Czy mogę używać WD-40 na rowerze?


78

Czy WD-40 jest naprawdę zły do ​​zastosowania na rowerach? Tak mi powiedziano, ale wciąż widzę, jak ludzie to robią.

Widziałem także WD-40 wprowadzające na rynek nowe produkty do smarowania i odtłuszczania rowerów. Czy ktoś tego próbował?


8
Nie ma w tym nic szczególnie złego, ale ogólnie nie jest to dobry smar. Czasami używam go do czyszczenia przerzutek, ale jest to kiepski smar łańcuchowy.
Daniel R Hicks,

1
Nie nadaje się do smarowania ruchomych części, ale WD40 spryskany szmatką nadaje się do czyszczenia brudu z ramy.
Meagar

1
„spray zastępujący wodę”, więc dobrze sprawdza się jako inhibitor rdzy
Carson Reinke

Odpowiedzi:


57

WD-40 jest głównie rozpuszczalnikiem z domieszką bardzo lekkiego smaru. Świetnie nadaje się do ponownego poruszania się zablokowanych części. Po rozpyleniu rozpuszczalnik usuwa wszelkie grudki, które mogą powodować przywieranie części, a następnie odparowuje, pozostawiając lekki smar. Umożliwi to ruch poprzednio zablokowanej części.

Powodem, dla którego ogólnie nie jest uważany za dobry smar do rowerów, jest to, że jest to lekki smar. Jest w porządku dla artykułów gospodarstwa domowego, takich jak zawiasy drzwiowe, które nie są narażone na działanie warunków atmosferycznych i nie przenoszą się kilkaset razy na minutę. Ale smar nie jest wystarczająco gęsty, aby przylegał do szybko poruszających się części roweru przez długi czas, szczególnie gdy dodasz trochę piasku i / lub deszczu.

Niektóre osoby używają go do poluzowywania manetek w zimie ( przyczepiają się, gdy jest zimno ) lub do czyszczenia łańcuchów i przerzutek. Można zauważyć w odpowiedzi i komentarze w kwestii aforelinked, a ten jeden , że czy to jest dobra praktyka jest wysoce dyskusyjna. Niektóre osoby używają WD-40 jako środka czyszczącego i odtłuszczającego, a następnie specjalnego smaru do roweru, z czyszczeniem między nimi lub bez, w zależności od osobistych preferencji.

Nie mam doświadczenia z ich produktami przeznaczonymi dla rowerów, ale to solidna firma, która od dawna zajmuje się czyszczeniem i smarowaniem części mechanicznych. Produkują także mydło lawowe i olej 3 w 1, produkt, który pierwotnie został zaprojektowany jako smar do rowerów (chociaż nabyli oba od innych firm). Dopóki nie przeczytałem tego pytania, nie wiedziałem, że produkują teraz smary przeznaczone specjalnie dla rowerów. Biorąc pod uwagę ich historię i liczbę patentów, z których muszą czerpać pomysły i rozwijać się, z pewnością jestem gotów dać im szansę. Najgorszym scenariuszem jest to, że muszę go wyczyścić i wrócić do moich poprzednich produktów.


1
Dodatkowa uwaga: Sheldon brown z jakiegoś powodu twierdzi, że 3-w-1 będzie gumować ( sheldonbrown.com/chains.html ), ale uważam, że to nieprawda, ponieważ jest to olej na bazie Napthy, a nie olej roślinny.
Batman

@ Batman: Używam 3-w-1 przez pewien czas i mogę zapewnić, że przynajmniej przez okres roku nie będzie gumować (więc też w to nie wierzę), ale są też podróbki i wyglądają podobnie. Minusem 3-w-1 jest to, że muszę ponownie nakładać po każdej jeździe, gdzie inne smary (specyficzne dla łańcucha rowerowego) trwają 3 lub 5 przejażdżek.
Jahaziel,

@jimirings: Zgadzam się, że mają solidną nazwę i silny znak towarowy, „WD-40”, a debata na temat dobrych rowerów zrobiła już dla nich wiele działań marketingowych i reklamowych, więc myślę, że to logiczny krok do wskocz do konkretnych produktów rowerowych. Myślę też, że są całkiem nowi na rynku, widziałem ich po raz pierwszy mniej niż miesiąc temu ...
Jahaziel,

22

WD-40 (oryginalny) może być stosowany jako odtłuszczacz do części rowerowych. Jest nieco ostrzejszy niż inne odtłuszczacze specyficzne dla motocykli lub zwykłe odtłuszczacze typu house hold (takie jak Simple Green ), które są często używane przez mechaników motocykli, ale zasadniczo robią to samo.

Pamiętaj, że to NIE jest smar, ale odtłuszczacz. Po użyciu dowolnego środka odtłuszczającego chcesz umyć obszar mydłem i wodą, a następnie nałożyć smar.

Użyłem specjalnych smarów WD-40 do rowerów i nie mam żadnych skarg. Mokre lubry utrzymywały się dobrze w kilku paskudnych wyścigach przełajowych, a suche lubry to to, czego używałem na rowerze „trenera halowego”.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy włożyli wiele pieniędzy w premierę tych produktów i spodziewam się, że dzięki tego rodzaju wsparciu ich produkty staną się popularną marką w przestrzeni rowerowej w nadchodzących latach.


18

„W” w WD-40 oznacza wodę, a „D” oznacza przemieszczenie, a 40 oznacza 40. próba odniesienia sukcesu z produktem. WD-40 tak naprawdę niczego nie smaruje. W rzeczywistości jest to odtłuszczacz, więc usuwa wszelkie smary z łańcuchów rowerowych, kabli i innych przegubów. Jeśli czyścisz swój łańcuch w celu ponownego smarowania za pomocą produktu innego niż WD-40, wtedy WD-40 będzie w porządku. Mówi się także o „odpornych na rdzę” przedmiotach, ale prawdopodobnie ze względu na jego zdolność do wypierania wody, która zwykle powoduje tworzenie się rdzy. Nie próbowałem jeszcze żadnego z nowych produktów. Mają rowerowy „odtłuszczacz”, rowerowy „płyn do spieniania” i dwa różne smary łańcuchowe, a także zabezpieczenie ramy.


0

WD 40 zmywa wysokiej jakości smar z ogniw łańcucha, więc nie używaj go.


1
Witamy w Wymiana rowerów! Twoja odpowiedź, choć technicznie poprawna, nie dodaje nic istotnego do wcześniej udzielonych odpowiedzi. Ta strona internetowa dąży do tego, aby każda odpowiedź wnosiła wartość dodaną dla społeczności, a nie tylko komentarz taki jak na zwykłym forum internetowym. Poświęć 5 minut i odwiedź wycieczkę .
Grigorij Rechistov

2
Odtłuszczacz zmywa również smar producenta z łańcucha, ale każdy zaleca stosowanie odtłuszczacza do czyszczenia łańcucha.
David Richerby,

-1

Użyłem WD-40 na moim głodnym oleju łańcuchu rowerowym i zębatkach, co całkowicie przywróciło go do życia. To było jak magia !!


3
Tak, zgodnie z odpowiedzią Jima Christie'a , jest dobry do uwalniania zastygłych komponentów. Jednak nie jest to bardzo dobry środek smarny, więc teraz, gdy znów się poruszasz, dobrze byłoby zastosować odpowiednie smarowanie łańcucha.
David Richerby

Oznacziłem tę odpowiedź jako OK, ale głosowałem za odrzuceniem, ponieważ jest to powszechne nieporozumienie. Jeśli po prostu usuniemy odpowiedzi, które wyglądają źle, przyszli czytelnicy nie zobaczą niepoprawnych odpowiedzi (ponieważ potrzebujesz określonego poziomu powtórzeń, aby zobaczyć usunięte odpowiedzi.)
Criggie

1
@bakakjahromi Witamy w SE - proszę nie brać głosowania za coś złego - oznacza to po prostu, że nie zgadzam się z twoją odpowiedzią. Ponieważ jesteś tutaj nowy, dobrym pomysłem może być przeglądanie wycieczki i sprawdzenie, czy strona jest dość nietypowa w porównaniu z innymi rozmowami na forach internetowych. Zwłaszcza, że ​​„najlepsze” odpowiedzi zyskują poparcie i wznoszą się na szczyt. WD40 nie jest smarem łańcuchowym - dla ciebie ma zmniejszoną korozję, co pozwala na lepszy ruch złego łańcucha, ale nie tak dobrze jak łańcuch nieskorodowany.
Criggie

-2

Lubię wd40. Zwykle używam tego protokołu, gdy używam go zarówno do odtłuszczania, jak i smarowania. Działa to tylko wtedy, gdy wd 40 jest używany zarówno do odtłuszczania, jak i smarowania i nie można go zastąpić.

1) Spryskaj łańcuch i kasetę i odstaw na 15-20 minut

2) Umyj łańcuch i kasetę w wodzie z mydłem.

3) Całkowicie wysuszyć

4) Lekko spryskaj wd 40 na łańcuch i kasetę.

5) Lekko chwycić łańcuch szmatą i przejechać około 3-4 razy.

Wszyscy mówią, że Wd 40 jest kiepskim środkiem smarnym. Ale jeśli chodzi o smar, mniej znaczy zawsze więcej, a wd40 wydaje się smarować odpowiednią ilość.

Używanie wd40 pozostawia mój łańcuch napędowy uczucie szybkiego i lekkiego.


Jest to kiepski środek smarny do tego celu, ponieważ tak naprawdę nie wytrzymuje - będziesz musiał go nakładać bardzo często, aby uzyskać odpowiednie smarowanie, jeśli to możliwe. Wydaje się to również bardziej irytujące niż stosowanie środka do czyszczenia łańcucha rowerowego i droższe niż kupowanie jakiegoś smaru do łańcucha na dłuższą metę (lub przynajmniej 3 w 1).
Batman

Tak. Chociaż wydaje mi się, że WD-40 ma zastosowania na rowerze (dobre np. Do czyszczenia przebijanych kołkami), jest to kiepski smar łańcuchowy. A porządna myjka łańcuchowa jest znacznie lepszym sposobem czyszczenia łańcucha.
Daniel R Hicks,

1
Ważne jest, aby odróżnić WD-40 od ​​WD-40 Bike, która jest linią produktów specjalnie opracowaną dla rowerów (i ma smary łańcuchowe w linii, które są OK).
Batman

1
200 plus mil, a ja jeszcze tego nie posmarowałem. Powiedz mi, że ten smar jest znowu kiepski
MadmanLee,

5
Ludzie, którzy twierdzą, że WD-40 jest złym smarem do łańcuchów, nigdy nie używali WD-40 jako smaru do łańcuchów. Osobiście nie posiadam samochodu. Mój rower jest używany w deszczu, śniegu, gradu, mrozie ... Nigdy nie czyszczę łańcucha. Nigdy nie miałem lepszego smaru niż WD-40. Mój łańcuch toczy się jak sen i, o dziwo, w przeciwieństwie do innych smarów, pozostaje na łańcuchu po deszczu. Żałuję tylko, że nie zacząłem go używać wcześniej. Ja też wierzyłem całej hoopli, że to bardziej rozpuszczalnik i bladeeblabla. Nie bądź papugą, bądź krytyczny i spróbuj sam.
QBziZ
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.