Planujesz zbudować stały bieg / jedną prędkość ze starego świata Schwinna. Jakich nowych części będę potrzebować?


2

Myślę, że chcę mieć hub flip-flop, aby moje opcje były otwarte. Jeśli dostanę jedną amazonkę, czy muszę też kupić koło zębate wolnobiegowe i koło zębate o stałym biegu, czy też będą one dostarczane z piastą? Ponadto, czy piasta musi być specjalnie dopasowana do mojego roweru, czy też są uniwersalne? Staram się nauczyć, jak to zrobić, ale trudno jest nie znać nikogo, kto to zrobił wcześniej. Wszelkie informacje będą mile widziane.


jakie haki ma twój rower? Ponieważ musisz jakoś utrzymać napięcie w łańcuchu, życie jest o wiele łatwiejsze, jeśli są horyzontalne. Jest też dobra strona o nazwie Velosolo - pomijając fakt, że jest to sklep, sekcja FAQ jest całkiem dobra.
PeteH

Jeśli chcesz używać starych kół, możesz użyć tego konwertera: fixiemag.com/fixiemagwinkel Przykręca się do starej piasty i naprawia łańcuch. Dodajesz standardowe wolne koło do konwertera. Dzięki tej metodzie oszczędzasz nowy zestaw kół :)

Odpowiedzi:


3

Fantastycznie! Budowanie stałej konwersji biegów to świetna zabawa.

tommy_o daje wielką listę wszystkich elementów, które go na konwersję, ale gdy próbuję sobie wyobrazić, jak to jest mieć stary rower, który chcesz włamać na, myślę, że warto jest sobie wyobrazić, co trzeba będzie zmienić temat twój rower, więc dam temu szansę.

Tak długo, jak istniejący rower jest w dobrym stanie, tak naprawdę masz dużą swobodę w podejmowaniu decyzji, czy chcesz kupić nowe części, czy użyć ich ponownie. Przynajmniej będziesz potrzebować nowego tylnego koła, a stamtąd będzie coraz bardziej do ciebie.

Koło

Możesz albo kupić koło, albo sam je zbudować. Przekonałem się, że kupowanie jest w rzeczywistości tańsze, ale myślę, że dobrym pomysłem jest zbudowanie przynajmniej jednego, aby zobaczyć, jak to się robi. Tak czy inaczej, jak wspomniano w tommy_o, musisz zwrócić uwagę na rozmiar obręczy, który chcesz uzyskać. Jeśli twój rower ma 27-calowe koła i zdecydujesz się na tylną wymianę 700c, będziesz musiał dobrze mieć koła o różnych rozmiarach, lub też musisz kupić nowe przednie koło.

Jeśli zdecydujesz się na budowę, musisz kupić:

  • centrum
  • obręcz
  • szprychy
  • sutki
  • taśma do obręczy

Będziesz także potrzebował klucza do szprych, ale i tak jest to dobre narzędzie.

Bardzo polecam przeczytanie kopii Koła rowerowego autorstwa Jobsta Brandta . Obowiązkowy link Sheldona Browna znajduje się również w tej sekcji, ponieważ jego opis budowy kół jest świetną lekturą.

Centrum

W przypadku piasty istnieją różne rozmiary, zarówno pod względem długości osi, jak i rozmiaru kołnierza. Jednak w przypadku długości osi jest tak naprawdę tylko kilka różnych standardowych rozmiarów, więc warto wybrać piastę drogową.

W przypadku kołnierza (co ma znaczenie tylko w przypadku budowania koła) prawie wszystko zrobi, ale kołnierz będzie miał znaczący wpływ na długość szprych, których będziesz potrzebować. Zawsze zabieram obręcz i piastę do mojego lokalnego sklepu rowerowego i zabieram tam ludzi, aby wycięli dla mnie szprychy, ponieważ wygląda to na coś w rodzaju czarnej magii.

Układ napędowy

Gdy masz nowe tylne koło, musisz je podłączyć do pedałów. Co najmniej oznacza to, że potrzebujesz koła zębatego na tylnym kole (zwykle piasty nie są wyposażone w koła zębate), ale w zależności od rozmiaru, jaki otrzymujesz i osobistych preferencji dotyczących tarczy, możesz również potrzebować nowego łańcucha i tarczy.

Koło zębate

Na pewno potrzebujesz koła zębatego, sprzętu, który idzie na tylne koło. Powinieneś także uzyskać blokadę.

Zdobycie trybika jest w rzeczywistości trochę trudne, ponieważ okazuje się, że istnieją dwie różne szerokości trybików rowerowych i nie można ich zamieniać. (W rzeczywistości istnieją dwie różne szerokości łańcucha rowerowego , ale łańcuch, zębatka i trybik muszą ze sobą współpracować.) Szerszy układ, zwykle widziany na rowerach gąsienicowych, wynosi 1/8 ", a węższy to 3/32 „. Tutaj musisz zdecydować, czy chcesz pozostać przy konfiguracji 3/32 ", która jest już na twoim rowerze, czy przejść do 1/8"; znowu, głównie dotyczy to osobistych preferencji, ale pamiętaj, że cokolwiek wybierzesz, wpłynie na twoje opcje dotyczące innych przedmiotów.

Jeśli dostaniesz piastę typu flip-flop, prawdopodobnie powinieneś dostać koło zębate z wolnym biegiem, a także standardowe koło gwintowane. Zazwyczaj koło zębate z wolnobiegiem ma wyższą liczbę zębów niż ustalone, ponieważ nie musisz pedałować jak wściekły suseł podczas wybiegania w dół po swojej stronie wolnego koła.

Łańcuch

Na pewno będziesz potrzebować nowego łańcucha, jeśli wybierzesz napęd 1/8 ".

Czasami dobrym pomysłem jest zdobycie nowego łańcucha, nawet jeśli trzymasz się istniejących rozmiarów. Nowe sieci są naprawdę fajne.

Zębatka i korba

W twoim istniejącym rowerze będzie już dostępny mechanizm korbowy, który prawdopodobnie może być dobrze wykorzystany do konwersji (pod warunkiem, że działa z łańcuchem / trybikiem). Jest jednak kilka rzeczy do przemyślenia:

  • Należy upewnić się, że jedno z istniejących kół zębatych ma liczbę zębów, których można używać z tylną zębatką. Ważną rzeczą jest tutaj stosunek między tarczą a zębatką: niższy stosunek ułatwia przyspieszenie, ale ogranicza maksymalną prędkość. Również jeśli planujesz poślizg, jest to łatwiejsze przy niższym współczynniku.

  • Jeśli tarcza, której chcesz użyć, znajduje się po wewnętrznej stronie mechanizmu korbowego, możesz usunąć zewnętrzną tarczę, aby noga spodni itp. Nie została na niej rozdarta.

Również na stałym biegu, długość korby może być ważna: jeśli skręcasz ostro w zakręt, możesz pochylić się na tyle daleko, że spód korby ociera się o drogę, gdy pedał się obraca, co może prowadzić do wrak. Możesz dostać mechanizm korbowy, który ma krótsze ramiona, aby tego uniknąć, ale jeśli nie jesteś w ciasnym zakręcie, może to nie stanowić problemu. Jest to jednak coś, o czym należy pamiętać, ponieważ tak naprawdę nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba wykonać manewr awaryjny.

Inne rzeczy

Gdy już skonfigurujesz tylne koło i układ napędowy, jesteś technicznie gotowy. Możesz zdecydować się na zmianę wielu innych rzeczy na rowerze, ale są szanse, że ma on już siedzenie, zestaw słuchawkowy, widelec, kierownicę itp.


1

Ząb i / lub wolne koło nie będą dostarczane z piastą, chyba że wyraźnie to określi (nie jest to typowe, ponieważ ząb ma różne liczby zębów i szerokość)

Aby to ułatwić, są to wszystkie części potrzebne do roweru o stałym biegu z gwintowanym zestawem słuchawkowym:

Frame
Fork
Headset
Stem
Handlebars
Bar Tape or Grips, Depending
Brake Levers
Brake Cable & Associated Parts
Brake (please, have at least 2 methods of stopping available, always)
Front Wheel
Back Wheel
Seatpost
Saddle
Chain

W przypadku przedniego koła potrzebne są:

Hub
Spokes
Nipples
Rim
Rim Tape
Tube
Tire

W przypadku tylnego koła potrzebne są:

Hub
Rear Cog and/or Freewheel
Spokes
Nipples
Rim
Rim Tape
Tube
Tire

Pamiętaj, że twój rower mógł być pierwotnie zaprojektowany z 27-calowymi kołami (co myślę, że tak), ale prawdopodobnie będziesz chciał budować nowe koła z obręczami 700c. To da ci większy wybór, a ponieważ są one obecnym standardem, najprawdopodobniej będą tańsze. Wpłynie to nieco na geometrię (rozstaw osi będzie krótszy) i będziesz musiał upewnić się, że zasięg hamowania jest prawidłowy.

Przeczytaj tę stronę tutaj , ponieważ zawiera ona wiele niezbędnych tematów. Chociaż nie zawsze jest to praktyczne, możesz zacząć od zapoznania się z lokalnym sklepem rowerowym (przyjaznym dla osób, które produkują konwersje ze stałym sprzętem). Pozwoli ci to zaoszczędzić bólu na dłuższą metę (od niedozwolenia zakupu części o złym rozmiarze po pomoc w ponownym użyciu tego, co masz).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.