Jak dopasować ustawienia hamulców do rowerów szosowych dla kobiet o małych dłoniach


14

Moja dziewczyna niedawno kupiła swój pierwszy rower szosowy. Chociaż rozmiar ramy jest dla niej bardzo wygodny i wygodny, okazuje się, że hamulce są trudne w użyciu i po dłuższej jeździe kończy się bólem w dłoniach. Myślę, że problem pojawia się, ponieważ kiedy ma ona czubek kaptura między kciukiem a palcem wskazującym, jej palce sięgają tylko dźwigni.

Czy ktoś jeszcze napotkał ten problem i co zrobiłeś, aby go naprawić?

Odpowiedzi:


4

Jeśli problem polega na tym, że dźwignie są zbyt daleko od prętów, można to naprawić. Niektóre dźwignie hamulca są wyposażone w małe gumowe wkładki, których można użyć w celu zmniejszenia odległości do dźwigni.


Rozmawiałem dziś ze sklepem rowerowym i właśnie to zasugerowali. Zobaczymy, jak to działa, w przeciwnym razie może to być zmiana mechanizmu zmiany biegów.
deemar

1
Moja dziewczyna miała dzisiaj serwisowany rower i założyła małe przekładki. Najwyraźniej zmieniło świat i teraz czuje znacznie większą kontrolę nad hamulcami.
deemar

@deemar - Miło to słyszeć!
Goodbye Stack Exchange

Tak, przekładki powinny być pierwszą próbą rozwiązania problemu. Ustawienie hamulca będzie nieco bardziej dotykowe, a koła muszą być bardziej precyzyjne, ponieważ przestrzeń między klockami i obręczą zostanie zmniejszona, ale dobry sklep powinien być w stanie ustawić te rzeczy OK, jeśli rzeczy są w dość dobrym stanie.
Daniel R Hicks

4

Shimano i inne firmy produkują specyficzne dla kobiet dźwignie zmiany biegów / hamulca, które są przeznaczone dla małych dłoni. Zazwyczaj są to rowery damskie, ale każdy rozsądny sklep rowerowy powinien mieć możliwość zamówienia specjalnej pary. Podczas gdy sama dźwignia może pomóc jej w dotarciu do hamulca, gdy jest ona w kroplach, nigdy nie zmniejszy odległości od maski, więc naprawdę będziesz potrzebować nowych manetek.


szukaj także rozmiarów „młodzieżowych”. Mogą być tylko zmiennokształtnymi kobietami, ale z drugiej strony.
curtismchale

Może to być rozwiązanie, na które musimy pójść, ale chętnie zobaczę, jakie są inne opcje. Byłaby to dość droga modyfikacja roweru.
deemar

@deemar, Powiedziałeś, że niedawno kupiła rower. Jeśli był nowy (lub w dobrym stanie), powinieneś być w stanie sprzedać / wymienić stare dźwignie, aby zrównoważyć koszty wymiany. Jeśli pochodzi ze sklepu z rowerami, prawdopodobnie zamieni je i obciąży Cię tylko różnicą w cenie.
kevins
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.