Dlaczego hamulce tarczowe są rzadkie w rowerach szosowych?


93

Okno zakupów dla rowerów szosowych, nie widzę wielu z hamulcami tarczowymi. Jakie są tego przyczyny?


6
To świetne pytanie. Zadaję sobie to pytanie, ilekroć słyszę komentatorów na dużych (pagórkowatych) wyścigach, że wspominają o hamowaniu, aby nie dopuścić do przegrzania i wybuchu opony.
Colin Newell,

5
Rowery tandemowe zjeżdżające z długich wzniesień mogą generować wystarczającą ilość ciepła podczas hamowania na obręczy, aby spowodować wybuch opony. Koralik klinczera zmiękcza wystarczająco, aby umożliwić wyciśnięcie wewnętrznej rurki pod ciśnieniem, a tym samym pęknięcie.
Angelo,

2
Również klej mocujący opony do felg rurowych stopi się, jeśli hamulce zostaną nadmiernie wykorzystane, co spowoduje oddzielenie opon od obręczy
Mac

4
Do „normalnej” jazdy (poza górą, bez tandemu) po prostu nie ma potrzeby stosowania hamulców tarczowych, a one zwiększają masę i koszty. Proste równanie kosztów i korzyści.
Daniel R. Hicks

1
Tytuł pytania jest sprzeczny z rzeczywistym pytaniem. Tekst pytanie sugeruje, że nie rowery z hamulcami tarczowymi, a tytuł sugeruje, że nie ma.
AnT

Odpowiedzi:


88

Aktualizacja 2016

Hamulce tarczowe są teraz powszechne w rowerach szosowych, nawet w wyścigowych rowerach szosowych w profesjonalnym peletonie. Większość głównych producentów rowerów oferuje opcje tarczowe i niedyskowe dla większości swoich modeli rowerów. Niektóre modele „endurance”, „adventure” i „cyclocross” (rowery z opuszczanym paskiem sprzedawane w kategorii „szosowe”, ale przeznaczone do użytku w terenie) oferują teraz tylko opcje z hamulcami tarczowymi.

Istnieje jednak pewien sprzeciw wobec ich zastosowania w niektórych rodzajach wyścigów drogowych. Jeśli noga jeźdźca zetknie się z wirnikiem tarczowym, gdy rower jedzie szybko, prawdopodobnie spowoduje poważne obrażenia (obraca się szybko i jest dość cienki, więc łatwo tnie ciało).

Zalety hamulców tarczowych są przede wszystkim w mokrych i / lub błotnistych warunkach. W suchych warunkach dobry hamulec szczękowy może zablokować oba koła tak samo, jak hamulec tarczowy. Dlatego w wyścigach szosowych w suchych warunkach hamulce tarczowe nie mają żadnej przewagi i wydają się mieć pewne wady.

Wiele motocykli szosowych w stylu „racer” podąża za tym, co jest dozwolone w profesjonalnych wyścigach szosowych, więc możliwe jest, że obecny sprzeciw wobec hamulców tarczowych w profesjonalnych wyścigach szosowych ostatecznie doprowadzi do ich zmniejszenia popularności w motocyklach szosowych.

Osobiście mój następny nowy rower na pewno będzie miał hamulce tarczowe. Nie ścigam się w peletonie, czasami jeżdżę na mokrej nawierzchni, a wymiana wirnika jest znacznie tańsza niż wymiana felgi lub koła. (hamulce obręczy ostatecznie zużywają obręcz i zmuszają ją do wymiany)

Oryginalna odpowiedź

Myślę, że sprowadza się to głównie do jednej podstawowej rzeczy: hamulce tarczowe ważą więcej, a rowery szosowe powinny być lekkie. Potrzebujesz także cięższego koła i cięższego widelca, aby poradzić sobie z siłami hamowania tarczowego, które zwiększają ciężar.

Ponadto zalety hamulców tarczowych (lepsza praca w błocie / błocie, łatwiejsza praca z zawieszeniem, praca z naprawdę szerokimi oponami) na ogół nie dotyczą rowerów szosowych lub nie są takie, do jakich je zaprojektowano. W przypadku każdego motocykla na drodze jedyną prawdopodobną zaletą hamulców tarczowych byłoby to, że będą one bardziej prawdopodobne po przejechaniu przez coś paskudnego (błoto, kałuża z olejem itp.), Który jest wystarczająco głęboki, aby dostać się na felgi , i prawdopodobnie chcesz unikać kałuż, których i tak nie widzisz.

Prawdopodobnie ostatecznym powodem jest po prostu to, że hamulce tarczowe (ogólnie) kosztują więcej niż hamulce szczękowe.

Widziałem motocykle przeznaczone na drogę, które miały hamulce tarczowe, ale generalnie nie są one typowymi rowerami szosowymi typu „jedź szybko”. (Przykład: Kona Sutra )


3
+1 za wagę. Jednak nie zgadzam się z tym, że sugerujesz, że rowery używane na drodze nie muszą radzić sobie na mokrej ... Rowery miejskie / miejskie - ciężkie - często są częściowo wyposażone w hamulce bębnowe / piasty, aby pomóc sobie z tym poradzić mokre warunki. Problemy z ramą nie przyszły mi do głowy - to też dobry punkt.
Murph,

1
Tandemy też je mają.
Jeremy McGee,

6
Przez „rower szosowy” założyłem, że plakat oznaczał zwykłą amerykańską definicję „roweru szosowego” (kierownica, wąskie opony wysokociśnieniowe, lekka). Sam w sobie niekoniecznie rower wyścigowy, ale zaprojektowany do szybkiej jazdy po utwardzonych drogach. Absolutnie zgadzam się, że waga nie jest tak ważna dla roweru transportowego / dojeżdżającego do pracy; w rzeczywistości mój własny rower to Surly LHT (mocna stalowa rama), który prawdopodobnie waży mniej więcej tyle samo, co dwa lekkie rowery szosowe.
freiheit

2
Przewaga hamulca tarczowego uruchamianego linką w porównaniu z hamulcem zaciskowym uruchamianym linką może nie występować. Dodaj do tego, że w ciągu ostatnich kilku lat było bardzo mało układów hydraulicznych, które były na tyle małe, że bezproblemowo współpracowały z nadwoziem w stylu STI, i cała logika jest bardzo niewielka. Kolarze szosowi również są gburowatą bandą, która przyjmuje pewne zmiany, ale są odpychani przez innych ...
tplunket

3
Wygląda na to, że Sheldon Brown koncentruje się na konstrukcji wideł. sheldonbrown.com/brandt/brakes.html
memnoch_proxy

45

Nie komplikuj

Nie wszyscy wiedzą, jak skonfigurować i utrzymywać hamulce tarczowe. Wiem, że przeczytanie instrukcji nie wymaga dużo pracy, ale ludzie czasem wolą trzymać się tego, co wiedzą i wahają się przed zakupem roweru, na którym nie są pewni, że mogą pewnie pracować.

Wadliwa technologia

Hamulce tarczowe są dalekie od ideału. Wszyscy powinniśmy wiedzieć, że przedni hamulec tarczowy w większości rowerów górskich z tarczami jest wadliwy. Zaciągnij hamulec, a siła chce wystrzelić wrzeciono z haka lub przynajmniej popchnij koło na bok. „Usta prawnika” pomagają zaradzić temu, co jest dalekie od zdrowego stylu, ale nie chcesz, aby „usta prawnika” na rowerze szosowym (nawet jeśli są obowiązkowe w nowych rowerach).

Jazda na rowerze przy dobrej pogodzie

Większość rowerów jest zaprojektowana do jazdy na rowerze przy dobrej pogodzie w Kalifornii, a nie przez cały rok w Szkocji. Nie mają błotników, a ich właściciele raczej nie będą jeździć w deszczu. Błotniki istnieją od prawie tak długo, jak rower, ale bardzo niewiele rowerów jest sprzedawanych w mokrych miejscach, np. W Wielkiej Brytanii, z błotnikami. Dzięki temu, najprostszej adaptacji na mokrej pogodzie, która nie jest dobrym pomysłem w handlu rowerowym, dlaczego warto stosować hamulce tarczowe?

Mocny / Lekki / Tani - mieć dowolne dwa z trzech

Wszystko na rowerze to wybór mocny / lekki / tani - mieć dowolne dwa z trzech. Jeśli chodzi o hamulce, preferowane są lekkie i tanie opcje, z wyjątkiem kilku niszowych rowerów zaprojektowanych specjalnie do dojazdów do pracy.

Niewiele sensu z tylnym hamulcem

Podczas zwalniania środek ciężkości przesuwa się do przodu. (Niektórzy ludzie uczą się tego na własnej skórze, przechodząc przez kierownicę.) Nawet przy źle utrzymanych hamulcach obręczy w strugach deszczu stosunkowo łatwo jest zablokować tylne koło, co skutkuje niekontrolowanym poślizgiem. Może to zająć od 5 do 10 metrów w bardzo mokrych warunkach. Jaka może być korzyść z posiadania tylnego hamulca tarczowego, który może potencjalnie spowodować jeszcze szybszą „utratę” hamowania z tyłu?

Łatka kontaktowa z drogą

Opony są tam, gdzie zachodzi prawdziwe hamowanie, a na rowerze szosowym masz naszywki o wielkości monety o gładkiej powierzchni. Kontrastuje to z sytuacją na rowerze górskim, gdzie masz masywne opony i nierówną powierzchnię.

Z natury słabsze koła

Hamulec tarczowy zajmuje miejsce w piaście. W rezultacie szprychy nie są tak daleko od siebie oddalone. Ta utrata „czaszy” oznacza, że ​​koło wyposażone w hamulec tarczowy nie jest tak silne.
Jak wspomnieli Kevins, istnieje również problem ze spowolnieniem tylko połowy koła za pomocą hamulca tarczowego, skręceniem koła i działaniem wbrew działaniu koła szprychowego.

Podsumowując, hamulec tarczowy z tyłu nie jest potrzebny (biorąc pod uwagę, że maksymalne hamowanie na tylnym kole można łatwo uzyskać za pomocą hamulca szczękowego), a hamulec tarczowy z przodu jest wadliwy (ze względu na to, jak wypycha wrzeciono z haki widelca z aktualnymi projektami). Wtedy będzie to kosztować więcej, ważyć więcej i nałożyć przeszkodę w nauce związaną z czasem konserwacji. Ponadto straciłeś elegancję hamulca krawędziowego, a siły wywierane na szprychy są po prostu brzydkie. Wprawdzie hamowanie na tarczach zapewnia większą kontrolę i nie ma przerażającego uczucia, że ​​„moje hamulce w ogóle nie działają” podczas hamowania na mokrej nawierzchni, ale większość motocykli jest zaprojektowana do jazdy w warunkach pogodowych na rowerze w ciągu dnia i dla każdego, kto ma doświadczenie w jeździe na mokrej ziemi wkrótce uczy się jeździć w granicach swoich hamulców.

Jeśli naprawdę byłby problem z hamulcami szczękowymi na rowerach, to papiery miałyby odpowiednie opowieści o nieszczęściu. W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się więcej nieszczęść związanych z wyrzucaniem przednich kół z rowerów wyposażonych w hamulce tarczowe.


Zgadzam się ze wszystkim, co mówisz, z wyjątkiem części „wadliwej technologii”, z pewnością jest to awaria konstrukcji widelca - nie hamulca. Moje widelce mają całkowicie zamknięte haki (oś wysuwa się z jednej strony), więc problem nie istnieje.
cmannett85

1
Re. wadliwy kawałek technologii. Rowery górskie ewoluowały w kierunku zastosowania szybkozamykającej się osi śrubowej zamiast tradycyjnych haków. Są silniejsze, sztywniejsze i nie stracisz koła podczas gwałtownego hamowania. Nie wiem jednak, jak wykonalne jest zbudowanie jednego lekkiego i mocnego roweru szosowego.
Olly Hodgson,

Dodałbym również: profesjonaliści nie używają ich, a dziedzictwo / dziedzictwo (przez co mam na myśli, że kolarze szosowi mogą być dość tradycyjną grupą i być może hamulce tarczowe zbyt drastycznie zmieniają wygląd motocykla?) - tylko myśl
adey_888

Dla <b> Nie ma większego sensu z tylnym hamulcem </b> Nigdy nie zdarzyło się tak w przypadku hamulców tarczowych - i to jest główny powód, dla którego ZAWSZE chcę ich teraz. W każdych warunkach uważam, że stosowanie hamulców tarczowych DUŻO jest bardziej spójne i przewidywalne. Naprawdę CHCĘ ich zamknąć. Oznacza to drastycznie zmniejszoną drogę hamowania ORAZ większą kontrolę. Dyski przez całą drogę!
BlueChippy,

26

Sprawdź ten link w najnowszym poście od Dave'a Moultona, byłego konstruktora ram, na temat hamulców tarczowych. Jako potencjalny problem omawia naprężenie szprych skierowane do tyłu ze względu na hamulce tarczowe.

Wskazuje również, że standardowy hamulec szczękowy można postrzegać jako hamulec tarczowy z tarczą o znacznie większej średnicy (obręcz) i bez problemu przenoszenia siły przez szprychy.

EDYTOWAĆ

Kolejna dobra uwaga poruszona w powyższym powiązanym artykule jest następująca

Hamulec tarczowy oznacza, że ​​nie możesz mieć szprych promieniowych. Nie tylko muszą być skrzyżowane szprychy po stronie nie napędowej tylnego koła, ale także styczne szprychy na przednim kole.

Nawet większość motocykli szosowych na niższym poziomie ma szprychy promieniowe. Zmiana na styczny wzór szprychy zwiększyłaby ciężar koła.


6
Najwyraźniej nie jeździ zimą do Kanady - hamulce tarczowe są największym wynalazkiem w historii.
mgb

Nigdy nie czułem takiej potrzeby.
Darth Egregious,

1
+1 za „brak szprych promieniowych”. Słyszę również, że ustawienia hamulca tarczowego są gorsze dla aero.
James Bradbury,

21

Jedną z rzeczy, o których nie wspomniano, i prawdopodobnie przewyższa wszelkie zalety mechaniczne lub wady hamulców tarczowych, jest fakt, że UCI obecnie nie zezwala na hamulce tarczowe w profesjonalnych wyścigach drogowych. Ma to wpływ na ciebie i na mnie.

Większość, jeśli nie wszystkie, krajowe federacje wyścigowe podążają za wytycznymi UCI w zakresie orzeczeń dotyczących wyposażenia. Oznacza to, że nie dopuszczają również hamulców tarczowych. Ponieważ firmy rowerowe chcą masowo produkować ramy, które będą przydatne dla najszerszego segmentu konsumentów, nie produkują ram drogowych z hamulcami tarczowymi.

Ktoś inny wspomniał, że UCI niedawno zaczęło zezwalać na hamulce tarczowe na rowerach przełajowych i istnieje spora spekulacja, że ​​pozwolą im na rowery szosowe w przyszłości. Profesjonaliści naprawdę pokochaliby je za zjazdy po górach, ponieważ hamulce obręczy nagrzewają felgę i mogą spowodować, że ich opony rurowe się nie rozłączą. Jeśli UCI im na to pozwoli, podejrzewam, że zaczniemy je coraz częściej widywać na rowerach szosowych. W takim przypadku producenci przeznaczą więcej pieniędzy na badania i rozwój, a mechaniczne wady zaczną maleć i być może znikną.


5

Myślę, że to dlatego, że do tej pory nie zostały zainwestowane przez duże firmy rowerowe. Ale myślę, że nadchodzą i staną się bardziej powszechne w ciągu najbliższych kilku lat. Widzieć:

The Big Squeeze, Road Disc Hamulce

Hamulce tarczowe: przyszłość wszystkich motocykli

Po przejechaniu rowerem górskim, który ma dyski, a następnie powrocie na rower szosowy, okazuje się, że tęsknię za dyskami. Na każdym przyszłym rowerze, który dostanę - na drodze lub w inny sposób - na pewno będę szukał dysków. Nawet jeśli dodają trochę wagi, po prostu ufam, że zatrzymają mnie bardziej niezawodnie niż w przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju hamulca, i uważam, że jest to warte kary pieniężnej.


Jako mechanik rowerowy czasami w sklepie z wieloma dyscyplinami sportowymi (czytaj triathlon, szosę, kolarstwo przełajowe), myślę, że jest to odpowiedź na to pytanie. W przeszłości UCI nie pozwalało na hamulce tarczowe. W tym roku pozwalają na „krzyż”. Spodziewam się zatwierdzenia w ciągu 3 lat na drogę. Duże firmy będą inwestować i podejrzewają, że końcowa waga będzie porównywalna z obecnymi systemami hamowania. Podczas zjeżdżania spróbuj złamać mokrą felgę węglową, a będziesz chciał płyty!
Ken Hiatt

3

Nie chciałbym hydraulicznych hamulców tarczowych w rowerze szosowym ze względu na możliwość awarii z powodu nagrzewania się podczas długich zjazdów spowodowanych gotowaniem się płynu hydraulicznego. Zobacz powiązany artykuł na BikeRumour .

Gdybym jechał dyskiem na rowerze szosowym, zachowałbym go mechanicznie.

Jednak ze względu na ostatnie zmiany w przepisach UCI dopuszczających hamulce tarczowe do wyścigów przełajowych, wiele rowerów przełajowych zostało przystosowanych do hamulców tarczowych.

Prawdopodobnie przyczyni się to do rozwoju lżejszych, bardziej przyjaznych dla drogi hamulców tarczowych w ciągu najbliższych kilku lat. Stanie się, istnieje popyt, ale wciąż istnieją pewne przeszkody techniczne, które producenci części muszą pokonać, zanim zostanie on łatwo przyjęty. Ponadto, dopóki nie będzie to zgodne z UCI w wyścigach szosowych, wiele wielkich nazwisk uniknie dotykania hamulców tarczowych w ich wyższej ofercie.


2

Niewielka powierzchnia opony nie zapewnia największej przyczepności. Zablokowanie opony roweru szosowego za pomocą STI lub nowoczesnych hamulców Cyclocross Cantilever jest dość łatwe. Moc hamulca tarczowego często wymykała się spod kontroli.

Zgadzam się również, że dodatkowe siły przyłożone do piasty, szprych, widelca i główki ramy mogą powodować wady konstrukcyjne lub awarie.


1

Mój rower dojazdowy ma dyski - myślę, że są świetne (z tych powodów)

Waga jest problemem, ale myślę, że wady przeważają (przepraszam!), Ale - tutaj jest dość płaska i i tak robię to dla ćwiczenia!


1

Dobre hamulce szczękowe działają tak samo dobrze, jak lekkie hamulce tarczowe. Uwielbiam hamulce tarczowe w moim rowerze górskim, a do zeszłego roku nienawidziłem hamulców szosowych. Ale potem zmodernizowałem swój rower szosowy i nowy ma hamulce Ultegra. Wow, przestają niesamowite. Lecąc w dół z wysokości 2000 stóp ponad 5 mil bez problemów z prędkością 45 mil na godzinę.


1

Oprócz innych podanych tutaj powodów większość producentów ram nieufnie stosuje zakrzywione stalowe brzeszczoty z hamulcami tarczowymi. Ponieważ wielu ludzi chce widelca pochylonego na rowerze szosowym do prowadzenia lub do celów estetycznych, zwykle wyklucza to hamulce tarczowe.

Miałem rower turystyczny z hamulcami tarczowymi wyprodukowanymi przez Johna McBride'a z Roseland Cycles , a skończyłem na prostych widelcach (właściwie zdjęcie mojego widelca znajduje się w tej chwili na górze strony). Po rozmowie z kilkoma innymi producentami ram, John powiedział, że nie jest dobrym pomysłem robić zakrzywiony / pochylony stalowy widelec z hamulcami tarczowymi. Każde zakrzywienie brzeszczotu pozwala na elastyczność w kierunku, w którym hamulec popycha brzeszczot. Może to wpłynąć na jazdę (ponieważ tylko jedno ostrze widelca zgina się podczas hamowania, a także może odskoczyć po zwolnieniu hamulców) i może również przyczynić się do szansy na złamanie się widelca .

Wszystko to jednak mówi, że znam przynajmniej jeden komercyjny przykład widelca stalowego z hamulcami tarczowymi, Jamis Aurora Elite . Może po prostu sprawili, że widelce były cięższe, aby zrekompensować wygięcie.


1

Rower szosowy nie potrzebuje hamulców tarczowych.

Jeżdżę lekką hybrydą Marin i tandemem turystycznym. Oba wykorzystują hamulce typu V na felgach. Tandem ma felgi z węglika wolframu, ale w moim solo nie ma nic specjalnego.

W obu przypadkach, chyba że przewożę dużo bagażu, mogę wystarczająco mocno zahamować, aby koła wpadły w poślizg na suchej drodze, więc każda dodatkowa moc zostałaby zmarnowana, ale wtedy jestem dość lekki.

Hamulce szczękowe mogą być tak mocne bez hydrauliki, ponieważ działają one dalej od punktu obrotu, piasty. Oznacza to, że mają większą dźwignię. Jest to również powód, dla którego większe dyski są bardziej wydajne niż mniejsze. Większy kawałek metalu jako powierzchnia hamowania pomaga również w odprowadzaniu ciepła.

Teoretycznie możesz uzyskać te same zalety, mając dysk prawie tak duży jak koło, ale byłoby to ciężkie i niepraktyczne. Zamiast tego warto użyć obręczy, którą już masz.


Tak, w pewnym sensie hamulce szczękowe hamulcami tarczowymi.
Daniel R Hicks,

1

Oto kolejny powód, który nie został omówiony: hamulce szczękowe lepiej nadają się do „wtapiania” - gdy bardzo lekko włączasz i / lub wyłączasz hamulce, aby dokonać bardzo niewielkich regulacji prędkości, co jest niezwykle ważne w środku peletonu. Nie chcesz nikogo zaskakiwać nagłymi zmianami, chcesz móc błyskawicznie i płynnie reagować na to, co dzieje się przed tobą.

Rozumiem (przepraszam, brak odniesienia), że hamulce tarczowe mają lepszą bezwzględną siłę hamowania, ale w przypadku precyzyjnej regulacji prędkości i kontroli pochylenia hamulce obręczy są lepsze, stąd ich dominacja w rowerach szosowych.


1

Wystarczy dodać kilka punktów, które zostały pominięte (lub których nie widziałem) ..

Błędne przekonanie nr 1

Hamulce tarczowe przegrzewają się. Może to być problem w przypadku naprawdę starych, bardzo gównianych zacisków, ale miałem wystarczająco gorące tarcze, by spalić moje ramię, ale nigdy nie „zagotowałem” płynu hamulcowego. Jeśli próbujesz odpowietrzyć hamulce i zrobić to w niewłaściwy sposób, doprowadzisz powietrze do przewodów hamulcowych. Powietrze gwałtownie rozszerzy się i wytworzy gąbczaste uczucie przypisywane „gotowaniu się”. Jeśli mi nie ufasz, wlej trochę kropki 5 na patelnię do sosu i spróbuj ją zagotować.

Błędne przekonanie # 2

Hamulce tarczowe służą do zasilania ...

Hamulce tarczowe (oprócz osiągów na mokrej nawierzchni) zawsze dotyczyły modulacji i kontroli. Dobrze wykrwawiony zestaw shimano zawsze był w stanie zapewnić liniową kontrolę jednym palcem w każdych warunkach. Znacznie lepiej niż jakikolwiek zestaw suwmiarki, canti lub mini-v. (Tak, jeżdżę TRP Mini-V na moim rowerze szlakowym i uwielbiam je ... prostota jest królem!) Pamiętaj, że stare hamulce Hayes były odpowiednikiem kotwicy łodzi i pokochałem je od starej szkoły zjazdowej od czasu powinieneś albo hamować, albo pedałować.

Prawda nr 1

Hamulce tarczowe wymagają bardziej sztywnej (cięższej) budowy koła.

Szerokie karbonowe felgi mogą to zmienić w rowerach szosowych, ale ... ustawienie tarczy wymaga dużego napięcia szprych i dużej ilości szprych, ponieważ siła hamowania jest generowana w piaście, a szprychy działają zasadniczo jak dźwignia. Oznacza to, że musi być on silny, aby przenieść siłę hamowania na oponę, ponieważ zacisk jest lekko mimośrodowy w stosunku do piasty (dźwignia klasy 3, gdzie piasta jest piastą). Porównaj to z hamulcem szczękowym, w którym siła hamowania jest przykładana bezpośrednio do samego zespołu obręczy / opony, co oznacza, że ​​koło musi zadowolić się tylko pionowymi i bocznymi siłami jazdy w przeciwieństwie do dodatkowej siły skrętnej hamulców tarczowych. Ile widzisz przednich kół z tarczami radialnymi?

Pomyśl o swojej lekcji fizyki w szkole średniej i zapomnij o FUD.

Żeby było jasne, jeżdżę na sztywnym mini-v bez względu na drogę lub górę i porzuciłem dyski wiele lat temu ... mam dość krwawienia.-1

Kiedy mówisz „rower szosowy”, myślę, że miałeś na myśli „nie rower terenowy” ... niekoniecznie miałeś na myśli „rower wyścigowy” ... mógłbyś chcieć uwzględnić, nie rozumiem, „rower miejski” ... dojazd do pracy.

Na tego rodzaju rowerze, jeśli nie widzisz hamulców tarczowych, myślę, że dzieje się tak z powodu przedziału cenowego, na który patrzysz. Kiedy zajrzałem do sklepu z rowerami pełnego, kosztującego około 650 USD, nie widzę hamulców tarczowych. Jeśli spojrzę na motocykle, których ceny zaczynają się od około 750 USD, to może mają hamulce tarczowe.


-1

Jako punkt odniesienia w ubiegłym tygodniu odbyłem 6-dniową jazdę z około 120 innymi rowerzystami z różnych stanów. Były motocykle każdego kształtu i opisu, kilka w pobliżu muzeów (ok. 1980 r.) I może 30 zupełnie nowych fantazyjnych motocykli z włókna węglowego. Może 20 leżących, a może 5 tandemów, zarówno leżących, jak i stojących.

Spośród nich nie zaobserwowałem ani jednego przypadku nie-poziomego, nie-tandemowego roweru z hamulcami tarczowymi (i właśnie tego szukałem, kiedy byliśmy na biwaku). Nie dzieje się tak ze względu na ekonomię - kilku bardzo bogatych ludzi jeździło, a resztę można uznać za wyższą klasę średnią, a ponadto, jak powiedziałem, było wiele bardzo drogich motocykli. Gdyby wierzyli, że hamulce tarczowe mają sens, mieliby je.

Tandemy i około połowa leżących DID ma hamulce tarczowe, ponieważ istnieją uzasadnione powody, aby mieć dyski w tych rowerach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.