Na co zwrócić uwagę przy zakupie rowerów dla dzieci


8

Mam małe dzieci (5-7 lat) i po nauce jeżdżenia na naprawdę tanich rowerach, szukam dla nich czegoś bardziej godnego drogi, aby jechać z nimi do szkoły. (~ 1 mila).

Spojrzałem krótko na sieć sklepów (nie mój zwykły sklep z rowerami lokalnymi, ale bliżej domu), ale byłem rozczarowany jakością wykonania - rowery były około dwa razy cięższe niż mój własny zawodnik, łożyska wydawały się nieco nierówne, a końcowy montaż wydawało się, że zostały wykonane przez szympansy. Nawet jeśli je kupiłem, myślę, że wymagałyby one wielu ulepszeń po zakupie i dużo konserwacji.

Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie rowerów dla dzieci? Czy są jakieś listy kontrolne, które ktoś może polecić? Jeśli chodzi o wagę, czy to normalne, że są tak ciężkie? Dlaczego opony na rowerach dziecięcych są tak szerokie? (~ 2 cale średnicy) - wyobrażam sobie, że mniejsza waga dziecka sprawiłaby, że cieńsze opony byłyby lepszym rozwiązaniem?

Dziękuję Ci.


2
Trek tworzy linię rowerów dla dzieci, ale za to zapłacisz. Kosztują 200 USD i więcej. To 2-4-krotność ceny czegoś, co można znaleźć w Walmart. To, czy warto, czy nie, zależy od tego, czy masz inne dzieci, które możesz przekazać, prawdopodobieństwo odsprzedaży i budżet. Dla niektórych osób 200 $ to nic. ( trekbikes.com/us/en/collections/kids )
Kibbee

2
Ditto Specialized - moje dzieci wspinają się na linię HotRocks i chociaż nie są tanie, są bardzo solidnie wykonane.
Nieskomplikowany

Odpowiedzi:


7

Aby najpierw odpowiedzieć na konkretne pytania:

  • masa własna: płacisz mniej za rowery dziecięce niż za własne Mam nadzieję? (w końcu będą pasować tylko przez kilka lat), więc rowery dla dzieci używają tańszych materiałów, tańszy zwykle oznacza cięższy sprzęt rowerowy. Nie spodziewaj się, że dorównasz swojemu kierowcowi, ale dwa razy więcej to nawet dużo za tani model. Rozejrzyj się trochę więcej.
  • Opony: szersze opony są bardziej stabilne ze względu na szerszą powierzchnię i ponieważ większy ciężar opony, który jest związany z szerokością, zwiększa stabilność żyroskopową opon. Szerokość i dołączona do niej grubość oznacza, że ​​opony mogą lepiej pokonać nierówności, nierówności, półki i krawędzie chodników. Tak więc szerokie / ciężkie opony oszczędzają czas w łatach zarówno dla dzieci, jak i dla opon.

Co do rzeczy, których należy szukać:

  • Upewnij się, że rower ledwo pasuje teraz do Twojego dziecka (tj. Kup maksymalny możliwy do użycia rozmiar), w ten sposób możesz korzystać z roweru przez kilka lat z niewielką regulacją wysokości kierownicy / siodła.
  • Upewnij się, że możesz dodać coś takiego jak flaga na długim (wysokim) słupie do roweru. W ten sposób Twoje dziecko będzie nadal widoczne z drugiej strony zaparkowanych samochodów itp.
  • Jakość hamowania jest dużym problemem, zwłaszcza jeśli wychodzisz z dziećmi na drogę, a zwłaszcza, jeśli trasa jest lekko pagórkowata.
  • unikaj motocykli z biegami, chyba że lubisz spędzać weekendy na czyszczeniu i naprawianiu rowerów. Mniej biegów = mniej konserwacji.
  • Jeśli chodzi o problem z oponami i mój punkt widzenia na temat rozmiaru roweru: rozważając wiele rowerów: kup rower z największymi oponami. Większe opony = większa siła żyroskopowa = bardziej stabilny i wszystkie o tej samej masie.
  • Nie przepłacaj. Twoje dziecko nie będzie tak ostrożne z rowerem jak ty. Nie powinieneś skrzywić się za każdym razem, gdy po prostu upuszczają rower na ziemię w miejscu, w którym się zatrzymali.

3

Moja córka ma 13 lat i dopiero w tym roku zaczęliśmy szukać dla niej bardziej „ekskluzywnych” motocykli - hardtail (wciąż dość tani jak na standardy hardtail), a na Boże Narodzenie dobrej jakości BMX. Nadal nie jestem przekonany, że jest wystarczająco stara / odpowiedzialna, aby się nimi zająć, ale zobaczymy ...

Do tej pory zawsze szedłem drogą „sieci sklepów”. Są dwa główne powody tego: po pierwsze, musisz być przygotowany na to, aby traktować rower jak bzdury. I to nie tylko pozwala motocyklowi upaść bez zastanowienia, jak mówi Jilles (choć z pewnością to prawda), ale także takie rzeczy, jak pozostawienie go w ogrodzie przed domem, odblokowanie, w deszczowe noce, aby stopniowo rdzewieć lub zostać zranionym.

Po drugie, dzieci wyrosną z motocykli i prawdopodobnie znacznie wcześniej, zanim rower się rozpadnie, nawet jeśli zrobi je szympans. Więc niekoniecznie szukasz roweru „dobrze wykonanego”, szukasz roweru „dobrze wykonanego”. Oczywiście, im lepszy jest jego stan, tym łatwiej będzie sprzedawać, ale nigdy nie dostaniesz dużych dolarów za używany rower, ponieważ ludzie mają dostęp do eBayu i Craigslist.

W wieku 5-7 lat pomyślałem, że najważniejszą rzeczą będzie nauczenie ich wyczucia drogi i bezpieczeństwa, więc pomyślałem, że przyzwyczajenie się do urządzeń peryferyjnych, takich jak sprzęt hi-viz, kask i światła, będzie bardziej krytyczne niż sam rower. Bikewise może wprowadzi je w konfigurację przerzutki (w pewnym momencie otrzymaliśmy pięciostopniową dla mojej córki, ale mogła być starsza niż 7) - oczywiście warto je poznać, ale także z mojego doświadczenia dziecko zobaczy górę, na której ty lub ja zobaczymy płaską drogę!

Ale z pewnością nie wykluczyłbym motocykli „sklepowej jakości”, ponieważ, jak mówię, prawdopodobnie ostatecznie to wyrzucisz. Chociaż oczywiście możesz zdecydować się na zakupy u lbs, jeśli masz z nimi relację (i chcesz, aby pozostali w biznesie).


1
być może warto również wspomnieć, że będą rzeczy, które są absurdalnie trywialne, ale które są niezwykle ważne dla dzieci. Myśląc szczególnie o kolorze tutaj. Nawet w przypadku BMX przed świętami staram się przekonać o jakości wykonania ramy, felg itp., A najważniejsze dla mojej córki jest to, jak fajnie wygląda. Odtąd tak jest. Chyba mówię, że wykluczasz ich z procesu zakupu na własne ryzyko.
PeteH

3

Sugeruję wizytę w lokalnym sklepie rowerowym, aby uzyskać od nich zalecenia dotyczące nowych rowerów lub ewentualnie używanego roweru, który znajduje się w hali produkcyjnej. W tym momencie bezpieczeństwo i niezawodność byłyby priorytetami. Nie chcesz, aby dzieci miały jakiekolwiek problemy mechaniczne związane z powrotem do szkoły lub z powrotem do niej. Dobry używany rower może być dobrym wyborem, ponieważ w ich wieku szybko rośnie i rozwija się. Możesz nawet mieć szczęście i znaleźć rower dla 7-latka, który ten 5-letni też lubi i może się rozwinąć, gdy 7-latek otrzyma większy rower w ciągu kilku lat. Upewnij się, że korzystasz ze sklepu rowerowego, któremu ufasz, a nie sklepu, który po prostu usuwa motocykle z podłogi, ponieważ siedzą tam przez jakiś czas. Upewnij się tylko, że dzieci lubią i są zadowolone z sugerowanych rowerów, w przeciwnym razie nie będą bardzo chciały jeździć. Oczywiście martwisz się jakością i niezawodnością, podczas gdy mogą bardziej dotyczyć kolorów i akcesoriów. Ponieważ jesteś zaznajomiony z rowerami, możliwe jest również obejrzenie reklam „na sprzedaż” lub sprzedaży garażu na ewentualne rowery.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.