Jak przechowywać rowery w domu lub jednostce o ograniczonej przestrzeni wewnętrznej?


20

Między moją dziewczyną a mną mamy 5 motocykli, z których 3 idealnie byłyby przechowywane w środku (dwa motocykle szosowe i moja duallie). Jednak mój dom jest stosunkowo niewielkim domkiem na tarasie, który nie ma na parterze ogromnych wolnych pokoi do przechowywania rowerów.

Jakie jest najlepsze rozwiązanie do przechowywania, jakie widziałeś, aby przechowywać rowery w środku, które:

  • Jest kompaktowy i utrzymuje rowery względnie na uboczu,
  • Umożliwia łatwy dostęp do motocykli podczas jazdy,
  • Preferrably nie wymaga stałych mocowań na ścianie i
  • Wygląda dobrze?

Odpowiedzi:


7

Moi przyjaciele używają dwóch rowerów Gravity Stand i są z tego naprawdę zadowoleni. Nie wymaga żadnych modyfikacji w twoim mieszkaniu i robi całkiem dobrą robotę, utrzymując rowery na uboczu. Dla siebie zainstalowałem system koła pasowego , ale wymaga to wiercenia w suficie.


+1 Mam dwa z nich i działają świetnie. Dla bezpieczeństwa na górze stojaka znajduje się pasek, który należy przykręcić do ściany, aby zapobiec przechyleniu się stojaka.
Gary.Ray

Podoba mi się wygląd tego stoiska, myślę, że może być całkiem blisko tego, czego chcemy.
deemar

1
@ deemar - Chciałbym dodać, nie skąpią taniego stanowiska grawitacyjnego. Wydaj trochę więcej, aby uzyskać dobry. (Nauczyłem się tego na własnej skórze, moja ostatnia podstawa wymagała wymiany kilku ramion, gdy śruby napinające rozchyliły się podczas normalnego użytkowania, a nowe części zdjęły się równie źle.
Neil Fein

4

Jak pisał o tym pytaniu, mój pojemny i mam dość podobny problem. Nasze rozwiązanie wymaga dziurkowania w ścianie (8, jak sądzę w naszych rowerach) śrubami do płyt kartonowo-gipsowych, ale łatwo to naprawić za pomocą białej szpachli do drewna (z Home Depot lub podobnego), gdy jesteś gotowy, aby się wyprowadzić. Ponieważ oboje jeździmy przez cały rok (w tym w dni śniegowe i deszczowe), podłożyliśmy także ścianę i podłogę plastikiem, aby utrzymać szczelność. Teraz mamy 6 rowerów (5 na ścianie i duży manekin pod barem śniadaniowym) i po około roku nie mamy żadnych oznak problemów.

alternatywny tekst

Jest to w zasadzie przykręcona do ściany 2x4, z hakami umieszczonymi pod kątem 45 stopni. Zasadniczo koło u góry styka się zarówno z hakiem, jak i ścianą, a dolne koło dotyka ściany. Naprzemienne zawieszanie rowerów za przednie i tylne koło oznacza, że ​​możesz złożyć haczyki bliżej siebie i umieścić więcej w tym samym miejscu. Jest to bardzo mocna konstrukcja, która może pomieścić kilka ponad 40 funtów motocykli ( Pugsley ) i 3 inne motocykle.

Rozmiar haków może się różnić. Na przykład mam duży dla mojego Pugsleya :

alternatywny tekst

Plastik, który zastosowaliśmy, jest również bardzo tani. Myślę, że to było ~ 15 $ za 100 stóp rzeczy. Planujemy wymienić plastik, gdy się zabrudzi, i szacuję, że arkusz, który mamy, będzie trwał 4-5 lat. Zastosowaliśmy również plastry taśmy z kaczką, w których opony uderzają w plastik, aby zapobiec zbyt szybkiemu zużyciu opon (szczególnie ważne w przypadku motocykli z oponami z kolcami).

Najdroższą częścią kompilacji były haki, z których najdroższe wynosiły ~ 15 $ (wychodząc z pamięci). Szacuję, że cała kompilacja może być wykonana za ~ 100 $ za 5 rowerów.


To brzmi jak rozsądne rozwiązanie, ale myślę, że rowery mogą nieco wystrzeliwać w przestrzeń pokoju i naprawdę nie chcę wiercić otworów w ścianie. To miejsce przeznaczone jest dla „ładnych” motocykli z mojej kolekcji (motocykli szosowych), a nie do trudnych i dojeżdżających motocykli dojeżdżających do pracy (które żyją z tyłu gotowe do natychmiastowego działania)
deemar

Pierwotne pytanie wymagało nie modyfikowania ścian. (Stąd moja opinia).
Neil Fein

Niesamowite rozwiązanie! Pod wielkim wrażeniem. Zdecydowanie zamierzam wdrożyć w moim następnym mieszkaniu.
sixtyfootersdude

@Jack M., muszę zapytać: jaki jest rower po prawej stronie ?! :)
joshmax

@joshmax That is a Surly Big Dummy . Jest tam tylko na zdjęciu. = -]
Jack M.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.