Chcę kupić rower ze stałym biegiem. Który powinienem kupić? [Zamknięte]


-2

To mój pierwszy post tutaj. Mam 15 lat, chcę kupić rower ze stałym biegiem, aby dostać się do szkoły, pracy i metra. Mieszkam w Montrealu w Kanadzie, jeśli się zastanawiasz ... Fixie byłoby idealne, ponieważ Montreal tak naprawdę nie ma wzgórz, a moja droga do szkoły i pracy jest po prostu płaska. Zapytałem więc mojego przyjaciela, który pracuje w sklepie rowerowym, czy ma coś do polecenia, a on powiedział mi, że sprzedaje dwa.

Pierwszy to Giant Bowery 2012, koła State Bicycle Co, opony Thickslick, kierownica BREV i pedały są tylko standardem. http://postimg.org/image/8tsa3icbh/

Drugi to Miyata 618GT, koła State Bicycle Co, opony Thickslick, belki GIX (nie jestem pewien, co to oznacza) i pedały Ruben Tec. http://postimg.org/image/skbez2sx5/

teraz moje pytanie brzmi: którą wybrać i jaką cenę mam za to zapłacić! Wielkie dzięki !


1
Cokolwiek kupisz, nie jedź bez hamulców. Zainstaluj przynajmniej przedni hamulec, jeśli nie przedni i tylny. Nie tylko pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na oponach, ale działają one znacznie lepiej w przypadku hamowania awaryjnego.
Kibbee

1
Ponieważ po raz pierwszy będę jeździł na fixie, zamierzałem włączyć przynajmniej przedni hamulec.
benjogd

2
Witamy w Bicycles SE. Niestety witryny Stack Exchange nie są dobrze dostosowane do konkretnych rekomendacji produktów ze względu na subiektywny charakter odpowiedzi. Lepiej jest opisać rodzaj jazdy, który zamierzasz robić, i poprosić o rodzaj funkcji, których powinieneś szukać. Oto kilka powodów
jimchristie

Odpowiedzi:


1

Wybór roweru, który ktoś powinien kupić, zawsze zależy od osobistych preferencji, więc podjęcie decyzji za Ciebie i określenie, którą należy kupić, jest dość trudne. Różni ludzie mają różne priorytety przy zakupie roweru, ktoś może preferuje określony rozmiar opon, dla innych cena jest ważnym czynnikiem itp.

Możesz zapytać w sklepie rowerowym, czy możesz wypróbować je oba na krótką przejażdżkę, a zobaczysz, który bardziej Ci się podoba.


+1 Wypróbuj zanim kupisz. W rzeczywistości spróbuj jak najwięcej! Rób notatki na wypadek zapomnienia.
James Bradbury,

0

Giant ma lepsze siodło i lepszą kierownicę / mostek;

Myiata ma już pedały z paskami na stopy;

W zależności od wzrostu rama olbrzyma jest stosunkowo mała (krótka rura podsiodłowa), podczas gdy Myiata jest znacznie wyższa;

Myiata wygląda jak stary rower szosowy przerobiony na fixie, podczas gdy Giant wygląda jak rower z torami (velodrome). Co zaskakujące, sprawia to, że Myiata jest lepszym motocyklem do jazdy po ulicy, ponieważ łatwiej byłoby zamontować niektóre hamulce i został zaprojektowany tak, aby lepiej stawiał na trudniejszym terenie.

Gdybym mógł wybrać, zamieniłbym siodełko i kierownicę / mostek między rowerami i trzymałby Myiata przednim hamulcem.

Ostatecznie te fakty NIE są wystarczające, aby dokonać wyboru, ale mam nadzieję, że pomogą!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.