce wydają się bardziej stabilne, a przyczepność bardziej chwiejna. Jeśli nie czujesz różnicy między swoim 105 a Ultegra, nie wydawaj pieniędzy na to ulepszenie. Jeśli masz wrażenie, że udałeś się do nieba, popraw siodło. Najlepszym sposobem, aby uzyskać jak najwięcej za swoje pieniądze, jest aktualizacja, ponieważ przedmioty wymagają wymiany. Jeśli jest zepsuty lub zużyty, dodatkowy koszt lepszych komponentów jest o 25 do 50 procent wyższy niż w oryginale.


„kiedy” do uaktualnienia, a procenty to dobre pomysły. Dodatkowo, w przypadku niektórych komponentów nie trzeba wspominać o podwyższeniu poziomu, gdy trzeba dokonać aktualizacji ze względu na niewielką różnicę w cenie. Na przykład kaseta lub łańcuch. Rzeczy takie jak manetki i korby będą miały dużą różnicę cenową.
PeteH,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.