Czy rowery są trwałe do użytku na drogach pełnych pęknięć i dziur?


10

Mieszkam w Reading w Wielkiej Brytanii i dojeżdżam między domem a miejscem pracy 5-6 dni w tygodniu (podróż w obie strony około 6-7 mil). Wiem, że hybrydy są wystarczające do prawie wszystkiego, ale uważam, że motocykle szosowe są naprawdę lekkie i dobre do pracy, szczególnie do pokonywania krawężników i bardzo wysokich pochyłości (około 45 stopni). Jednak większość dróg w Reading jest dość zepsuta i pełna dziur i pęknięć. Zastanawiam się, czy dobrym pomysłem jest używanie ogólnie rowerów szosowych do codziennych dojazdów? Jak bardzo to wpłynie na mnie?

Konkretny przykład pęknięć i dziur, o których mówię, można znaleźć tutaj lub tutaj .

Jestem naprawdę sfrustrowany i chcę wiedzieć, jak bardzo zniszczę rower szosowy, jeśli jeżdżę po tego rodzaju drogach.8
2 słowa. „Paris - Roubaix”
Kibbee


1
Ja też mieszkam w Reading. W czytaniu nie ma nic innego jak warunki drogowe niż gdziekolwiek indziej w Wielkiej Brytanii. Wszędzie są dziury. W zeszłym roku przejechałem ponad 3000 mil na moim Specialized Sectaur (rowerze szosowym) w okolicach Reading. Nic się nie zepsuło. Upewnij się tylko, że omijasz dziury, a nie przez nie - wchodzenie do dziur może prowadzić do uszkodzenia koła lub widelca, a także może być szkodliwe dla zdrowia.
Simon Bird

3
@Willeke Nie potrzebują wsparcia i zapasowych rowerów z powodu bruku. Potrzebują ich, ponieważ jest to wyścig i nie chcą, aby jeźdźcy tracili czas na ustawianie mieszkań i dostosowywanie przerzutek. Rower szosowy może przemierzać dziury, bruk, a nawet polne drogi bez złego efektu i bez wagonu SAG. Ciągle to robię.
Carey Gregory

Odpowiedzi:


9

Znam drogi wokół Reading bardzo dobrze. Codziennie jeżdżę 10 mil do Reading. Dużo jeżdżę także w porze lunchu. Prawdopodobnie jeżdżę 5000 mil rocznie w Berkshire. Jeżdżę na rowerze szosowym Bianchi C2C, który ma aluminiową ramę i widelec z włókna węglowego. Każdy nowoczesny rower szosowy o rozsądnej jakości będzie w porządku.

Drogi wokół Reading nie są takie złe. Nigdy nie miałem problemu z uszkodzeniem roweru przez drogi. To powiedziawszy, staram się zachować rozsądek, w tym:

  1. Unikanie naprawdę złych kawałków, patrząc przed siebie i kierując nimi. Robiąc to, bądź świadomy i ostrożny w ruchu.
  2. Lekko uderzając w szorstkie fragmenty. Zegnij łokcie i kolana i pochłoń wstrząs. Nie pozwól, aby wstrząs przenosił się na twoje ciało, ponieważ ciężar wywiera nacisk na ramę i koła.
  3. Nie jechać w górę i w dół podniesionych krawężników. Jeśli musisz przekroczyć krawężnik, zejdź i podnieś rower.
  4. Tylko jazda po asfalcie (tj. Drogi lub dobre ścieżki rowerowe). Nie należy jeździć po polnych lub żwirowych drogach, takich jak ta wzdłuż rzeki.

Jeśli chcesz sprawdzić niektóre motocykle, sugerowałbym AW Cycles w Caversham (nie mam z nimi żadnego powiązania poza klientem). Mają dobry zasięg, są kompetentni i przyjaźni.


6

Mieszkam w mieście o bardzo złych warunkach asfaltowych. Ja i moi koledzy jeździliśmy na kołach 700x23c (rowery szosowe, motocykle o stałym biegu i hybrydy) na treningi w nocy i dojazdy do pracy. Ciężko byliśmy na motocyklach i unikaliśmy tylko dużych dziur. Nasze motocykle nie uległy uszkodzeniu, chociaż jazda była niewygodna.

Podsumowując, możesz używać dobrego roweru szosowego bez problemów w opisanych warunkach.

Ważne jest jednak, aby Twój rower miał dobrej jakości komponenty, zwłaszcza elementy konstrukcyjne, które mogłyby się zepsuć: felgi, szprychy, rama, widelec i kierownica.

Mam nadzieję że to pomoże!


Wielkie dzięki! Który rower szosowy polecasz wtedy na codzienne dojazdy na zwykłych drogach w Wielkiej Brytanii? Mogę przypadkowo wejść do sklepu Evans i pojechać na przejażdżkę próbną. Ale wspomniałeś o dobrej jakości, która jest ważna, muszę upewnić się, że wybrałem właściwą? Ponadto, czy rowery Cyclocross są dobre?
Mohammed Manna

1
Rowery Cyclocross są najlepszym wyborem, jeśli możesz je mieć. Są one specjalnie zaprojektowane do jazdy w trudnym terenie. Ale każdy średniej jakości rower szosowy powinien to zrobić. Unikaj tylko bardzo niskich modeli (niektóre modele podstawowe niektórych marek).
heltonbiker 18.03.13

1
To mój codzienny dojazd do pracy, super wygodny, wystarczająco szybki, trwały. Ten rower sprawi, że będziesz szczęśliwy. surlybikes.com/bikes/cross_check
Wadelp

2

Zamontuj opony 25 mm (lub 28 mm, jeśli to możliwe): opór toczenia zostanie zmniejszony przy takim samym ciśnieniu jak Twoje 23s, lub zmniejszy ciśnienie o kilka psi dla większego komfortu. Większe opony zmniejszą ryzyko zakleszczenia i zapewnią większą pewność w złych warunkach.

Mieszkam też w pobliżu Reading: dużym problemem są drobne, ostre krzemienie - wybieram je ostrym nożem między kolejnymi jazdami, aby powstrzymać ich przed wjazdem na oponę.


2

Przez większość czasu można jeździć na dowolnym rowerze w dowolnym miejscu. To głównie kwestia tego, jak jeździsz.

Jako jeździec jesteś aktywną częścią równania. Nie możesz siedzieć biernie i po prostu poruszać nogami. Twoje ramiona i kolana są częścią zawieszenia twojego ciała i musisz ich używać jako takich.

Idź do dobrego sklepu i porozmawiaj z nimi o tym, jaki sprzęt poleciliby na szkolenie. To rzeczy, które są trwałe i zaprojektowane tak, aby trwać. Myślę szczególnie o oponach i kołach. Bez węgla, a jeśli nie jesteś dość lekką osobą, opony 25 mm lub 28 mm. Im więcej szprych, tym lepiej - 28-32 szprychy.

Dobre koło ręczne będzie lepsze niż urządzenie zbudowane maszynowo. Zapytaj o budowniczego o dobrej reputacji i pozwól mu zbudować zestaw kołowy odpowiedni do twoich celów.


0

Zgadzam się z większością komentarzy, twój styl jazdy i rozmiar opon mają duże znaczenie, a każdy rower powinien zachować odpowiednią ostrożność.

Jeśli jednak obawiasz się, że jakość drogi jest bardzo zła, zawsze możesz kupić rower przełajowy, który ma cechy podobne do roweru szosowego lub wytrzymałościowego, ale ma mocniejszą ramę / elementy.

Ponadto możesz doskonale wybrać karbon, po prostu upewnij się, że zostały zaprojektowane z myślą o Twoim typie jazdy (istnieją ramy / elementy rowerowe z karbonem do ekstremalnej jazdy).


0

Jeżdżę rowerem szosowym w Seattle z oponami 700x25 i stwierdzam, że możesz jeździć na czymkolwiek, pod warunkiem, że zwracasz szczególną uwagę na drogę i jesteś gotów poświęcić więcej uwagi prowadzeniu roweru. Uważam, że istnieje odwrotna zależność między rozmiarem / szerokością opony a poziomem uwagi / prowadzenia podczas jazdy. Rower turystyczny jest świetną opcją, ponieważ ma taką samą konfigurację jak rower szosowy z większymi oponami hybrydowymi.

Pamiętaj, że prawdopodobnie będziesz musiał zmieniać cienkie opony częściej niż opony hybrydowe, jeśli jeździsz po nierównych nawierzchniach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.