Jak jechać do pracy bez pocenia się?


73

Planuję dojazdy rowerem do pracy w gorącym Montrealu, choć to pytanie prawdopodobnie dotyczy każdego, kto jeździ rowerem do pracy w mieście o temperaturze powyżej 20 stopni Celsjusza (68 stopni Fahrenheita). Muszę nosić zwykłe ubrania biznesowe i formalne (zwykle bez kurtki).

Jak się nie pocę?

Szczególnie szukam

 • Funkcje kasku, które zapobiegają poceniu się
 • Wskazówki dotyczące rytmu, prędkości, tempa itp., Które zapobiegają poceniu się
 • Torby, dzięki którym będę się mniej pocić (w tej chwili pochylam się w kierunku ładnych, przyjaznych w biurze kufrów, ale jestem otwarty na inne sugestie)

Wszelkie inne wskazówki byłyby bardzo mile widziane.


19
Nie będziesz w stanie tego zrobić bez pocenia się. Mieszkam w Ottawie, która ma podobny klimat, a gdy temperatura wynosi ponad 35 stopni, nie można nawet chodzić bez potu, a co dopiero jeździć na rowerze. Noś odpowiedni strój rowerowy i noś ubranie robocze w tylnej sakwie.
Kibbee

8
Bardziej realistyczne może być
wymyślenie

26
Jedź nago - to jedyny sposób.
Daniel R Hicks

8
Rower elektryczny może być alternatywą. Pomaga ci wspinać się na wzgórza i słyszałem, że jest popularny wśród biznesmenów w Danii, którzy też nie chcą się spocić.
user1049697

7
Oczywistą odpowiedzią na „kask” jest „nie zakładaj”, zakładając, że lokalne przepisy na to pozwalają - patrz przegląd cychelmets.org na temat ryzyka.
armb

Odpowiedzi:


56

Jest to możliwe, ale tylko pod pewnymi warunkami. Mieszkam w tropikalnym kraju, więc 20 stopni celsjusza uważa się tutaj za zimne. Moja podróż do pracy jest prawie płaska, z tylko jednym podjazdem, czymś bardzo stromym na 300 metrów. Gdyby tak nie było, byłbym w stanie dotrzeć do biura prawie całkowicie suchy.

Co to za sztuczka? Używam roweru górskiego typu hardtail z małym bagażnikiem na sztycy. Rower ma sportową pozycję, ale sztuczka polega na pedałowaniu na łatwych biegach i niewielkim wysiłku, przyspieszając bardzo powoli. Wysiłek powinien być porównywalny do umiarkowanego marszu. Wykorzystaj także jak najwięcej zjazdów (aktualizacja: później zmieniłem opony na śliskie, co zmniejsza wysiłek potrzebny do poruszania się).

Jednak idealne warunki są wyjątkiem. Mówiłem już, że muszę wspiąć się na bardzo strome wzgórze, więc po prostu ustawiłem najłatwiejszy bieg i pedał jak babcia na to wzgórze (w „trybie sportowym” mogę wspiąć się na tę samą górę o 4 biegi wyżej i jedną czwartą czasu). Pocę się minimum i udaje mi się uniknąć zmiany ubrań, ale robię też inne rzeczy, aby zminimalizować zapach ciała:

 • Pij więcej wody niż to konieczne: mocz staje się bezbarwny, co jest praktycznym wskazaniem, że układ moczowy pozbył się większości substancji odpadowych. Pomaga to, ponieważ niektóre z tych substancji przedostają się do potu i przyczyniają się do zapachu ciała. Praktyczne jest to, że nawet jeśli się pocisz, nie będzie tak śmierdziało. * (1, 2, 3)
 • Nałóż trochę dezodorantu na inne części ciała oprócz pach. (Polecam trochę w klatce piersiowej i plecach)
 • Noś czysty ręcznik i użyj go do wysuszenia potu, gdy dotrzesz do miejsca pracy. Najpierw twarz, potem włosy, potem szyja, ręce i wreszcie pachy. Pomaga to, ponieważ część zapachu ciała jest wywoływana przez bakterie (2), które rozmnażają się i żerują w ciepłym, wilgotnym środowisku zapewnianym przez spocone ciało, dzięki czemu skrócenie czasu utrzymywania się wilgoci zmniejsza rozwój bakterii. Jeśli chcesz, ręcznik może być wstępnie pachnący odpowiednią wodą kolońską. Dokładnie opłucz ręcznik i przekręć go tak mocno, jak to możliwe. Nie będzie śmierdziało, jeśli zrobisz to dobrze, więc możesz dyskretnie wysuszyć go przy biurku, nie przeszkadzając nikomu.
 • Wyjdź z domu wystarczająco wcześnie, abyś mógł nie spieszyć się z dotarciem do biura, a także zaplanuj, aby dostać się tam 20-15 minut przed czasem, abyś mógł tam być, abyś mógł spędzić czas na „ochłonięciu”. Posyp twarz świeżą wodą, zwilż włosy (i zastosuj żel do włosów, jeśli to zrobisz), które zapobiegają „włosom kasku”.
 • Unikaj noszenia plecaków lub czegoś podobnego. Każdy pasek, który dociska ubranie do górnej części ciała, marszczy ubrania, ogranicza przepływ powietrza wokół tułowia, zapobiegając parowaniu potu, a tym samym unikając efektu chłodzenia (1), dzięki czemu będziesz bardziej pocić. Będą również powodować dziwne ślady potu na twojej koszuli.

Wszystkie te wskazówki są łatwe do wdrożenia i mogą powstrzymać Cię od konieczności zmiany ubrania. Po ochłodzeniu i umyciu ręcznikiem większość ludzi nawet nie zauważy różnicy, jeśli nie dojeżdżałeś rowerem.

Według anegdotycznych rzeczy mój dziadek zwykł jeździć wyłącznie rowerem w małym mieście położonym w Dolinie Suli (Valle de Sula) w pobliżu miasta San Pedro Sula w Hondurasie. Dolina w tropikalnym kraju ma bardzo gorącą pogodę przez cały rok. Używał roweru podobnego do „Flying Pigeon” (Google Flying Pigeon Bike do zdjęć). To ciężki stalowy rower z 28-calowymi kołami, bardzo wysokim przełożeniem i bardzo wygodną pozycją siedzącą. Pamiętam, że nigdy nie był spocony, nawet jeśli dojeżdżał z pracy do domu na lunch, tuż pod słońcem Karaibów w południe. Dwa elementy odegrały w nim dużą rolę: 1) miasto jest całkowicie płaskie, bez podjazdów, bez zjazdów.2) Rower, którego używał, jest prawie niemożliwy do pedałowania w sposób sportowy, to jakby „zmusiło” cię do płynnego pedałowania moda z powolną kadencją, ale po chwili dostajesz prędkość, którą naprawdę łatwo utrzymać. Sprawia, że ​​czujesz, że możesz iść godzinami bez zmęczenia.

(1) Perspiracja (Wikipeia)

(2) Zapach ciała (Wikipedia)

(3) Układ moczowy (Wikipedia)


17
Drink a lot more water than actually necesary. (your urine will be totally transparent). This will mean you have a very clean system, so even if you sweat, it won't stink that much.- to kompletna pseudonaukowa śmieci. Skład potu nie zależy od poziomu nawodnienia ani „czystego systemu”, ani nie pachnie. W ogóle. Ludzie wąchają bakterie na ich skórze rozmnażające się w wilgotnych i gorących warunkach.
Davor

1
@Davor: Nie, to nie nauka, tylko praktyczna wiedza. To, co jesz, szczególnie przyprawy, kończy się na transpiracji i przyczynia się do zapachu ciała. W tym sensie nawet osoba, która właśnie wzięła prysznic i pot, uwalnia zapach. Picie dużej ilości wody tylko rozcieńcza te rzeczy (czymkolwiek są) i sprawia, że ​​zapach ciała jest mniej widoczny, nawet przed rozmnażaniem bakterii.
Jahaziel

12
To nie jest praktyczna wiedza, to kompletna bzdura. Jeśli ten efekt jest prawdziwy, powinieneś być w stanie podać źródło.
Davor

32

Wszyscy inni udzielili dobrych rad, ale pozwólcie, że zwrócę uwagę na jedną prostą rzecz:

Prawie bez względu na to, jak jest gorąco i jak mocno jeżdżę, nie jestem spocony, dopóki nie przestanę się ruszać. To dlatego, że 1) noszę odzież rowerową zaprojektowaną, aby odprowadzać wilgoć i szybko ją odparowywać, oraz 2) prawie bez względu na pogodę, a ja jadę w kierunku stałego wiatru, który szybko odparowuje pot.

Ale kiedy się zatrzymuję, ten stały wiatr ustaje, a wraz z nim parowanie, i nagle jestem spocony, kiedy nie było mnie 10 sekund wcześniej.

Więc po prostu zrób trzy rzeczy:

1) Noś odzież sportową przeznaczoną do odprowadzania wilgoci.

2) Zwolnij i ochłódź około kilometra, zanim dotrzesz do pracy. Jeźdź po parkingu powolnymi kółkami, jeśli musisz, dopóki nie możesz się zatrzymać i nie poczuć się spoconym.

3) Przynieś zmianę ubrania, a gdy już ostygniesz i przestaniesz się pocić, idź do łazienki i przebieraj się.

Odparowany pot nie pachnie. Tylko stary pot, który pozostał i miał czas, aby bakterie i grzyby wyhodowały zapachy. Więc idź dalej i poci się, ale upewnij się, że jesteś sucha, kiedy przebierasz się w odzież roboczą.


4
Niepokoją mnie inne odpowiedzi, jedyną odpowiedzią jest noszenie odzieży sportowej. Noszę ten letni, który ma długi rękaw tylko dlatego, że nie mam sportowej koszulki, czuję się o wiele lepiej niż w zwykłej koszulce, naprawdę nie czuję potu, noszę też plecak. Noszenie podkoszulka sprawia, że ​​jest mokry w plecy w ciągu kilku minut, a drugi pedałuję przez wiele godzin. Ponadto, jeśli jesz zdrowo, pot nie będzie brzydko pachniał, i tak dobrze jest to zrobić.
Cristi Băluță

26

Nawet krótki sprint lub wysiłek pod górę może mieć duży wpływ na to, jak bardzo się pocę, kiedy docieram do biura. Utrzymuj niezmiennie niski wysiłek, używając niskich biegów do wszelkich podjazdów.

Sakwy są dobre, ponieważ plecaki i torby kurierskie nie tylko izolują, ale również trzymają koszulę bezpośrednio na spoconych plecach. Często wkładam koszulę do sakwy i zmieniam ją po przybyciu do biura. Spodnie wchłaniają trochę dłużej, ale jeśli są, są jeszcze bardziej zawstydzające, więc bądź ostrożny.

Jeśli możesz, zmień godziny, abyś mógł wsiąść w najfajniejszą część dnia. W słoneczny dzień temperatura znacznie wzrasta między 7 rano a 9 rano.


1
+1 dla sakw i kolarstwa o niskim wysiłku. To naprawdę zależy od tego, jak daleko jedziesz na rowerze. Pomaga również przechowywać w torbie małe opakowanie chusteczek nawilżających, dezodorantu i grzebienia, dzięki czemu można „posprzątać”, gdy dużo się pocisz. Jeśli jest to opcja, trzymaj pełny zapasowy zestaw ubrań w pracy schowany w szufladzie (ze skarpetami i bielizną) na wypadek zabrudzenia lub zmoczenia zestawu podczas dojazdów do pracy. Większość sportowo wyglądających kasków jest bardzo dobrze wentylowana. Tylko unikaj kasków w stylu skate (jak waty bern), które mogą być zbyt gorące z powodu braku otworów z przodu.
Benzo

5
Dodaj silnik elektryczny do jazdy do pracy i skorzystaj z jazdy do domu, aby nadrobić zaległości w godzinach porannych ....
Mattnz

14

Co działało dla mnie w rzeczywiście płaskim terenie - użyłem monitora tętna. W wolnym czasie trochę go skalibrowałem - przy jakim tętnie się pocę? Następnie w drodze do pracy upewniam się, że pozostaję około 5% poniżej tej stawki. W wieku 45 lat moje tętno potu wynosiło około 110, więc pozostałem poniżej 105.

Moja podróż ma 21 km w każdą stronę.


14

Często pocisz się najbardziej po zakończeniu jazdy, ponieważ pedałujesz z pełnym wysiłkiem, ale nie dostajesz wiatru generowanego przez poruszający się rower. A potem musisz stać w ciepłym pomieszczeniu, tak jak muszę czekać w bardzo ciepłym holu windy towarowej. Staraj się to ułatwiać, zwłaszcza na koniec jazdy, i trzymaj coś zimnego (np. Okład lodowy lub zimny napój) przy głowie lub szyi, aby szybko ostygnąć.


5
Czasami po przyjeździe działa kilka zwykłych okrążeń wokół parkingu. I spróbuj zsiąść z konia i zdjąć rzeczy z roweru itp. W cieniu.
Daniel R Hicks

Brak parkingów na Manhattanie :)
Alan Gerber

9

Zasadniczo „spocenie się” jest funkcją temperatury, wilgotności, ubrania, poziomu wysiłku, długości ćwiczeń i osobistej skłonności do pocenia się.

Jeśli jesteś wystarczająco lekko ubrany, pogoda nie jest tak zła (poniżej 75F i być może 60% wilgotności), podróżujesz tylko w niewielkiej odległości (może maksymalnie 2 mile) na względnie poziomym podłożu i utrzymujesz bardzo „swobodne” tempo , możesz mieć nadzieję, że przyjedziesz bez zbyt widocznego potu. (Być może będziesz musiał wytrzeć czoło, np., Ale być może to jest to.) I na krótszych dystansach możesz prawdopodobnie nieco rozciągnąć inne parametry.

Zabójcą jest oczywiście wilgoć. Jeśli wilgotność względna wynosi 80%, ciężko będzie uniknąć potu, niezależnie od innych czynników.

Zamiast po prostu mieć nadzieję, że się nie spocisz, zaleciłbym sposób zmiany koszuli i „odświeżenia się” po dotarciu do pracy.

Zajrzyj do jednego z „ręczników sportowych” do suszenia w pracy. Są kompaktowe i dobrze podróżują.


1
Tak, wilgotność jest zabójcza. Średnia wilgotność w Montrealu zeszłego lata wynosiła ponad 60 stopni i nierzadko zdarzają się dni z wilgotnością 90% -100% latem. Dlatego zalecam, aby większość ludzi przyniosła po prostu zmianę ubrania do pracy. Odkąd zacząłem jeździć na rowerze, nie wiem, dlaczego nie przyniosłem dodatkowej koszuli podczas jazdy autobusem. W tych warunkach nie można się nie pocić. Źródło informacji o wilgotności
Kibbee

Używam ręczników „Wet Ones - Big Ones”. Tańsze niż „ręczniki sportowe” i robią to samo.
plh

1
@plh - Ręcznik sportowy nadaje się do wielokrotnego użytku, a zatem jest „darmowy”, jeśli ponownie go użyjesz.
Daniel R Hicks,

O! Dziękuję, będę musiał to sprawdzić!
plh

1
@plh - „PackTowl” to jedna marka, sprzedawana głównie wczasowiczom. Są inne, które są sprzedawane pływakom. Wykonane z „mikrofibry” lub irchy syntetycznej, większość można stosować na sucho lub na mokro, wyżymać i używać na mokro. Nawet gdy są mokre, jeśli wykręcisz je wystarczająco, wysuszą cię całkiem dobrze, bez kolejnego ręcznika.
Daniel R Hicks

9

„Jazda na rowerze bez potu” to dużo mówi się o sztuce, która nigdy nie zostanie dopracowana. Na szczęście nie musisz być idealny, aby jazda do pracy w odzieży roboczej była realną opcją. Robię to kilka razy w tygodniu (w Nowym Jorku, przez most), w niektóre dni znajduję więcej sukcesów, pozostając wolnymi od potu niż inni. Kilka kluczy:

Pogoda jest ważnym czynnikiem decydującym. Jeśli jest szczególnie parny, nie jedź. Znajdź inny sposób na rozpoczęcie pracy. Ale przez większość letnich dni (w Nowym Jorku i tak mi się wydaje w Montrealu) jazda w ubraniach roboczych jest wykonalna. Oznacza to, że o ile dojazdy do pracy nie są dłuższe niż około 5 mil i są stosunkowo płaskie.

Oczywiście żadna jazda nie jest idealnie płaska. A na wzgórzach większość jeźdźców ciężko pracuje, robi się gorąca i robi się mokra - pocenie się jest próbą twojego ciała odprowadzenia ciepła z twojego rdzenia. Wybierz łatwy sprzęt na wzgórzach i, jak radzi Cyclescheme , „traktuj każdy ruch pedału jak krok po schodach” - lekki krok. Dotyczy to całej jazdy: idź spokojnie .

Kolarstwo jest wydajne - około 300% bardziej wydajne niż chodzenie, według badań cytowanych przez rzecznika rowerowego Ryana Rzepeckiego . Oznacza to, że na rowerze możesz dojeżdżać do pracy ze średnią prędkością około trzykrotnie większą niż prędkość, z jaką pocisz się podczas tej samej podróży pieszo. Jest to rozmyta matematyka, ale główny punkt brzmi prawdziwie: naprawdę możesz efektywnie pracować na rowerze, nie tracąc ciężkiego potu.

To znaczy, o ile nie jesteś typem osoby, która włazi w ciężki pot podczas spokojnego spaceru. Jeśli tak jest, a może nawet nie: Anti Monkey Butt .


tylko 300%? Powiedziałbym, że różnica jest znacznie większa.
Sarge Barszcz

Dobra uwaga na temat porównywania marszu z prędkością na rowerze. Weź pod uwagę, że jeśli idziesz z prędkością około 4 km / h, jeździsz z prędkością około 12 km / h, odczuwając podobny wysiłek. Umiarkowana prędkość jest ważnym czynnikiem w utrzymywaniu potu na niskim poziomie.
Jahaziel,

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni, „Anti Monkey Butt” to marka płynów i mocy. Pomimo niefortunnej nazwy jest to całkowicie SFW.
FreeMan

8

Mieszkając w Danii, odkąd skończyłem 5 lat, jeździłem na rowerze prawie codziennie. Nie twierdzę, że jestem ekspertem, po prostu postrzegam jazdę na rowerze jako codzienną rutynę. Codziennie jeżdżę na rowerze do pracy. Latem bardzo łatwo włamuję się do potu, gdy temperatura często wzrasta powyżej 20 stopni C, jeśli nie w szortach, których nie mogę nosić do pracy. Jak mam rzucić wyzwanie kolarstwu do pracy w długich spodniach i koszuli? Idę powoli. To było łatwe pytanie. Nie potrzebujesz wymyślnego sprzętu, po prostu wyjdź z domu wcześniej w lecie!


Przypuszczalnie mieszkasz w południowej Danii, gdzie jest niewiele wzgórz. ;)
Daniel R. Hicks

1
@DanielRHicks Może, ale Montreal jest płaski jak deska.
Carey Gregory,

@CareyGregory Wezmę to jako żart, biorąc pod uwagę faktyczny królewski wierzchowiec w środku miasta ... :)
arturomp

2
@amp No cóż, okej, Montreal ma jedno 150-metrowe wzgórze. Jeśli twoja praca jest na szczycie, myślę, że Montreal nie jest dla ciebie płaski. Ale z mojej perspektywy Montreal jest naprawdę, bardzo płaski.
Carey Gregory,

6

Do tej pory było tu kilka dobrych rad:

 • o oddzielnym pakowaniu ubrań biznesowych podczas jazdy
 • jazda zanim temperatura wzrośnie rano
 • za pomocą niskiego biegu

Ale w gruncie rzeczy pytasz „jak mogę zapobiec poceniu podczas ćwiczeń?” Nie ma lekarstwa na pocenie się, ponieważ jest to naturalny mechanizm, który ciało wydala, aby ochłodzić wewnętrzne ciepło ciała. Aby zapobiec poceniu się, musisz iść w takim tempie, w którym się nudzisz. Jeśli na zewnątrz nie jest gorąco, a na niskim biegu jedziesz <10 km / h, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie zepsujesz potu.

Bardziej ekstremalnym rozwiązaniem do eksperymentowania jest zastosowanie antyperspirantu na pachy, ręce, twarz i górną część ciała. Możesz również sam oczyścić pot po przejażdżce, pakując chusteczki nawilżające. Robię to drugie i ma to ogromny wpływ na to, jak się czuję po zejściu z dwóch pedałów.

Jeśli chodzi o odzież, możesz zminimalizować pocenie się, nosząc suchą koszulę pod biznesową koszulą lub zmieniając ustawienia biznesowe po jeździe, jak wspomniano powyżej. Badaj także koszule wykonane z Ministerstwa Zaopatrzenia - to internetowa strona internetowa z odzieżą, która twierdzi, że produkuje wolne od potu koszule biznesowe za pomocą zastrzeżonej technologii lub jakiejkolwiek innej. Nie popieram ich jednak w żaden sposób, ponieważ nie jestem klientem, ale zdecydowanie powinieneś przyjrzeć się temu lub innym alternatywom dla tradycyjnych materiałów.

Powodzenia!


Jakich chusteczek nawilżających używasz? Chusteczki nawilżane wyglądają jak doskonały pomysł, ale wszystko, co widzę, to chusteczki czyszczące dla dzieci, kiedy szukam ich w amazon ..
Arthur

6

Rower elektryczny, który pomaga pod górę, obniży wysiłek, prowadząc do mniejszego pocenia się.

Przetestowałem dwa z nich, a ich dotyk jest całkiem naturalny - automatycznie dodaje siły, gdy wciśniesz trochę więcej pedałów, a po prostu jeździsz, jeśli chcesz się uspokoić.


6

W żadnej odpowiedzi nie ma wzmianki o Twoim poziomie sprawności / cardio . Jak wspomniano w większości odpowiedzi, im szybciej jedziesz, tym bardziej się pocisz. Ale zauważysz również, że im mniej jesteś w formie, tym bardziej się pocisz. Zabierz wszystkich, którzy są otyli na krótki spacer, a zobaczysz, że pocą się 5 minut później, chociaż prawdopodobnie dopiero się rozgrzewasz. Jeśli ćwiczysz ze świetnym sportowcem i starasz się dotrzymać tempa, będziesz osobą spoconą jak szalona, ​​kiedy będzie się rozgrzewać. Podsumowując: jeśli jesteś w lepszej formie, mniej się pocisz .

Więc jeśli masz czas w harmonogramie, poza pracą, wyjdź i popchnij się z monitorem serca , przejdź do 70-80% na dobre 45-60 minut raz lub dwa razy w tygodniu; upewnij się, że dobrze się rozgrzałeś. Po kilku tygodniach zauważysz, że przy niższych prędkościach podczas dojeżdżania do pracy nie będziesz już więcej pocić się, ponieważ twoje ciało lepiej sobie z tym poradzi.


5

Mieszkam na Hawajach i robi się czasami wilgotno. Lubię zabezpieczyć te torby na lunch z lodem z tyłu plecaka, aby utrzymać chłód pleców podczas jazdy. To bardzo pomaga, ponieważ ciepło z tułowia wydaje się być gorsze, gdy zaczniesz się pocić.


5
 • Użyj dobrego antyperspirantu
 • Nie wkładaj ubrań roboczych do roweru, noś je oddzielnie
 • Noś odzież sportową przeznaczoną do odprowadzania wilgoci i szybkiego jej odparowywania
 • Używaj sakw zamiast nosić przy sobie torbę lub plecak
 • Ułatw sobie 5 minut przed przyjazdem
 • Idź powoli :)

4

Przynieś zmianę ubrania, aby móc nosić szorty itp. Zdobądź stojak na torbę, aby nie opierała się o twoje ciało. Ale nie ważne co, w niektóre dni będziesz się pocić.


4

Od dłuższego czasu miałem ten sam problem. Potrzebujesz 2 rzeczy, aby znacznie zmniejszyć pot.

Najpierw musisz zdobyć opaskę . Nosi je wielu tenisistów, takich jak Rafa Nadal. Możesz użyć chusty, jeśli trzymasz ją jak diament, a następnie złóż i zawiąż wokół głowy. Możesz także zastosować elastyczny pałąk typu John McEnroe z lat 70., jeśli nie zależy ci na modzie. Dzięki temu pot nie spływa po twarzy, szyi, klatce piersiowej i plecach. Pozostaw opaskę lub chustkę na głowie, aż przestaniesz się pocić - zwykle 5-10 minut po jeździe.

Po drugie, przed wyjściem napełnij metalową butelkę z lodem i wybranym napojem. Kiedy przestaniesz jeździć na rowerze, załóż go na czoło, szyję, twarz, klatkę piersiową i wszędzie tam, gdzie uważasz, że ostygnie. Plastikowe butelki z wodą mają około 80% skuteczności.


4

Rozwiązałem mój problem, umieszczając silnik elektryczny (BionX) na swoim wózku.

Pracuję w chłodniach mlecznych na Florydzie, więc zmoknięcie było ogromnym problemem.

Około 2 tygodnie po zainstalowaniu silnika zapomniałem odłączyć wtyczkę przed wyciągnięciem z garażu i wyciągnąłem przewód i połowę uchwytu bezpiecznika z ładowarki. Ponad rok później nadal nie zadałem sobie trudu, aby go naprawić. To, co robię, to uruchamianie silnika w drodze do pracy i uruchamianie go jako generatora w drodze do domu. To odzyskuje około 3/4 ładunku. Doładowanie robię albo przez dłuższą jazdę, albo przez podłączenie BARDZO małego (1 wata) panelu słonecznego bezpośrednio do akumulatora.


3

Możesz spróbować wyjść wcześniej, może zanim dzień się rozgrzeje. To prawda, że ​​latem oznacza to bardzo wczesny start, ale w niektórych porach roku może to oznaczać przyjemne chłodne poranne powietrze i może mniejszy ruch.

Spójrz na prognozę i staraj się nosić ubrania, które sprawiają, że na początku podróży poczujesz się trochę za zimno, nosząc kilka alternatywnych warstw w sakwach. Podczas planowania warto wziąć pod uwagę kierunek wiatru. W chłodniejsze dni noś coś wiatroodpornego, który możesz szybko rozpakować przy pierwszych oznakach przegrzania.


2

Łatwo się pocę i jestem w formie, ale wykonuję następujące czynności (i może to powtórzyć to, co zalecili inni, choć różnica polega na tym, że robię to codziennie - jestem w Toronto, więc pogoda też się nagrzewa):

 • Obecnie jeżdżę w dżinsach i koszulkach (patrz poniżej) ..
 • Jeżdżę tam, gdzie temperatura mojego ciała nie robi się zbyt wysoka ... to bardzo kuszące, aby ścigać się lub nadążać, gdy ktoś mnie wyprzedza, ale mentalnie, mówię sobie, uspokój się, użyj jazdy jako sposobu na odświeżenie umysłu vs. ... więc jeżdżę z prędkością, w której temperatura mojego ciała nie jest zbyt wysoka ... jeżdżę na krążowniku, a nie na rowerze wyścigowym .. mój krążownik jest ciężki ... więc mniej kusi mnie, aby jechać szybko ..
 • Powyższe jest trudne, ponieważ napotykam pagórkowaty teren, więc częstość akcji serca rośnie, ale zawsze jest nachylenie, gdy jest wzgórze, więc cieszę się powiewem wiatru, gdy schodzę ze wzgórza, a nie pedałem,
 • Mam na sobie podkoszulek (do tej pory w łagodnej temperaturze) i T-shirt na górze, ale latem będę nosić koszulę z suchym krojem i szorty .. może nawet krój rękawa i zawsze noszę co najmniej dwa ręczniki mój kufel ... kiedy dojeżdżam do pracy, parkuję rower ... zetrzyj pot z szyi i głowy (nosząc kask) i rób to z parkingu rowerowego, aż do pracy ... do czasu Wchodzę do mojego biura, widoczne części mojego ciała nie są spocone ... moja koszulka jest spocona, ale nie przesiąknięta ...
 • Jedną korzyścią, której mogę nie mieć, jest to, że trzymam garnitury w szafie w pracy, dlatego zmieniam spodnie z dżinsów i koszulek na stroje robocze w pracy ... te ręczniki są przydatne, podobnie jak dezodorant. ..
 • Natychmiast piję około dwóch szklanek zimnej wody i relaksuję się, gdy zaczynam dzień ... to wspaniałe uczucie!

Mam nadzieję, że nie było to zbyt nudne ani długie, ale chciałem powiedzieć, że jest facet w pracy, który jeździ na rowerze 30 km do pracy, a ja mam tylko 9 km ... on nosi sprzęt rowerowy, ale także zmienia się w garnitur, więc nie jest niemożliwe zrobić ...

powodzenia.


„kuszenie do ścigania się lub nadążania za kimś, kto mnie wyprzedza” - robienie tego jest niskiej klasy, niezależnie od tego, czy jedziesz do pracy, czy na trening. Zobacz velominati.com/the-rules/#38
zawodnik BSO

0

Kilka moich ulubionych ostatnich sztuczek:

 • Noszenie „lodowej bandany” na szyi
 • Doprowadzenie mrożonego napoju (wody lub kawy) do termosu, picie go do ostygnięcia, a następnie ssanie lodu po zakończeniu

Oba pomagają w gorącym spoconym lecie w Nowym Jorku, ale nie zatrzymują całkowicie potu.


0

Pomaga mi kilka rzeczy:

 • Zjedz trochę . Jeśli jem za dużo, pocę się. Nic nie jem, a mam niski poziom cukru we krwi i pocę się.
 • Bez kofeiny, dopóki nie zabiorę się do pracy.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.