Jak uniknąć jazdy po żwirze po bokach drogi? + Jazda przez sygnalizację świetlną


2

Dojeżdżam do pracy prawie codziennie. Drogi na mojej drodze są dość cienkie, więc jechałem na ich skraju. Ale zwykle jest trochę żwiru i ciężko się na nim przejechać, szczególnie podczas podjazdu. Nie lubię jeździć po żwirze, ale nie lubię blokować samochodów za sobą. Co powinienem zrobić?

Inną rzeczą jest jazda na światłach . Czekając na zielony znak, nie jestem pewien, czy powinienem być w rzędzie z samochodami, czy po prostu czekać po prawej stronie drogi, aby nie zajmować dużo miejsca. Nie lubię zajmować dużo miejsca jako rowerzysta, ale nie chcę też być w niebezpieczeństwie, jeśli jakiś kierowca mnie nie zauważy, gdy będę na poboczu.

Jakieś wskazówki, które sprawią, że poczuję się lepiej na tych drogach?


5
Moja ogólna rada to pójść pasem. Bardziej niebezpieczne jest ciągłe trzymanie się z daleka od samochodów niż jazda z nimi. Jest to szczególnie prawdziwe na światłach. O ile nie jedziesz drogą z pasem dla rowerów, powinieneś być na pasie tak jak motocykl.
fideli

1
Prawdopodobnie powinieneś określić, gdzie jeździsz, ponieważ to, co jest legalne i akceptowane w niektórych obszarach, może nie być legalne i akceptowane w innych. Twój profil mówi, że jesteś z Czech, czy to tam jeździsz?
Johnny

@Johnny Tak, jadę w CZ. Jest tylko jedna rzecz, która mnie teraz bardzo myli i to czy możemy jeździć na rowerze po chodniku bez ścieżki rowerowej? Widzę wielu ludzi jeżdżących tam i czasami też, ale nie jestem pewien, co mówi prawo. Ale chyba w każdym kraju jest inaczej, więc moim zadaniem jest dowiedzieć się. W każdym razie dzięki za odpowiedzi :).
Pani Nikt

2
Tak, każdy kraj jest inny (i każdy stan w USA). Ponadto istnieją lokalne zwyczaje, o których należy pamiętać. Powinieneś być w stanie zapytać o jazdę po chodnikach („chodnik” dla Brytyjczyków). Jak powiedzieli inni, „przejęcie linii” to dobre ogólne podejście, choć oczywiście może wzbudzić gniew kierowców, którzy nie są przyzwyczajeni do asertywnych rowerzystów.
Daniel R Hicks

Pomocne byłoby udzielenie odpowiedzi na pytanie, jeśli podasz kraj, w którym się znajdujesz i jakie są zasady dotyczące korzystania z pasa itp. Bez tego, możesz otrzymać sugestie, które są nielegalne.
esde84

Odpowiedzi:


3

W zależności od lokalnych przepisów roszczenie o linię może być nielegalne (na przykład tutaj mieszkam). Radzę więc jechać po prawej stronie drogi (zakładając, że po prawej stronie jest prawa strona), ale nie zbliżać się zbytnio do krawężnika z powodu gruzu, żwiru, drzwi samochodu itp. Gdy zobaczysz (i słyszeć) ktoś za tobą, który chce cię wyprzedzić, po prostu przesuń niektórych w prawo (i opcjonalnie daj mu znak ręką).

Nie jedź jednak w prawo, jeśli widzisz, że nie mogą cię bezpiecznie wyprzedzić, tj. Jeśli droga jest tam zbyt wąska lub jeśli widzisz samochód jadący z innego kierunku.

Na światłach zajmij pas! Zapobiegnie to przycinaniu cię przez kierowców, a nikomu to nie przeszkadza (zajmujesz mniej miejsca niż samochód i nie czekają na ciebie, ale na światło i tak). Kiedy światło się otworzy i miniesz skrzyżowanie, wróć do prawej części linii.


1
Nie interesuje Cię skąd jesteś? Nie będąc w stanie ubiegać się o pas brzmi niebezpieczne, ale potem znowu, jeśli jesteś z Rosji, zgodnie z youtube nie ma gdzie na drodze jest bezpieczna :)
będzie

Całkiem podobnie, Serbia. Dozwolone jest korzystanie z 1 m od krawężnika (jednak prawo pozwala nam odejść dalej, gdy „nie jest to bezpieczne” lub coś podobnie niejasnego). Na szczęście (?!) Prawo nie jest tutaj dokładnie egzekwowane, więc niektórzy ludzie zajmują linię, szczególnie ci, którzy potrafią jeździć szybko.
Mladen Jablanović

Zdravo, Mladen. Tutaj, w USA, żwir zwykle kwalifikuje się jako powód bezpieczeństwa uzasadniający skorzystanie z pasa, w którym to przypadku nie byłoby to nielegalne. Z tego, co opisujesz, wygląda na to, że w Serbii jest tak samo.
amcnabb 24.04.13

-1

Przepisy drogowe to sposób komunikowania się z innymi, którzy dzielą pas. Kiedy znajduję się w niebezpiecznej sytuacji, zwykle zaczynam jazdę defensywną. Chodzi mi o to, że kierowca roweru jest ostatnim bezpiecznym kierowcą na drodze. Zasady jazdy nie chronią ich tak, jak powinny. To zależy od kraju. I oczywiście sposób, w jaki obywatele dbają o rowerzystów ...

Najważniejsze jest, abyś był widoczny dla innych kierowców. Więc ubierz się w odblaskowy garnitur. To również ochroni cię przed kurzem i innymi rzeczami, które mogą się zdarzyć podczas jazdy. A szczególnie, aby skierować wzrok kierowcy na siebie, zapobiegając wypadkom. W nocy pomocne byłoby także noszenie świateł.

Tam, gdzie nie ma miejsca dla rowerzystów, jeżdżę na przeciwległym pasie. Tak, to brzmi szalenie, ale weź pod uwagę, że mogłem obserwować wszystkie zbliżające się pojazdy i wcześniej podjąć odpowiednie kroki. Tam zasady się zmieniają. Nie tylko trzymam się z dala od zasad kierowcy, ale muszę przyznać, że nikt nie spodziewa się, że znajdę mnie jadącego z tego kierunku. Powinienem wtedy być bardzo ostrożny na każdym zakręcie lub przy każdej zmianie normalnego pasa.

Wiedząc o tym wszystkim, uważam, że jest to bezpieczniejsze niż pozwalanie innym samochodom i autobusom miażdżyć mnie jak kanapkę, ponieważ nie patrzą, kiedy mijam. Albo samochody, które wykorzystują moc swoich silników do dużych przyspieszeń w porównaniu z moimi małymi wysiłkami, gdy zmieniają się światła.

Ludzie powinni wziąć pod uwagę rowery do normalnej jazdy. I opracuj specjalne zasady jazdy dla rowerów, które pozwoliłyby na uczciwą konkurencję na drodze dzieloną z mocniejszymi pojazdami.


1
Jazda po niewłaściwej stronie drogi brzmi bardzo niebezpiecznie.
amcnabb

1
Tak, to dobry sposób na zabicie.
Michael Hampton,

Zgadzałem się ze wszystkimi twoimi punktami, dopóki nie dotarłem do „przeciwnej linii”. To bardzo zła rada w każdym miejscu.
Criggie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.