Gdzie idą skradzione rowery?


13

Szukam, najlepiej, studium akademickiego lub wiarygodnego źródła na temat tego, co dzieje się ze skradzionymi rowerami, a nie tylko spekulacji. Czy jest coś, co mogę zrobić w tym momencie, aby pomóc w wyśledzeniu mojego?

Mój bardzo drogi dwukołowy przyjaciel zniknął wczoraj w noc, po tym, jak jego zamek został przecięty. Pozostawiony w złym miejscu przez „kilka minut”, które zamieniły się w kilka godzin.

Złożyłem raport policyjny i resztę, ale zastanawiam się, gdzie są te motocykle? Na pewno byłoby zbyt oczywiste, aby odsprzedawać je na liście Kijiji lub Craiga, ponieważ ludzie tacy jak ja sprawdzają teraz swój rower co kilka godzin. Czy powinienem w ogóle zawracać sobie głowę rozglądaniem się po mieście, czy może są one wysyłane do innego miasta? Czy są po prostu złomowane na części?


5
Podejrzewam, że wszystkiego po trochu. Słyszałem o ludziach, którzy znaleźli swoje rowery (i inne skradzione towary) na liście Craiga.
Daniel R Hicks,

Prawdopodobnie byłby sprzedawany tylko jako części, gdyby wszystkie były najwyższej jakości markowymi częściami. Głupi złodzieje motocykli będą jeździć po mieście; zwykli złodzieje rowerów prawdopodobnie sprzedaliby się; ale profesjonalista z pewnością ma kogoś, kto je
ogrodzi (

1
Mam już „zapisane wyszukiwanie” w serwisie eBay od prawie 2 lat po tym, jak mój rower został ściśnięty .... ale
Zilch

Craigslist, fleabay, lombardy, w podziale i sprzedawane jako części, jeżdżone do użytku, dowolna liczba takich rzeczy. Było kilka lokalnych przypadków, w których znaleziono je z dziesiątkami innych w domyślnej szafce do przechowywania (prawdopodobnie w celu sprzedaży później, gdy zniknie wyglądanie).
JohnP,

1
Ten artykuł „ Co się dzieje ze skradzionymi rowerami? ” Jest całkiem dobry. Mogę zamienić to w odpowiedź, kiedy wrócę do domu.
Alex J

Odpowiedzi:


19

„Kradzież rowerów”, przewodnik nr 52 (2008) zawiera szczegółowe informacje na temat kradzieży rowerów w różnych wariantach, etapach iz różnych perspektyw, zawiera odniesienia do danych o kradzieży.

Z raportu:

Przestępcy

Nie wszystkie rowery zostały skradzione w celu uzyskania korzyści finansowych. Niektórzy przestępcy mogą wziąć rower po prostu, aby dostać się z jednego miejsca do drugiego, a następnie go porzucić. Badania sugerują, że złodziei rowerowych można podzielić na następujące kategorie pod względem ich motywacji:

Joyriders - ci, którzy kradną każdy rodzaj roweru w celu transportu i / lub zabawy. Przestępcy zazwyczaj porzucają skradziony rower. Młodsi przestępcy (w wieku 16 lat i młodsi) zazwyczaj pasują do tej grupy.

Zachłanny -those którzy wykorzystują łatwe możliwości kradzieży wszelkiego rodzaju roweru i handlu go za gotówkę lub towary (takie jak leki).

Objętość - ci, którzy kradną określone rodzaje rowerów i / lub liczne rowery na zamówienie.

50 Denv. LJ 177 (1973–1974) Teoria marketingu i ogrodzenie skradzionych towarów; Roselius, Ted; Benton, Douglas (paywall!) - spada na marketing skradzionych towarów, a rowery są uważane za jedną z głównych nagród na tym rynku (patrz poprzedni link dlaczego)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.