Czy wyściółka kasku przyczynia się do bezpieczeństwa kasku?


13

Czy wyściółka wewnątrz kasku rowerowego przyczynia się do ogólnego bezpieczeństwa kasku? Czy w jakiś sposób amortyzują wypadek, czy są tylko dla wygody?

Odpowiedzi:


17

Ponieważ na głowie znajduje się optymalna pozycja umieszczenia kasku, wyściółka, która pomaga utrzymać kask na miejscu lub sprawia, że ​​kask jest wygodniejszy w noszeniu, pośrednio przyczynia się do bezpieczeństwa kasku. Ale oprócz bardzo niewielkiego pochłaniania siły w momencie uderzenia, wyściółka naprawdę nie ma bezpośredniego wpływu na bezpieczeństwo kasku.

Nowoczesne kaski rowerowe mają za zadanie deformować się podczas zderzenia. Zasadniczo twarda pianka i plastik, z którego wykonany jest hełm, kruszą się podczas uderzenia. To rozprasza siłę uderzenia podczas zderzenia. Z tego powodu ważna jest wymiana kasku po każdym znaczącym uderzeniu. Wyściółka ma na celu przede wszystkim wygodę i nieco lepsze dopasowanie kasku.

Z Safety Safety Helmet Safety Institute „Gąbczaste wkładki piankowe wewnątrz kasku zapewniają wygodę i dopasowanie, a nie ochronę przed uderzeniami”


2
Drobne szczegóły: Nie chodzi o to, że twarda pianka „kruszy się”, ale o to, że rozbija, pochłaniając znaczną ilość energii. To (względnie) powolne rozbijanie piany pomaga spowolnić czaszkę na tyle wolno, że mózg znacznie rzadziej uderza w wnętrze czaszki. To mózg uderzający w wnętrze czaszki powoduje uszkodzenie.
Daniel R Hicks

3
Tak, kruszy się, a nie „kruszy”, jest bardzo podobny do roztrzaskania.
Wadelp,

1
@DanielRHicks - Drobne spory z twoim sporem. Pianka nie absorbują energię per se , to wydłuża czas trwania oddziaływania, która zmniejsza siłę szczytową doświadczony przez mózg ( całkowitą energię doświadczony przez mózg pozostaje taka sama )
Rider_X

1
@Rider_X - Cóż, piana pochłania trochę energii - trudno powiedzieć, jak znacząca jest ta ilość w stosunku do całkowitego uderzenia. Ale, jak mówisz, głównym celem jest powolne zatrzymanie czaszki (a zatem i mózgu) - nie boli ją upadek, ale nagłe zatrzymanie na dole.
Daniel R Hicks,

1

Słup Wadelpa jest prawidłowy - podkładki nie dodają nic do zniszczenia / obrażeń od uderzenia.

Jest jeden czynnik, który warto wziąć pod uwagę i który ostatnio zyskał większą uwagę - szczególnie w świecie sportu - a mianowicie uszkodzenie spowodowane skręceniem - znane również jako uszkodzenie spowodowane obrotem lub ścinaniem. Oznacza to, że jeśli dostaniesz rzut oka od przedmiotu lub uderzysz w drogę i ześlizgniesz się, głowa i szyja mogą otrzymać znaczną siłę skręcającą (skrętną), chyba że hełm może ją odbić. Wewnątrz czaszki mózg może się skręcać i rozrywać pień mózgu.

W przypadku uderzeń rzutowych (lub ślizgania się po chodniku) chcesz mieć kask do zsuwania się (który jest jednym z celów zewnętrznej twardej warstwy z tworzywa sztucznego), ale część obok ciebie nie może się zbytnio przekręcać. Poduszki pomagają zwiększyć tarcie między tobą a polistyrenową warstwą uderzeniową.

Na przykład jest to reklama producenta kasku (zasłoniłam logo producenta), która mówi o tym, jak pracują nad zmniejszeniem sił obrotowych:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W miarę ulepszania się technologii (w oparciu o niemałą kwotę pieniędzy, którą NFL przeznacza na technologię kasku), na rynku pojawią się lepsze projekty, które uwzględniają różnego rodzaju scenariusze uszkodzeń.

por .: http://www.traumaticbraininjury.net/faqs/

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.