Niedrogie nakrętki i śruby zabezpieczające [zamknięte]


10

Nie jeżdżę na szczególnie fantazyjnych rowerach, ale jeżdżę w Nowym Jorku, więc jestem zainteresowany zabezpieczeniem komponentów na moich rowerach bez użycia mnóstwa zamków. Większość produktów z bolcami zabezpieczającymi kosztuje jednak sporo pieniędzy.

Czy ktoś wie o niedrogich źródłach śrub z łbem kulistym lub z łbem gniazdowym M5 i M6 lub nakrętek M10x1mm, zwłaszcza ze stali nierdzewnej? McMaster-Carr ma je tylko w języku angielskim.


5
Wiesz, co jest droższe niż kilka dobrych bolców zabezpieczających? Kupno nowego zestawu kół.
Scott Hillson,

1
W przypadku zastosowań o wyższym momencie obrotowym śruby z łbem soczewkowym i z łbem płaskim będą miały tendencję do rozbierania się przed osiągnięciem określonego momentu obrotowego. Śruby z łbem gniazdowym mają głębsze gniazda i lepiej zapobiegają rozdzieraniu. Jest to ważne w przypadku elementów mocujących wspornik i kierownicę, a także śrub mocujących sztycę.
WTHarper

Obecnie używam dwóch mini U-locków, po jednym na każdym kole, ale wolałbym sprowadzić to do jednego, jeśli mogę uzyskać odpowiednią konfigurację.
Alan Gerber

1
Odpowiedzi na to pytanie stają się listą. Głosowanie na zakończenie jest zbyt szerokie.
jimchristie

Odpowiedzi:


5

Jeśli znajdziesz łożyska kulkowe, które pasują do gniazd klucza imbusowego, smarujesz je grubym smarem, bardzo trudno je usunąć. Użyj magnesu, aby je wyciągnąć. Chociaż wyobrażam sobie, że dobry złodziej rowerów nosiłby magnes, ponieważ ta sztuczka jest dość powszechna. Możesz również zastąpić szpikulce szybkozamykacza szpikulcami imbusowymi. Nie byłyby najbezpieczniejszym rozwiązaniem, ale działałyby lepiej niż szaszłyki z szybkim uwalnianiem.

Jeśli używasz nakrętek kół, możesz podnieść nakrętki zabezpieczające za znacznie tańsze niż można kupić szaszłyki zabezpieczające. Sprawdź swój lokalny profesjonalny sklep z narzędziami i prawdopodobnie możesz kupić je pojedynczo za kilka dolców każdy.

Sprzedają także szaszłyki zabezpieczające, które są tańsze niż pitlock. Wadą w stosunku do pitlocka jest to, że wszyscy używają tego samego specjalistycznego narzędzia do usuwania, podczas gdy pitlock ma 256 dołków o różnym kształcie. Byłyby więc bezpieczniejsze niż szybkie zwalnianie, klucz imbusowy lub nakrętka sześciokątna, ale mniej niż ten kłódka. I prawie zdecydowanie bezpieczniejszy niż rower obok twojego.


1
Spędziłem niezliczone godziny na zakupach Torx, ochrony Torx, hexu bezpieczeństwa, główki klucza, ... tak to nazywacie. Niestety, po prostu nie ma zbyt wiele rynku na sprzęt bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej! Używam łożysk kulkowych i wosku pszczelego. Używam wąskiego końcówki śrubokrętu na moim Leathermanie, aby wyskakiwać je w razie potrzeby, i zapalniczki, aby ponownie je
wsadzić

Pitlock tworzy bardzo ładne (ale drogie) produkty zabezpieczające. Velo Orange, Pin Head i On Guard to również bardziej przystępne cenowo szaszłyki bezpieczeństwa.
WTHarper,

Jeśli potrafisz wyskoczyć łożysko ze skórnikiem, co powstrzyma złodzieja przed wyskakiwaniem ze skórą?
Scott Hillson

2
@hillsons - Rower obok jego ... Wszystko, co możesz zrobić, to sprawić, że będziesz jeździć mocniej i mniej warte kradzieży (i kradzieży) od następnego w stojaku. Jeśli chodzi o korzystanie z Torx, Torx bezpieczeństwa itp. - kilka dolców kupi każdemu pudełko ze 100 różnymi bitami. Ich jedyną zaletą jest czas poświęcony na wybranie właściwego dopasowania - wracając do mojego pierwszego punktu. Jeśli facet naprawdę chce Twojego roweru, to jego - Jeśli on chce tylko Roweru, masz szansę.
mattnz

1
@WTHarper - jeśli wosk nie wystarczy, zawsze możesz użyć lutu i jeszcze bardziej go utrudnić ......
mattnz 14.12.12

4

Po prostu sam jeszcze trochę kopałem i znalazłem obiecujące źródło śrub bezpieczeństwa Torx ze stali nierdzewnej: http://www.bicybolts.com/collections/bicykl_bolts

Sądzę, że umieszczenie śruby zabezpieczającej po jednej stronie każdego bagażnika, w śrubie do segregatora i śrubie siedziska, a w śrubie do zestawu słuchawkowego stanowiłoby całkiem niezły środek odstraszający, jednocześnie ułatwiając regulację roweru. Bezpieczeństwo Torx nie są najtrudniejszymi kierowcami dla złodzieja, ale złodziej rowerów nie jest tak skłonny do noszenia ich ze sobą, a moje części nie są na tyle fantazyjne, aby warte podróży do Home Depot.

Znalazłem również coś, co wygląda na bardzo małego brytyjskiego producenta nakrętek osi bezpieczeństwa: http://www.seclock.co.uk/Seclock/Bicy_N_N_1.html

Nie są łatwe do opanowania za pomocą imadeł, a jeśli narzędzie trzeba zamówić z zagranicy, prawdopodobnie nie będzie to powszechne na ulicy.

Badając szpikulce z główką od szpilki, najwyraźniej są stosunkowo łatwe do pokonania za pomocą narzędzia „Gator Grip”, i to podobno wiadomo złodziejom przynajmniej w obszarze SF. Widziałem, jak twierdzono, że nowsze mają podkładkę zabezpieczającą jako środek przeciwdziałający temu atakowi.


Niezłe znalezisko na tych śrubach Torx!
WTHarper,

Jeśli masz blokadę i główkę na kołach, wtedy złodziej potrzebuje noża do blokowania i uchwytu gator - więc nadal zapewniają pewne korzyści. Na moim rowerze zestaw słuchawkowy i główka siodła są lekko wpuszczone, wgłębienie na siodełko ma wycięcie, które utrudniłoby korzystanie z uchwytu gator, nawet jeśli jest idealnie wyrównany względem osi.
Chris H

3

Oceń ryzyko dla pojedynczych części i zacznij od najbardziej ryzykownych:

Koła

Szaszłyki z dzbanka działają bardzo dobrze i przeżyją kilka rowerów. W porównaniu z kołami wystarczająco interesującymi dla złodzieja części rowerowych, są tanie. Istnieją tańsze zastępcze szpikulce, które nie są tak bezpieczne (w zasadzie odmiany śrub imbusowych).

Siodło

Drugą najbardziej skradzioną częścią wydaje się siodło i sztyca. Możesz przymocować szyny siodełka do ramy za pomocą kawałka starego łańcucha, oczywiście bez blokady łańcucha. Do ładniejszych opcji należą oczywiście Pitlock (pogrubiony zacisk sztycy i osłona śruby mocującej siedzisko ). Alternatywnie użyj osobnego kabla blokującego przez szyny siedziska.

Mostek i kierownica

Teraz robi się trudniej. Przedni mostek można zamocować za pomocą wkładki Pitlock . Mimo to istnieje również połączenie mostka / kierownicy. Być może opcja kuli łożyskowej, o której mowa w innej odpowiedzi, jest dobrym sposobem na przejście tutaj, nawet w przypadku śrub cennych dźwigni zmiany biegów i hamulca.

Układ napędowy

To jest trudne. Wiele prostych śrub i potencjalnie cennych części. Zamiast tego użyłbym tanich przerzutek (przy dobrych kablach i odpowiednim montażu będą działać bardzo dobrze). Tani zestaw korbowy wzbogacony o dobrej jakości tarcze, gdy pierwszy zestaw jest zużyty, nie wygląda atrakcyjnie także dla złodziei.

Kamuflaż

Najtańsza opcja i działająca bardzo dobrze: nie pozwól, aby rower wyglądał dobrze. Naklejki, taśma, brud, rdza, dziwne kolory mają swoje miejsce. Bądź kreatywny! W Niemczech nazywamy to Boruttisieren ( przetłumaczone przez Google ), po człowieku, który doprowadził koncept do perfekcji.

Zachowanie

Dopóki w pobliżu jest wystarczająco dużo atrakcyjnych ofiar, twój rower jest całkiem bezpieczny. Weź to pod uwagę, gdy gdzieś zostawiasz rower. Jeśli nadal jest atrakcyjny dla złodzieja, pomoże to, jeśli nie zostawisz roweru w przewidywalny sposób, np. Nie w tym samym miejscu w czasie pracy od poniedziałku do piątku itp. To sprawia, że ​​złodziej nie ma sensu się przygotowywać (np. przez wzięcie magnesu).


Kamuflaż może być dobry. Nie musisz iść całkowicie brzydka. Prawdopodobnie pomogłaby nawet czarna farba. Błyszczący czerwony obok bardziej przyciągałby wzrok złodzieja. Rozważ też personalizację. Jasnozielona taśma, jasnoniebieskie felgi, kolorowe opony, wszystko, co ułatwi identyfikację roweru. Jeśli rower zostanie skradziony, wyślij wiadomość do wszystkich sklepów. Jeśli Twój rower ma coś, czego nie ma żaden inny rower (konkretne wgniecenia i wgniecenia), łatwiej będzie go wyśledzić. Nawet jeśli nie złapiesz złodzieja, możesz go odzyskać od faceta, któremu go sprzedał.
Kibbee,

Przynajmniej z Niemiec znam też usługę rejestracyjną, która obejmuje grawerowanie unikalnego identyfikatora w ramce (prawdopodobnie nie węglem ...). Może mógłbyś wygrawerować swój numer ubezpieczenia społecznego lub taki na ramce. Boczne części górnej rurki podsiodłowej to dobre miejsce. Upewnij się tylko, że istnieje tam oczywiste ostrzeżenie / wyjaśnienie dla złodziei.
bhel

Umieszczają te małe znaczniki RFID u psów i kotów. Zastanawiam się, dlaczego tego samego nie można zrobić dla motocykli. Umieść go w rurze dolnej przed montażem, aby trudno było go usunąć, a nawet osadzić w ramie podczas produkcji. Rower można wtedy zarejestrować, kiedy został zakupiony, i może istnieć sposób przeniesienia rejestracji. Gdyby udało im się zaangażować wszystkie sklepy rowerowe w weryfikację własności przed serwisowaniem roweru, mogłoby to przejść długą drogę. Pewnie, że możesz ukraść rower, a następnie samemu wykonać wszystkie czynności serwisowe, ale prawdopodobnie znacznie zmniejszy to prawdopodobieństwo kradzieży.
Kibbee

Hah! Ostatnia część działa również na dwa sposoby: nie tylko oznacza, że ​​tuż obok twojego celu istnieje bardziej atrakcyjny cel, ale być może jego właściciel bardziej zadbał o zaparkowanie go w miejscu, w którym nie jest tak prawdopodobne, że zostanie skradziony. W takim przypadku korzystasz z czyichś badań. :)
Ernie,

1
@Billy: Genialnie podsumowuje wszystkie argumenty - „Błyszczący” - dostajesz go skradziony, „Identyfikowalny” - odzyskujesz go, „Brzydki” - nie tracisz go .....
mattnz

1

Szeroka gama śrub zabezpieczających i nakrętek, wraz z informacjami technicznymi i filmami są wyświetlane na tej stronie: www.securityfasteners.net . W swoim wpisie wspomniałeś o śrubach z gniazdem - strona zawiera informacje o zabezpieczonych wersjach, a także o innych śrubach zabezpieczających. Mam nadzieję, że okaże się przydatny przy podejmowaniu decyzji.


0

Sphyke.com ma system, w którym możesz użyć dowolnej normalnej śruby z łbem, którą lubisz (do M9).

Następnie „głowica zabezpieczająca” ze stali nierdzewnej / stopu jest umieszczana nad głową, aby nie było do niej dostępu.

Tylko przy spersonalizowanym kodzie zamka szyfrowego można usunąć tę ochronę.

Mają także wersję nakrętki M10x1, o którą pytasz o korzystanie z tego samego systemu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.