Czy lepiej jest kupić podstawowy rower z włókna węglowego lub rower aluminiowy o podobnej cenie?


20

Zamierzam kupić mój pierwszy właściwy rower szosowy i porównywałem podstawowe ramy z włókna węglowego z najwyższej jakości aluminiowymi ramami z tej samej serii (Giant Defy). Jakie są zalety ram węglowych w porównaniu z ramami aluminiowymi? Czy lepiej jest kupić rower aluminiowy z komponentami wyższej klasy, czy rower węglowy o podobnej cenie z komponentami niższej klasy?


2
Co jest złego w zwykłej starej stalowej ramie?
Daniel R Hicks

1
przeciwność nie przychodzi ze stali
Andrew Welch

6
Być może zechcesz sprecyzować swoje pytanie dotyczące Giant Defy, a więcej na temat podstawowej ramy z włókna węglowego vs. Pytania mają znaczenie z roku na rok i dla różnych producentów.
WTHarper

4
Kupiłem Defy3 w sierpniu zeszłego roku, kiedy wróciłem na rower po 35 latach przerwy. Nie jestem w stanie zapewnić wglądu w ramy aluminiowe vs. kompozytowe, ale mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z mojego wyboru. Do tej pory jeździłem na rowerze przez prawie 1500 mil z tylko zepsutą szprychą, która psuje skądinąd bezbłędne wrażenia. Muszę przyznać, że często pragnę bardziej egzotycznych motocykli i komponentów, ale głowa mojego starego inżyniera mówi mi, że najlepsze ulepszenie przyniesie ulepszenie faceta w siodle; Robię postępy.

1
@AndrewWelch Postarałem się skupić trochę bardziej na kwestii kompromisu kosztów. Jeśli nie o to ci chodzi, możesz cofnąć.
amcnabb

Odpowiedzi:


12

Zasadniczo dotyczy to niskiego poziomu węgla w porównaniu do wysokiej klasy stopu. Węgiel jest zwykle lżejszy i mniej szorstki (większa absorpcja wibracji) niż stop, ale nie jest tak wytrzymały. Wątpię, aby stop był znacznie cięższy. Myślę, że sprowadza się to do różnicy w jakości komponentów i budżetu.

Osobiście na rower treningowy prawdopodobnie wybrałbym ten stop, ale wynika to z mojej sytuacji finansowej. Jeśli rowery mają podobną cenę, a komponenty są tej samej jakości, rozważę emisję dwutlenku węgla. Jednak nie zamieniłbym jakości komponentu na ramę karbonową.


1
Jakość komponentów, którą będzie sprzedawał, i tak nie jest najwyższa, ponieważ wątpię, aby zawierały one wiele bitów węgla, jeśli w ogóle;) Łatwiej jest uzyskać ramę z węgla, a następnie przejść na komponenty z dużą ilością materiału węglowego, niż zacząć od ramy ze stopu i komponentów i ulepszaj je później węglowymi.
imel96

8
Jak stwierdzono w innym komentarzu - nie wierzę w zakup roweru z zamiarem modernizacji - to strata pieniędzy, ponieważ części są niesamowicie drogie. Kup rower, który chcesz, a nie rower, który chcesz uaktualnić.
mattnz 30.04.2013

1
Widziałem ten komentarz i myślę, że to jest główny punkt. Porównanie niskiego poziomu węgla z wysokiej klasy alu oznacza, że chce węgla, ale budżet jest ograniczony. Tak więc twoja sugestia nie polega na zakupie roweru, który chce, ale na rowerze, z którym chce się zadowolić. Zakup ulepszenia oznacza, że ​​nie jest to rower marzeń, ale przynajmniej dostajesz rzeczy, których naprawdę chcesz i wiesz, że możesz je ulepszyć. To tak, jakby porównywać 50:50 i 80:20, oba razem wynoszą 100. Wolałbym być zadowolony z 80% i zaakceptować resztę 20% do bani, niż mieć 50% satysfakcji dla całego pakietu.
imel96

1
-1, węgiel nie jest „tak wytrzymały” jak aluminium.
7thGalaxy

2
@ 7thGalaxy Odpowiedź jest prawidłowa, mimo że jest silniejsza i sztywniejsza niż stop aluminium, węgiel jest znacznie mniej odporny na uderzenia i uderzenia. Dając wystarczająco twardy węgiel udarowy, pęknie, a aluminium po prostu zgnie się lub wgniata.
harryg

6

Gdybym był tobą, upewniłbym się co do jakości ramy z włókna węglowego, którą rozważasz, i pod warunkiem, że wygląda przyzwoicie, zejść ścieżką węgla.

Powodem tego jest po prostu możliwość aktualizacji. Można sobie wyobrazić, że gdy stajesz się lepszy i silniejszy na swoim pierwszym rowerze szosowym, prędzej czy później możesz zadać sobie pytanie „jak mogę sprawić, by mój rower był szybszy?”.

Teraz dla większości z nas odpowiedzią jest utrata 10% masy ciała i 10% tkanki tłuszczowej, ale to inna historia ;-)

Ale kiedy zaczynasz myśleć o ulepszaniu części, masz swój zestaw grup, koła itp. Te rzeczy możesz ogólnie ulepszyć we własnym tempie i na swój budżet. I miałyby zastosowanie do każdego roweru, karbonowego lub nie.

Myślę, że jeśli masz rower bez ramy węglowej, jedną z wielkich rzeczy, o których należy pomyśleć w kwestii ulepszenia, jest sama rama, tj. Kupowanie nowego roweru. I, oczywiście, będzie to dość drogie i tak naprawdę nie jest to coś, co można zrobić fragmentarycznie.

Podsumowując, prawdopodobnie wybrałbym najlepszą ramę, na jaką mnie było stać, i początkowo poświęciłem takie rzeczy, jak grupa, na tej podstawie, że mogę ulepszyć tego rodzaju rzeczy później, kiedy pozwalają na to fundusze.

Nawiasem mówiąc, mam Giant TCR Advanced i uważam, że jest wspaniały. Nie mam doświadczenia z Defy, ale jeśli wykonanie jest jak TCR, wątpię, byś był rozczarowany.

I ostatnia rzecz, skoro mówisz, że mieszkasz w Londynie, a zwłaszcza, jeśli problemem jest koszt ... możesz zrobić znacznie gorzej niż patrząc na ofertę Chrisa Boardmana z Halfords. Wystarczy spojrzeć na nagrody, które wygrywają te motocykle, a naprawdę dostaniesz dużo za swoje pieniądze.


Podobnie jak mały dodatek, czytając o Defy, myślę, że fakt, że Sep Vanmarke zajął miejsce na podium w tegorocznym Paris-Roubaix (na Defy), rozwiałby wszelkie obawy, jakie miałem o jakość wykonania! Rower nie będzie gównem. http://www.giant-bicycles.com/en-gb/news/article/vanmarcke.podiums.at.paris.roubaix/16595/
PeteH

3
Nigdy nie kupiłbym z zamiarem modernizacji - poszczególne części kosztują około 1000 razy więcej niż koszt tej samej części na rowerze - w takim razie tańszy jest zakup roweru dawcy niż wymiana zużytych części na innej dobrej ramie. Lepiej odłóż zakup i zaoszczędź niewielką różnicę, niż kupując mniej niż idealny rower i zaoszczędź wystarczająco dużo pieniędzy na znaczne koszty jego ulepszenia.
mattnz

@mattnz - zajęty punkt, i bez wątpienia części kosztują mniej niż nowy rower, ale tak naprawdę zależy to od tego, na co możesz sobie teraz pozwolić i od tego, jak długo jesteś gotów pozostać bez roweru, oszczędzając
PeteH

Nie zgadzaj się zdecydowanie z Mattnz. Mój ostatni rower zmontowałem z pojedynczych elementów i byłby to taki sam koszt, jak zakup gotowego roweru. W rzeczywistości zaoszczędziłem 1000 USD, ponieważ byłem w stanie zdobyć lekko używane koła i ramę. Zawsze jest koszt aktualizacji posiadający „dodatkową” część do pozbycia się, ale to część procesu.
Brian Knoblauch,

1
Jestem z @BrianKnoblauch w tej sprawie. Istnieje mnóstwo nowych części, które można kupić w skromnych cenach. To prawda, że ​​powinieneś wiedzieć, jak wykonać pewne klucze, aby zmaksymalizować oszczędności.
jqning

4

Jedną z rzeczy, które znalazłem, jest to, że zazwyczaj możesz kupić lżejszy rower, jeśli wybierasz z aluminium na najwyższym poziomie na niskim poziomie węgla. Niskopoziomowe ramy z włókna węglowego są zwykle mieszane z dużą ilością włókna szklanego, aby obniżyć koszty, a komponenty są również znacznie tańsze, co waży znacznie więcej. Myślę, że to trochę zabawne, że wszyscy patrzą na mój aluminiowy rower, a mimo to waży mniej niż ich motocykle z włókna węglowego, które kosztują dwa razy więcej! Posiadałem rowery węglowe, stalowe i aluminiowe


3
Mam facetów spoglądających w dół na mój
rower

3

Z podobną sytuacją miałem do czynienia około dwa lata temu. Zdecydowałem się na aluminium z drugiej ręki. Powodem było to, że nie chciałem wydawać za dużo, zanim naprawdę wiedziałem, czego chcę. Istnieje kilka różnych rodzajów konfiguracji rowerów szosowych. Oto, czego nie wiedziałem: czy będę chciał jeździć na długich dystansach (ponad 100 mil), czy biegach sprinterskich (30-40 mil), czy po prostu regularnie jeździć z przyjaciółmi (kilka godzin tu i tam). Każdy z tych motocykli miałby inną konfigurację, materiał i geometrię. Czy będę jeździł na wielu wzgórzach? Czy kompaktowa korba lub zwykła korba byłaby lepsza do mojego stylu jazdy? Kup używany, ale przyzwoity stan roweru. Po 2000 km będziesz miał dobry pomysł na rodzaj roweru, na który chcesz wydać prawdziwe pieniądze, i będziesz w stanie sprzedać obecny za niewielką stratę. Jeśli tego nie sprzedasz, masz trenera zimowego do użytku w środku. A w bardzo znanym przypadku, w którym kupujesz rower i rzadko go używasz, nie wydałeś od 1500 do 2000 na coś, co po prostu zajmuje miejsce w garażu.


2
To prawda. W rzeczywistości chcesz kupić rower o wartości od 1500 do 2000 USD, który zajmuje miejsce w garażu od osoby, która dokonała złego wyboru.
jqning

Z przyjemnością pomogę ci jeździć na rowerze za 2000 USD, jeśli masz kurz w garażu.
Rizki Hadiaturrasyid

3

Od http://www.livestrong.com/article/86919-aluminum-vs.-carbon-bikes/ (nie mogę potwierdzić dokładności tego)

Aluminiowe ramy mają najkrótszą trwałość zmęczeniową spośród wszystkich materiałów używanych do produkcji ram rowerowych. Typowa aluminiowa rama ma żywotność od 5 do 10 lat. Natomiast węgiel ma najdłuższą żywotność zmęczeniową. Większość producentów zapewnia dożywotnią gwarancję na ramy z włókna węglowego. Niektórzy producenci oferują dożywotnią gwarancję na swoje aluminiowe ramy, ale większość oferuje pięć do 10 lat.


Dlatego nazwaliśmy ich Crackendale w ciągu dnia. A to dlatego, że wibracja pęka kręgów.
jqning

3

Popełniacie klasyczny błąd, myśląc, że można uzyskać „idealny” rower za pierwszym razem. Bez doświadczenia, gdzie i kiedy będziesz jeździć, jest 100% prawdopodobne, że twój pierwszy rower będzie w jakiś sposób niewłaściwy.

Powiedziałbym, że weź swój obecny budżet, podziel go na pół i kup rower, który pasuje ci dobrze, bez względu na to, z czego jest wykonany. Używany byłby zdecydowanie najlepszy, gdybyś mógł ocenić, czy rower jest używany, czy wykorzystany (lub mieć przyjaciela, który może). Najczęściej używane rowery są lekko używane i są świetną okazją. Konstrukcja ramy dopasowana do stylu jazdy jest o wiele ważniejsza niż to, z czego jest wykonana, i nie możesz tak naprawdę osądzić, dopóki nie będziesz mieć kilku mil za pasem.

Jeździć na tym rowerze przez 4 lub 5 miesięcy, a wtedy dowiesz się dużo więcej o kompromisach, które możesz zrobić w swoim następnym rowerze. A w następnym sezonie lub dwóch później, jeśli nadal jeździsz, możesz dostać dokładnie to na swoim trzecim rowerze.


1
+1 ta odpowiedź jest warta, chociaż nie odnosi się bezpośrednio do pytania. Znajdź geometrię ramy pasującą do Twojego stylu i komponentów, które lubisz. Po dopracowaniu tych wyborów w kilku różnych motocyklach od razu dowiesz się, czy nowa, gorąca konstrukcja z włókna węglowego, której szukasz, jest naprawdę tym, czego chcesz / potrzebujesz.
ebrohman,

1

Patrzyłem na dokładnie te same motocykle, ponieważ myślę, że chcę jeździć dłużej niż tylko dojazdy do pracy. Testowałem na Defy Advanced Carbon 1 2014 z Ultegra, 2013 Defy Carbon 2 z SRAM Apex i 2014 Defy 1 z 105.

Nie jeździłem wystarczająco, aby stwierdzić, czy Advanced Carbon jest o wiele lepszy niż zwykły Carbon, ale oba są o wiele ładniejsze i gładsze w jeździe niż aluminium. Myślę, że będzie dobrze na dłuższe przejażdżki. Ramy węglowe były zdecydowanie lżejsze niż aluminium, ale aluminium było nadal bardzo lekkie.

Mechaniczny zestaw grupowy Ultegra był bardzo precyzyjny, podobnie jak zestaw 105. Nie podobał mi się zestaw Apex głównie do dźwigni zmiany biegów. Zestawy Shimano miały znacznie mniejszą zmianę przełożeń, a zmiany były bardzo solidne. Dostosowania mogą sprawić, że Apex będzie równie dobry.

Na mój budżet mogę sobie pozwolić na aluminium Defy 1, ale poczekam, aż będę mógł pozwolić sobie na Defy Carbon 2 2014 z 105. Shimano ma nową grupę 11 prędkości 105, aby mogła być dostępna w przyszłym roku na Defy, ale może to również podnieść cenę w górę.

Musisz przetestować jazdę na rowerach.


1

Osobiście mam raczej wysokiej jakości aluminium niż tani węgiel podstawowy.

Cokolwiek wybierzesz, nie zwlekaj z ulepszeniami - oszczędzaj pieniądze i uzyskaj naprawdę niezłą liczbę dwutlenku węgla w ciągu roku lub dwóch.

Rowery na poziomie podstawowym są świetne na początek. Możesz je rozebrać, samodzielnie zamontować nowe części, co oczywiście jest świetną rzeczą do nauczenia się, ale jeśli zanurkujesz i kupisz drogi rower, bardzo chciałbyś zacząć nad nim pracować.

Ponadto, jeśli przyłączysz się do klubu i będziesz upuszczany, to tylko tego można się spodziewać. Pojaw się z s-works z di2 dura ace, ale nie tylko poczułbyś trochę plonkera, który zostaje pokonany przez starych facetów na starych raleighs, ale jestem pewien, że czerpią z tego wielką przyjemność!

Cokolwiek wybierzesz / wybierzesz, powodzenia i szczęśliwej jazdy na rowerze!


Duża część tej odpowiedzi porównuje rowery klasy podstawowej z drogimi rowerami - nie jestem pewien, czy to naprawdę odpowiada, czy lepiej jest kupić rower aluminiowy lub karbonowy w podobnej cenie .
amcnabb,

-1

Lub, jak już wielokrotnie to robiłem, kup dobry używany rower w lokalnym sklepie rowerowym, który ma dobrą ramę, która według ciebie sprawi ci przyjemność w perspektywie długoterminowej, i rozsądne komponenty. Następnie możesz jeździć, w dobrej cenie, z dobrymi rzeczami i możesz zdecydować, co i kiedy ulepszyć. Ostatnim razem, kiedy kupiłem kompletny rower, był rok 1999. Obecnie jeżdżę 3 różnymi rowerami, Merlin Ti 1998, Merlin Ti 2004/2004 i Merlin Ti 2008, za które nie zapłaciłem więcej niż 2300 $ i każdy z nich jest teraz warte dużo więcej ze względu na aktualizacje na przestrzeni lat, zgodnie z moim harmonogramem i budżetem.

Cały osobisty wybór, ale byłem całkiem szczęśliwy ...


Witamy w Bicycles SE. Chociaż jest to z pewnością realna alternatywa, nie odnosi się do pytania OP dotyczącego porównania rowerów z włókna węglowego i aluminium. Prawdopodobnie lepiej byłoby umieścić to w komentarzu.
jimchristie

-1

Motocykle pod względem jakości przypominają łańcuchy. Całkowita jakość motocykla (gdzie przez jakość rozumiem takie rzeczy, jak trwałość, gładkość, łatwość użytkowania, łatwość konserwacji itp.) Jest bardzo zależna od najsłabszego ogniwa.

Droga rama z tanimi komponentami sprawia, że ​​rower jest gorszy niż rama klasy średniej z komponentami klasy średniej. Biorąc pod uwagę wybór, wybrałbym (relatywnie) tańszą ramę z (relatywnie) droższymi komponentami, wszystko zależy od tego, co tak naprawdę chciałem wydać na rower.

Istnieją różnice w „jakości jazdy” między węglem a aluminium i stalą. Węgiel jest zwykle mniej sztywny, więc jazda jest nieco bardziej komfortowa. Stal ma takie same właściwości jak węgiel i jest bardziej trwała, alimin jest zwykle o wiele sztywniejszy, a zatem jazda jest trudniejsza. Z tego powodu otrzymujesz aluminiowe ramy z widelcem węglowym i wspornikami. Główną wadą stali jest oczywiście waga, ale trzeba na to spojrzeć krytycznie. Zmniejszenie masy o 0,5-1 kg, które uzyskujesz, przechodząc z naprawdę dobrej i wytrzymałej stali na ramę z włókna węglowego, znika w 15-20 kg tłuszczu, który zużywasz, a jeśli nie planujesz jeździć na wielu poważnych wyścigach, nigdy nie zauważy niewielkiego wzmocnienia lżejszej ramy.

Do czego zmierzam: w standardowych rowerach kupujesz ramę o wyższej jakości (i cenie) w porównaniu do innych komponentów. Możesz uzyskać lepszy rower za mniej pieniędzy, jeśli zwrócisz na to uwagę przy zakupie roweru. Pomoże ci spędzić trochę czasu na rozmowie z tobą, przyjacielskim właścicielem LBS.


-1

Lepiej jest kupić rower szosowy Reynolds ze stali lub stali chromolowej. Nie wierz w szum o włóknie węglowym. Możesz kupić stalowy rower równie dobry, a nawet lepszy niż rower CF.


3
Byłoby to pomocne, gdybyś podał kilka powodów (i nie odpowiedziałeś na pytanie - to było aluminium vs. włókno węglowe).
Batman,

-1

To bardzo interesujące pytanie. Aluminium kontra węgiel. Czy minie dużo czasu, zanim oba będą w tym samym przedziale cenowym - w drodze w bardzo bliskiej przyszłości. Mam rower szosowy z ramą aluminiową i karbonową. Aluminiowy rower ma większy rozstaw osi, bardziej zrelaksowany kąt siedziska (72,5 vs 74 stopnie) i kwadratowe pręty, a także odbija większość nierówności i wibracji prawie tak samo jak rama CF.

Powiedziałbym, że geometria, a nawet dokładniejsze dopasowanie, w odległości do 1 cm lub mniej, są nieco ważniejsze niż materiał dla wygody, wydajności i obsługi.

Oblicz rozmiar ramy na podstawie teorii dopasowania roweru Steve'a Pottsa. Jeśli masz 5'5 lub mniej, podziel swój wzrost w cm przez 3,3, 5'6 do 5'10 podziel przez 3,2, a wyższy, podziel przez 3,1, aby uzyskać prawidłowy rozmiar ramki. To działa.


Głosowałbym za tym 30 razy, gdybym mógł.
Fred the Magic Wonder Dog,

1
Chociaż jest to dobry wgląd, to tak naprawdę nie odpowiada na pytanie.
Usunięto użytkownika
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.